Rychlá půjčka – online, ihned na účet do hodiny

Rychlá půjčka – online, ihned na účet do hodiny

Rychlé půjčky často obsahují lákavé slogany jako rychlá půjčka ihned na účet do hodiny. Jejími poskytovateli jsou především nebankovní společnosti. Nejčastěji si lidé berou rychlé půjčky k náhlému pokrytí výdajů krizové situace, k zaplacení neodkladné složenky před výplatou a část lidí si, bohužel, bere půjčku na zaplacení jiných dluhů.

Rychlé půjčky obvykle znamenají půjčky s částkou od 1 000 Kč do 100 000 Kč. V některých případech může jít také o tzv. mikropůjčky, které pokrývají výdaje nejčastěji těsně před výplatou. Mikropůjčky jsou většinou sumy od 1 000 do 5 000 Kč.

Co před sjednáním prostudovat

Při sjednávání půjčky je potřeba si dát pozor na hodnotu RPSN, která určuje sazbu nákladů. Obecně platí, že nad 20 % RPSN je už drahá a nevýhodná půjčka. Půjčky s hodnotou RPSN nad 50 % už jsou nepřijatelné a klient se tak může dostat snáze do dluhové pasti. RPSN nad 50 % jsou často u SMS půjček. SMS půjčka často cílí na problémové klienty (dlužníky, v exekuci či bez doložitelných příjmů).

Před podpisem smlouvy je nutné zkontrolovat poplatky za sjednání smlouvy, možnost předčasného splacení, a zda smlouva neobsahuje rozhodčí doložku.

Výhody a nevýhody rychlých půjček

Při hledání nejvhodnější půjčky by žadatel měl vybírat z důvěryhodnějších společností. Také pročíst více recenzí a zjistit co nejvíce možných informací o společnosti. Široká nabídka nebankovních půjček bez registru umožňuje vybrat si tu nejlepší rychlou půjčku pro žadatele.

Mnoho společností navíc nabízí první půjčku zdarma, tedy bez poplatků či úroků. V současnosti nebankovní společnosti nabízejí sjednání a poskytnutí rychlé půjčky online a téměř ihned. Novinkou na trhu je pak v některých případech možnost si půjčku odpracovat.

Pro svou deklarovanou rychlost sjednání a převedení peněz jsou rychlé půjčky také častým řešením před výplatou. Rychlá půjčka před výplatou může pomoci překlenout dobu, než přijde pravidelný příjem na zaplacení různých pohledávek.  I z tohoto důvodu se často jedná o nižší půjčované částky.

Nejčastější výhody rychlých půjček jsou:

  • Rychlost sjednání a schválení půjček
  • Sjednání rychlé půjčky online či přes telefon
  • Možnost sjednání i rychlé půjčky o víkendu
  • Lehká dostupnost pro nebonitní klienty

Nevýhody rychlých půjček

  • velmi vysoké úroky
  • vysoké RPSN
  • nepřehledné smlouvy
  • vysoké sankce při nesplácení včas

Poskytovatelé rychlých půjček

Poskytovateli rychlých půjček jsou především nebankovní společnosti. V současné době začínají poskytovat rychlé půjčky i bankovní společnosti.

V níže uvedené tabulce je přehled častých poskytovatelů rychlých půjček, kteří deklarují peníze na účet téměř ihned. Často žadatel dostane rychlou půjčkou peníze na účet do 15 minut, jindy dorazí schválení rychlá půjčka do hodiny. Nebankovní společnosti se značí i prvními půjčkami zdarma. Většina poskytovatelů nabízí rychlé půjčky online bez registru a rychlé půjčky bez doložení příjmů.

Poskytovatel

První půjčka zdarma

Výše půjčky

Doba splácení

Dokládání příjmů či kontrola registru

Úrok

BB finance

ano

1 000 – 45 000 Kč

7 – 90 dnů

Bez kontroly registru

Od 0 %

Cofidis

ne

20 000 – 500 000 Kč

12 – 84 měsíců

Ano, doložení příjmů i registru

Od 4,49 %

Credit Air

ano

500 – 30 000 Kč

75 dní

Ano, doložení příjmů i registru

Od 0 %

Creditportal

ne

500 – 30 000 Kč

5 – 30 dní

Ano, doložení příjmů i registru

Od 9 000 %

Equa bank

ne

5 000 – 600 000 Kč

3 – 120 měsíců

Ano, doložení příjmů i registru

Od 5,7 %

Everyday Plus

ne

100 – 50 000 Kč

61 dní – 78 měsíců

Bez doložení příjmů a registru

Od 20 %

Ferratum Bank

ano

1 000 – 10 000 Kč

7 – 45 dní

Bez doložení příjmů a registru

Od 0 %

Kredito24

ne

1 000 – 20 000 Kč

1 – 30 dní

Bez doložení příjmů a registru

Od 2 334 %

Moneta Money Bank

ne

20 000 – 800 000 Kč

2 – 6 let

Ano, doložení příjmů i registru

Od 13,9 %

Via SMS

ano

100 – 30 000 Kč

1 – 30 dní

Bez doložení příjmů a registru

Od 0 %

Zaplo

ano

1 000 – 16 000 Kč

1 – 30 dní

Bez doložení příjmů

Od 0 %

 

Jak je patrné, dle výše půjčky se často mění i doba splácení. U Monety Money Bank je doba splácení až 6 let při maximální půjčené částce 800 000 Kč. V tabulce je znát, že u většiny nebankovních společností jsou nabízeny rychlé půjčky bez doložení příjmu a bez registru. 

Na internetu je možné využít některého ze srovnávačů rychlých půjček. Tyto srovnávače porovnávají rychlé půjčky online, rychlé půjčky bez registru a půjčky bez doložení příjmů. Stále však platí, že by žadatel měl pouvažovat o výhodách a nevýhodách rychlé půjčky

Na místě je také zvážit další alternativy. Při dlouhodobějším řešení je možné sjednat kontokorentní úvěr u běžného účtu, který umožňuje přečerpání. Dále také kreditní karty u běžného účtu nebo při více existujících úvěrech pouvažovat o refinancování půjčky či konsolidaci úvěrů