MONETA – konsolidace půjček, kalkulačka, úvěr

Konsolidace až do 1 500 000 Kč

Úrok od 6,3 %, RPSN od 6,5 %

 • Snížení splátek až o 50 %
 • Sjednání online
 • Dodatečná půjčka na cokoliv
Mám zájem o konsolidaci od Moneta Money Bank

Ne vždy se finanční situace jednotlivce či rodiny vyvíjí příznivě. Finanční problémy se mnohdy řeší prostřednictvím nevýhodných půjček nebo kreditních karet. A nezřídka se stává, že splácení těchto úvěrů se stane velmi problematické. Pro tyto případy je možné využít konsolidaci půjček, tj. sloučení stávajících půjček do jedné. Konsolidaci nabízí také MONETA Money Bank. Za jakých podmínek?

Konsolidace půjček od MONETA Money Bank nabízí sloučení půjček, kontokorentů a případně také dluhů z kreditních karet. Sloučení všech těchto finančních produktů do jedné jediné půjčky zajistí pořádek v osobních financích. Není potřeba hlídat splatnost měsíční splátky u každého úvěru zvlášť.

Lze požádat o konsolidaci půjček MONETA na tomto odkaze.

Měsíčně se hradí jen jedna splátka, která se navíc automaticky strhává z účtu. Jedinou povinností a starostí klienta je to, aby na účtu byl dostatek finančních prostředků. Díky konsolidaci úvěrů může člověk snížit své měsíční výdaje se splácením až o 50 %. Splacení a ukončení starých půjček zahnutých do konsolidace zajistí za klienta MONETA Money Bank.

Hlavní parametry konsolidace MONETA Money Bank

U MONETA Money Bank lze sjednat konsolidaci až do celkové výše 1 500 000 korun se splatností až 10 let. U půjčky nad 500 000 korun je bankou požadován spolužadatel. MONETA Money Bank nabízí konsolidaci s roční úrokovou sazbou od 6,3 %. Konkrétní výše roční úrokové sazby a RPSN se stanovuje individuálně na základě vyhodnocení konkrétní žádosti.

Přehledné shrnutí hlavních parametrů:

 • výše konsolidace: až 1 500 000 Kč
 • úroková sazba: od 6,3 % p.a.
 • RPSN: od 6,5 %
 • splatnost: až 10 let
 • využití: sloučení půjček, kontokorentů a dluhů z kreditních karet
 • speciální požadavky: u částek nad 500 000 Kč nutný spolužadatel
 • speciální bonus: dodatečné finanční prostředky na cokoliv

Orientační výpočet měsíční splátky si může každý zájemce ověřit díky on-line kalkulačce. Ta se nachází na webových stránkách banky.

I když by se mohlo zdát, že sjednání konsolidace u MONETA Money Bank bude velmi složitý proces, opak je pravdou. Vše se dá zařídit velice rychle. Získání nabídky na konsolidaci, tj. informaci o tom, zda banka vůbec sloučení půjček poskytne a za jakých podmínek, je možné u částek do 500 000 korun dokonce on-line.

Poskytnutí konsolidace skrze Internet Banku nebo Smart Banku nabízí MONETA Money bank bezplatně. Pokud o konsolidaci MONETA půjčky žadatel požádá na pobočce nebo po telefonu, bude hradit poplatek ve výši 2 495 Kč.

Komu bude poskytnuta v případě kladného posouzení bonity konsolidace od MONETA Money Bank? Žadatel musí splňovat následující podmínky:

 • fyzická osoba s trvalým pobytem na území ČR
 • minimální věková hranice 18 let
 • minimální měsíční příjem 5 000 Kč
 • předložení platného dokladu totožnosti

Kromě bonity je pro schválení konsolidace podstatný také stav v registrech. Při negativním záznamu banka většinou sloučení půjček neposkytne. MONETA Money Bank také konsolidaci podmiňuje založením běžného bankovního účtu. S tím souvisí případný poplatek za vedení pohledávky banky v případě zrušení běžného účtu určeného ke splácení závazků klienta. Ten se platí měsíčně a dosahuje 200 Kč.

Problémy se splácením konsolidace

Každý žadatel o konsolidaci půjček u MONETA Money Bank by si měl dopředu zhodnotit, kolik je schopen splácet a podle toho nastavit délku splácení. Nesplácet konsolidaci totiž přijde docela draho. Za zaslání každé upomínky zaplatí 600 Kč a za prohlášení úvěru za ihned splatný 300 Kč. Sazba úroků z prodlení se vypočítá z repo sazby ČNB + 8 % p.a.

Pro omezení problémů se splácením konsolidace nabízí MONETA Money Bank také pojištění schopnosti splácet. Platí se za něj měsíčně z anuitní splátky 9,90 %. Jedná se sice o výdaj navíc, při neočekávaných situacích se ovšem může hodit. Pojištění se vztahuje pro případ úmrtí, invalidity III. stupně, hospitalizace, ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti a ošetřování člena rodiny. Pojištění se uzavírá s BNP Paribas Cardif Pojišťovnou, a.s.

O společnosti

Až do roku 2016 působila MONETA Money Bank pod názvem GE Money Bank. Ke změně jména došlo v souvislost se vstupem na burzu v květnu téhož roku.

Portfolium banky však zůstalo nezměněné a nadále zahrnuje běžné produkty pro fyzické osoby i podnikatele. Vedle konsolidace úvěrů jsou mezi klienty oblíbené zejména hypotéky a neúčelové rychlé půjčky, například MONETA Expres půjčka. V nabídce je také MONETA Money Bank spořící účet.

K 1. dubnu 2020 MONETA Money Bank kupuje stavební spořitelnu a hypoteční banku Wüstenrot. Počet jejích klientů by se tím měl zvýšit zhruba o 350 000, očekávaný nárůst vkladů činí přibližně 50 miliard korun.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.