Nejlevnější půjčka nebo jen levná

Půjčky bez doložení příjmů od nebankovních poskytovatelů bývají obvykle méně výhodné než běžné bankovní půjčky. Mají vyšší jak úrokovou sazbu, tak související poplatky a případné sankce za nesplácení. Přesto se v nabídce rychlých půjček bez doložení příjmů objevují výhodné a levné půjčky, které mohou mnoha lidem pomoci s řešením jejich finančních problémů. Kde najít tu nejlevnější půjčku na trhu?

Nejlevnější půjčky obvykle nabízejí bankovní společnosti. Důkladně prověřují bonitu klienta, tedy jeho schopnost splácet, aby lépe odhadly riziko. Sítem bank však projdou jen ti klienti, jejichž schopnost splácet je velmi dobrá.

Banka se tak nepotýká s vysokým rizikem a je si téměř jistá, že daný klient půjčku splatí, proto může naúčtovat i mnohem nižší úroky.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Lidé s nižší bonitou se musejí obrátit na nebankovní půjčky, kde je vyšší riziko vyvážené vyššími poplatky, a tak jsou tyto půjčky zpravidla dražší.

U některých společností se jedná až o enormní poplatky, obvykle do této kategorie spadají půjčky pro zadlužené nebo půjčky na směnku.

Přesto však lze narazit na nebankovní subjekty, které poskytují půjčky s rozumnými úroky, a lze u nich tak získat nejlevnější půjčku na trhu nebankovních poskytovatelů úvěrů.

Věděli jste, že některé společnosti nabízejí první půjčku zdarma, patří mezi ně například Provident.
Získat půjčku s 0% úrokem >

Nejlevnější půjčka na trhu – první půjčka

O levných půjčkách bez doložení příjmů se dá hovořit především v těch případech, kdy poskytovatelé nabízí první půjčku zdarma. První půjčka zdarma znamená 0% úroky i RPSN a nejedná se rozhodně o ojedinělou nabídku.

Ten, kdo si bere půjčku u dané společnosti poprvé a splatí celou částku do předem sjednaného termínu, opravdu nemusí zaplatit ani korunu navíc. První půjčka zdarma nedosahuje vysokých částek a je poskytována na velmi krátkou dobu.

První půjčku zdarma neposkytují automaticky všechny společnosti, jedná se vždy o výhodnou nabídku konkrétní nebankovní instituce. Možnost první půjčky zdarma mají klienti například u Zaplo, Kamali nebo Provident.

Důležitou podmínkou pro získání první půjčky zdarma je její včasné splacení. V případě, že půjčku klient není schopen řádně splatit, bude muset uhradit určitou finanční sankci.

První půjčka zdarma je lákadlem pro nové klienty.

Cena půjčky – krátkodobá a dlouhodobá půjčka

Jako levné půjčky bez doložení příjmů se dají označit takové produkty, se kterými se pojí úrokové sazby do 5 % p.a. Běžně se přitom dá u půjček bez doložení příjmů setkat i s úrokovou sazbou nad 10 % p.a.

Úrok se liší také podle toho, jestli je nabízena krátkodobá nebo dlouhodobá půjčka. Půjčka na kratší období nabízí obvykle vyšší úrok a tím je dražší, naopak dlouhodobá půjčka na splátky náklady poskytovatele rozloží v delším čase a bývá pro žadatele levnější.

Kromě úrokové sazby je klíčová také výše RPSN. Banky i nebankovní společnosti mají ze zákona povinnost tuto sazbu nákladů uvádět na svých stránkách či při poskytování úvěru. Klient se tak s RPSN musí vždy před podpisem smlouvy seznámit.

Nebankovní společnosti musí disponovat licencí ČNB. Jednou z ověřených společností nabízejících levné půjčky je Kamali.
Získat půjčku s úrokem od 0 % >

RPSN uvádí procentuální podíl z dlužné částky (výše úvěru), který klient zaplatí navíc za 1 rok. Udává tedy cenu úvěru a umožňuje nalézt nejlevnější půjčku.

V RPSN jsou tedy zahrnuty kromě úrokové sazby veškeré poplatky, které na klienta u poskytovatele čekají. Mohou sem patřit poplatky za vedení a založení půjčky, první navýšenou splátku a jiné poplatky, ke kterým se klient podpisem smlouvy zavazuje.

Úrok tak může být mnohonásobně nižší než RPSN. Příklad níže pochází z webových stránek ověřené společnosti Zaplo. Při půjčce 20 tisíc Kč klient zaplatí úrok 279,83% ročně, zatímco RPSN činí až 1141,2 %.

