Air Bank půjčka, hypotéka – kalkulačka a recenze

Půjčka až 900 000 Kč

Úrok od 3,9 %, RPSN od 5,02 %

 • Půjčka na cokoliv
 • Bez zbytečných poplatků
 • Možnost sjednání online
Mám zájem o Air Bank půjčku

Air Bank působí na trhu od roku 2011. I za tak krátkou dobu si však stihla získat spoustu příznivců. V nabídce má nejen běžný a spořící účet, ale také půjčky. Jaké jsou parametry půjčky od Air Bank? Jaké podmínky je nutno splnit pro její získání? A jaké jsou na ni recenze?

Air Bank vstoupila na český trh v listopadu 2011. Patří tak mezi mladší banky. Stala se však poměrně oblíbenou. Oproti klasickým bankám klade důraz na jednoduchost, transparentnost a inovativnost.

Často užívaným produktem je běžný účet. V nabídce má Air Bank dále také půjčku. Na stránkách Air Bank je k dispozici v sekci o půjčce kalkulačka splátek úvěru. Jak s ní pracovat? A co vše na ní lze vypočítat?

Air Bank půjčka kalkulačka

Kdo si chce zažádat o půjčku od Air Bank, může tak učinit buď na pobočce, nebo online. V případě, že si klient bude chtít o půjčku žádat přes internet, musí si najet na internetové stránky Air Bank.

Právě na webu banky je možné využít kalkulačku půjčky od Air Bank. Ta slouží k orientačnímu výpočtu úroků a RPSN. Klient si nastaví požadovanou výši půjčky a měsíční splátku.

Kalkulačka půjčky od Air Bank slouží k orientačnímu výpočtu celkové částky

Pro více informací je třeba rozkliknout detailní rozpis půjčky. Zobrazí se počet splátek, roční úroková sazba, RPSN. Dole klient může vidět celkovou částku, kterou zaplatí.

Kalkulačka půjčky od Air Bank je velmi přehledná

V detailním rozpisu klient najde také informace týkající se odměny za včasné splácení v podobě bonusové úrokové sazby.

Zvýhodněnou úrokovou sazbu může klient získat v případě, že nebude déle než 5 dní dlužit na splátkách více než 100 Kč. Bonusová sazba je oproti běžné sazbě snížena o 1 %.

Parametry půjčky Air Bank

 • Výše úvěru: 5000 Kč – 900 000 Kč
 • Doba splatnosti: 6 – 92 měsíců
 • RPSN: od 5,02 % – maximálně však 19,46 %
 • Úrok: již od 3,9 % – maximálně však 17,9 %
 • Druh úvěru: bankovní půjčka
 • Doložení příjmu: ano
 • Kontrola registru dlužníků: ano
 • Ručitel: ne

U půjčky do 200 000 Kč je standardní výše úrokové sazby 6,9 %, zvýhodněná sazba je 5,9%. U půjček nad 200 000 Kč je stanovena na 4,9% – 5,9%, bonusová sazba začíná již na 3,9%.

Jak zažádat o půjčku?

Žádost probíhá buď online, nebo na pobočce. Je třeba doložit veškeré potřebné dokumenty. Těmi jsou:

 • 2 doklady totožnosti – občanský průkaz + řidičský průkaz/cestovní pas…
 • potvrzení o příjmu
 • u manželů doklad o společném jmění – pouze u půjček nad 300 000 Kč

Peníze lze obdržet již do 1 hodiny od schválení. Na pobočce je schválení rychlé. U online žádosti proběhne obvykle do 2 pracovních dní.

Půjčku Air Bank lze sjednat online z pohodlí domova. Tuto možnost mají nejen stávající klienti, ale také nově příchozí.

Sjednat půjčky online můžou jak stávající, tak nově příchozí klienti

Stávající klienti se přihlásí do internetového bankovnictví, odkud si půjčku sjednají. Noví klienti si účet musí nejprve vytvořit, což je však také možné provést online.

Nově příchozí klienti musí vyplnit formulář v levé části, stávající klienti se přihlásí vpravo

Pokud žadateli není cokoliv jasné a potřebuje s něčím poradit, může zvolit možnost „zavolejte mi“. Po rozkliknutí se zobrazí formulář. Banka tuto službu provozuje každý den od 8:00 do 20:00.

V případě dotazu lze požádat banku o telefonický hovor

Kromě kontaktních údajů vyplňuje žadatel své časové možnosti. Do poslední kolonky se pak stručně napíše daný dotaz.

Podmínky

Pro schválení Air Bank půjčky je nutno splnit následující podmínky:

 • minimální věk 18 let
 • mít doložitelný příjem
 • mít bankovní účet u Air Bank – lze založit během žádosti

Air Bank půjčka může posloužit i jako půjčka pro cizince.

