Rychlá půjčka na účet – online, ihned – srovnání

Rychlé půjčky často obsahují lákavé slogany jako například „rychlá půjčka ihned – na účet do hodiny“. Jejími poskytovateli jsou především nebankovní společnosti. Nejčastěji si lidé berou rychlé půjčky k náhlému pokrytí výdajů krizové situace, k zaplacení neodkladné složenky před výplatou a mnozí si, bohužel, takovou půjčku berou na zaplacení jiných dluhů. Kdo nabízí rychlé půjčky a za jakých podmínek?

Rychlé půjčky obvykle znamenají půjčky s částkou pohybující se od 1 000 Kč do 100 000 Kč s možností rychlého sjednání online či po telefonu. Některé společnosti poskytující tyto „rychlopůjčky“ garantují peníze na účtu do hodiny, je možné je tedy najít i pod názvem rychlé půjčky na účet ještě dnes, jiné během jediného dne.

V některých případech rychlých půjček může jít také o tzv. mikropůjčky, které pokrývají nečekané výdaje nejčastěji těsně před výplatou. Mikropůjčky většinou poskytují sumy od 1 000 do 5 000 Kč.

Co je před sjednáním rychlé půjčky nutné prostudovat?

Rychlá půjčka by měla být spíše pomocí v nečekané finanční tísni, ne její příčinou. Smlouvy neověřených nebankovních společností, které tyto rychlé a online půjčky poskytují, často obsahují množství nepřehledných či nesrozumitelných podmínek a kliček, které je jednoduché přehlédnout.

Žadatel by v každém případě žádání rychlých i jiných nebankovních půjček měl dbát na rady zkušených klientů, ověřených recenzí nebo se poradit s právníkem.

A na co je třeba dávat pozor, pokud je žádost o rychlou půjčku již neodkladná? V každém případě by se klienti měli zaměřit na:

 • výše RPSN
 • přehlednost smlouvy
 • podmínky a možné sankce
 • poplatky a jejich výše
 • ověření společnosti a recenze

Při sjednávání nejen rychlé online půjčky, ale jakéhokoliv jiného nebankovního úvěru, je potřeba dát pozor na hodnotu RPSN, která určuje sazbu nákladů.

Obecně platí, že úvěr s hodnotou RPSN nad 20 % je už drahá a nevýhodná půjčka. Půjčky s výší RPSN nad 50 % už jsou nepřijatelné a klient se tak může dostat snáze do dluhové pasti, které někdy mohou vést až k osobnímu bankrotu.

RPSN nad 50 % je častým nešvarem u SMS půjček. SMS půjčka totiž často cílí na problémové klienty (dlužníky, v exekuci či bez doložitelných příjmů).

Před podpisem smlouvy rychlé půjčky je dále nutné zkontrolovat poplatky za sjednání smlouvy, možnost předčasného splacení, a zda smlouva neobsahuje rozhodčí doložku.

Klienti by při sjednávání rychlých půjček měli dbát zvýšené pozornosti.

Výhody a nevýhody rychlých půjček

Při hledání nejvhodnější rychlé půjčky by měl žadatel vybírat z důvěryhodnějších společností. Také by měl pročíst dostatek recenzí a zjistit co největší množství možných informací o společnosti.

Široká nabídka nebankovních půjček bez registru umožňuje vybrat tu nejlepší rychlou půjčku pro žadatele.

Mnoho společností navíc nabízí první půjčku zdarma, tedy bez poplatků či úroků. V současnosti nebankovní společnosti nabízejí sjednání a poskytnutí rychlé půjčky online a téměř ihned na účet. Novinkou na trhu je pak v některých případech možnost si půjčku odpracovat.

Pro svou deklarovanou rychlost sjednání a převedení peněz jsou rychlé půjčky také častým řešením před výplatou. Rychlá půjčka před výplatou může pomoci překlenout dobu, než přijde pravidelný příjem na zaplacení různých pohledávek.  I z tohoto důvodu se často jedná o nižší půjčované částky.