Půjčku vyšší než 16 tisíc si lze u Zaplo půjčit až při opakované půjčce.

Roční procentní sazba nákladů je tak rozhodujícím kritériem při hodnocení levných půjček. Nejlevnější úvěr od banky lze získat s RPSN již od 3 %. U nebankovních poskytovatelů někdy dosahuje několik stovek až tisíců Kč.

Jaké pro tyto půjčky platí další obecné podmínky? A jak je to v tomto případě ve skutečnosti s dokládáním příjmu?

Nejlevnější úvěr – sděluje se výše příjmu?

Podle názvu samotné půjčky by si člověk mohl myslet, že při jejím schvalování nebude nutné jakékoliv informace ohledně příjmu sdělovat. Není tomu tak. Podle zákona musí být bonita žadatele posuzována vždy – zákon ovšem nestanovuje, jakou formou.

V tomto případě půjčka bez doložení příjmů znamená, že poskytovatel nevyžaduje oficiální potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele či výpisy z účtu.

K posouzení bonity žadatele a k rozhodnutí, zda peníze půjčit nebo ne, mu stačí informace přímo od žadatele o jeho měsíčních příjmech a výdajích. V některých případech se také zajímá o to, jaký je zdroj jeho příjmů.

Na rozdíl od banky je tak kontrola bonity spíše ledabylá a pravidla jsou mnohem benevolentnější. Jedná se tak téměř o půjčky pro každého. Přesto solidní nebankovní společnosti obvykle nepůjčí klientům v exekuci, ti tak často využívají neférových služeb lichvářů.

Pro koho se levná půjčka bez doložení příjmů hodí nejlépe a kdo ji nejčastěji využívá? Jedná se o:

  • nezaměstnané osoby
  • pracující osoby, kteří nemohou výši příjmů doložit
  • pracující osoby, jejich příjem je velmi nízký

Půjčky bývají bezúčelové, tudíž je možné získané peníze použít prakticky na cokoliv, například lze využít nejlevnější půjčku na auto. Obvykle se jedná o krátkodobé půjčky, které mnozí lidé je používají i jako půjčku před výplatou.

Dlouhodobě nejvýhodnější úrok na trhu má P2P půjčka Zonky.
Půjčit si u Zonky s úrokem od 2,99 % >

I když podmínky tohoto druhu půjčky znějí lákavě, měl by si každý nejprve uvědomit, zda skutečně je schopen půjčku řádně a včas splácet.

Poskytovatelé sice v některých případech nechávají úrokovou sazbu na přijatelné úrovni, ale poplatky a související sankce v případě nesplácení dosahují vysokých částek.

Poskytovatel půjčky si tím kompenzuje rizikovost půjčky pramenící z absence oficiálního potvrzení o příjmu žadatele.

Levné půjčky bez doložení příjmů se také jen málokdy poskytují osobám s dluhy nebo s exekucemi.

Brát si novou půjčku v exekuci je kvůli nevýhodným podmínkám extrémně nebezpečné. Situace, kdy lidé své dluhy řeší dalšími dluhy, nezřídka končí osobním bankrotem.

Výše příjmu se i navzdory pojmenování půjčky sdělovat musí.

Sjednání půjčky bez doložení příjmů

Nejčastěji se lze setkat s půjčkou online bez doložení příjmů. V takovém případě se vyplňuje webový formulář, do kterého se vyplňují všechny podstatné údaje. Obvykle se také přikládá scan dvou dokladů totožnosti.

Schválení půjčky trvá pouhých několik minut. Z tohoto důvodů bývá tato půjčka někdy označována také jako rychlá půjčka na účet ještě dnes. Rychlé půjčky mohou na účtě přistát již do 15 minut, jako například u společnosti Zaplo.

Rychlost se opět pojí s nedostatečným prověřováním klienta, proto vyřízení úvěru u banky trvá mnohem déle. Rychlost vyřízení je tak velkou předností nebankovních subjektů, často ovšem nahrává finančním problémům.

Pro mnohé je jednoduchost a rychlost vyřízení jedním z důvodů, proč si levnou půjčku bez doložení příjmů zvolí. Jednoduchá administrativa však opět láká i ty, kteří si půjčku berou nepromyšleně čímž zvětšují své dluhy a komplikují svou finanční situaci.

O rozhodnutí schválení nebo neschválení půjčky se žadatel dozví dvěma způsoby. Buď mu zavolá operátor (může ještě požadovat doplnění některých informací) nebo se rozhodnutí zasílá formou SMS.

Nejlevnější půjčka – kolik si lze půjčit?

