Rychlá půjčka online – blesková a bez papírů

Rychlé online půjčky často obsahují lákavé slogany jako například „rychlá blesková půjčka online – na účet do hodiny“. Poskytovateli jsou především nebankovní společnosti. Nejčastěji si lidé berou rychlé půjčky k náhlému pokrytí výdajů krizové situace nebo k zaplacení neodkladné složenky před výplatou. Mnozí si však takovou půjčku berou i na zaplacení jiných dluhů. Kdo nabízí rychlé půjčky a za jakých podmínek?

Rychlé půjčky obvykle znamenají půjčky s částkou pohybující se od 1 000 Kč do 100 000 Kč a s možností rychlého sjednání online či po telefonu. Některé společnosti poskytující tyto „rychlopůjčky“ garantují peníze na účtu do hodiny.

Tyto půjčky je tedy možné najít i pod názvem rychlé půjčky na účet ještě dnes. U jiných převod peněz trvá trošku déle, většinou má však klient finance již do druhého dne. V některých případech rychlých půjček může jít také o tzv. mikropůjčky.

Tyto typy půjček pokrývají nečekané výdaje nejčastěji těsně před výplatou. Mikropůjčky většinou poskytují sumy od 1 000 do 5 000 Kč. Kdo by měl zájem o půjčku s větším objemem, měl by vyzkoušet půjčky 100 000 Kč.

Rychlé půjčky do sebe často zahrnují mnohé další kategorie půjček. Kromě mikropůjček sem patří např. rychlá půjčka do výplaty, rychlá půjčka bez doložení příjmu, rychlá půjčka bez registru, rychlá nebankovní půjčka, rychlá půjčka na účet apod.

Tyto termíny bývají vzájemně zaměňovány, jelikož půjčky v těchto kategoriích mývají velmi podobné parametry. To platí i pro termíny rychlá půjčka ihned, rychlá půjčka online nebo půjčka bez papírů. Většinou se jedná o různá označení pro stejnou věc.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

O rychlé půjčky je možné zažádat odkudkoliv a často také kdykoliv, jelikož mezi ně mnohdy patří i rychlé půjčky v noci. Řadí se mezi ně i půjčka Zlín, kterou lze získat během pár minut od schválení žádosti.

Rychlá nebankovní půjčka – co před sjednáním prostudovat?

Rychlá nebankovní půjčka by měla být spíše pomocí v nečekané finanční tísni, ne být její příčinou. Je proto nutné důkladně kontrolovat smlouvy neověřených nebankovních společností. Ty často obsahují množství nepřehledných či nesrozumitelných podmínek a kliček. Ty je často celkem jednoduché přehlédnout, je však důležité věnovat smlouvě dostatek času.

Žadatel by v každém případě při žádání rychlých i jiných nebankovních půjček měl dbát na rady zkušených klientů, ověřených recenzí nebo se poradit s právníkem.

A na co je třeba dávat pozor, pokud je žádost o rychlou nebankovní půjčku již neodkladná? V každém případě by se klienti měli zaměřit na:

 • výše RPSN
 • přehlednost smlouvy
 • podmínky a možné sankce
 • poplatky a jejich výše
 • ověření společnosti a recenze

Zejména RPSN a další různé poplatky jsou častou příčinou toho, proč potenciální žadatelé od rychlých půjček raději upustí.

Rychlá půjčka online – na co si dát pozor

Při sjednávání nejen rychlé online půjčky, ale jakéhokoliv jiného nebankovního úvěru, je potřeba dát pozor na hodnotu RPSN, která určuje sazbu nákladů. Obecně platí, že spotřebitelský úvěr s hodnotou RPSN nad 20 % je už drahá a nevýhodná půjčka.

Půjčky s výší RPSN nad 50 % už jsou nepřijatelné a klient se tak jednoduše může dostat do dluhové pasti. Ty bohužel někdy mohou vést až k osobnímu bankrotu. RPSN nad 50 % je častým nešvarem u SMS půjček. SMS půjčka totiž často cílí na problémové klienty.