Doložení příjmů

Air Bank půjčka rozhodně není půjčkou bez doložení příjmu. Jedná se o bankovní úvěr a doložení příjmu je tak jednou z podmínek pro schválení půjčky.

Zaměstnanci mohou příjem doložit dvěma způsoby. Jednou možností je potvrzení od zaměstnavatele, které však nesmí být starší než 30 dní. Druhou možností je výpis z účtu za poslední 3 měsíce. Musí se jednat o účet, na který chodí žadateli výplata.

U OSVČ si Air Bank vyžádá daňové přiznání za poslední zdaňovací období. Při žádosti o půjčku vyšší než 50 000 Kč je nutno přiložit potvrzení o bezdlužnosti. To vydává finanční úřad.

Důchodci musí doložit buď důchodový výměr nebo potvrzení o pobírání důchodu. Důchodový výměr nesmí být starší než 12 měsíců. Potvrzení o pobírání důchodu nesmí být straší než 30 dní. Pobírání starobního důchodu může být doloženo i prostřednictvím tří výpisů z běžného účtu.

Pobočky Air Bank

Air Bank má pobočky téměř v každém větším městě, v některých je poboček dokonce několik.

Brno Karlovy Vary OpavaTeplice
České BudějoviceKladnoOstravaUherské Hradiště
Frýdek – MístekLiberecPardubiceÚstí nad Labem
Hradec KrálovéMostPlzeňZlín
JihlavaOlomoucPrahaZnojmo

Adresa i otevírací doba každé z poboček je k nalezení na internetových stránkách Air Bank. Obyvatelé ostatních měst nemusí zoufat. Stačí využít možnosti sjednání Air Bank půjčky online.

Pojištění

Ke své půjčce nabízí Air Bank také pojištění schopnosti splácet. Pojištění lze využít například na zaplacení splátek půjčky.
V nabídce má celkem 3 typy takového pojištění.

 • pojištění pravidelných výdajů při pracovní neschopnosti
 • pojištění pravidelných výdajů při pracovní neschopnosti a ztrátě zaměstnání
 • pojištění pro případ úmrtí a invalidity 3. stupně

Pojištění pravidelných výdajů při pracovní neschopnosti se vztahuje na situace, kdy je výpadek příjmu způsoben v důsledku úrazu či nemoci. Cena pojištění je 30 Kč měsíčně za každých 1000 Kč pojistného plnění.

Druhý typ pojištění se vztahuje nejen na pracovní neschopnost, ale také na ztrátu zaměstnání. Sjednat si ho může každý, kdo je zaměstnán na dobu určitou. Cena je 60 Kč měsíčně za každých 1000 Kč pojistného plnění.

Třetím typem je pojištění pro případ úmrtí a invalidity 3. stupně. Vyplacené peníze mohou pomoct splatit nesplacenou půjčku nebo na nějakou dobu zabezpečit klienta, případně jeho rodinu. Cena je 30 Kč měsíčně za každých 50 000 Kč pojistného plnění.

Pojištění může klientovi usnadnit situaci v případě výpadku příjmu z důvodu nemoci či úrazu

Výhody

 • odměna za včasné splácení – nižší úrok
 • žádné poplatky za sjednání
 • bez poplatků za vedení
 • předčasné splacení zdarma
 • přehlednost
 • vhodná i pro cizince
 • dostupná i pro důchodce
 • lze si půjčit až 900 000 Kč

Nevýhody

 • nelze získat půjčku ve zkušební lhůtě
 • není vhodná pro lidi bez příjmů
 • probíhá kontrola registru dlužníků
 • minimální limit pro půjčku je 5000 Kč
 • u půjček nad 300 000 Kč je nutno doložit doklad o společném jmění manželů

Air Bank půjčka zkušenosti

Co na půjčku říkají na půjčku Air Bank diskuze na internetu?

Lidé jsou převážně spokojeni. Klienti velmi chválí jednoduchost celého schvalovacího procesu. Většina z nich také říká, že jim byla půjčka schválena a vyplacena poměrně rychle.

Další výhodou je, že Air Bank nepožaduje zbytečné poplatky – například za sjednání, vedení nebo předčasné splacení půjčky. Klientům, kteří řádně splácí, navíc poskytne zvýhodněnou úrokovou sazbu.

Setkat se lze však i s negativními názory. Nespokojení žadatelé často zmiňují, že jim byla půjčka nejprve schválena a následně dodatečně zamítnuta. Mnozí zákazníci si také stěžovali na zamítnutí konsolidace.

Půjčka rozhodně není schválena každému, kdo o ni zažádá. Vyšší schvalovatelnost mívají nebankovní půjčky. Pro příklad lze uvést Zaplo půjčku, pro jejíž poskytnutí není nutné dokládat příjem. Jedná se o jednu z rychlých půjček, kterou lze obdržet do 15 minut od schválení na účet.

