MONETA Money Bank – účty, půjčka, hypotéky, leasing, Flexikredit

Úvěry až 800 000 Kč

Úrok od 3,5 %

 • Splatnost až 120 měsíců
 • Sjednání žádosti online
 • Online kalkulačka
Mám zájem o Moneta Money Bank půjčku

MONETA Money Bank a.s., dříve GE Money Bank a.s., vznikla v roce 1998. MONETA poskytuje bankovní služby pro fyzické osoby i podnikatele a disponuje rozsáhlou sítí poboček a bankomatů. Pod jménem GE MONETA Money Bank jako první vybavila všechny platební karty bezkontaktním čipem.

Mezi nejoblíbenější produkty banky patří rychlá půjčka na cokoliv s přívětivými podmínkami a hypotéky od Monety. Fyzickým osobám jsou dále nabízeny různé typy běžného účtu, spořicí účet, půjčka na auto, kontokorent či například konsolidace a refinancování úvěrů.

Běžný účet MONETA Money Bank

Banka MONETA Money Bank poskytuje několik typů běžného účtu dle cílové skupiny klientů. V její nabídce tedy najdeme běžný účet Tom určený dospělým, studentský účet Genius Student a dětský účet Dětský Genius. Ti, kteří cestují nebo posílají či dostávají peníze v cizí měně, mohou využít také cizoměnový (devizový) účet.

Oblíbeným běžným účtem je také mKonto od mBank. V současné době běží akce, během které lze získat bonus až 1 000 Kč.
Mám zájem o běžný účet bez poplatků s odměnou 1 000 Kč >

Běžný účet TOM

Běžný účet Tom je určen osobám starším 18 let. Jeho sjednání je možné jak na pobočkách MONETA Money Bank, tak online z pohodlí domova. Klientům nabízí možnost platit pomocí Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay zcela zdarma.

Založení i vedení účtu je bez poplatků. Výhodou jsou také výběry v zahraničí zdarma, nicméně k výběrům z bankomatů cizích bank v rámci ČR se váže poplatek 20 Kč / výběr. Klientům je však nabízena služba neomezené výběry za 50 Kč měsíčně, díky níž lze následně vybírat ze všech bankomatů zdarma.

Parametry účtu:

 • Založení a vedení účtu zdarma
 • Snadné sjednání online nebo na pobočce
 • Při změně banky MONETA vše potřebné vyřídí
 • Výběry v zahraničí zdarma
 • Elektronické tuzemské úhrady, trvalé příkazy, inkasa a SIPO platby
 • Odměny za platby kartou ve věrnostním programu bene+
 • Možnost získat kontokorent

K běžnému účtu Tom je klientům poskytována bezkontaktní debetní karta Standard. Pro pohodlné transakce a bezpečné ovládání účtu je k dispozici internetové bankovnictví Smart Banka.

K online založení účtu je potřeba vyfotit dva doklady totožnosti a vyplnit osobní údaje. Smlouvu klient podepíše prostřednictvím SMS zprávy a poté zašle ověřovací platbu. Tímto je účet založen a lze jej ihned začít využívat.

Založení i vedení běžného účtu je u MONETA Money Bank bez poplatků.
Založení i vedení běžného účtu je u MONETA Money Bank bez poplatků.

Dětský bankovní účet

Dětský bankovní účet s názvem Dětský Genius je nabízen dětem od narození do 15 let. Součástí účtu jsou výběry a vklady hotovosti, přístup do internetového bankovnictví Internet Banka Mini a platební karta zdarma. Po dovršení 15 let se účet automaticky převádí na studentský účet Genius Student.

Bez poplatků jsou výběry hotovosti z bankomatů MONETA Money Bank, při výběru z bankomatů jiných bank je třeba počítat s poplatkem 59 Kč / výběr.

Parametry účtu:

 • Zřízení a vedení účtu zdarma
 • Příchozí a odchozí platby zdarma
 • Úrok 1,50 % p.a. z kreditní částky do 29 999,99 Kč
 • Kontrola pohybů na účtu pomocí nastavení e-mailů

O veškerých transakcích mohou mít oba rodiče přehled díky internetovému bankovnictví a případně i upozorňovacím e-mailům.

