COOL karta – předplacená karta, přihlášení, srovnání

COOL karta od Československé obchodní banky patří mezi předplacené platební karty, které umožňují bezhotovostní zasílání kapesného dětem či snadné oddělení finanční rezervy. Co COOL karta na kapesné nabízí, na jakém principu funguje a za jakých okolností ji lze využívat?

Co je COOL karta od ČSOB?

COOL karta od ČSOB je předplacená karta, která může sloužit jako platební prostředek bez nutnosti vlastnit bankovní účet. Díky tomu má hned několik využití:

  • Kapesné pro děti – jejich výdaje mohou mít rodiče pod kontrolou díky SMS upozornění o každé platbě a v mobilní aplikaci.
  • Nákupy na internetu – online platby jsou s předplacenou COOL kartou bezpečné, protože není spárována s žádným účtem.
  • Virtuální kasička – na COOL kartu lze také například odkládat peníze na zvláštní příležitosti.

Oblibu si předplacená platební karta získala především u rodičů, kteří na ni svým dětem pravidelně zasílají určitou částku. COOL karta na kapesné představuje ideální způsob, jak dítě naučit hospodařit s penězi, a to i při nákupech na internetu. Rodiče navíc mají neustálý přehled o všech provedených transakcích díky mobilní aplikaci.

V současnosti již není možné nové COOL karty objednávat a jejich opětovný prodej ČSOB bohužel neplánuje. Alternativou může být dětský bankovní účet.

Potřebujete rychlou hotovost? CreditPortal půjčku si lze vyzvednout již do 15 minut od schválení na čerpačkách EuroOil.
Žádost o CreditPortal půjčku >

Velmi podobně je na tom Blesk peněženka, rovněž předplacená karta, za jejímž vnikem stojí bulvární deník Blesk a dceřiná společnost České spořitelny. Stejně tak biip karta, která cílila přímo na děti, a jejíž distribuce byla ukončena na konci roku 2018.

Příznivci předplacených platebních karet však mohou stále získat kartu FreePay od nebankovní společnosti Prepaid Solutions a.s.

Jak předplacená COOL karta funguje?

Cool karta na kapesné se v praxi prakticky neliší od běžné debetní karty. Umožňuje platit za nákupy u obchodníků, na internetu a vybírat peníze z bankomatů. Aby však bylo možné kartu využívat plnohodnotně, je nutné ověřit své osobní údaje.

Bez ověření osobních údajůS ověřením osobních údajů
Maximální měsíční útrata5 000 Kč250 000 Kč
Maximální dobití5 000 Kč250 000 Kč
Platby v českých obchodech
Platby v zahraničních obchodech
Výběr hotovosti

Ověření osobních údajů je možné provést na všech pobočkách ČSOB a Poštovní spořitelny, popřípadě telefonicky na lince předplacených karet (pouze klienti ČSOB a Poštovní spořitelny). Zda jsou osobní údaje ověřené lze zjistit na webu coolkarta.cz po přihlášení v sekci Moje karty.

Karta je bezkontaktní, PIN se zadává pouze při částce nad 500 Kč (s výjimkou první platby, kdy je PIN vyžadován).

Platnost COOL karty je 3 roky, po vypršení této lhůty ji nebude možné využívat. Případný zůstatek na kartě lze převést na běžný účet.

Dobití COOL karty

Pro dobití COOL karty stačí navštívit stránku coolkarta.cz/ck/topup a do formuláře zadat identifikační číslo (nachází se na zadní straně karty nad čárovým kódem) a částku k dobití. Dojde k přesměrování na zabezpečenou platební bránu, kde lze částku uhradit jakoukoliv debetní či kreditní kartou. Zaplatit je popřípadě možné také přes internetové bankovnictví ČSOB a Poštovní spořitelny nebo převodem.

Poplatek za dobití COOL karty je 5 Kč (při využití jakékoliv platební metody). Zůstatek na kartě, limity a uskutečněné transakce lze sledovat v sekci COOL karta – přihlášení.

ČSOB coby poslední banka končí s nabídkou předplacených karet a v současnosti již není možné COOL kartu objednat. Platnost těch stávajících je stále aktivní, nové karty však již nejsou distribuovány.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.