SMS půjčka – ihned úplně každému

Půjčky přes SMS představují rychlé řešení nenadálé finanční tísně. Jejich největší výhodou je rychlost poskytnutí – mnohdy lze získat SMS půjčku na účet ihned po odeslání žádosti. Vzhledem k mírným podmínkám jsou navíc dostupné v podstatě každému.

SMS půjčka je úvěr, který patří pod tzv. rychlé půjčky. SMS půjčka je poskytována pouze nebankovními organizacemi, a stejně jako většina dalších rychlých půjček nabízí i SMS půjčka ihned pouze malé částky. Doba splatnosti bývá jeden den až několik týdnů.

Výplata rychlé SMS půjčky probíhá do několika desítek minut na účet. Většinou je poskytována SMS půjčka ihned úplně každému. Mnohým nebankovním organizacím nevadí dokonce ani exekuce či nízký příjem. SMS půjčky tak mohou získat i problémoví klienti.

Sjednání první SMS půjčky může být o něco složitější. První SMS půjčka se sjednává online prostřednictvím webových stránek poskytovatele.

Jelikož nebankovní instituce musí vytvořit klientovi profil, ověřit jeho identitu a zkontrolovat registr dlužníků, sjednání první SMS půjčky může trvat několik dní. Po registraci si však u mnohých ze společností lze sjednat SMS půjčku nonstop.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Mnohé nebankovní instituce poskytují první SMS půjčky bez registru a doložení příjmů, nikoliv však Via SMS. Často je první SMS půjčka bez úroku, proto se tento úvěru řadí do kategorie prvních půjček zdarma.

U opakovaných žádostí je vyhodnocování mnohem rychlejší a jednodušší. Zde již rychlá SMS půjčka ihned na účet přijde – celý proces žádosti a odeslání peněz na bankovní účet trvá několik minut.

SMS půjčka – ihned a úplně každému

S SMS půjčkou se pojí o něco jednodušší vyhodnocovací řízení, než je tomu u jiných úvěrů. Přestože bývá nabízena jako SMS půjčka ihned úplně každému, s novelou zákona o spotřebitelských úvěrech je každý poskytovatel úvěrů povinen ověřit bonitu žadatele neboli jeho úvěruschopnost.

Největší výhodou půjčky přes SMS je rychlost poskytnutí finančních prostředků.
Největší výhodou půjčky přes SMS je rychlost poskytnutí finančních prostředků.

Z tohoto důvodu by SMS půjčka ihned úplně každému být poskytnuta neměla. Přesto si mnoho nebankovních úvěrů mohou sjednat lidé, kteří je pak nejsou schopni splatit – například z důvodu nízkého příjmu a/nebo dalším stávajícím dluhům.

Z výše zmíněného vyplývá, že není nemožné získat SMS půjčku bez registru či bez ohledu na výši příjmu. Vzhledem k riziku nesplácení se půjčky bez registru často pohybují v nižších částkách.

Rychlá Půjčka7 je poskytována s minimem formalit, díky čemuž lze peníze obdržet do 15 minut od schválení žádosti.
Více o úvěru Půjčka7 >

SMS půjčky pro problémové klienty cílí na osoby zadlužené či dokonce v exekuci. Půjčky pro dlužníky s exekucí jsou vysoce rizikové a většinou je nabízí predátoři a lichváři na nebankovním trhu.

SMS půjčka ihned na účet

SMS půjčka ihned úplně každému představuje jednoduchý a dostupný prostředek k získání peněz pro zaplacení náhlého výdaje. Její největší výhodou je rychlost poskytnutí. Nicméně je třeba pamatovat na to, že SMS půjčka ihned na účet je záležitostí opakovaných žádostí, při první žádosti trvá proces schválení a výplaty peněz o něco déle.