Zatímco u jiných druhů půjček si spotřebitelé zvykli žádat o deseti tisíce, u nejlevnějších půjček se maximální částky pohybují spíše v řádech jednotek tisíců.

Opět je to dáno tím, že bez faktického doložení příjmů vstupuje poskytovatel do určitého rizika a půjčování menších částek je pro něj bezpečnější.

Zpravidla se tak jedná o mikropůjčky, které lze využít jako půjčku před výplatou. Takové půjčky pomohou klientům zvládnout několik dní do chvíle, než na účet dorazí výplata. Spolehlivě také mohou posloužit v případě nečekaných výdajů.

Nejlevnější půjčku na auto tak u nebankovních společností nelze snadno získat. Jedná se sice z většiny o bezúčelové úvěry, tedy bez udání důvodu půjčky, částky však dosahují pouze nižších jednotek tisíc.

Existují samozřejmě i výjimky, půjčku nad 250 000 Kč nabízí společnosti Hyper půjčka, Zonky nebo Cofidis. Kalkulačka nejlevnější půjčky na auto s výběrem té pravé půjčky jistě pomůže.

Levná půjčka bez doložení příjmů může být i na vyšší částky než jen na pár tisícovek. To už ale většina nebankovních institucí požaduje nějaké záruky, nejčastěji zástavu nemovitostí. Pokud dojde ke splnění této podmínky, může půjčka dosahovat i statisíců korun.

TIP: Velké množství kalkulaček úvěrů je dostupných online. Patří mezi ně kalkulačka nejlevnější půjčky na auto či úvěrová kalkulačka počítající splátky a jiné parametry půjčky.

Maximální výše mikropůjček je v řádu tisíců.

Rizika levných půjček bez doložení příjmu

Pokud si kdokoliv sjednává levnou půjčku bez doložení příjmů, měl by si dát pozor na několik věcí. Je vhodné si ověřit celkové RPSN a informovat se o všech poplatcích a sankcích, které s půjčkou souvisí.

Samozřejmostí by mělo být také opravdu podrobné seznámení se smlouvou a veškerými dalšími dokumenty.

O důvěryhodnosti samotného poskytovatele se obvykle dá na internetu najít množství recenzí. Z nich i lze ověřit, jak třeba funguje zákaznický servis, zda dodržují veškerá písemná ujednání, jaký je postup v případě nesplacení apod.

Informace od lidí, kteří si již půjčku sjednali, mohou být velmi cenné a lze díky nim předcházet případným problémům. Pozor však na recenze umístěné přímo na webových stránkách společnosti, ty zpravidla bývají velmi pečlivě vybírané a kritika se zde moc neobjevuje.

Levné půjčky bez doložení příjmů srovnání

Jak již bylo zmíněno, někteří poskytovatelé půjček bez doložení příjmů drží úrokovou sazbu na poměrně příjemné úrovni. Níže uvedená tabulka porovnává levné půjčky bez doložení příjmů a jejich nejdůležitější parametry.

Pakliže poskytovatel umožňuje první půjčku zdarma, úroková míra se na ni samozřejmě nevztahuje a poplatky jsou nulové.

PoskytovatelPoskytovaná výše půjčkySplatnostÚrok 1. půjčka zdarma
Zaplo1 000 až 16 000 Kč7 až 30 dnůod 279,83 %ano
Provident3 000 až 12 000 Kčaž 3 měsíceod 6,21 %ano
Ferratum Credit2 500 až 8 000 Kčaž 30 dnůod 5,75 %ano
CreditOn5 500 až 10 000 Kčaž 2 měsíce 25 %ano
Kamali1 000 až 15 000 Kčaž 14 dnůod 0 %ano
Credit Star1 000 až 7 000 Kč5 až 30 dnů 0,9 % denně ano

ViaSMS již mezi půjčky bez registru nepatří.

Jak je vidět, nabídek s první půjčkou zdarma je opravdu velké množství. U druhé a další půjčky od jednoho poskytovatele se sice už hradí poplatky a vypočítává se úrok, na druhou stranu se ovšem obvykle zvyšuje maximální výše úvěru a prodlužuje doba splatnosti.

Proč vůbec nebankovní instituce poskytují první půjčky zdarma? Vše souvisí s tím, že na poli nebankovních půjček je obrovská konkurence. Poskytovatelé první půjčky zdarma využívají jako lákadlo.

A s ohledem na statistiky, které říkají, že si obvykle klient nebankovních institucí půjčku bere opakovaně, se jim poskytnutí první půjčky zdarma zkrátka vyplatí.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.