Minutová půjčka Equa bank – recenze

Minutová půjčka až 700 000 Kč

Úrok od 3,8 %, RPSN od 3,9 %

 • Schválení půjčky již do 3 minut
 • Možnost vyřízení online
 • Předčasné splacení zdarma
Mám zájem o Minutovou půjčku od Equa Bank

Equa bank u nás pod svým současným jménem působí od roku 2011. V současnosti má kolem 400 000 klientů a 59 obchodních míst po celé České republice. Klienti u Equa bank oceňují zejména jednoduché on-line bankovnictví a bezplatné základní služby. Za svůj klientský přístup tato banka dokonce získala první místo v kategorii Banka zákazníků v soutěži Banka roku 2018. Jak si vede minutová půjčka od Equa bank? Jaké má parametry a lze tuto půjčku pojistit?

Equa bank nabízí celou řadu produktů. Nejoblíbenějším využívaným produktem je Equa bank běžný účet. Mezi další produkty patří půjčky, hypotéky, investice a spoření. Mezi další oblíbené produkty mezi fyzickými osobami patří zejména konsolidace úvěrůminutová půjčka Equa bank, kterou lze sjednat zde.

Jaké jsou podmínky pro žadatele o tuto minutovou půjčku? Žadatel musí splňovat minimální věkovou hranici 18 let, musí mít pravidelný příjem a také bankovní účet. Tento účet ovšem musí být u Equa bank. Pokud žadatel o půjčku tento běžný účet nemá, bude mu zřízen spolu s žádostí o půjčku.

Equa bank půjčka parametry

Minutová půjčka Equa bank je bezúčelová a lze ji tedy využít na cokoliv. Další výhodou této půjčky je fakt, že si ji klient může sjednat online bez zbytečného papírování. Dalším klienty oceňovaným parametrem je zřízení a vedení úvěru zdarma.

Žádosti o Minutovou půjčku jsou schvalovány do 3 minut. Jedná se tedy o poměrně rychlý způsob půjčení peněz. Půjčky, které lze obdržet na účet během pár minut, jsou přitom charakteristické spíše pro nebankovní společnosti. Mezi nejznámější rychlé půjčky dnes patří Zaplo, která je v případě první žádosti navíc zcela zdarma.

Výši a datum splátek si může každý klient zvolit podle své potřeby. Zdarma je nejen sjednání půjčky, ale i její předčasné splacení. Na vyřízení půjčky postačí žadateli jen jeden doklad totožnosti.

Minutová půjčka od Equa bank je vhodná též jako bankovní půjčka pro ženy na mateřské.

 • Výše půjčky: 5 000 Kč – 700 000 Kč
 • Doba splácení: 3 – 120 měsíců
 • Úroková sazba: od 3,8 % p.a.
 • RPSN: od 3,9 %
 • Schválení půjčky: do 3 minut
 • Možnost pojištění: ano
 • Nutnost ručit: ne
 • Vyřízení a vedení půjčky: zdarma
 • Předčasné splacení: zdarma
 • Minimální věk pro sjednání: 18 let

Pojištění půjčky

Klient si k půjčce může zřídit i pojištění schopnosti splácet. Toto pojištění ovšem není zdarma, stejně jako např. u Cofidis půjčky. Pojištění zdarma naopak nabízí například nebankovní společnost Essox. Equa bank půjčku lze pojistit ve dvou různých balíčcích.

Výhodou pojištění je bezesporu fakt, že klient v případě nenadálých životních situací nevystavujete sebe ani své blízké finanční zátěži plynoucí z nutnosti splácet půjčku. Pojištění lze jednoduše sjednat online spolu s žádostí o poskytnutí půjčky.

Je ovšem také třeba počítat s tím, že měsíční splátky se kvůli ceně pojištění zvýší. Jaké jsou ony dvě varianty pojištění? Equa bank je nazývá balíčkem A a B.