Založit dětský účet lze pouze na pobočkách MONETA Money Bank. Je potřeba předložit občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítě, podmínkou je také vložit na účet minimální zůstatek ve výši 200 Kč.

Studentský účet Genius Student je určen studentům od 15 do 26 let.
Studentský účet Genius Student je určen studentům od 15 do 26 let.

Studentský účet

Studentský účet Genius Student si mohou založit studenti od 15 do 26 let. Zřízení, vedení a zrušení účtu je zdarma. K účtu je poskytována bezkontaktní debetní karta Standard a využívat lze také aplikace Smart Banka, která umožňuje placení mobilem. Výhodou pro studenty od 18 let je možnost otevření kontokorentu až do výše 10 000 Kč.

Výběry z bankomatů banky MONETA Money Bank jsou zdarma, za výběry z bankomatů ostatních bank v rámci ČR studenti zaplatí 59 Kč. Výběry v zahraničí Moneta studentský účet neumožňuje.

Parametry účtu:

 • Založení a vedení účtu zdarma
 • Možnost využívat aplikace Smart Banka a Internet Banka
 • Kontokorent až do výše 10 000 Kč
 • Výběry z bankomatů MONETA Money Bank zdarma

Založit studentský účet je možné pouze na jedné z poboček MONETA Money bank. Žadatelé budou potřebovat občanský průkaz, doprovod zákonného zástupce (u studentů mladších 18 let) a potvrzení o studiu (pouze studenti starší 20 let).

Cizoměnový (devizový) účet

Cizoměnový účet ocení všichni, kteří často cestují nebo posílají / dostávají peníze v cizí měně. Vedení účtu je možné v měnách EUR, GBP a USD za poplatek 1 EUR / 0,70 GBP / 1 USD. Klientům je poskytována jedna debetní karta pro účet v měně EUR i USD.

Klienti mohou využívat aplikací Internet Banka a Smart Banka s funkcí Směnárna. Jedná se o digitální nástroj pro směnu cizí měny za co nejvýhodnější kurz.

Založit si cizoměnový účet je možné jak online v aplikaci Smart Banka, tak na pobočkách MONETA Money Bank.

Spořicí účet MONETA Money Bank

Spořicí účet MONETA Money Bank si mohou zdarma založit stávající i nový klienti. Úroková sazba je 1,2 % ročně do 1 mil. Kč.

Vedení účtu a domácí elektronické transakce jsou bez poplatků a peníze má klient ihned k dispozici, to znamená bez výpovědní lhůty. Není vyžadováno založení běžného účtu, určitý počet plateb kartou ani minimální měsíční vklad. O účtu lze mít přehled díky aplikacím Internet Banka a Smart Banka.

Noví zákazníci si spořicí účet mohou sjednat online na webových stránkách banky, ti stávající pouze v aplikaci Internet Banka. Noví klienti si musí připravit dva doklady totožnosti a účet aktivovat zasláním 3 Kč z účtu u své banky. Následující den bude možné začít spořicí účet plně využívat.

MONETA Money Bank půjčky

Banka MONETA Money Bank fyzickým osobám nabízí dva druhy půjček. První z nich je neúčelová a lze ji tedy využít na cokoliv, druhá půjčka je určená na financování automobilu.

Půjčka na cokoliv

Tato rychlá půjčka na cokoliv od MONETY, dříve GE Money Bank půjčka, je nabízena s úrokem od 3,9 % p.a. a s RPSN od 4 %. Vyřídit ji lze během pár minut online, po telefonu nebo na pobočce. Moneta půjčku podle kalkulačky lze splácet až 8 let, předčasné splacení i mimořádné splátky jsou možné kdykoliv.