Mezi hlavní výhody SMS půjčky patří:

  • výplata ihned na účet
  • rychlost sjednání
  • kratší doba splacení
  • jednoduchost zřízení úvěru

Nevýhody SMS půjčky naopak jsou:

  • extrémně vysoké úroky a RPSN
  • vysoké a časté poplatky
  • často kontrola registrů a příjmů
  • vysoké sankce za opožděné platby

SMS půjčky jsou často využívány jako rychlé půjčky do výplaty v situacích, kdy je nutné ihned zaplatit nečekané výdaje. SMS půjčky jsou neúčelové, proto je klient může využít na cokoliv.

SMS půjčka bez registru či doložení příjmů

Již jsme zmínili, že se lze setkat s nabídkami SMS půjček bez registru či doložení příjmů, proto jsou některé rychlé SMS půjčky ihned na účet dostupné i lidem bez příjmu nebo lidem již zadluženým.

Poskytování půjček bez doložení příjmu či kontroly registrů není v souladu se zákonem, proto je třeba takové nabídky nebrat příliš doslovně. Nicméně to, že půjčku přes SMS mohou získat i lidé, kteří nejsou dostatečně bonitní, platí.

Minimální výši příjmů potřebnou pro získání půjčky totiž zákon nestanovuje a záleží tak na příslušné společnosti, zda půjčku poskytne či nikoliv.

Vyřízení přes internet vám nevyhovuje? Pak vyzkoušejte rychlou FlexiFin půjčku, kterou lze sjednat po telefonu. V případě schválení obdržíte peníze do 15 minut na účet.
Více o FlexiFin půjčce >

Podobně je tomu i u SMS půjček bez registru. Ze zákona má každý poskytovatel úvěrů povinnost úvěrové registry kontrolovat. Pro některé nebankovní společnosti však záznam v registru není žádnou překážkou.

Využívání půjček přes SMS v situaci, kdy má člověk již nějaké dluhy nebo nedisponuje dostatečným příjem, je nebezpečné jak pro něho samotného, tak pro poskytovatele půjčky. Vysoké riziko toho, že dlužník nebude schopen půjčku splatit, proto poskytovatel kompenzuje extrémně vysokou RPSN.

Splácení SMS půjček

SMS půjčky a další mikropůjčky je za každých okolností nutné splatit včas. Kvůli úrokům z prodlení a dalším poplatkům se mohou rychle prodražit a dostat dlužníka do dluhové pasti.

Odklad splátek je u SMS půjčky možný, ovšem není doporučován. V případě prodloužení splatnosti SMS půjčky bude přičten vysoký úrok, čímž se začne navyšovat dlužná částka. Odložení platby je zpoplatněno, stejně jako zasílání upomínek. Tyto poplatky mohou dosahovat až stovek korun týdně.

SMS půjčka je rychlým řešením nenadálé finanční tísně. Je však třeba pamatovat i na její temné stránky.
SMS půjčka je rychlým řešením nenadálé finanční tísně. Je však třeba pamatovat i na její temné stránky.

Půjčky přes SMS bývají splatné jednorázově v předem dohodnutý den. Doba splatnosti se nejčastěji pohybuje od 1 do 30 dní, přičemž klient má možnost SMS půjčku ihned splatit předčasně.

SMS půjčky ihned na účet – úroková sazba a RPSN

Pro nebankovní úvěry sjednávané na pár týdnů je obecně typický vysoký úrok a extrémně vysoká RPSN. Z tohoto důvodu jsou často zobrazovány pouze konečné částky, které musí člověk splatit.

Výjimku představují půjčky bez úroků, jako je Zaplo půjčka, kterou lze v případě první žádosti sjednat zcela zdarma, tedy s RPSN 0 %. V tomto případě se však nejedná o půjčku přes SMS.

Pokud je SMS půjček sjednáno více, je možné u některých společností požádat o konsolidaci SMS půjček. Konsolidací se jednotlivé SMS půjčky sjednotí do jedné půjčky. Tímto krokem se úročení a poplatky zmenší. Alternativou je u jedné SMS půjčky požádat o refinancování SMS půjčky a zlepšit si tak podmínky splácení.

