Moneta Money Bank – účty, půjčka, Americká a klasická hypotéka, Flexikredit

Moneta Money Bank – účty, půjčka, Americká a klasická hypotéka, Flexikredit

Moneta Money Bank a.s., dříve GE Money Bank a.s. vznikla v roce 1998. Moneta Money Bank poskytuje bankovní služby pro fyzické osoby i podnikatele. Moneta má velkou síť poboček a bankomatů. Pod jménem GE Money Bank jako první vybavila všechny platební karty bezkontaktním čipem.

Hlavním produktem je půjčka s odměnou, s rychlým doručením půjčených peněz a přívětivými podmínkami získání a hypotéky.

Běžný účet Moneta Money Bank

Moneta Money Bank nabízí několik typů běžných účtů dle cílové skupiny klientů. Pro dospělé je určen běžný účet Tom, pro děti je dětský účet a studentský účet se nazývá Genius Student. Moneta Money Bank nabízí vedení běžného účtu jak v české měně, tak v zahraniční.

Běžný účet Tom je určen pro osoby starší 18 let. Tento účet lze založit online bez nutnosti návštěvy pobočky. K tomu je potřeba si stáhnout mobilní aplikaci Smart Banka, připravit dva doklady totožnosti a založit tak účet. Vedle online založení je možné účet založit na pobočce. Běžný účet Tom nabízí možnost platit pomocí Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay zdarma.

Založení i vedení běžného účtu Tom je zdarma. K běžnému účtu je k dispozici debetní karta Standard. S touto kartou klient může zdarma vybírat ve všech bankomatech banky Moneta v České republice a ze všech bankomatů v zahraničí. Za poplatek 50 Kč měsíčně je možné aktivovat službu Neomezené výběry hotovosti z bankomatu ostatních bank v ČR.

Moneta Money bank nabízí také dětský účet. S dětským účtem mají děti do 15 let výběry a vklady hotovosti i debetní kartu zdarma. Moneta k tomuto účtu nabízí úrok 1,50 % p. a. z kreditní částky do 29 999,99 Kč. V 15 letech se účet automaticky převede na konto Genius Student

Studentský účet Genius Student je určen pro studenty od 15 do 26 let. Zřízení, vedení a zrušení účtu je zdarma. Ke studentskému účtu je zdarma zřízena debetní bezkontaktní karta Standard. Aplikace Smart Banka nabízí studentům možnost placení mobilem. Další nabídkou pro studenty od 18 let je možnost otevření kontokorentudo výše 10 000 Kč.

Cizoměnový účet od Moneta Money Bank nabízí vedení účtu v měnách EUR, USD a GBP za poplatek 1 EUR či 1 USD nebo 0,70 GBP měsíčně (dle zvolené měny). Zároveň je k dispozici jedna debetní karta pro účet v měně EUR i USD.

Moneta Money Bank půjčky

Moneta Money Bank nabízí pro běžné klienty dva druhy půjček. Výše půjček je od 20 000 Kč až do 800 000 Kč. RPSN nabízí od 7,12 % s dobou splatnosti 2 roky10 let. Malým a středním firmám nabízí také firemní úvěry.

Půjčka na cokoliv

Tato rychlá půjčka na cokoliv od Monety je nabízena s úrokem od 4,9 % p.a. a s RPSN od 5 %. Vyřídit ji lze online nebo na pobočce. Půjčku lze splácet až 10 let a je možné ji kdykoliv předčasně splatit či poslat mimořádné splátky.

Půjčka na auto

Moneta Money Bank financuje až 100 % ceny automobilu. Výši splátek umožňuje
nastavit podle požadavků klienta. Půjčku na auto lze vyřídit na počkání přímo u prodejce automobilu.

Součástí splátek může být i výhodnější povinné ručení a havarijní pojištění. Klient může začít splácet až 30 dní po převzetí auta.

Hypotéky Moneta Money Bank

Moneta nabízí účelové a neúčelové hypotéky. Účelová hypotéka je určena na bydlení (koupě nemovitosti do osobního vlastnictví, financování rekonstrukce či výstavby, zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti) a refinancování stávajícího účelového úvěru.

Moneta nabízí také investiční hypotéku nebo hypotéku na pronájem (nákup nemovitosti k pronájmu). Klient u těchto druhů hypoték musí disponovat vyššími zdroji než u hypoték na vlastní bydlení.

Moneta nabízí také Americkou hypotéku, tedy hypotéku bez dokládání účelu. Ta je poskytována s vyšší úrokovou sazbou.

Hypotéka „all inclusive“

Hypotéka „all inclusive“ je klasická hypotéka od Monety Money Bank. Lze získat úrok2,70 % ročně a RPSN 2,99 %. Půjčit si lze až 90 % odhadu ceny nemovitosti. Doba fixace je 1 rok až 10 let s úrokovou sazbou 3,37 %.