Parametry MONETA Expres půjčky:

 • Výše půjčky: 5 000 Kč – 800 000 Kč
 • Maximální doba splácení: 8 let
 • Vyřízení online / v Internet Bance / ve Smart Bance: zdarma
 • Vyřízení na pobočce / po telefonu: 1 295 Kč
 • Správa půjčky: zdarma
 • Předčasné splacení celé jistiny nebo její části: max. 1 %

Stávající klienti si půjčku mohou sjednat v Internet Bance nebo Smart Bance. Peníze lze na účtu očekávat do 5 minut od podpisu smlouvy.

Úrok u půjčky na cokoliv začíná na 3,9 % p.a. a RPSN na 4 %.
Úrok u půjčky na cokoliv začíná na 3,9 % p.a. a RPSN na 4 %.

Půjčka na auto

Klienti, kteří se rozhodli svůj nový automobil financovat půjčkou, mohou využít úvěru na auto, který MONETA Money Bank nabízí až do výše 100 % ceny vozu. Půjčku lze vyřídit na počkání přímo u prodejce automobilu a výši splátek si klient určí sám dle vlastních požadavků.

Parametry půjčky:

 • Výše půjčky: až 100 % ceny automobilu
 • Doba splácení: až 84 měsíců
 • Typ vozidla: osobní i užitkové do 3,5 tuny

Součástí splátek může být i výhodnější povinné ručení a havarijní pojištění. Klient navíc může začít splácet až 30 dní po převzetí auta.

MONETA nabízí také půjčku Expres Business, která poslouží zejména začínajícím podnikatelům. Tato půjčka na rozjezd podnikání je poskytována bez daňového přiznání ve výši až 500 000 Kč zcela online bez nutnosti navštěvovat pobočku.

Mezi dostupné půjčky od MONETA Money Bank lze zařadit také překlenovací úvěr ze stavebního spoření, který umožňuje financovat potřeby spojené s bydlením ještě před tím, než uplyne lhůta pro výběr peněz ze stavebního spoření.

Hypotéky MONETA Money Bank

U MONETA Money Bank lze sjednat účelovou hypotéku, která je určená na bydlení (koupi nemovitosti do osobního vlastnictví, financování rekonstrukce či výstavby, zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti) a americkou hypotéku, u níž se účel nedokládá. Kromě toho banka nabízí také refinancování hypoték, díky kterému lze získat výhodnější splátkové podmínky.

Hypotéka na bydlení

Účelovou hypotéku lze sjednat v minimální výši 300 000 Kč s dobou splácení až 10 let. Fixace hypotéky může být na 1 rok až 10 let, úroková sazba začíná na 2,08 % ročně.

Banka si neúčtuje poplatky za sjednání či vedení hypotéky, výpis z katastru ani odhad nemovitosti. Výhodou je možnost snížení splátek či jejich odložení až o 3 měsíce, každý rok lze také zdarma splatit až 50 % úvěru.

Parametry hypotéky:

 • Výše úvěru: od 300 000 Kč do 90 % ceny nemovitosti
 • Doba splácení: 5 – 30 let
 • Úroková sazba: od 2,08 % p.a.
 • Fixace: 1 / 3 / 5 / 7 / 10 let
 • Sjednání a vedení úvěru: zdarma

Pro úspěšné sjednání hypotéky je nutné disponovat nemovitostí k zajištění úvěru a doložit potvrzení o výši příjmu a výpis z účtu za poslední 3 měsíce, popřípadě poslední 2 daňová přiznání a doklad o zaplacení daně.

Majitelé běžného účtu od MONETA Money Bank mohou získat výhodnější úrokovou sazbu. Podmínkou je splnit daný měsíční obrat, přičemž platí, že čím více peněz klient na účtě má, tím bude snížení úroků výraznější.

Americkou hypotéku je možné využít například na nové vybavení do domácnosti.
Americkou hypotéku je možné využít například na nové vybavení do domácnosti.

Americká hypotéka

Americká hypotéka od MONETA Money Bank je rovněž úvěr zajištěný nemovitostí, není však vyžadováno doložení účelu úvěru a vypůjčené peníze tak lze použít na cokoli. Úroková sazba u americké hypotéky začíná na 3,99 % ročně a RPSN na 4,54 %.