Další produkty od Air Bank

Velmi oblíbeným produktem Air Bank je jejich běžný účet, který lze snadno založit online. K němu jsou bezplatně vydány až 2 platební karty a 1 platební nálepka. Pokud člověk kartou zaplatí alespoň 5x za měsíc, bude odměněn bonusovým úrokem 1 %, a to jak na běžném, tak na spořícím účtu.

Dalším produktem je spořící účet, kde si lze vytvořit až 10 obálek. Každou obálku lze libovolně pojmenovat a stanovit si cíl, kolik si chce klient našetřit.

V nabídce má banka také hypotéku. Ta je určena na koupi nemovitosti v osobním vlastnictví. Nelze ji využít na rekonstrukci, stavbu domu, ani na koupi družstevního bytu (na něj může posloužit hypotéka na družstevní byt).

Při době fixace na 5 let lze hypotéku Air Bank získat s úrokem 2,49 %, pokud částka převyšuje 1 500 000 Kč. U nižší částky je stanoven úrok 2,69 %. Air Bank akceptuje až 10 let starý odhad nemovitosti, není tedy nutno shánět nový.

Pro klienty, kteří mají více úvěrů, nabízí Air Bank konsolidaci půjček. Půjčky jsou sloučena do jedné velké, čímž je pro klienta splácení přehlednější a také výhodnější. Air Bank nabízí možnost sloučení až 10 půjček.

Nové možnosti investování i půjčování peněz přinese plánovaná fúze Air Bank a Zonky, k níž by mělo dojít do konce roku 2020.

Na koupi domu v osobním vlastnictví nabízí Air Bank hypotéku

Další bankovní půjčky

Půjčka od Air Bank nemusí vyhovovat každému. Na trhu je však nabízena spousta dalších půjček. V případě náhlé finanční tísně mohou posloužit třeba půjčky před výplatou. Spolehlivější jsou však půjčky od bankovních společností.

Půjčka od České Spořitelny

Česká Spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Kromě několika druhů bankovních účtů nabízí také půjčku.

Podmínky jsou následující:

 • minimální věk 18 let
 • potvrzení o příjmu (s výjimkou klientů České Spořitelny)
 • bez zápisu v registru dlužníků

Jedná se o půjčku bankovního typu. Stejně jako u Air Bank si může klient sjednat také pojištění úvěru. Půjčit si lze od 20 000 Kč až do 800 000 Kč, a to na 12 – 120 měsíců. Úroková sazba začíná již na 4,9 %.

Sjednat půjčku od České Spořitelny lze jak online, tak osobně na pobočce. Online žádost je zdarma, na pobočce se za vyřízení platí jednorázový poplatek ve výši 1 500 Kč.

Půjčky od Komerční banky

Komerční banka patří mezi jednu z největších bank v České republice. Nabízí mnoho produktů, například běžný účet, penzijní spoření, hypotéku, ale také 2 druhy půjček.

Osobní půjčka

Prvním typem je osobní půjčka. Jedná se o neúčelový úvěr. Půjčit si lze až do 2 500 000 Kč, maximální doba splatnosti je 8 let. Úroková sazba se pohybuje mezi 4,7 % – 12,9 %.

 • české občanství (u cizinců trvalý pobyt na území ČR / povolení k pobytu)
 • vlastní běžný účet u KB
 • dostatečný pravidelný příjem
 • 2 doklady totožnosti

Půjčku lze sjednat jak online, tak na některé z poboček. Klient neplatí žádné poplatky za vyřízení, vedení, ani předčasné splacení úvěru.

Studentská půjčka Gaudeamus

Komerční banka také nabízí půjčku pro studenty. Půjčka Gaudeamus je určena na pokrytí financí spojených se studiem. Týká se to například úhrady školného, poplatků za studium v zahraničí, vzdělávacích kurzů, ale také nákupu elektroniky.

Studentská půjčka je poskytována studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol. Půjčit si studenti mohou až 600 000 Kč.

Podmínky pro získání jsou následující:

 • potvrzení o studiu v České Republice
 • účet u Komerční banky
 • dva doklady totožnosti

Půjčka Gaudeamus nabízí možnost splacení půjčky až po ukončení studia a v jeho průběhu splácet pouze úroky. Pokud nemá student vlastní pravidelný příjem, může se za něj zaručit třetí osoba.

S pokrytím poplatků spojených se studiem může pomoct studentská půjčka

Air Bank – kontaktní údaje

E-mail: info@airbank.cz
Telefonický kontakt:
+420 515 202 202 – kontaktní centrum
+420 547 134 134 – v případě ztráty karty

Sídlo společnosti:
Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6

Adresa pro zasílání dokumentů:
Air Bank a.s.
PO BOX 625
661 25 Brno 2

kalkulačkarecenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.