Spořicí účet MONETA Money Bank – recenze

MONETA Money Bank (dříve GE Money Bank) je česká bankovní instituce, která vznikla v roce 1998. Dříve byla součástí finanční skupiny General Electric, dnes se specializuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. Moneta nabízí různé produkty, z nichž nejvíce populární jsou běžné účty a půjčky na cokoliv. Jak je na tom Moneta Money Bank spořící účet? Jaké jsou parametry tohoto účtu a k čemu je spořící účet vlastně dobrý?

Mezi nejoblíbenější produkty MONETA Money Bank patří rychlá půjčka na cokoliv s názvem MONETA Expres půjčka. Výše úvěru je mezi 5 000 Kč až 800 000 Kč a maximální doba splácení je 8 let. Fyzické osoby také často využívají běžný účet od Monety a půjčku na auto. V neposlední řadě Moneta nabízí kontokorent či konsolidace půjček.

U Monety je možné sjednat také dětský bankovní účet s názvem Dětský Génius. Ten je nabízen dětem od narození až do 15 let. Pro starší je zde studentský účet Genius Student, který si mohou založit studenti do 26 let.

Hledáte půjčku bez doložení příjmů? Vyzkoušejte Zaplo, kde je první půjčka až 16 000 Kč zdarma.
Více o Zaplo >

U MONETA Money Bank je možné sjednat i účelovou hypotéku, která je určená na bydlení a americkou hypotéku, u níž se účel nedokládá. Kromě toho banka nabízí také refinancování hypoték, díky kterému lze získat výhodnější splátkové podmínky.

Jak je vidět, tato finanční společnost nabízí celou řadu produktů. Jak je na tom spořící účet MONETA Money Bank? Veškeré parametry a další důležité informace přináší tento článek.

 U MONETA Money Bank je možné sjednat jak účelovou, tak americkou hypotéku.
U MONETA Money Bank je možné sjednat jak účelovou, tak americkou hypotéku.

Moneta bank – spořící účet a jeho parametry

Úroková sazba tohoto spořícího účtu je 3,5 % ročně do 1 mil. Kč. Úroky se na účet připisují každý měsíc. Spořicí účet v MONETA Money Bank se zakládá na dobu neurčitou, tedy bez termínů a výpovědních lhůt. Založení a vedení účtu je zdarma.

Spořící účet u této společnosti si mohou založit i noví klienti. Noví zákazníci si spořící účet mohou sjednat online na webových stránkách banky, ti stávající v aplikaci Internet Banka. Noví i stávající klienti si mohou založit spořící účet také na pobočce.

Peníze jsou v bezpečí díky pojištění vkladů do 100 000 EUR. Pro založení spořícího účtu u Moneta bank není nutné zakládat běžný účet. Nutností není ani minimální měsíční vklad nebo určitý počet plateb kartou.

  • Úroková sazba: 3,5% ročně do 1 mil. Kč
  • Cyklus připisování úroků: měsíčně
  • Založení účtu: zdarma
  • Vedení účtu: zdarma
  • Možnost sjednat online: ano
  • Možnost založit i pro nové klienty: ano
  • Pojištění vkladu: do 100 000 EUR
  • Nutnost založení běžného účtu: ne
  • Nutnost minimálního měsíčního vkladu: ne
Úroková sazba tohoto spořícího účtu je 3,5 % ročně do 1 mil. Kč.

Podmínky založení spořícího účtu od Monety

Spořící účet Moneta Money bank si může sjednat každý, komu je nad 18 let a má občanský průkaz. Další podmínkou je druhý průkaz, a to buď řidičský průkaz nebo pas. Žadatel musí být občanem České republiky a zároveň musí odvádět daně pouze v ČR.

V neposlední řadě je třeba mít účet v české bance vedený na jméno žadatele. Není ovšem třeba zakládat nový běžný účet přímo v bance Moneta. Dále je potřeba vlastnit smartphone s českým číslem.

  • Věk nad 18 let
  • Občanský průkaz
  • Řidičský průkaz či cestovní pas
  • České občanství
  • Odvádění daní pouze v ČR
  • Účet v české bance vedený na vlastní jméno
  • Chytrý telefon s českým číslem

Jak sjednat spořící účet Moneta?

Jak již bylo řečeno, i noví klienti si mohou sjednat tento účet. Je možné tak učinit buď online anebo na některé z poboček této banky. Sjednání online je možné rovnou ze stránek této banky na webové adrese moneta.cz.

Prvním krokem je na hlavní stránce vyhledat ikonku s nápisem Spoření a investice. Nachází se vpravo nahoře. Klient poté bude přesměrován na další stránku, ve které si vybere požadovaný produkt.

 Prvním krokem je na hlavní stránce vyhledat ikonku s nápisem Spoření a investice.
Prvním krokem je na hlavní stránce vyhledat ikonku s nápisem Spoření a investice.

Dalším krokem je vybrání požadovaného produktu. V případě spořícího účtu jsou na výběr dvě možnosti, a to osobní spořící účet a spořící účet pro podnikání, který využijí živnostníci či firmy.

Na výběr je buď osobní spořící účet anebo spořící účet pro podnikání.
Na výběr je buď osobní spořící účet anebo spořící účet pro podnikání.

Způsoby sjednání účtu se liší pro stávající a nové klienty. Stávající klienti využijí internetovou banku, zatímco noví klienti se budou věnovat levé části obrazovky. Zde je třeba vyhledat okénko „Pro nové klienty“ a kliknout na zelené tlačítko Sjednat online.

