SMS půjčka ihned úplně každému – srovnání, zkušenosti

SMS půjčka je úvěr, který patří pod tzv. rychlé půjčky. SMS půjčka je nabízena pouze nebankovními organizacemi a stejně jako většina dalších rychlých půjček, i SMS půjčka ihned nabízí pouze malé sumy. Doba splatnosti může být od jednoho dne až na pár měsíců.

Rychlá SMS půjčka nabízí vyplatit peníze na účet do několika desítek minut. Většinou je poskytována SMS půjčka ihned úplně každému. Mnohým nebankovním organizacím totiž nevadí ani exekuce či nízký příjem. SMS půjčky se tak hodí i pro problémové klienty.

Sjednání první SMS půjčky může být o něco složitější. První SMS půjčka je doručena jako poštovní poukázka přes Českou poštu. Jelikož nebankovní instituce musí vytvořit klientovi profil, ověřit jeho identitu a zkontrolovat registr dlužníků, sjednání první SMS půjčky trvá několik dní.

Mnohdy ale české nebankovní instituce poskytují první nové SMS půjčky bez registru a doložení příjmů. Často je první SMS půjčka poskytována bez úroku. U dalších žádostí je vyhodnocování mnohem rychlejší a jednodušší. Zde již SMS půjčka ihned na účet přijde a celý proces žádosti a odeslání peněz na bankovní účet trvá několik minut.

Tento typ úvěru má o něco jednodušší vyhodnocovací řízení. Přestože bývá nabízena jako SMS půjčka ihned úplně každému, s novelou zákona o spotřebitelských úvěrech je poskytovatel povinen ověřit, zda je zájemce schopný úvěr splatit. I tak je stále mnoho nebankovních úvěrů poskytováno lidem, kteří je nejsou schopni splatit. Často se tak půjčky bez registru a zástavy pohybují v nižších částkách.

SMS půjčky pro problémové klienty cílí na klienty s exekucí či obrovskými dluhy. Půjčky pro dlužníky s exekucí jsou vysoce rizikové a většinou je nabízí predátoři a lichváři na nebankovním trhu.

Výhody a nevýhody SMS půjčky

SMS půjčka ihned úplně každému je jednoduchý a dostupný prostředek k získání peněz pro zaplacení náhlého výdaje. Rychlá SMS půjčka ihned na účet je dostupná lidem i bez příjmu, je však nutné myslet na možnosti splácení a půjčku splatit během dohodnutého termínu.

SMS půjčky a další mikropůjčky je nutné splácet vždy včas. Kvůli častým a vysokým poplatkům se mohou rychle prodražit a dostat dlužníka do dluhové pasti.

Mezi hlavní výhody SMS půjčky patří:

  • rychlost sjednání
  • kratší doba splacení
  • jednoduchost zřízení úvěru

Nevýhody SMS půjčky naopak jsou:

  • extrémně vysoké úroky a RPSN
  • vysoké a časté poplatky
  • často kontrola registrů a příjmů
  • vysoké sankce za opožděné platby
  • vlastní bankovní účet

Prodloužení splatnosti SMS půjčky je možné, ale není to doporučeno. Klientovi bude přičten vysoký úrok a tím se začne navyšovat dlužná částka. Odložení platby je zpoplatněno, stejně jako zasílání upomínek. Tyto poplatky mohou dosahovat až stovek korun týdně.

Pro nebankovní úvěry sjednávané na pár týdnů je typický vysoký úrok a extrémně vysoké RPSN. Z tohoto důvodu jsou často zobrazovány pouze konečné částky, které musí člověk splatit. Výjimkou představují půjčky bez úroků, jako je Zaplo půjčka, kterou lze v případě první žádosti sjednat zcela zdarma, tedy s RPSN 0 %.

To bývá kontrolováno zasláním verifikačního poplatku 1 Kč. Někdy lze najít i SMS půjčky bez poplatku 1 Kč, kdy lze půjčku vyplatit v hotovosti.

Poskytovatelé SMS půjček

V současnosti jsou poskytovateli SMS půjček ihned na účet pouze nebankovní společnosti. V tabulce je přehled nejčastějších poskytovatelů SMS půjček. S nejnižší částkou SMS půjčky přichází Via SMS půjčka. Na internetu lze nalézt další nebankovní společnosti poskytující SMS půjčky.  

PoskytovatelČástkaÚrokSplatnost
Ferratum Bank500 – 10 000 Kčod 0 %7 – 45 dní
Půjčka Plus500 – 8 000 Kčod 0 %1 – 30 dní
Půjčka 71 000 – 15 000 Kčod 13,7 %7 – 28 dní
Via SMS100 – 20 000 Kčod 0 %7 – 30 dní
Simple půjčka1 000 – 10 000 Kč29 %7 – 30 dní
MobilPůjčka2 000 Kč – 10 000 Kčod 25 %21 dní
NetCredit1 000 Kč – 12 000 Kčod 0 %1 – 30 dní

Co před sjednáním SMS půjčky promyslet

Pokud je SMS půjček sjednáno více, je možné u některých společností požádat o konsolidaci SMS půjček. Konsolidací se jednotlivé SMS půjčky sjednotí do jedné půjčky. Tímto krokem se úročení a poplatky zmenší. Alternativou je u jedné SMS půjčky požádat o refinancování SMS půjčky a zlepšit si tak podmínky splácení.

Pokud žadatel přemýšlí nad rychlou SMS půjčkou, lze se podívat i po jiných mikropůjčkách. V současné době se objevuje také tzv. první půjčka zdarma, kterou nabízí společnosti pro nové klienty. První půjčka zdarma je bez poplatků a úroku.

SMS půjčka pro problémové klienty a lidi bez příjmu může být rychlým způsobem, jak vyřešit nenadálé výdaje. Je však potřeba promyslet celkovou výši svých výdajů a možnosti splácení a předejít tak exekucím a problémům.

Pokud jedinec nedisponuje vlastním bankovním účtem, nebo nechce platit za SMS půjčku poplatek 1 Kč, může sáhnout po alternativě – tzv. půjčce o víkendu. Půjčka o víkendu je často předávána v hotovosti na pobočce či přímo dovezena domů klientovi.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.