První půjčka zdarma – srovnání, zkušenosti

První půjčka zdarma je často jednoduchým řešením pro žadatele, kteří potřebují půjčit rychle malou sumu. Zdarma své první půjčky nabízí řada nebankovních společností, není to však podmínkou. U kterých institucí lze o první půjčku zdarma zažádat?

První půjčka zdarma může kromě jiného posloužit jako rychlá půjčka do výplaty ihned s penězi na účet, může mít ale také formu levné půjčky bez doložení příjmů.

První půjčka zdarma je oblíbeným produktem lákavým pro nové klienty několika nebankovních poskytovatelů, u bankovních společností se zpravidla nevyskytují. Výjimku představuje mBank, která nabízí první půjčku bez úroku pod názvem mPůjčka.

Získat rychle a online půjčku a vrátit pouze vypůjčenou částku je lákavé. A jak je vůbec možné, že se nebankovní společnosti rozhodly pro takový krok?

Jednoduše: těch, kteří potřebují půjčit, je stále víc a poskytovatelů půjček i úvěrů (Navigátor úvěrů, webový srovnávač bankovních i nebankovních produktů, poskytuje článek k přečtení o tom, jaký je rozdíl mezi půjčkou a úvěrem) se na českém bankovním trhu také pohybuje hodně. A první půjčka zdarma přiláká nové klienty snad pokaždé.

První půjčka zdarma se vyznačuje nulovým úrokem a je zcela bez poplatků. Žadatel tak zaplatí pouze vypůjčenou částku.

První půjčka zdarma má ale určitá pravidla. Tím základním je, že využít ji může pouze nový klient. Pokud si žadatel u dané společnosti půjčil dříve, podruhé už bezplatný spotřebitelský úvěr nedostane. V některých případech je půjčka zdarma omezená pouze do určité částky. Každá nebankovní společnost má podmínky nastaveny trochu jinak. 

První půjčky zdarma poskytuje množství nebankovních společností. Procento schválení je celkem vysoké, občas i v případě dlužníků.

Podmínky ke schválení první půjčky zdarma

Stejně jako u dalších nebankovních půjček, tak i u první půjčky zdarma platí, že podmínky na žadatele jsou mírné. Schválených žádostí bývá většina.

A o jaké podmínky se zpravidla jedná?

 • často se udává minimální věková hranice 18 let
 • potřeba doložení osobních dokladů
 • být občanem ČR či doložit potvrzení o trvalém/přechodném pobytu

Další podmínky potřebné ke schválení nebankovní první půjčky zdarma si určují společnosti samy.

Ke schválení nebankovní první půjčky zdarma není v některých případech například nutné dokládat příjmy. Občas může první půjčka zdarma posloužit též jako půjčka bez registru a zástavy, půjčka bez ručitele a dosáhne na ní většina lidí nad 18 let. Tyto výhody však záleží na společnosti, která žádanou nebankovní první půjčku zdarma poskytuje.

U některých nebankovních společností může být tedy první úvěr zdarma vhodnou alternativou pro půjčku pro zadlužené. Dlužníci by si však měli položit otázku, zda je nutné se zavazovat k dalšímu úvěru, nebo jestli neexistuje lepší možnost, jak vyřešit nastalou finanční krizi (například požádat o pomoc rodinu, přátele apod.).

Ke schválení první půjčky zdarma mnohdy není potřeba splňovat příliš podmínek.

Jaké výhody a nevýhody první půjčka zdarma přináší?

Stejně jako další bankovní úvěry a nebankovní půjčky má i tato forma půjčky svá pro a proti. Každý žadatel by tak měl před sjednáním této, často i rychlé půjčky řádně prostudovat danou společnost, recenze dalších klientů a porovnat více poskytovatelů.

Často je první půjčka zdarma inzerovaná jako půjčka bez zbytečného papírování. Přesto, že se mnohdy jedná jen o nízké půjčky, je to oblíbená forma půjček před výplatou nebo při nenadálých výdajích (rozbitý spotřebič, auto a podobně). První půjčka zdarma je oblíbená stejně jako například půjčka bez registru.

Výhody rychlé první půjčky zdarma jsou u většiny nebankovních poskytovatelů následovné:

 • nový klient neplatí žádné poplatky ani úroky
 • nabízena všem novým klientům
 • možnost sjednání zcela online
 • žádosti jsou vyřízeny rychle
 • půjčka ihned na účet

Další možné výhody nebankovní první půjčky zdarma, ne však u každé společnosti – každý z poskytovatelů má specifické podmínky. První půjčka zdarma může být:

 • bez ručitele
 • bez nahlížení do registrů
 • bez zástavy majetku
 • bez dokládání příjmu

V některých případech, pokud je tak uvedeno v podmínkách společnosti, může první půjčka zdarma posloužit také jako:

První půjčky zdarma, často s možností sjednání online a s rychlým přesunem peněz na účet, se může jevit jako výhodné a rychlé řešení při nečekané finanční tísni.

Vždy je však třeba dbát zvýšené opatrnosti při volbě společnosti a při podpisu smlouvy. Stále je lepší projednat podmínky a mnohdy nečitelnou smlouvu například s právníkem nebo někým se zkušenostmi než naletět podvodníkům, v horším případě lichvářům.

V dnešní době se navíc v úvěrovém sektoru pohybuje řada spolehlivých nebankovních společností – je tedy lepší a mnohem bezpečnější sjednat půjčku u nich než se obracet na instituci, o které je dostupných jen málo informací.

První půjčka zdarma může posloužit jako pomoc v případě náhlých finančních potíží.

