První půjčka zdarma – výhody, nevýhody

První půjčka zdarma je často jednoduché řešení pro žadatele, kteří potřebují rychle malou sumu. První půjčka tak slouží jako rychlá půjčka do výplaty ihned s penězi na účet, může mít ale také formu levné půjčky bez doložení příjmů. První půjčka zdarma je oblíbeným produktem několika nebankovních poskytovatelů. Získat rychle a online půjčku a vrátit pouze vypůjčenou částku je lákavé.

První půjčka zdarma má ale určitá pravidla a tím základním je, že využít ji může pouze nový klient. Pokud si žadatel u dané společnosti půjčil dříve, podruhé už bezplatný úvěr nedostane. V některých případech je půjčka zdarma omezená pouze do určité částky. Každá nebankovní společnost má podmínky nastaveny trochu jinak. 

Stejně jako u dalších nebankovních půjček, tak i u první půjčky zdarma platí, že podmínky na žadatele jsou mírné. Schválených žádostí bývá tak většina. Ke schválení první půjčky zdarma často není nutné dokládat příjmy. První půjčka zdarma je bez registru dlužníků, bez ručitele a dosáhne na ní většina lidí nad 18 let.

Jaké výhody a nevýhody první půjčka zdarma přináší

Stejně, jako další bankovní a nebankovní půjčky, i tato rychlá forma půjčky má svá pro a proti. Každý žadatel o půjčku by tak měl před sjednáním půjčky prostudovat danou společnost, recenze dalších klientů a porovnat více poskytovatelů.

Často je první půjčka zdarma inzerovaná jako půjčka bez zbytečného papírování. Přestože se často jedná jen o nízké půjčky, je to oblíbená forma půjček před výplatou nebo při nenadálých výdajích (rozbitý spotřebič a podobně). První půjčka zdarma je tak oblíbená, stejně tak jako půjčka bez registru a zástavy.

Výhody rychlé první půjčky zdarma:

 • Nový klient neplatí žádné poplatky ani úroky
 • Nabízena všem novým klientům
 • Žádosti jsou vyřízeny rychle
 • Půjčka ihned na účet
 • Bez ručitele
 • Bez zástavy majetku
 • Bez dokládání příjmu

Nevýhody rychlé první půjčky zdarma:

 • Využít ji lze u jedné firmy jen jednou
 • Nízká půjčená suma
 • Kratší doba splatnosti
 • Prodloužení doby splatnosti za poplatek
 • Málo poskytovatelů na trhu
 • Vysoké sankce za opožděné splácení
 • Nutnost mít vlastní bankovní účet

Z přehledu výhod a nevýhod první půjčky zdarma je patrné, že žadatel má plno důvodů, proč zvolit první půjčku zdarma u nového poskytovatele. Avšak je nevýhoda, že pokud je s poskytovatelem spokojen a chce si u něj půjčit znovu, další půjčka již bude s poplatky a úroky. Pro řešení nenadálých problémů, jako je rozbitý spotřebič doma, je nabízená nízká suma tak akorát.

Poskytovatelé prvních půjček zdarma 

Na českém trhu se zatím jedná o poměrně novou formu půjček. V současnosti ji tak nabízí jen nebankovní společnosti. V níže uvedené tabulce uvádíme přehled poskytovatelů bez skrytých poplatků.

Poskytovatel

Výše půjčky

Splatnost

BB finance

1 000 – 45 000 Kč

7 dní – 12 měsíců

CreditAir

500 – 30 000 Kč

75 dnů

Ferratum Bank

500 – 10 000 Kč

7 – 45 dní

Provident

3 000 – 9 000 Kč

3 měsíce

Půjčka Plus

500 – 8 000 Kč

1 – 30 dní

Via SMS

100 – 20 000 Kč

7 – 30 dní

Zaplo

1 000 – 20 000 Kč

7 – 30 dní

První půjčka zdarma vypadá nevýhodně pro poskytovatele, avšak není tomu tak. Sice při první půjčce zdarma nevydělají na poplatcích a úrocích, ale klient si díky nulovým poplatkům vybuduje důvěru k poskytovateli. Je tak větší šance, že při další půjčce se klient vrátí právě k této společnosti.

Pokud se žadateli stává častěji, že potřebuje půjčit menší sumu před výplatou, je dobré popřemýšlet například kontokorentu u běžného účtu. Pokud má žadatel více půjček a touto půjčkou řeší splátky jinde, měl by rozhodně uvažovat o refinancování či konsolidaci půjček, a tak snížit objem poplatků a splátek.

Alternativou rychlé první půjčky zdarma je kromě zmíněné půjčky online bez doložení příjmu také SMS půjčka, mikropůjčka nebo půjčka o víkendu. Za zvážení rovněž stojí bezúročná půjčka, která představuje velmi podobný produkt. V současnosti ji nabízí např. mBank, Ferratum či Zaplo. Bezúročná půjčka se rovněž nepojí s žádnými úroky, nicméně je třeba zaplatit poplatek za sjednání úvěru.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.