Levné půjčky bez doložení příjmů – rychlé a ihned na účet

Půjčky bez doložení příjmů od nebankovních poskytovatelů bývají obvykle méně výhodné než běžné bankovní půjčky. Mají vyšší jak úrokovou sazbu, tak související poplatky a případné sankce za nesplácení. Přesto se v nabídce rychlých půjček bez doložení příjmů objevují výhodné a levné půjčky, které mohou mnoha lidem pomoci s řešením jejich finančních problémů.

O levných půjčkách bez doložení příjmů se dá hovořit především v těch případech, kdy poskytovatelé nabízí první půjčku zdarma. Není to neobvyklá nabídka.

Ten, kdo si bere půjčku poprvé a splatí celou částku do předem sjednaného termínu, opravdu nemusí zaplatit ani korunu navíc. První půjčka zdarma nedosahuje vysokých částek a je poskytována na velmi krátkou dobu.

První půjčku zdarma neposkytují všichni poskytovatelé, jedná se vždy o nabídku konkrétní nebankovní instituce. Jako levné půjčky bez doložení příjmů se ale dají označit i takové produkty, se kterými se pojí úrokové sazby do 5 % p.a. Běžně se přitom dá u půjček bez doložení příjmů setkat i s úrokovou sazbou nad 10 % p.a.

Jaké pro tyto půjčky platí další obecné podmínky? A jak je to v tomto případě ve skutečnosti s dokládáním příjmu?

Výše příjmů se sdělovat musí

Podle názvu samotné půjčky by si člověk mohl myslet, že při jejím schvalování nebude nutné jakékoliv informace ohledně příjmu sdělovat. Není tomu tak. Podle zákona musí být bonita žadatele posuzována vždy – zákon ovšem nestanovuje, jakou formou.

V tomto případě půjčka bez doložení příjmů znamená, že poskytovatel nevyžaduje oficiální potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele. K posouzení bonity žadatele a k rozhodnutí, zda peníze půjčit nebo ne, mu stačí informace přímo od žadatele o jeho měsíčních příjmech a výdajích. V některých případech se také zajímá o to, jaký je zdroj jeho příjmů.

Výše příjmu se i navzdory pojmenování půjčky sdělovat musí.

Pro koho se levná půjčka bez doložení příjmů hodí nejlépe a kdo ji nejčastěji využívá? Jedná se o:

  • nezaměstnané osoby
  • pracující osoby, kteří nemohou výši příjmů doložit
  • pracující osoby, jejich příjem je velmi nízký

Levné půjčky bez doložení příjmů se někdy poskytují i osobám s dluhy nebo s exekucemi. Jsou bezúčelové, tudíž je možné získané peníze použít prakticky na cokoliv. Obvykle se jedná o krátkodobé půjčky, které mnozí lidé je používají i jako půjčku před výplatou.

I když podmínky tohoto druhu půjčky znějí lákavě, měl by si každý nejprve uvědomit, zda skutečně je schopen půjčku řádně a včas splácet. Poskytovatelé sice v některých případech nechávají úrokovou sazbu na přijatelné úrovni, ale poplatky a související sankce v případě nesplácení dosahují vysokých částek. Je to logické, poskytovatel půjčky si tím kompenzuje rizikovost půjčky pramenící z absence oficiálního potvrzení o příjmu žadatele.

I to je jeden z důvodů, proč rychlé půjčky bez doložení příjmu nelze doporučit zadluženým, zvláště v případě, kdy již došlo k zahájení exekučního řízení. Brát si novou půjčku i přes exekuci je kvůli nevýhodným podmínkám extrémně nebezpečné. Situace, kdy lidé své dluhy řeší dalšími dluhy, nezřídka končí osobním bankrotem.

Sjednání půjčky bez doložení příjmů

Nejčastěji se lze setkat s půjčkou online bez doložení příjmů. V takovém případě se vyplňuje webový formulář, do kterého se vyplňují všechny podstatné údaje. Obvykle se také přikládá scan dvou dokladů totožnosti.

