První půjčka zdarma – srovnání

První půjčka zdarma je jednoduchým řešením pro žadatele, kteří potřebují půjčit rychle malou sumu a nechtějí na tom prodělat. Lze o ní zažádat i u řady ověřených společností. Kdo půjčky zdarma nabízí a jaké mají výhody a nevýhody?

Získat rychle přes internet půjčku a vrátit pouze vypůjčenou částku zní lákavě. A u nebankovních společností je to dokonce reálné. Mnoho z nich totiž nabízí první půjčky zdarma – tedy levnou půjčkunulovým úrokem a bez dalších poplatků.

Zpravidla se jedná o krátkodobou půjčku, která je poskytována jen na několik týdnů. Proto ji klienti využívají jako půjčku do výplaty, aby uhradily nečekané finanční výdaje. Klient díky ní zaplatí vše potřebné a hned po výplatě sumu vrátí.

A jak je vůbec možné, že se nebankovní společnosti rozhodly pro takový krok? Odpověď je jednoduchá. Žadatelů o půjčku a úvěr i jejich poskytovatelů na českém bankovním trhu neustále přibývá. A první půjčka ihned zdarma je skvělým prostředkem k přilákání nových klientů.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

První půjčku zdarma nabízí např. Mando půjčka. Do 15 minut od vyplnění žádosti může mít žadatel na účtu až 500 000 Kč se splatností 120 měsíců. První půjčka zdarma většinou bývá nejlevnější půjčkou na trhu.

TIP: Webový srovnávač bankovních i nebankovních produktů Navigátor úvěrů přináší článek o tom, jaký je rozdíl mezi půjčkou a úvěrem.

Pokud se žadateli stává pravidelně, že potřebuje využít první půjčku do výplaty zdarma, měl by popřemýšlet například nad kontokorentním úvěrem. Chce-li první půjčkou zdarma vyřešit splátky jinde, měl by rozhodně uvažovat o refinancování či konsolidaci půjček, a tak snížit objem poplatků a splátek.

Alternativou první půjčky zdarma je SMS půjčka nebo půjčka o víkendu. Za zvážení stojí rovněž bezúročná půjčka, která představuje velmi podobný produkt. V současnosti ji nabízí například mBank, Ferratum či Zaplo.

Procento schválení nebankovní půjčky zdarma je celkem vysoké, občas i v případě dlužníků.

První půjčka zdarma – podmínky

První půjčka zdarma má určité podmínky, a stejně jako u dalších nebankovních půjček platí, že jsou mírné. Schválených žádostí bývá většina.

A o jaké podmínky se zpravidla jedná?

 • minimální věková hranice 18 let
 • doložení osobních dokladů
 • doložení českého občanství či potvrzení o trvalém/přechodném pobytu

Kromě toho první půjčku zdarma může využít pouze nový klient. Pokud si žadatel u dané společnosti půjčil dříve, podruhé už bezplatný spotřebitelský úvěr nedostane.

Řada společností produkt prezentuje jako půjčku bez doložení příjmu. To znamená, že od svých klientů nevyžaduje, aby prokázali výši svého měsíčního platu, a neřeší, když klient práci nemá. Proto je vhodná i jako půjčka pro nezaměstnané.

Někdy může nebankovní půjčka zdarma sloužit i jako půjčka pro zadlužené. Dlužníci by si však před sjednáním měli položit otázku, zda je nutné se zavazovat k dalšímu úvěru, a zkusit najít lepší možnost, jak vyřešit nastalou finanční krizi. Například požádat o pomoc rodinu či přátele.

Často se zároveň jedná o půjčku bez registru a zástavy a bez ručitele a dosáhne tak na ni většina lidí starších 18 let. Tyto a další výhody však záleží na konkrétní společnosti, která produkt poskytuje. Další podmínky potřebné ke schválení si totiž určují společnosti samy.

Ke schválení první půjčky zdarma mnohdy není potřeba splňovat příliš podmínek.

Půjčky zdarma ihned – výhody

Stejně jako další bankovní úvěry a nebankovní půjčky má i tento produkt svá pro a proti. Každý žadatel by tak měl před sjednáním této rychlé půjčky řádně prostudovat danou společnost, recenze dalších klientů a porovnat více nabídek.

Často je první půjčka ihned zdarma inzerovaná jako půjčka bez zbytečného papírování. Její sjednání probíhá zpravidla velice rychle a nezahrnuje příliš veliké částky. Právě proto se jedná o oblíbenou formu mikropůjčky k uhrazení nenadálých výdajů (rozbitý spotřebič, auto apod.).

TIP: S rychlým sjednáním souvisí i krátká doba splatnosti. Například CreditStar půjčka je zdarma při splacení do 3 měsíců, při překročení této doby už klient zaplatí něco navíc.

Hlavní výhody první půjčky zdarma:

 • je to půjčka bez úroků a poplatků
 • je nabízena všem novým klientům
 • možnost sjednání online
 • rychlé vyřízení žádosti
 • půjčka zdarma ihned na účet

Půjčka zdarma ihned s sebou přináší i další možné plusy, které se však neobjevují u každé společnosti – každý z poskytovatelů má specifické podmínky. Řada z nich nevyžaduje ručitele, zástavu, doklad příjmů ani nenahlíží do registru.