Mezi problémové klienty patří např. dlužníci, lidé v exekuci či jedinci bez doložitelných příjmů. Tito rizikoví žadatelé u běžných bank nemají šanci uspět, hledají proto možnosti půjčení u nebankovních společností.

Před podpisem smlouvy rychlé půjčky online je dále nutné zkontrolovat poplatky za sjednání smlouvy, možnost předčasného splacení, a zda smlouva neobsahuje rozhodčí doložku. Vyplatí se dát si pozor i na jakékoliv poplatky předem.

Obecně vzato, tyto půjčky nepatří do půjček bez poplatku. Právě naopak, rychlé půjčky ihned se pojišťují vůči rizikovým žadatelům právě tím, že do smlouvy zahrnou celou řadu poplatků. Bohužel se mnohdy i jedná o různé skryté poplatky.

Klienti by při sjednávání rychlých půjček měli dbát zvýšené pozornosti.

Mezi rychlé půjčky patří i rychlá půjčka bez registru a další

Při hledání nejvhodnější rychlé půjčky by měl žadatel vybírat z důvěryhodnějších společností. Také by měl pročíst dostatek recenzí a zjistit co největší množství možných informací o společnosti z nezaujatých webů.

Jak již bylo řečeno v úvodu článku, pojem rychlá půjčka zastřešuje větší objem různých půjček. Na žadatele zde čeká rychlá půjčka na účet, rychlá půjčka bez příjmů, rychlá půjčka v hotovosti, rychlá půjčka bez registru a zástavy nebo rychlá online půjčka.

Ve všech nabídkách na trhu může být poměrně složité se zorientovat. Ať už žadatele zajímá rychlá online půjčka, rychlá půjčka bez registru nebo rychlá půjčka bez příjmů, může využít pomoci některého z agregátorů půjček.

Tyto srovnávače půjček fungují na individuálním principu a pomohou žadateli zorientovat se ve velkém množství nabídek. Pomohou mu také vybrat půjčku na základě osobních preferencí. Mezi agregátory půjček patří:

Agregátory půjček pomohou žadateli najít vhodnou půjčku během několika málo minut. Většinou v prvním kroku stačí zadat jen požadovanou sumu a dobu splácení. Agregátor poté vybere odpovídající nabídky.

Blesková půjčka – současné trendy

V současnosti nebankovní společnosti nabízejí poskytnutí rychlé půjčky online ihned na účet. Blesková rychlost převedení peněz na účet žadatele patří mezi největší výhody těchto půjček. O dalších výhodách těchto rychlých až bleskových půjček je možné dočíst se dále ve článku.

Novinkou na trhu je pak v některých případech možnost si půjčku odpracovat. To je možné například roznáškou jídla, přepravou osob nebo pomocí domácích prací. Jedná se však o alternativu, která má stále mnoho mezer.

Mnoho nebankovních společností nyní nabízí rychlé půjčky, kterým se někdy pro jejich rychlost říká bleskové půjčky. Takové půjčky nabízí např. Zaplo. O půjčce Zaplo online je možné dozvědět se více skrz tento odkaz.

Jako příklad rychlých půjček bez registru lze uvést např. půjčku od Českého Trianglu. Rychlá nebankovní půjčka je v nabídce například společnosti Kredito24. Další konkrétní poskytovatelé rychlých půjček jsou uvedeni dále v článku v přehledné tabulce.

Pro svou deklarovanou rychlost sjednání a převedení peněz je rychlá nebankovní půjčka také častým řešením před výplatou. Rychlá půjčka do výplaty může pomoci překlenout dobu do pravidelného příjmu a zaplatit různé pohledávky.

Náhlé finanční výdaje mohou postihnout i podnikatele. Společnost Credit Makers poskytuje rychlé nebankovní půjčky právě pro osoby samostatně výdělečné činné, navíc s první půjčkou zcela zdarma.

Rychlou, bezúročnou a bez poplatků za sjednání úvěru je Monefit půjčka. Je splatná ve 3 stejně vysokých měsíčních splátkách a lze si půjčit maximálně 25 000 Kč na cokoliv.