Jako nevýhody rychlé první půjčky zdarma se může jevit například:

 • využít ji lze u jedné firmy jen jednou
 • nízká půjčená suma
 • kratší doba splatnosti
 • prodloužení doby splatnosti za poplatek
 • málo poskytovatelů na trhu
 • vysoké sankce za opožděné splácení
 • nutnost mít vlastní bankovní účet

Z přehledu výhod a nevýhod první půjčky zdarma je patrné, že žadateli poskytuje plno důvodů, proč zvolit zrovna první půjčku zdarma u nového poskytovatele.

Avšak nevýhodou zůstává, že pokud je klient s poskytovatelem spokojen a chce si u něj půjčit znovu, další půjčka již bude s poplatky a úroky.

Pro řešení nenadálých problémů, jako je rozbitý spotřebič doma nebo třeba ztracený telefon potřebný při práci, je nabízená nízká suma tak akorát.

Poskytovatelé prvních půjček zdarma 

Na českém trhu se zatím jedná o poměrně novou formu půjček. V současnosti ji tak nabízí jen nebankovní společnosti. V níže uvedené tabulce uvádíme přehled poskytovatelů prvních půjček zdarma bez skrytých poplatků.

Poskytovatel

Výše první půjčky

Splatnost
BB finance (půjčka

Amigoz)

1 000 – 8 000 Kč do 30 dní zcela bez poplatků

CreditAir

500 – 10 000 Kčve 2 splátkách do 2 měsíců
Kamali1 000 – 15 000 Kčdo 14 dní zcela bez poplatků
NetCredit1 000 – 4 500 Kč1 – 30 dní
Ferratum (půjčka Micro) 500 – 9 000 Kčdo 30 dní zcela bez poplatků

Provident

(START půjčka)

až 16 000 Kč

4 měsíce

ReRum půjčka500 – 20 000 Kč7 – 30 dní
SOS Credit

500 – 8 000 Kč

do 7 dní zcela bez poplatků
Via SMS

100 – 16 000 Kč

7 – 30 dní
Zaplo

1 000 – 16 000 Kč

7 – 30 dní

Viva Credit1 000 – 6 000 Kč7 – 35 dní
FlexiFin1 000 – 15 000 Kč1 – 14 dní
Nuko půjčka1 000 – 20 000 Kč7 – 30 dní
Fastfin půjčka1 000 – 12 000 Kč7 – 28 dní

Z výše uvedené tabulky je vidět, že podmínky i prvních půjček zdarma se u jednotlivých nebankovních poskytovatelů liší, a to hned v několika parametrech – například v nabízené výši prvního úvěru, jeho době splatnosti apod.


Kamali

Například Kamali půjčka, která se řadí mezi nejbezpečnější mikroúvěry na českém trhu (více informací poskytuje článek „Jen 6 mikropůjček z desítek bezpečné, vítězem Kamali“), poskytuje novým klientům první půjčku bez poplatků do 10 000 Kč.

Pokud klient půjčenou částku od Kamali vrátí do 14 dní, má úvěr zcela zdarma. V případě, že splatí půjčku za 30 dní, zaplatí 33 Kč za každou půjčenou tisícikorunu.

V případě dalších žádání o Kamali půjčku může klient zažádat až o 20 000 Kč, stálým zákazníkům společnost nabízí možnost zápůjčky až do výše 250 000 Kč.

Provident

Další možnou dobu splatnosti při splácení první půjčky zdarma nabízí společnost Provident. Nový klient zde může v rámci Půjčky START zažádat o úvěr do výše 16 000 Kč s fixní splatností 4 měsíců.

Při řádném splácení pak může klient u Providentu zažádat o půjčku do výše až 170 000 Kč s úrokovou sazbou začínající na 6,21 % p. a a RPSN dosahujícího maximálně 319,42 %. Doba splatnosti se pak pohybuje v rozmezí 4 až 48 měsíců.

Via SMS

O stejnou maximální částku první půjčky zdarma, tedy 16 000 Kč, lze zažádat u společnosti Via SMS. Zde se doba splatnosti pohybuje v rozmezí 1 až 30 dní.

V případě dalších sjednávání půjček u Via SMS lze zažádat o úvěr do 60 000 Kč s úrokem 22 % p. a. RPSN se zde pohybuje v rozmezí 621,6 % – 855 %.

Společnost Via SMS pak při dalších žádostí nabízí možnost zažádat o půjčku prostřednictvím SMS.

První půjčka zdarma vypadá nevýhodně pro poskytovatele, avšak není tomu tak. Sice při první půjčce zdarma nevydělají na poplatcích a úrocích, ale klient si díky nulovým poplatkům vybuduje důvěru k poskytovateli. Je tak větší šance, že při další půjčce se klient vrátí právě k této společnosti.

Pokud se žadateli stává častěji, že potřebuje půjčit menší sumu před výplatou, je dobré popřemýšlet například kontokorentu u běžného účtu. Pokud má žadatel více půjček a touto půjčkou řeší splátky jinde, měl by rozhodně uvažovat o refinancování či konsolidaci půjček, a tak snížit objem poplatků a splátek.

Alternativou rychlé první půjčky zdarma je kromě zmíněné půjčky online bez doložení příjmu také SMS půjčka, mikropůjčka nebo půjčka o víkendu. Za zvážení rovněž stojí bezúročná půjčka, která představuje velmi podobný produkt. V současnosti ji nabízí např. mBank, Ferratum či Zaplo. Bezúročná půjčka se rovněž nepojí s žádnými úroky, nicméně je třeba zaplatit poplatek za sjednání úvěru.

srovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.