Konsolidace či refinancování půjček se vyplatí v případě nevýhodných splátkových podmínek u starých úvěrů. Společnost ČSOB sloučí půjčky různých druhů v neomezeném počtu, a to až do výše 800 000 Kč. Díky nižším úrokům je možné ušetřit tisíce korun měsíčně. Jaké jsou podmínky schválení žádosti a s jakými výhodami ČSOB konsolidaci a refinancování nabízí?
U ČSOB lze sloučit či refinancovat bankovní i nebankovní úvěry, kreditní karty a kontokorenty. Žádost je možné podat online z pohodlí domova a po jejím schválení mít peníze okamžitě na účtě. Jednou z výhod refinancování a konsolidace půjček ČSOB je velká variabilita – klient si sám může změnit výši splátek a nastavit další parametry, které příznivě ovlivní budoucí platby. To vše je navíc bez poplatků.
Jaké požadavky musí žadatel o konsolidaci nebo refinancování půjček ČSOB splňovat?
- věk min. 18 let
- příznivá úvěrová historie
- dostatečně vysoký příjem
ČSOB sloučí půjčky i klientům jiných bank, není tedy nutné si zakládat bankovní účet u ČSOB.
Refinancování a konsolidace půjček ČSOB – základní parametry
- Výše konsolidace: 20 000 Kč až 800 000 Kč
- Maximální počet konsolidovaných půjček: neomezeno
- Nutnost doložit příjem: ano
- Kontrola registru dlužníků: ano
- Poplatek za vyřízení, vedení nebo předčasné splacení: zdarma
- Doba splatnosti: 12 až 120 měsíců
- RPSN: od 5,9 %
Konsolidace i refinancování úvěru ČSOB je zcela bez poplatků. Zdarma lze také splátky snížit, zvýšit nebo odložit. Úroková sazba u ČSOB začíná na 4,9 %. Stejný úrok je nabízen také u konsolidace MONETA Money Bank.
Proč se ČSOB konsolidace vyplatí?
ČSOB sloučení půjček nabízí s řadou výhod, mezi které patří neomezený počet konsolidovaných úvěrů ve výši až 800 000 Kč, pojištění schopnosti splácet, možnost si splátky odložit nebo úvěr zdarma předčasně splatit. Díky refinancování a sloučení půjček lze ušetřit několik tisíc korun měsíčně a případně si půjčit také peníze navíc.
Výhody
- možnost měnit výši splátek v průběhu splácení
- žádné poplatky
- splatnost konsolidace lze odložit až o 3 měsíce
- pojištění schopnosti splácet
Nevýhody
- nutnost prokázat pravidelný a dostatečně vysoký příjem
- velmi nízká schvalovatelnost žádostí (kolem 20 %)
Nízká schvalovatelnost žádostí souvisí s nutností doložit odpovídající příjem a prokázat pozitivní úvěrovou historii, což je u velkých i menších bankovních společností samozřejmostí.
Pojištění schopnosti splácet
Banka ČSOB konsolidaci půjček nabízí s možností sjednání pojištění pro případ, kdy z nějakého důvodu není možné úvěr splácet. Pojištění je dostupné ve třech variantách, které se liší pojistnými riziky:
- Varianta Pro zdraví: pracovní neschopnost, trvalá invalidita, úmrtí
- Varianta Pro práci: ztráta příjmu, trvalá invalidita, úmrtí
- Varianta Pro všechno: pracovní neschopnost, ztráta příjmu, trvalá invalidita, úmrtí
Při ztrátě zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci bude pojišťovna půjčku hradit až rok, v případě invalidity nebo úmrtí ji doplatí celou. Pojištění je poskytováno ČSOB pojišťovnou.
Za pojištění ve variantě Pro zdraví a Pro práci klient měsíčně zaplatí 6,6 % z měsíční úvěrové splátky, za variantu Pro všechno se platí 8,8 % z měsíční splátky úvěru.
Konsolidace půjček ČSOB – kalkulačka
Zda se refinancování nebo sloučení úvěrů vyplatí, si lze předem spočítat na jednoduché kalkulačce konsolidace půjček – kalkulačka ČSOB je dostupná na webových stránkách společnosti.
Příklad ČSOB konsolidace půjček bez pojištění: Za úvěr ve výši 220 000 Kč se splatností 2 roky, úrokovou sazbou 6,9 %, RPSN 7,12 % a měsíční splátkou 9840 Kč, klient celkem zaplatí 236 160 Kč.
Žádost o sloučení či refinancování úvěru ČSOB
Zažádat o refinancování nebo konsolidaci úvěrů lze snadno a rychle online na webu csob.cz. Banka následně žádost posoudí a v případě, že žadatel splňuje všechny podmínky, připraví smlouvu. Po podepsání smlouvy budou peníze ihned zaslány na bankovní účet.
Potřebné dokumenty k podání žádost se liší v závislosti na tom, zda se jedná o stávajícího klienta ČSOB či nikoliv. Klientům ČSOB postačí občanský průkaz (cizincům 2 doklady totožnosti).
Kdo klientem ČSOB není, bude potřebovat také potvrzení o příjmu a výpis z účtu nebo daňové přiznání za poslední období. Senioři dokládají také rozhodnutí o přiznání důchodu a ústřižek poslední složenky nebo výpis z účtu.