Půjčit si lze minimálně 300 000 Kč a do výše 70 % odhadní ceny nemovitosti. Odhad nemovitosti a výpis z katastru banka nabízí zdarma. Zdarma je taktéž vedení hypotéky, zpracování úvěru je zpoplatněno částkou 2 900 Kč.

Parametry hypotéky:

 • Výše úvěru: od 300 000 Kč do výše 70 % odhadní ceny nemovitosti
 • Doba splácení: 5 – 20 let
 • Úroková sazba: od 3,99 % p.a.
 • Vedení úvěru: zdarma
 • Sjednání hypotéky: 2 900 Kč

K vyřízení americké hypotéky je potřeba potvrzení o výši trvalého příjmu a výpis z účtu za poslední 3 měsíce.

MONETA Money Bank refinancování hypoték

Refinancování hypoték neboli převedení hypotéky k nové bance zajistí výhodnější podmínky splácení. Žadatel o refinancování u MONETA Money Bank nemusí dokládat původní odhad nemovitosti, jen původní úvěrovou smlouvu. Banka zdarma zpracuje nový odhad a sjedná novou hypotéku.

Konsolidace úvěrů u MONETA Money Bank

MONETA Money Bank nabízí klientům možnost konsolidace úvěrů. Maximální výše konsolidace je 800 000 Kč, RPSN od 5,1 % a úroková sazba od 4,9 % p.a. U částky nad 500 000 korun je požadován spolužadatel. Sjednat konsolidaci lze na tomto odkaze.

Parametry konsolidace:

 • Výše konsolidace:  5 000 Kč – 800 000 Kč
 • Úroková sazba: od 4,9 % p.a.
 • RPSN: od 5,1 %
 • Splatnost: 24 – 240 měsíců
 • Sjednání úvěru: zdarma
 • Vedení úvěru: zdarma

Doba splatnosti konsolidace je 24 měsíců až 10 let. Sloučit lze bankovní i nebankovní půjčky, kontokorenty a dluhy z kreditních karet.

Ke sloučeným půjčkám navíc MONETA Money bank poskytuje dodatečné finanční prostředky na cokoliv. Pokud tedy žadatel dopředu ví, že ho čeká výdaj navíc, může si ke konsolidaci požadovanou částku přidat.

Konsolidace u MONETA Money Bank je podmíněna založením bankovního účtu. Z toho si následně automaticky sama strhává stanovenou měsíční splátku, stejně jako je tomu například u hypotéky. Výhodné je to jak pro banku, tak pro klienta, kterému tím odpadá nutnost zadávat platební příkaz. Jediné, co musí zajistit, je dostatek finančních prostředků na účtu.

Kreditní karta u MONETA Money Bank

S kreditní kartou od MONETA Money Bank se pojí řada výhod. První 3 měsíce klient získá 5 % z plateb zpět až do výše 3 000 Kč, poté 1 % bez omezení. Při nákupech u partnerů věrnostního programu bene+ získá zpět až 30 % z utracené částky.

Bezúročné období je 55 dní pro platby i výběry z bankomatů. Při sjednání online je vedení karty bez poplatků, úvěrový rámec je od 10 000 Kč do 500 000 Kč.

Noví zákazníci musí během sjednávání předložit dva doklady totožnosti. Pokud o kartu žádají přes internet, proběhne podpis smlouvy online převodem 1 Kč z běžného účtu. Stávající klienti mohou využít nabídky v internetovém bankovnictví.

Držitelé kreditní karty od MONETA Money Bank získají 5 % z plateb do 3 000 Kč zpět po dobu 3 měsíců a spoustu dalších výhod.
Držitelé kreditní karty od MONETA Money Bank získají 5 % z plateb do 3 000 Kč zpět po dobu 3 měsíců a spoustu dalších výhod.

MONETA Money Bank kontokorent Flexikredit

Kontokorent Flexikredit umožňuje přečerpání běžného účtu do debetu ve výši od 2 000 Kč do 100 000 Kč. Jeho sjednání, zrušení i změna limitu jsou zdarma.