O rozhodnutí schválení nebo neschválení půjčky se žadatel dozví dvěma způsoby. Buď mu zavolá operátor (může ještě požadovat doplnění některých informací) nebo se rozhodnutí zasílá formou SMS.

Schválení půjčky trvá pouhých několik minut. Z tohoto důvodů bývá tato půjčka někdy označována také jako rychlá půjčka na účet ještě dnes.

Pro mnohé je jednoduchost a rychlost vyřízení jedním z důvodů, proč si levnou půjčku bez doložení příjmů zvolí. Jednoduchá administrativa však opět nahrává i těm, kteří si půjčku berou nepromyšleně, jen tím zvětšují své dluhy a tím si komplikují svou finanční situaci.

Kolik si lze půjčit?

Zatímco u jiných druhů půjček si spotřebitelé zvykli žádat o řády desetitisíců, zde se maximální částky počítají spíše v řádech jednotek tisíců. Opět je to dáno tím, že bez faktického doložení příjmů vstupuje poskytovatel do určitého rizika a půjčování menších částek je pro něj bezpečnější.

Levná půjčka bez doložení příjmů může být i na vyšší částky než jen na pár tisícovek. To už ale většina nebankovních institucí požaduje nějaké záruky, nejčastěji zajištění nemovitostí. Pokud dojde ke splnění této podmínky, může půjčka dosahovat i statisíců korun.

Na co si dát pozor

Pokud si kdokoliv sjednává levnou půjčku bez doložení příjmů, měl by si dát pozor na několik věcí. Je vhodné si ověřit celkové RPSN a informovat se o všech poplatcích a sankcích, které s půjčkou souvisí. Samozřejmostí by mělo být také opravdu podrobné seznámení se smlouvou a veškerými dalšími dokumenty.

O důvěryhodnosti samotného poskytovatele se obvykle dá na internetu najít množství recenzí. Z nich i lze ověřit, jak třeba funguje zákaznický servis, zda dodržují veškerá písemná ujednání, jaký je postup v případě nesplacení apod. Informace od lidí, kteří si již půjčku sjednali, mohou být velmi cenné a díky nim lze předcházet případným problémům.

Levné půjčky bez doložení příjmů srovnání

Jak již bylo zmíněno, někteří poskytovatelé půjček bez doložení příjmů drží úrokovou sazbu na poměrně sympatické úrovni. Níže uvedená tabulka porovnává levné půjčky bez doložení příjmů a jejich nejdůležitější parametry. Pakliže poskytovatel umožňuje první půjčku zdarma, je v tabulce prezentována právě tato možnost s nulovou úrokovou sazbou.

PoskytovatelPoskytovaná výše půjčkySplatnostÚroková sazba1. půjčka zdarma
Zaplo1 000 až 16 000 Kč7 až 30 dnů0 %ano
Provident3 000 až 12 000 Kčaž 3 měsíce0 %ano
Ferratum Credit2 500 až 8 000 Kčaž 30 dnů0 %ano
ViaSMS100 až 8 000 Kč7 až 30 dnů 0 %ano
CreditOn5 500 až 10 000 Kčaž 2 měsíce 0 %ano
Kamali1 000 až 15 000 Kčaž 14 dnů0 %ano
Credit Star1 000 až 7 000 Kč5 až 30 dnů0 %ano
Půjčka Credit Air1 500 až 10 000 Kčaž 2 měsíce0 %ano

Jak je vidět, nabídek s první půjčkou zdarma je opravdu velké množství. U druhé a další půjčky od jednoho poskytovatele se sice už hradí poplatky a vypočítává se úrok, na druhou stranu se ovšem obvykle zvyšuje maximální výše úvěru a prodlužuje doba splatnosti.

Proč vůbec nebankovní instituce poskytují první půjčky zdarma? Vše souvisí s tím, že na poli nebankovních půjček je obrovská konkurence. Poskytovatelé první půjčky zdarma využívají jako lákadlo. A s ohledem na statistiky, které říkají, že si obvykle klient nebankovních institucí půjčku bere opakovaně, se jim poskytnutí první půjčky zdarma zkrátka vyplatí.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.