Mnohé nebankovní společnosti při poskytování rychlých půjček online ani nevyžadují příliš podmínek, které by měl klient splňovat. Mezi nejzákladnější se řadí:

 • minimální věk (zpravidla se uvádí hranice minimálně 18 let)
 • vlastní bankovní účet
 • doložení dokladů totožnosti (uvádí se občanský průkaz, při žádání o rychlou půjčku pro cizince pak potvrzení o trvalém či přechodném bydlišti na území ČR)

Nejčastější výhody rychlých půjček jsou:

 • rychlost sjednání a schválení půjček
 • sjednání rychlé půjčky online či přes telefon
 • možnost sjednání i rychlé půjčky o víkendu
 • lehká dostupnost pro nebonitní klienty

Nevýhody rychlých půjček

 • velmi vysoké úroky
 • vysoké RPSN
 • nepřehledné smlouvy
 • vysoké sankce při nesplácení včas

Lidé, kteří se z jakéhokoliv důvodu rozhodnou pro rychlou půjčku, by měli být na pozoru. I drobná půjčka může snadno způsobit velké dluhy.

Rychlé půjčky se vyznačují rychlostí sjednání i zaslání peněz klientovi. V mnoha ohledech jsou však často nevýhodné (např. vysoké RPSN, nepřehledné podmínky apod.).

Alternativy a druhy nebankovních rychlých půjček

Vedle označení „rychlé půjčky online“ nebo „rychlé půjčky ihned – na účet do hodiny“ existuje mnoho druhů a alternativ k těmto nebankovním rychlým půjčkám. Mnohé lze využít v období nečekaně nastalé finanční tísně nebo při nečekaných výdajích, o jiné mohou zažádat i lidé, kterým z jakéhokoliv důvodu odmítly půjčku bankovní instituce.

Jmenovat lze například:

Mnoho z těchto úvěrových produktů nebankovních společností se vyjímá právě přízviskem „rychlá půjčka“. O mnohé mohou zažádat i znevýhodnění či zadlužení klienti, často však musí počítat s vysokými úroky či poplatky nebo sankcemi za pozdní splátky.

Mezi výhody těchto rychlých půjček na účet a jejich alternativ se jistě řadí rychlé sjednání, možnost sjednání vícero způsoby – online, po telefonu i osobně, dostupnost nebonitním klientům či možnost žádat opakovaně, pokud se žadatel osvědčí jako schopný plátce.

Nevýhody jsou však u mnohých nebankovních rychlých půjček citelnější. U neprověřených společností se jedná například o nepřehlednost smluv a podmínek, u většiny jsou také příliš vysoké úroky či sankce při opoždění splátek. Opravdu je důležité zaměřit se na pověst a ověřenost společnosti, od které si člověk půjčuje!

Kvůli vysokému množství nebankovních a nesolidních společností, které jsou ochotné půjčit opravdu komukoliv, totiž procento zadlužených Čechů stále stoupá.

Skvělým pomocníkem při manipulaci s penězi je také finanční gramotnost, jíž se konečně učí i žáci mnohých základních škol v ČR.

Mnoho lidí si v rámci rychlých půjček s přízvisky jako „půjčka bez nahlížení do registru“, „půjčka pro zadlužené“, „půjčka pro lidi v exekuci“ a podobně půjčují na často až zbytečnosti.

Někteří půjčující by si měli dát pozor na dluhy z nákupu dárků a půjčky na dárky nebo dokonce na půjčky na dovolenou. Právě z takovýchto půjček často vznikají ty největší a nejzbytečnější dluhy.

V případě, že je člověk bonitní a není zadlužený, může předložit svůj příjem a přesto potřebuje rychle půjčit, řešením jsou rychlé a online bankovní úvěry, které poskytuje například Equa Bank nebo Moneta Money Bank.

Nemalé množství lidí bez domova, nejen v rámci České republiky, se na ulici dostalo právě kvůli dluhům a neschopnosti splácet. Lidé, kteří o půjčky žádají, by si měli půjčovat s rozumem a s jistotou, že jsou schopni splácet.