Moneta nabízí možnost přerušit splácení až na 3 měsíce nebo snížení výše splátek. Sjednání hypotéky a vedení účtu je zdarma. Také předčasné a mimořádné splátky jsou zdarma.

Americká hypotéka

Americká hypotéka od Moneta Money Bank je úvěr zajištěný nemovitostí. Vypůjčené peníze lze použít na cokoli. Úroková sazba je od 3,99 % ročně a RPSN 4,54 %.

Půjčit si lze minimálně 300 000 Kč a do výše 70 % odhadní ceny nemovitosti. Moneta Money Bank nabízí zdarma odhad nemovitosti a výpis z katastru. Taktéž je zdarma vedení hypotéky. Zpracování hypotéky je zpoplatněno částkou 2 900 Kč.

Moneta Money Bank refinancování hypoték

Moneta Money Bank nabízí refinancování hypoték. Žadatel o refinancování nemusí dokládat původní odhad nemovitosti, jen původní úvěrovou smlouvu. Moneta zdarma zpracuje nový odhad a sjedná novou hypotéku.

Konsolidace úvěrů u Moneta Money Bank

Moneta Money Bank nabízí klientům možnost konsolidace úvěrů. Výše konsolidace je minimálně 30 000 Kč a maximálně 800 000 Kč s RPSN od 5,1 %. U částky nad 500 000 korun požaduje Moneta Money Bank spolužadatele. Doba splatnosti konsolidace u Monety je 24 měsíců až 10 let. Sloučit lze půjčky, kontokorenty nebo dluhy z kreditních karet.

Ke sloučeným půjčkám navíc Moneta Money bank poskytuje dodatečné finanční prostředky na cokoliv. Pokud tedy žadatel dopředu ví, že ho čeká výdaj navíc, může si ke konsolidaci požadovanou částku přidat.

Konsolidace u Moneta Money Bank je podmíněna založením bankovního účtu. Z toho si následně automaticky sama strhává stanovenou měsíční splátku, stejně jako je tomu například u hypotéky. Výhodné je to jak pro banku, tak pro klienta, kterému tím odpadá nutnost zadávat platební příkaz. Jediné, co musí zajistit, je dostatek finančních prostředků na účtu.

Kreditní karta u Moneta Money Bank

Moneta Money Bank nabízí jak běžný účet s debetní kartou, tak i kreditní karty.

Držitel kreditní karty může dostat 1 % zpět z nákupů v obchodech s potravinami a 5 % z každého nákupu ve vybraném balíčku výhod. Vedení karty a výběry hotovosti z bankomatů Monety při útratě alespoň 3 000 Kč měsíčně jsou zdarma. Moneta nabízí až 50 dní bezúročného období.

Moneta nabízí také možnost převést kreditní kartu z jiné banky a zlepšit úrokovou sazbu.

Moneta Money Bank kontokorent Flexikredit

Moneta Money Bank nabízí kontokorentní úvěr s názvem Flexikredit.

Pro zřízení kontokorentu Flexikreditu musí žadatel, občan ČR, předložit dva doklady totožnosti a dva telefonní kontakty. Dále se také dokládá o trvalém příjmu.

O společnosti

Moneta Money Bank a.s. se v roce 2016 přejmenovala z GE Money Bank a.s. Tato bankovní instituce vznikla v roce 1998. Spadala dříve pod finanční skupinu General Electric (zkráceně GE). Společnost poskytuje bankovní služby pro fyzické a podnikatelské osoby.

Moneta Money Bank za svou činnost získala mnoho ocenění, k čemuž přispívá společenská odpovědnost a transparentní podmínky úvěrů klientům.

V roce 2018 Monetě Money Bank vzrostl konsolidovaný čistý zisk o 7,1 % na 4,2 miliardy korun. Provozní výnosy bance klesly o 1,7 % na 10,2 miliardy korun.  Objem úvěrů pro občany Monetě stoupl v roce 2018 o 22,1 % na 74,8 miliardy Kč. Tuto změnu vyvolaly především hypotéky, které meziročně posílily o 55,8 % na 31,4 miliardy korun. Vyšší zájem byl i o spotřebitelské úvěry a financování automobilů. 

Kontakt

www.moneta.cz
info@moneta.cz
224 443 636 (nonstop)

Sídlo společnosti
BB Centrum
Vyskočilova 1442/1b
140 28 Praha 4 Michle

Korespondenční adresa
MONETA Money Bank, a.s.
Na Rovince 871
720 00 Ostrava – Hrabová

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 0600.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC AGBACZPP.