V současnosti nebankovní společnosti nabízejí poskytnutí rychlé půjčky online téměř ihned na účet.
V současnosti nebankovní společnosti nabízejí poskytnutí rychlé půjčky online téměř ihned na účet. 

Výhody a nevýhody rychlých půjček

Mezi výhody těchto rychlých půjček se jistě řadí rychlé sjednání a možnost sjednání vícero způsoby. Sem patří možnost sjednání online, po telefonu i osobně. Dále je to dostupnost nebonitním klientům či možnost žádat opakovaně, pokud se žadatel osvědčí jako schopný plátce.

Nevýhody jsou však u mnohých nebankovních rychlých půjček citelnější. U neprověřených společností se jedná například o nepřehledné smlouvy a komplikované podmínky. U většiny jsou také příliš vysoké úroky či sankce při opoždění splátek. Například v případě rychlé půjčky Lendon hrozí až 25% sankce z výše půjčky při týdenním zpoždění.

Opravdu je důležité zaměřit se na pověst a ověřenost společnosti, od které si člověk půjčuje. Důkladné přečtení smlouvy také patří mezi samozřejmost. Žadateli by ve smlouvě mělo být vše naprosto jasné.

Lidé, kteří se rozhodnou pro rychlou půjčku, by měli být na pozoru. I drobná půjčka může snadno způsobit velké dluhy. Vždy je také nutné myslet na to, že nízká kontrola bonity klienta bývá řazena mezi výhody zejména rizikovými uživateli.

Obecně vzato se však o výhodu nejedná. Společnosti, které kontrolují bonitu klienta a nepůjčují rizikovým žadatelům chrání nejen sebe, ale i žadatele. K málo úvěruschopným žadatelům se pojí větší riziko pádu do dluhové pasti.

Rychlá půjčka ihned – (ne)výhody v kostce

Rychlost sjednání a získání financí zajisté patří mezi jedny z největších výhod těchto půjček. V čem dalším lze spatřovat výhody rychlých půjček? A jaké nevýhody se pojí s těmito rychlými půjčkami?

Nejčastější výhody rychlých půjček jsou:

 • rychlost sjednání a schválení půjček
 • sjednání rychlé půjčky online či přes telefon
 • možnost sjednání i rychlé půjčky o víkendu
 • lehká dostupnost pro nebonitní klienty

Nejčastější nevýhody rychlých půjček jsou:

 • velmi vysoké úroky
 • vysoké RPSN
 • nepřehledné smlouvy
 • vysoké sankce při nesplácení včas
Rychlé půjčky se vyznačují rychlostí sjednání i zaslání peněz klientovi. V mnoha ohledech jsou však často nevýhodné (např. vysoké RPSN, nepřehledné podmínky apod.).

Rychlá půjčka bez papírů – podmínky sjednání

Mnohé nebankovní společnosti při poskytování rychlé půjčky online nevyžadují příliš podmínek, které by měl klient splňovat. Administrativa bývá minimální, zvlášť pokud není třeba dokládat mnoho dokladů a průkazů.

Mezi nejzákladnější podmínky, pokud je sjednávána rychlá půjčka online, tak se řadí:

 • minimální věk (zpravidla se uvádí hranice minimálně 18 let)
 • vlastní bankovní účet
 • doložení dokladů totožnosti (uvádí se občanský průkaz, při žádání o rychlou půjčku pro cizince a Slováky pak potvrzení o trvalém či přechodném bydlišti na území ČR)

Někdy je rychlá půjčka téměř půjčka bez papírů. Určité minimální podmínky je však potřeba splnit vždy.

Alternativy a druhy – rychlá nebankovní půjčka

Vedle označení „rychlé půjčky online“ nebo „rychlé půjčky do hodiny na rukuexistuje mnoho druhů a alternativ k těmto rychlým nebankovním půjčkám. Mnohé lze využít v období nečekaně nastalé finanční tísně.