 Způsoby sjednání účtu se liší pro stávající a nové klienty.
Způsoby sjednání účtu se liší pro stávající a nové klienty.

Nový klient bude následně přesměrován na registrační formulář. Zde je nutné vyplnit osobní údaje jako je jméno, příjmení, e-mail a telefonní číslo. Na telefonní číslo bude později zaslána SMS zpráva s ověřovacím kódem.

 Nejprve je nutné vyplnit osobní údaje jako je jméno, příjmení, e-mail a telefonní číslo.
Nejprve je nutné vyplnit osobní údaje jako je jméno, příjmení, e-mail a telefonní číslo.

Dalším krokem je ověření totožnosti skrz mobilní telefon. Na zadané číslo ve formuláři přijde SMS zpráva s kódem, který bude třeba vyplnit do online formuláře. Následně je potřeba vyplnit další formulář s řadou informací o žadateli o tento spořící účet.

Nový klient musí účet aktivovat zasláním 3 Kč z účtu u své banky. Následující den bude možné začít spořící účet plně využívat. Je možné, že účet bude aktivován i dřív – to závisí na podmínkách banky, ze které klient posílá aktivační převod.

Co je to spořící účet a jak funguje?

Spořicí účet je druh bankovního účtu, který slouží k dlouhodobému odkládání peněz a tvorbě finanční rezervy. Výhodou oproti běžnému účtu je, že uložená částka se zhodnocuje úrokem. Díky spořícím účtům je možné zhodnotit své peníze velmi bezpečně. S tím se ovšem pojí jen malé zhodnocení.

Existují spořící účty bez výpovědní lhůty, jejichž majitelé si mohou peníze vybrat kdykoliv, kdy chtějí. Dále existují spořící účty s výpovědní lhůtou, kterou je nutné dodržet, jinak budou účtovány poplatky.

Čím větší úrok banka nabízí, tím větší výnos klient dostane. Úrok ovšem není jediným důležitým parametrem. Důležité je zvážit i pásmo úročení, což znamená, že úrok se může lišit i tím, jak velkou částku klient spoří. 

Čím častěji se úrok připočítává, tím je zisk klienta vyšší. To znamená, že zisk klienta ovlivňuje i frekvence připisování úroku. Jaké jsou další faktory, které je třeba zvážit? Některé banky požadují, aby si klient ke spořícímu účtu založil ještě jejich běžný účet. Další banky poskytují vysoké úročení pouze po omezenou dobu.

 Díky spořícím účtům je možné zhodnotit své peníze velmi bezpečně.
Díky spořícím účtům je možné zhodnotit své peníze velmi bezpečně.

Alternativy ke spořícímu účtu Moneta

Pokud někomu nevyhovují parametry spořícího účtu Moneta bank, může si vybrat z nepřeberného množství dalších nabídek. Spořicí účet totiž nabízí každá bankovní společnost.

Například Česká spořitelna nabízí spořící účet s jednou úrokovou sazbou bez ohledu na to, zda klient využívá další produkty či nikoliv. Konkrétně se jedná o úrokovou sazbu 0,2 % pro vklady do 200 000 Kč a 0,01 % pro vklady nad tuto částku.

Vyšší úrok nabízí Creditas, u které je úroková sazba 1,3 % pro částky nad 750 000. Úrok pro vklady do 750 000 Kč pak činí 1,1 %. V případě Creditas tedy platí, že čím vyšší vklad, tím vyšší úrok.

ING Konto od ING Bank nabízí zvýhodněnou sazbu na dobu 6 měsíců pro vklady do 300 000 Kč. Tato zvýhodněná úroková sazba činí 2 %. Podobnou nabídku má i Raiffeisenbank. U té bonusová úroková sazba pro vklady do 150 000 Kč činí 3 %.

Další možnosti zhodnocení financí

Kromě spořících účtů existují i další způsoby zhodnocení peněz. Některé jsou bezpečnější, ale ne tolik výnosné. Mezi ně patří například stavební spoření. Existují ovšem i velmi výnosné, ale rizikové způsoby investování. Ty jsou určené spíše pro zkušenější investory.

K bezpečnějším způsobům patří již zmíněné stavební spoření. K dosažení maximální výše státního příspěvku (10 % ročně) je potřeba na stavební spoření odložit 1 700 Kč měsíčně. Dále sem patří spořící účty a termínované vklady. Oproti spořícím účtům termínované vklady nabízí vyšší úrok.

Mezi rizikovější způsoby zhodnocení peněz patří podílové fondy, nákup akcií a nákup nemovitosti. Podílové fondy umožňují člověku zhodnotit peníze skrz investice do cenných papírů. Rizikové a kolísavé investice nabízí vysoké zúročení, což je pro investory velmi atraktivní.

Dalším rizikovějším způsobem zhodnocení peněz je nákup akcií. Co se akcií týče, je dobré znát momentální situaci na trhu a mít již nějaké zkušenosti v této oblasti. Nákup akcií se proto vyplatí spíše zkušenějším investorům, kteří vědí, co očekávat.

V neposlední řadě je zde možnost nákupu nemovitosti. Nákup nemovitosti vyžaduje vyšší kapitál, není to tedy volba pro každého. Je navíc potřeba počítat s daní z nabytí nemovitosti. Ta je nedílnou součástí koupě nového bydlení. 

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.