Poskytovatelé půjček přes SMS

SMS půjčky ihned na účet poskytují pouze nebankovní společnosti. Přehled poskytovatelů SMS půjček lze vidět v tabulce. S nejnižší částkou přichází Via SMS půjčka.

Via SMS půjčka je prověřená nebankovní půjčka ve výši až 16 000 Kč. Úroková sazba začíná na 0 % p.a.
Mám zájem o Via SMS půjčku >

Seznam poskytovatelů není kompletní, na internetu lze najít další nebankovní společnosti poskytující půjčky přes SMS.

PoskytovatelČástkaÚrokSplatnost
Ferratum Bank500 – 10 000 Kčod 0 %7 – 45 dní
Půjčka Plus500 – 8 000 Kčod 0 %1 – 30 dní
Půjčka 71 000 – 15 000 Kčod 13,7 %7 – 28 dní
Via SMS100 – 16 000 Kčod 0 %7 – 30 dní
Simple půjčka1 000 – 10 000 Kč29 %7 – 30 dní
MobilPůjčka2 000 Kč – 10 000 Kčod 25 %21 dní
NetCredit1 000 Kč – 12 000 Kčod 0 %1 – 30 dní
Fastfin půjčka1 000 – 12 000 Kčod 0 %7 – 28 dní
Omega půjčka500 – 10 000 Kčod 0 %15 nebo 30 dní
Nabídky různých poskytovatelů půjček.

Jednotlivé půjčky uvedené v tabulce je možné rozkliknout a přečíst si více o jejich parametrech, popřípadě o tom, jaké zkušenosti s nimi mají klienti. Některé půjčky spadají pod konkrétní nebankovní společnosti, například Simple půjčka je produktem Simfina a.s.

Žádost o půjčku přes SMS

První žádost o SMS půjčku obvykle probíhá prostřednictvím online formuláře na webu poskytovatele. Zde je třeba vyplnit online formulář (zvolit výši půjčky a dobu splatnosti a poskytnout základní údaje o sobě).

Opakované žádosti jsou snazší a podávají se jednoduše prostřednictvím SMS zprávy. Již není třeba nikde vyplňovat osobní údaje, jelikož je společnost má díky první online žádosti.

V drtivé většině případů lze finanční prostředky obdržet pouze na účet, nikoliv v hotovosti. Podmínkou proto bývá vlastní bankovní účet, který je třeba ověřit prostřednictvím verifikačního poplatku 1 Kč. Poplatek se hradí pouze při první žádosti o SMS půjčku.

Co před sjednáním SMS půjčky promyslet

Krátkodobá SMS půjčka může pomoci v případě náhlé finanční tísně. Má jistě své výhody, ovšem jak už to tak bývá, výhody jsou často kompenzovány nevýhodami.

Největší slabinou SMS půjček je velmi vysoká RPSN. Důvodem jsou časté a vysoké poplatky a vysoká úroková sazba. Na to je před sjednáním půjčky přes SMS nutné pamatovat a případně se podívat i po jiných mikropůjčkách.

V současné době jsou dostupné například tzv. první půjčky zdarma, o které mohou žádat noví klienti té které společnosti. První půjčka zdarma je bez poplatků a úroků. Příkladem půjčky zdarma je Kamali, Viva Credit, SOS Credit či Zaplo půjčka bez úroků.

SMS půjčka pro dlužníky, tedy problémové klienty a osoby bez příjmu může být rychlým způsobem, jak vyřešit nenadálé výdaje. Je však potřeba promyslet celkovou výši svých výdajů a možnosti splácení a předejít tak exekucím a dalším problémům.

Pokud člověk nemá vlastní bankovní účet nebo nechce platit za SMS půjčku poplatek 1 Kč, může zvolit alternativu SMS půjčky – tzv. půjčku o víkendu. Půjčka o víkendu je často předávána v hotovosti na pobočce či dovezena přímo ke klientovi domů.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.