Tyto půjčky lze samozřejmě využít i při nečekaných výdajích. Mohou o ně zažádat i lidé, kterým byly z jakéhokoliv důvodu zamítnuty půjčky od bankovních institucí. Jaké existují druhy rychlých půjček a alternativy k nim? Jmenovat lze tyto půjčky:

Mnoho z těchto úvěrových produktů nebankovních společností se vyjímá právě přízviskem „rychlá půjčka“. O mnohé mohou zažádat i znevýhodnění či zadlužení klienti, často však musí počítat s vysokými úroky či poplatky nebo sankcemi za pozdní splátky.

Existují případy, kdy je člověk bonitní, není zadlužený a je schopný předložit svůj příjem, a přesto potřebuje půjčit rychle. V těchto situacích jsou řešením rychlé online bankovní úvěry, které poskytuje například Equa Bank nebo Moneta Money Bank.

Jako alternativu je možné zvolit i tzv. P2P půjčky. Jedná se o půjčky, ve kterých lidé půjčují lidem. Momentálně velmi dobře hodnocenou P2P půjčkou je Zonky. Více o Zonky je možné dozvědět se skrz tento odkaz.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu a další rizikové rychlé půjčky

Kvůli velkému množství nesolidních společností, které jsou ochotné půjčit opravdu komukoliv, procento zadlužených Čechů stále stoupá. Skvělým pomocníkem při manipulaci s penězi je finanční gramotnost, jíž se konečně učí i žáci mnohých základních škol v ČR.

Na jaké rychlé půjčky je potřeba dát si zvýšený pozor? Jedná se o extrémně rizikové půjčky, mezi které patří půjčka pro zadlužené, půjčka pro lidi v exekuci. Patří sem i již výše zmíněné půjčky pro nezaměstnané nebo rychlé půjčky bez registru.

Někteří půjčující by si měli dát pozor na dluhy z nákupu dárků a půjčky na dárky nebo dokonce na půjčky na dovolenou. Právě z takovýchto rychlých půjček často vznikají ty největší a nejzbytečnější dluhy.

Nemalé množství lidí bez domova, nejen v rámci České republiky, se na ulici dostalo právě kvůli dluhům a neschopnosti splácet. Lidé, kteří o půjčky žádají, by si měli půjčovat s rozumem a s jistotou, že jsou schopni splácet.

Poskytovatelé rychlých půjček online

Poskytovateli rychlých půjček jsou především nebankovní společnosti (například JET Money apod.). V současné době však začínají poskytovat rychlé půjčky i společnosti bankovní.

V níže uvedené tabulce je přehled častých poskytovatelů rychlých půjček, kteří deklarují peníze na bankovní účet téměř ihned. Často žadatel dostane rychlou půjčkou peníze na účet do 15 minut, jindy dorazí schválení rychlé půjčky do hodiny.

Nebankovní společnosti se značí i prvními půjčkami zdarma. Většina poskytovatelů nabízí své online rychlé úvěry jako například rychlé půjčky bez registru či rychlé půjčky bez doložení příjmů.

Následující tabulka seznamuje s některými bankovními i nebankovními produkty rychlých půjček a jejich parametry. Uvedené nulové úroky se zpravidla týkají prvních půjček zdarma.