Poskytovatelé rychlých půjček online

Poskytovateli rychlých půjček jsou především nebankovní společnosti (například JET Money apod.). V současné době však začínají poskytovat rychlé půjčky i společnosti bankovní.

V níže uvedené tabulce je přehled častých poskytovatelů rychlých půjček, kteří deklarují peníze na bankovní účet téměř ihned. Často žadatel dostane rychlou půjčkou peníze na účet do 15 minut, jindy dorazí schválení rychlá půjčka do hodiny.

Nebankovní společnosti se značí i prvními půjčkami zdarma. Většina poskytovatelů nabízí své online rychlé úvěry jako například rychlé půjčky bez registru či rychlé půjčky bez doložení příjmů.

Následující tabulka seznamuje s některými bankovními i nebankovními produkty rychlých půjček a jejich parametry. Uvedené nulové úroky se zpravidla týkají prvních půjček zdarma.

PoskytovatelPrvní půjčka zdarmaVýše půjčkyDoba spláceníDokládání příjmů či kontrola registruÚroková sazba
Razdva půjčkane5 000 – 150 000 Kč3 – 48 měsícůAno, doložení příjmů i registru 39,39 %
SOSCredit půjčkaano1 000 – 20 000 Kč7 – 28 dníAno, doložení příjmů i registruod 0 %
Amigoz půjčkaano1 000 – 45 000 Kčaž po 1 rokAno, doložení příjmů i registruod 0 %
Cofidis půjčkane20 000 – 500 000 Kč12 – 84 měsícůAno, doložení příjmů i registruod 5,49 %
CreditAirano500 – 20 000 Kč75 dníAno, doložení příjmů i registruod 0 %
CreditPortal půjčkaneaž 30 000 Kč5-30 dníAno, doložení příjmů i registru40 %
Credit 365ne5 000 – 60 000 Kč3 – 12 měsícůAno, doložení příjmů i registru12 %
Půjčka7ne 1 000 – 15 000 Kč7 – 28 dníAno, doložení příjmů i registruod 36 %
Viva Credit půjčkaano1 000 – 20 000 Kč7 – 35 dníAno, doložení příjmů i registruod 0 %
Equa bank Minutová půjčkane5 000 – 700 000 Kč3 – 120 měsícůAno, doložení příjmů i registruod 4,8 %
Everyday Plusne100 – 50 000 Kč1 – 80 měsícůBez doložení příjmů a registruod 20 %
CreditOnne500 – 20 000 Kčod 30 dníBez doložení příjmů a registru25 %
Kredito24ne1 000 – 20 000 Kč1 – 30 dníBez doložení příjmů a registruod 365 %
Moneta Money Bankne5 000 – 800 000 Kč3 měsíce – 8 letAno, doložení příjmů i registruod 4,9 %
Pronto půjčkane 10 000 – 100 000 Kč12 – 48 měsícůDokládá se příjem, registry se nekontrolujíNelze zjistit bez registrace
Simple půjčkane1 000 – 10 000 Kč7 – 30 dníBez doložení příjmů, nahlíží se do registrů39 %
Via SMSano100 – 60 000 Kč1 – 30 dníBez doložení příjmů a registruod 0 %
Zaploano1 000 – 30 000 Kč1 – 30 dníBez doložení příjmůod 0 %
Zaimo půjčkane15 000 – 108 000 Kč12 – 48 měsícůBez doložení příjmu a registruod 14,07
%
Providentano3 000 – 170 000 Kč4 – 48 měsícůAno, doložení příjmů i registruod 0 %
Ninja půjčkaano1000 – 10 000 Kč7 – 45 dnůBez doložení příjmů i registruod 34 %
NetCredit půjčkaano1 000 – 4 500 Kč1 – 30 dníAno, doložení příjmů i registruod 0 %

Rychlé půjčky jsou poskytované jak mnohými nebankovními společnostmi, tak i některými bankovními. Rychlou půjčku lze sjednat například u MONETA Money Bank nebo u Equa Bank.