Z výše uvedených důvodů se půjčka zdarma ihned může jevit jako výhodné a rychlé řešení při nečekané finanční tísni. Často ji lze totiž sjednat online a peníze jsou na klientův bankovní účet odeslány obratem.

Půjčky zdarma ihned – nevýhody

Vždy je však třeba dbát zvýšené opatrnosti při volbě společnosti a při podpisu smlouvy. Stále je lepší projednat podmínky a mnohdy nečitelnou smlouvu například s právníkem nebo s někým zkušeným než naletět podvodníkům, v horším případě lichvářům.

V dnešní době se v úvěrovém sektoru pohybuje řada spolehlivých nebankovních společností, které jsou bezpečné a je o nich dostupných mnoho informací.

Je ovšem potřeba mít na paměti, že ani nebankovní půjčky zdarma ihned nemají za cíl svými půjčkami usnadnit klientům život a ulevit jim od finančních potíží. Jejich záměrem je v první řadě vydělat peníze. Za lákavými slogany se tak nachází nejeden háček.

Hlavní nevýhody první půjčky zdarma:

 • využít ji lze u jedné firmy jen jednou – za další se už platí
 • nízká půjčená suma
 • krátká doba splatnosti – prodloužení za poplatek
 • málo poskytovatelů na trhu
 • vysoké sankce za opožděné splácení

První půjčka zdarma má sloužit pouze k nalákání klienta k danému poskytovateli. Pokud bude spokojen a půjčí si u něj znovu, už se nevyhne poplatkům a úrokům.

Stejně jako v případě, že nesplácí včas. Společnosti poskytují půjčku zdarma při splacení např. do 3 měsíců či do jiné předem stanovené doby. Pokud klient termín nedodrží, musí uhradit poplatky.

První půjčka do výplaty zdarma může posloužit jako pomoc v případě náhlých finančních potíží.

První půjčka zdarma – poskytovatelé

Na českém trhu první půjčka zdarma představuje poměrně nový produkt. Zatím na ni lákají zejména nebankovní společnosti, v nabídkách bank se vyskytuje jen zřídka. Výjimku představuje mBank, která poskytuje první půjčku bez úroků pod názvem mPůjčka.

Níže uvedená tabulka uvádí přehled poskytovatelů půjček zdarma ihned bez skrytých poplatků.

PoskytovatelVýše první půjčkySplatnost
BB finance (půjčka Amigoz)1 000 – 8 000 Kč 30 dní

CreditAir

500 – 10 000 Kč2 měsíce
Kamali1 000 – 15 000 Kč14 dní
NetCredit1 000 – 4 500 Kč30 dní
Ferratum (půjčka Micro) až 80 000 Kč30 dní
ReRum půjčka500 – 8 000 Kč7–30 dní
SOS Credit1 000 – 8 000 Kč7–28 dní
Via SMS1 000 – 16 000 Kč7–30 dní
Zaplo1 000 – 16 000 Kč7–30 dní
Viva Credit500 – 20 000 Kč35 dní
Fastfin půjčka500 – 10 000 Kč7–45 dní

Z výše uvedené tabulky je zřejmé, že kritéria nebankovních půjček zdarma ihned se u jednotlivých poskytovatelů liší, a to hned v několika parametrech – například v nabízené výši prvního úvěru, jeho době splatnosti apod.

Kamali


Kamali půjčka, která se řadí mezi nejbezpečnější a nejlepší půjčky na trhu (více informací poskytuje článek „Jen 6 mikropůjček z desítek bezpečné, vítězem Kamali“), poskytuje novým klientům první půjčku bez poplatků do výše 15 000 Kč.

Pokud klient půjčenou částku od Kamali vrátí do 14 dní, má úvěr zcela zdarma. V případě, že splatí půjčku za 30 dní, zaplatí 33 Kč za každou půjčenou tisícikorunu.

V případě dalšího zájmu o Kamali půjčku může klient zažádat až o 20 000 Kč, stálým zákazníkům společnost nabízí možnost úvěru až do výše 250 000 Kč.

Zaplo

Společnost Zaplo je jedním z nejoblíbenějších poskytovatelů nebankovních půjček na českém trhu. Rychlým vyřízením už za 15 minut a možností vyplacení v hotovosti svým klientům přináší absolutní komfort.

Novým žadatelům přináší Zaplo první půjčku zdarma až do výše 16 000 Kč. Pokud peníze následně do 30 dnů vrátí, nezaplatí ani korunu navíc. Při druhém úvěru je možné si od Zaplo půjčit až 30 000 Kč, už se to však neobejde bez úroku a RPSN.

Pro klienty, kteří potřebují větší finanční obnos, je tu ZaploNaSplátky. S tímto produktem lze rychle získat až 60 000 Kč a sám si nastavit výši měsíční splátky. ZaploNaSplátky je však doprovázeno vysokými úvěry a RPSN. Recenzi Zaplo půjčky lze najít v podrobném článku.

Via SMS

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je viasms-nabidka.png.

O 16 000 Kč zdarma bez úroků lze zažádat také u společnosti Via SMS. Zde se doba splatnosti pohybuje v rozmezí 1 až 30 dní.

V případě dalších sjednávání půjček u Via SMS si lze sjednat úvěr do výše 60 000 Kč a to i jednoduše prostřednictvím SMS zprávy. Jeho úrok činí 22 % p. a.

srovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.