PoskytovatelPrvní půjčka zdarmaVýše půjčkyDoba spláceníDokládání příjmů či kontrola registruÚroková sazba
Razdva půjčkane10 000 – 100 000 Kč3 – 36 měsícůAno, doložení příjmů i registru 29,74 %
SOSCredit půjčkaano1 000 – 20 000 Kč7 – 28 dníAno, doložení příjmů i registru (při půjčce nad 6 000 Kč)od 0 %
Amigoz půjčkaano10 000 – 300 000 Kč1 – 84 měsícůAno, doložení příjmů i registruod 0 %
Cofidis půjčkane20 000 – 1 000 000 Kč12 – 84 měsícůAno, doložení příjmů i registruod 5,49 %
CreditAirano1 000 – 20 000 Kč75 dníAno, doložení příjmů i registruod 0 %
CreditPortal půjčkane500 – 30 000 Kč5 – 30 dníAno, doložení příjmů i registru40 %
Credit 365ne5 000 – 60 000 Kč3 – 12 měsícůAno, doložení příjmů i registru12 %
Půjčka7ne1 000 – 15 000 Kč7 – 28 dníAno, doložení příjmů i registru36 %
Viva Credit půjčkaano500 – 20 000 Kč1 – 35 dníAno, doložení příjmů i registruod 0 %
Equa bank Minutová půjčkane5 000 – 700 000 Kč3 – 120 měsícůAno, doložení příjmů i registruod 3,8 %
Everyday Plusne100 – 50 000 Kč61 dní – 80 měsícůBez doložení příjmů a registru20 %
CreditOnne500 – 20 000 Kč7 – 31 dníBez doložení příjmů a registruod 25 %
Kredito24ne1 000 – 20 000 Kč1 – 30 dníBez doložení příjmů a registruod 365 %
Moneta Money Bankne5 000 – 800 000 Kč2 – 9 letAno, doložení příjmů i registruod 3,5 %
Pronto půjčkane 10 000 – 100 000 Kč12 – 48 měsícůDokládá se příjem, registry se nekontrolujíNelze zjistit bez registrace
Simple půjčkane1 000 – 10 000 Kč7 – 30 dníBez doložení příjmů, nahlíží se do registrů39 %
Via SMSano100 – 60 000 Kč1 – 30 dníBez doložení příjmů a registruod 0 %
Zaploano1 000 – 30 000 Kč7 – 30 dníBez doložení příjmů, nahlíží se do registrůod 0 %
Zaimo půjčkaano15 000 – 108 000 Kč12 – 48 měsícůBez doložení příjmu a registruod 0
%
Providentano6 000 – 130 000 Kč12 – 48 měsícůAno, doložení příjmů i registruod 0 %
Ninja půjčkane1000 – 10 000 Kč7 – 45 dnůBez doložení příjmů i registruod 34 %
NetCredit půjčkaano1 000 – 12 000 Kč1 – 30 dníAno, doložení příjmů i registruod 0 %
Nuko půjčkaano1 000 – 20 000 Kč7 – 30 dníAno, doložení příjmů i registruod 0 %
CreditKasa půjčkaano5 000 – 100 000 Kč70 dní nebo 6 měsícůAno, doložení příjmů i registruod 0 %
Fastfin půjčkaano1 000 Kč – 12 000 Kčaž 28 dníAno, doložení příjmůod 0 %
Parametry půjček od různých poskytovatelů.

Rychlé půjčky jsou poskytované jak mnohými nebankovními společnostmi (např. Berpůjčku s.r.o nebo Microcredit), tak i některými bankovními. Rychlou půjčku lze sjednat například u MONETA Money Bank nebo u Equa Bank.

MONETA Expres půjčka – rychlá online půjčka

Jak je patrné, dle výše půjčky se často mění i doba splácení. U bankovních společností je doba splácení variabilní a na delší dobu. Například u MONETY Expres půjčky je doba splácení až 8 let při maximální půjčené částce 800 000 Kč. Tuto rychlou bankovní půjčku je možné sjednat online zdarma, telefonicky či na pobočce, kde se však platí poplatek.

Equa Bank Minutová půjčka – rychlá půjčka ihned

Equa Bank Minutová půjčka je opravdu rychlá a navíc s možností sjednání zcela online. Výše Minutové půjčky se pohybuje od 5 000 Kč do 700 000 Kč s dobou splatnosti 3 až 120 měsíců. RPSN této bankovní varianty rychlé půjčky začíná na 4,9 % a úroková sazba na 3,8 % p. a. Tato rychlá půjčka online má výhodu ve sjednání i vedení úvěru zcela zdarma.

V případě bankovních společností, které poskytují rychlou půjčku, je však nutné splňovat mnohé podmínky potřebné k uzavření bankovního úvěru. Patří sem například doložení příjmů, náhled do registrů, neexistence dalších dluhů apod.