Pro zřízení kontokorentu Flexikredit musí žadatel, občan ČR, předložit dva doklady totožnosti, dva telefonní kontakty a potvrzení o trvalém příjmu. Sjednání je možné na pobočce MONETA Money Bank nebo online v Internet bance.

Leasing MONETA Money Bank

MONETA Money Bank podnikatelům nabízí financování vozů, strojů, a manipulační, kancelářské a zdravotnické techniky prostřednictvím finančního či operativního leasingu.

Výhodou finančního leasingu MONETA Money Bank je možnost předmět využívat ihned bez vydání větší hotovosti. Jeho vyřízení je snazší a rychlejší než u úvěru a splátka představuje daňově uznatelný náklad.

U operativního leasingu od MONETA Money Bank není na pořízení daného předmětu třeba žádný vstupní kapitál. Klient neplatí ani akontaci, náklady tak tvoří pouze pravidelné měsíční splátky, což umožňuje lepší plánování financí. Stejně jako v případě finančního leasingu je nájemné daňově uznatelným nákladem.

Leasingem lze financovat například automobily a stroje či zemědělskou, stavební a zdravotnickou techniku.
Leasingem lze financovat například automobily a stroje či zemědělskou, stavební a zdravotnickou techniku.

Akcie MONETA Money Bank

Nákup akcií MONETA Money Bank je v posledních letech populární formou investování, přestože je MONETA na trhu nováčkem. Její akcie lze totiž obchodovat teprve od května 2016, kdy vstoupila na Pražskou burzu cenných papírů. Od okamžiku vstupu na burzu se MONETA řadí mezi nejčastěji obchodované emise, což značí, že potenciál investování do jejích akcií je velký.

Kurz akcie MONETA Money Bank (burza – 22. 11. 2019):

Aktuální cena79,15 Kč
Průměr79,10 Kč
Denní minimum79,05 Kč
Denní maximum79,15 Kč
Nabídka79,25 Kč
Poptávka79,15 Kč
Objem (ks)4 751
Objem375 821,15 Kč
Počet obchodů18
Koupě (ks)6 208
Prodej (ks)4 762

Pobočky MONETA Money Bank

Klienti mají k dispozici téměř 200 poboček a 650 bankomatů. Nejbližší bankomat či pobočku MONETA Money Bank je možní vyhledat na webových stránkách společnosti.

Aktuálně banka disponuje přibližně dvěma sty poboček.
Aktuálně banka disponuje přibližně dvěma sty poboček.

O společnosti

MONETA Money Bank a.s. se v roce 2016 přejmenovala z GE Money Bank a.s. Tato bankovní instituce vznikla v roce 1998 a dříve spadala pod finanční skupinu General Electric (zkráceně GE).

Portfolium se po přejmenování z GE na MONETA Money Bank nezměnilo a stále zahrnuje běžné produkty pro fyzické osoby i podnikatele. MONETA Money Bank za svou činnost získala mnohá ocenění, k čemuž přispěla společenská odpovědnost a transparentní podmínky úvěrů klientům.

V roce 2018 bance vzrostl konsolidovaný čistý zisk o 7,1 % na 4,2 miliardy korun, provozní výnosy klesly o 1,7 % na 10,2 miliardy korun a objem úvěrů pro občany stoupl o 22,1 % na 74,8 miliardy korun. Tuto změnu vyvolaly především hypotéky, které meziročně posílily o 55,8 % na 31,4 miliardy korun. Vyšší zájem byl i o spotřebitelské úvěry a financování automobilů.

K 1. dubnu 2020 MONETA Money Bank kupuje stavební spořitelnu a hypoteční banku Wüstenrot. Měla by tak získat přibližně 350 000 nových klientů a její ziskovost by se měla zvýšit o 15 procent ročně.

Kontakt

WWW: moneta.cz
E-mail: info@moneta.cz
Telefon: 224 443 636 (nonstop)

Sídlo společnosti
BB Centrum
Vyskočilova 1442/1b
140 28 Praha 4 – Michle

Korespondenční adresa
MONETA Money Bank, a.s.
Na Rovince 871
720 00 Ostrava – Hrabová

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 0600.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC AGBACZPP.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.