Balíček A nabízí pojištění na:

 • Úmrtí následkem úrazu nebo nemoci
 • Úplnou trvalou invaliditu následkem úrazu nebo nemoci
 • Pracovní neschopnost delší než 30 dnů následkem úrazu nebo nemoci

Balíček B je určen pro klienty v pracovním poměru a nabízí pojištění na:

 • Nedobrovolnou ztrátu zaměstnání
 • Úmrtí následkem úrazu nebo nemoci
 • Úplnou trvalou invaliditu následkem úrazu nebo nemoci
 • Pracovní neschopnost delší než 30 dnů následkem úrazu nebo nemoci

Equa bank kalkulačka

K vypočítání celkové měsíční splátky může klient využít kalkulačku na stránkách Equa bank. Do ní je nejprve třeba zadat základní parametry, kterými je výše půjčky a požadovaná doba splácení.

Klienta bude zajímat i výše RPSN, úroku a také celková splatná částka. Tyto informace jsou uvedeny pod kalkulačkou v malém, světle šedém písmu. V tomto případě je při výši půjčky 100 000 Kč na 60 měsíců a při měsíční splátce 1 833 Kč úroková sazba 3,80 % p.a. a RPSN 3,88 %. Celková částka splatná spotřebitelem je 109 980 Kč.

Další důležité informace jsou uvedeny pod kalkulačkou v malém, světle šedém písmu.

Průběh žádosti

Poté, co si klient spočítá veškeré finální parametry půjčky, může přejít k samotné online žádosti. Prvním krokem je kliknutí na modré tlačítko Žádat online.

 Prvním krokem žádosti je kliknutí na modré tlačítko Žádat online.
Prvním krokem žádosti je kliknutí na modré tlačítko Žádat online.

Druhým krokem je vyplnění kontaktních údajů. Do tohoto krátkého formuláře je třeba vyplnit jméno, příjmení, rodné číslo, telefon a e-mail. Následuje formulář s osobními údaji, do kterých je třeba vypsat své občanství, zemi a místo narození, dosažené vzdělání, rodinný stav a další podobné údaje. Po kliknutí na tlačítko Pokračovat se zobrazí další formulář.

Do třetího formuláře je třeba doplnit údaje o bydlišti a průkazu totožnosti. Nejprve tedy klient musí vepsat svou trvalou adresu a poté vepsat číslo OP, datum vydání, jeho platnost a další. Poslední formulář se týká příjmů a výdajů. Zde je třeba vyplnit zejména měsíční výdaje a zdroje klientových příjmů.

Systém nakonec vygeneruje shrnutí požadované půjčky včetně údajů, které klient uvedl. Ty je třeba pečlivě zkontrolovat a posléze potvrdit. Následně systém zašle potvrzovací kód na klientův telefon, kterým žadatel potvrdí žádost o půjčku. Tímto se žádost odešle ke schválení.

Equa bank půjčka – recenze

V současné době patří Equa bank Minutová půjčka mezi nejvýhodnější a nejlépe hodnocené bankovní úvěry na trhu. Na webu pujcky.co má tato půjčka celkem vysoké hodnocení, a to 3,7 hvězdiček z 5. Velmi podobné hodnocení zde má i půjčka od České spořitelny. Alternativou také může být např. hypotéka od Monety.

Na stránkách hyperfinance.cz je Equa bank půjčka ohodnocena dokonce 4 hvězdičkami z 5. Hodnocení se zúčastnilo celkem 477 klientů.

TIP: Portál hyperfinance.cz je poskytovatelem oblíbených nebankovních produktů Hyper půjčka a Malá Hyper půjčka.

Webový portál okfin.cz dává této půjčce celkem 90 %. Dobře hodnotí celkem nízký úrok, rychlost sjednání a žádné skryté poplatky. Hodnocení sráží pouze nezbytnost zřídit si účet v Equa Bank a poměrně nízká schvalovatelnost žádostí.

Na webu pujcko.cz je možné nalézt mnoho slovních hodnocení klientů. Najdou se zde jak pozitivní, tak negativní komentáře, ovšem ve srovnání s ostatními bankovními i nebankovními společnostmi tato banka se svou půjčkou jasně vítězí. Negativní komentáře se často týkají vysokých částek při pozdním splácení. Klienti, kteří splácí včas, by se tedy neměli ničeho obávat.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.