Provident – rychlá půjčka na účet i v hotovosti

Z výše uvedené tabulky je patrné, že u většiny nebankovních společností jsou nabízeny rychlé půjčky bez doložení příjmu a bez registru. Oblíbená je například rychlá půjčka Provident.

Tato společnost poskytuje první půjčku zdarma, a to do výše 16 000 Kč. Po řádném splacení první půjčky může klient zažádat o tuto Provident rychlou půjčku až do částky 130 000 Kč. Úroková sazba zde začíná na 6,21 % p. a. RPSN dosahuje maxima 319,42 %.

Provident nabízí i další finanční produkty. Jedná se např. o Provident půjčku 10+1. U ní je výše úvěru od 6 000 Kč do 170 000 Kč se splatností až 2 roky. Provident také zřizuje půjčku Creditea, kde je možné získat až 130 000 Kč na dobu od 1 do 36 měsíců.

Zaplo rychlá půjčka

Mezi další oblíbené a prověřené nebankovní produkty se řadí rychlá Zaplo půjčka. Žadatel může o Zaplo mikropůjčku zažádat online z pohodlí domova. Jedná se o půjčku do 15 minut od schválení žádosti, bývá proto často využívána na uhrazení nečekaných a neodkladných výdajů.

Na rozdíl od Provident rychlé půjčky zde není třeba dokládat příjem – je to tedy rychlá půjčka bez příjmů. Nahlíží se však do registrů, Zaplo tedy není rychlá půjčka bez registru. U Zaplo rychlé půjčky lze zažádat až o 30 000 Kč, doba splatnosti je maximálně 30 dní.

Stejně jako Provident nabízí první půjčku zdarma do výše 16 000 Kč, úrok je zde tedy nulový. Při další půjčce pak začíná úroková sazba na 279,83 % p. a. Zaplo také nabízí dlouhodobý úvěr ZaploNaSplátky.

Via SMS – rychlá nebankovní půjčka

Zajímavou alternativou se k rychlým nebankovním půjčkám stává Via SMS rychlá půjčka. První půjčku poskytuje v rozmezí 1 000 – 16 000 Kč a to zcela bez poplatků. Pokud žadatel prokáže, že je schopný včas a řádně splácet, o další půjčky od Via SMS může žádat jen prostřednictvím SMS zpráv.

Po první řádně splacené půjčce může klient zažádat o výši úvěru až 60 000 Kč s úrokovou sazbou 22 % p. a. a s RPSN pohybujícím se v rozmezí 621,6% – 855%. Doba splatnosti u Via SMS rychlé půjčky je maximálně 30 dní, jedná se tedy o krátkodobý úvěr.

Via SMS také poskytuje půjčku Via Conto. Rozmezí úvěru se pohybuje od od 3 000 do 60 000 Kč. Doba splatnosti je v tomto případě flexibilní. První půjčka (maximálně 16 000 Kč) je při splacení do 30 dní zcela zdarma.

Závěrem

Pro vyhledání ideální půjčky přes internet je možné využít některého z nestranných srovnávačů rychlých půjček, kterým je například Navigátor Úvěrů.

Tyto srovnávače porovnávají rychlé půjčky online, rychlé půjčky bez registru i půjčky bez doložení příjmů v rámci různých společností. Mnohé z nich také poskytují recenze na jednotlivé produkty i instituce.

Je však dobré vždy shromáždit co nejvíce informací o dané společnosti z více zdrojů. Vždy platí, že by žadatel měl pouvažovat o výhodách a zejména nevýhodách těchto rychlých půjček.

Na místě je také zvážit další alternativy. Rychlé půjčky jako mikropůjčka nebo rychlá půjčka do výplaty půjčují jen malé částky. Ty se vyplatí půjčit si spíše od přátel či rodinných příslušníků. Zde je totiž jistota nulového přeplacení.

Při dlouhodobějším řešení je možné sjednat kontokorentní úvěr u běžného účtu, který umožňuje přečerpání. Dále také kreditní karty u běžného účtu nebo při více existujících úvěrech pouvažovat o refinancování půjčky či konsolidaci úvěrů.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.