MONETA Expres půjčka

Jak je patrné, dle výše půjčky se často mění i doba splácení. U bankovních společností je doba splácení variabilní a na delší dobu – například u MONETY Expres půjčky je doba splácení až 8 let při maximální půjčené částce 800 000 Kč. Tuto rychlou bankovní půjčku je možné sjednat online zdarma, telefonicky či na pobočce se platí poplatek.

Equa Bank Minutová půjčka

Equa Bank Minutová půjčka je opravdu rychlá a s možností sjednat zcela online. Výše Minutové půjčky se pohybuje od 5 000 Kč do 700 000 Kč s dobou splatnosti 3-120 měsíců. RPSN této bankovní varianty rychlé půjčky začíná na 4,9 % a úroková sazba na 4,8 % p. a. Výhodou Minutové půjčky od Equa bank je také sjednání i vedení úvěru zcela zdarma.

V případě bankovních společností, které poskytují rychlou půjčku, je však nutné splňovat mnohé podmínky potřebné k uzavření bankovního úvěru – například doložit příjmy, náhled do registrů, nebýt zadlužený apod.

Provident rychlá půjčka

Z výše uvedené tabulky je patrné, že u většiny nebankovních společností jsou nabízeny rychlé půjčky bez doložení příjmu a bez registru. Oblíbená je například rychlá půjčka od Providentu, společnosti, která poskytuje první půjčku zdarma – a to do výše 16 000 Kč.

Po řádném splacení první půjčky může klient zažádat o tuto Provident rychlou půjčku až do částky 170 000 Kč s úrokovou sazbou začínající na 6,21 % p. a. RPSN zde dosahuje maxima 319,42 %.

Zaplo rychlá půjčka

Mezi další oblíbené a prověřené nebankovní produkty se řadí rychlá Zaplo půjčka. Žadatel může o Zaplo mikropůjčku zažádat online z pohodlí domova. Jedná se o půjčku do 15 minut od schválení žádosti, bývá proto často využívána na uhrazení nečekaných a neodkladných výdajů.

Na rozdíl od Provident rychlé půjčky není třeba dokládat příjem – nahlíží se však do registrů, není to tedy půjčka pro zadlužené.

U Zaplo rychlé půjčky lze zažádat až o 30 000 Kč, doba splatnosti je maximálně 30 dní. Stejně jako Provident nabízí první půjčku zdarma do výše 16 000 Kč, úrok je zde tedy nulový. Při další půjčce pak začíná úroková sazba na 279,83 % p. a.

Via SMS rychlá půjčka přes SMS

Zajímavou alternativou se k rychlým nebankovním půjčkám stává Via SMS rychlá půjčka. První půjčku poskytuje v rozmezí 1 000 – 16 000 Kč a to zcela bez poplatků. Pokud žadatel prokáže, že je schopný včas a řádně splácet, o další půjčky od Via SMS může žádat jen prostřednictvím SMS zpráv.

Po první řádně splacené půjčce může klient zažádat o výši úvěru až o 60 000 Kč s úrokovou sazbou 22 % p. a. a s RPSN pohybujícím se v rozmezí 621,6% – 855%. Doba splatnosti u Via SMS rychlé půjčky je maximálně 30 dní, jedná se tedy o krátkodobý úvěr.

Závěrem

Na internetu je možné využít některého z nestranných srovnávačů rychlých půjček – například Navigátor úvěrů. Tyto srovnávače porovnávají rychlé půjčky online, rychlé půjčky bez registru a půjčky bez doložení příjmů v rámci bankovních i nebankovních společností. Mnohé z nich také poskytují recenze na jednotlivé produkty i instituce.

Stále však platí, že by žadatel měl pouvažovat o výhodách a nevýhodách rychlé půjčky.

Na místě je také zvážit další alternativy. Při dlouhodobějším řešení je možné sjednat kontokorentní úvěr u běžného účtu, který umožňuje přečerpání. Dále také kreditní karty u běžného účtu nebo při více existujících úvěrech pouvažovat o refinancování půjčky či konsolidaci úvěrů.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.