ČSOB – konsolidace, půjčka na cokoliv

Konsolidace či refinancování půjček se vyplatí v případě nevýhodných splátkových podmínek u starých úvěrů. Společnost ČSOB sloučí půjčky různých druhů, a to až do výše 800 000 Kč. Díky nižším úrokům je možné ušetřit tisíce korun měsíčně. Jaké jsou podmínky schválení žádosti a s jakými výhodami ČSOB konsolidaci a refinancování nabízí?

U ČSOB lze sloučit či refinancovat bankovní i nebankovní úvěry, kreditní karty a kontokorenty, nákupy na splátky i leasingové produkty. Přesné informace a podmínky budou klientovi sděleny pracovníkem banky, nicméně parametry úvěru si lze orientačně spočítat v kalkulačce na webu ČSOB.

Jednou z výhod refinancování a konsolidace půjček ČSOB je možnost půjčit si peníze navíc. Splácení si lze rozložit až na 10 let a splátky je možné snížit i zvýšit. Konsolidace je bez poplatků, zdarma je také předčasné splacení kdykoliv.

Ke konsolidaci nebo refinancování půjček ČSOB si lze sjednat pojištění, které klienta ochrání v případě neschopnosti splácet.

Refinancování a konsolidace půjček ČSOB – základní parametry:

  • Výše konsolidace: až 800 000 Kč
  • Nutnost doložit příjem: ano
  • Kontrola registru dlužníků: ano
  • Poplatek za vyřízení, vedení nebo předčasné splacení: zdarma
  • Doba splatnosti: 12 až 120 měsíců

Konsolidace i refinancování úvěru ČSOB je zcela bez poplatků. Zdarma lze úvěr také předčasně splatit. Přesné parametry a další informace týkající se konsolidace či refinancování se klient dozví od pracovníka banky.

Alternativu konsolidace ČSOB může představovat například konsolidace MONETA Money Bank.

Proč se ČSOB konsolidace vyplatí?

ČSOB sloučení půjček nabízí řadu výhod, mezi které patří možnost sloučení rozličných půjček ve výši až 800 000 Kč, pojištění schopnosti splácet, možnost si splátky odložit nebo úvěr zdarma předčasně splatit. Díky refinancování a sloučení půjček lze ušetřit několik tisíc korun měsíčně a případně si půjčit také peníze navíc.

Výhody

  • možnost měnit výši splátek v průběhu splácení
  • žádné poplatky
  • pojištění schopnosti splácet

Nevýhody

  • ne každý na úvěr na konsolidaci či refinancování u ČSOB dosáhne

Nízká schvalovatelnost žádostí souvisí s nutností doložit odpovídající příjem a prokázat pozitivní úvěrovou historii, což je u velkých i menších bankovních společností samozřejmostí. Konsolidaci pro předlužené ČSOB určitě neposkytne.

Pojištění schopnosti splácet

Banka ČSOB konsolidaci půjček nabízí s možností sjednání pojištění pro případ, kdy z nějakého důvodu není možné úvěr splácet.

Například při ztrátě zaměstnání či dlouhodobé nemoci bude pojišťovna půjčku hradit až rok. Toto pojištění se tedy rozhodně vyplatí sjednat, jelikož člověk nikdy neví, co se může stát, a ztráta práce či nemoc mnohdy přijde znenadání. V případě úmrtí nebo invalidity banka úvěr doplatí celý.

Pojistku si lze sjednat do 6 měsíců od uzavření smlouvy. Cena bude záviset na tom, jaká je výše splátek úvěru. Toto pojištění si lze sjednat také k hypotéce ČSOB.

Konsolidace půjček ČSOB – kalkulačka

Zda se refinancování nebo sloučení úvěrů vyplatí, si lze předem spočítat na jednoduché kalkulačce konsolidace půjček – kalkulačka ČSOB je dostupná na webových stránkách společnosti. Výpočet je potřeba považovat za orientační, přesné informace se klient dozví na základě komunikace s pracovníkem banky.

Do úvěrové kalkulačky stačí zadat informace týkající se úvěrů, které je třeba doplatit, výši částky, kterou si chce klient půjčit navíc, a požadovanou délku splácení. Výsledkem je nová předpokládaná výše měsíční splátky, úroková sazba a RPSN.

Žádost o sloučení či refinancování úvěru ČSOB

O konsolidace a refinancování u ČSOB lze zažádat online, po telefonu nebo na pobočce. Jestliže má klient nějaké dotazy, může na webu banky zanechat své telefonní číslo a počkat, až se mu ozve pracovník ČSOB.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.