Viva Credit – půjčka, recenze

Půjčka až 30 000 Kč

Úrok od 0 %, RPSN od 4715,96 %

 • Peníze lze použít na cokoliv
 • Možnost vyřízení online
 • Výplata do 30 minut
Mám zájem o Viva Credit půjčku

Viva Credit je nebankovní poskytovatel spotřebitelských úvěrů s licencí od České národní banky. Poskytuje tzv. rychlou půjčku, kterou lze sjednat kompletně z pohodlí domova. Rychlá půjčka od Viva Credit se splácí nepříliš běžným způsobem, Jakým? Podrobnosti jsou uvedeny v následujících odstavcích.

Viva Credit se podobně jako například JET Money nebo Profi Credit zaměřuje jen na jednu jedinou půjčku. V nabídce Viva Credit se nenachází konsolidace půjček, kreditní karty, bankovní účty ani jiné finanční produkty.

Společnost Viva Credit s.r.o. se od července 2022 rebrandovala pod jednotný název MOVINERO, pod nímž je společnost v Evropě známa. Pro stávající klienty se nic nezměnilo a i stálé produkty zůstaly stejné.

Viva Credit půjčka

Viva Credit půjčka je bezúčelový nebankovní úvěr, který by se dal označit také jako rychlá půjčka nebo půjčka do výplaty. Jedná se o velice jednoduše a rychle sjednatelný úvěr, který se poskytuje pouze na velmi krátkou dobu, obvykle v horizontu maximálně několika týdnů. Peníze zájemce dostává prakticky ihned po schválení úvěru.

Zájemci o dlouhodobější úvěr mohou vyzkoušet například půjčku Úvěrka, která je poskytována až do výše 40 000 Kč s dobou splatnosti až 1 rok. Sjednání je rovněž rychlé a snadné, žádost se vyplňuje online prostřednictvím webového formuláře.

O stavu svého úvěrového účtu se klient dozvídá z Viva Credit klientské zóny – vlastního profilu, kde například vidí, kolik zbývá splatit. Viva Credit půjčku je možné sjednat zde >

Jaké jsou konkrétní parametry půjčky od Viva Credit?

 • rozsah půjčky: 1 000 až 30 000 Kč
 • splatnost: až 30 dnů
 • RPSN: 4715,96 %

Celý proces uzavření probíhá on-line, zájemce nepotřebuje nikam chodit. Vyplní pouze webový formulář, ve kterém pravdivě uvede veškeré požadované informace. Aby mohl doplnit veškerá data, bude zapotřebí:

 • občanský průkaz
 • e-mail a mobilní telefonní číslo
 • vlastní bankovní účet
 • platební karta Visa nebo Mastercard
 • bankovní výpis s prokazatelným pravidelným příjmem až 3 měsíce zpětně

Zatímco většina výše zmíněných podmínek je pro vyřizování jiných půjček běžná, někoho může zarazit (a také odradit) nutnost mít platební kartu s povolenými internetovými transakcemi. Ta se v systému Viva Credit autorizuje a následné splácení probíhá automaticky přímo z platební karty. Zatímco někteří to mohou s ohledem na pohodlnost ocenit, někomu naopak zadávání tak citlivých dat do „cizího“ systému může vadit.

Viva Credit půjčka nenabízí příliš vysoké částky, maximum dosahuje 30 000 Kč.

Rychlá výplata půjčky

Převod peněz probíhá přes bankovní převod, a to obvykle hned do druhého (pracovního) dne. Pakliže má žadatel Českou spořitelnu, Komerční banku nebo ČSOB, dochází k převodu prakticky ihned. Podstatně rychlejší proces, Viva Credit uvádí dokonce jen 30 minut, platí pro ty, kteří žádají o půjčku opakovaně. Půjčku od Viva Credit lze sjednat na tomto odkazu.

Viva Credit on-line půjčka umožňuje bezplatné předčasné splacení. K tomu může dojít trojím způsobem – bankovním převodem, hotovostním vkladem na účet společnosti nebo platební kartou. Čím kratší dobu jsou peníze půjčeny, tím méně klient splácí. O další půjčku lze požádat až po kompletní úhradě půjčky předchozí. Pokud úvěr od Viva Credit nebyl v rámci schvalovacího procesu poskytnut, může žadatel opět požádat až uplynutí lhůty 30 dnů.

Pokud klient svůj závazek neuhradí včas, načítá se mu smluvní pokuta 0,1 % z dlužné částky denně. Dále bude platit různé poplatky za upomínání. Za SMS upomínku a upomínku e-mailem zaplatí 70 Kč a za telefonickou upomínku dokonce 250 Kč. Každému musí být jasné, že se nevyplatí promeškat nebo ignorovat termín splatnosti.

Podobné podmínky a parametry nabízí například SIM půjčka, kterou lze sjednat jako krátkodobý nebo střednědobý úvěr v maximální výši 30 000 Kč.

Recenze půjčky Viva Credit

Recenze Viva Credit půjčky zmiňují jak negativní, tak pozitivní zkušenosti. Nejčastěji se zmiňuje nutnost registrace platební karty, která ne každému vyhovuje. Mnozí lidé s tím měli opravdu problém, protože tvrdí, že o automatickém strhávání dlužné částky neměli předem žádné informace.

Na druhou stranu lidé v recenzích uvádějí, že byla půjčka poskytnuta skutečně rychle a mnohým pomohla v nepříjemné životní situaci. Stejně jako u ostatních rychlých půjček platí, že výjimečně mohou pomoci, člověk by je ale neměl využívat příliš často a především zbytečně.

O společnosti

Společnost Viva Credit na český trh vstoupila teprve v roce 2015. Původem rumunská firma v České republice nabízí pouze nebankovní Viva Credit půjčku, u které dbá především na rychlost poskytnutí a transparentnost.

Kontakt

Webová stránka: www.vivacredit.cz
Telefonní číslo: 284 093 574 (klientské centrum)
E-mail: dotazy@viva-credit.cz

Sídlo společnosti:
Viva Credit s.r.o.
Pod Krejcárkem 975/2
130 00 Praha 3

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.