Půjčka od České spořitelny – recenze, kalkulačka

Půjčka až 2 500 000 Kč

Úrok od 3,96 %, RPSN od 4,4 %

 • Vyřízení online a zdarma
 • Bonusový úrok při řádném splácení
 • Peníze využitelné na cokoliv
Mám zájem o půjčku od České spořitelny

Česká spořitelna je na českém trhu bankou s nejdelší tradicí. Své služby poskytuje jak jednotlivcům, tak malým a středním podnikům či městům a obcím. Česká spořitelna financuje i velké korporace a poskytuje služby také v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 je tato banka součástí skupiny středoevropské Erste Group sídlící ve Vídni. Česká spořitelna nabízí mnoho produktů. Jak je na tom půjčka od České spořitelny? Jaké má parametry, co je třeba splnit, aby klient tuto půjčku získal a jaké má půjčka parametry?

Česká spořitelna nabízí celou řadu služeb a produktů. Jedním z nich jsou státní dluhopisy. Tato banka je totiž oficiálním distributorem státních obligací a zájemci zde tak mohou koupit státní dluhopisy České spořitelny.

Tato banka nabízí hned několik druhů účtů, které si u ní klienti mohou sjednat. Kromě běžného účtu se jedná o účty následující.

Česká spořitelna nabízí i možnost sjednání spotřebitelského úvěru. Jedná se o půjčku bankovního typu s maximální výší 800 000. Jaké jsou další parametry této půjčky? Jaké jsou požadavky k jejímu získání?

Kdo si může půjčku sjednat?

Jako každá finanční společnost, i Česká spořitelna požaduje určité aspekty, které je nutné před žádostí o půjčku splnit. Půjčku si může sjednat kdokoliv, kdo splní následující podmínky:

 • Minimální věk 18 let
 • Platný doklad totožnosti
 • Potvrzení o příjmu (s výjimkou klientů ČS)
 • Bez zápisu v registru dlužníků

Česká spořitelna – půjčka a její parametry

Půjčka od České spořitelny je půjčkou bankovního typu. Nebankovní půjčky lze sjednat u nebankovních finančních společností, jako je Zaplo, Essox či Provident. Podobně jako další banky, i Česká spořitelna umožňuje sjednat si pojištění úvěru pro případ, že by se klient dostal do nečekané situace. 

K žádosti není nutné dokládat účel půjčky. Při doložení účelu je ovšem možné jako bonus získat úrokovou sazbu nižší až o 2 %.  V případě stávajících zákazníků není nutné doložit ani potvrzení o příjmu (podobné zjednodušení pro stávající klienty nabízí také půjčka Air Bank).

Pokud je ovšem žadatel klientem jiné banky, bude tento doklad o příjmu potřebovat také. Jedná se o potvrzení od zaměstnavatele nebo 3 poslední výpisy z účtu, na který chodí výplata.

 • Výše úvěru: 2 000 – 2 500 000 Kč
 • Úroková sazba: od 6,9 %
 • RPSN: od 7,4 %
 • Doba splácení: 12 – 120 měsíců
 • Nutnost doložit účel: ne
 • Nutnost doložit příjem: ano (neplatí pro klienty ČS)
 • Kontrola registru dlužníků: ano
 • Forma sjednání: online i osobně
 • Minimální věk pro sjednání: 18 let
 • Forma zasílání peněz: bankovní účet
 • Doba zaslání peněz: do 15 min
 • Možnost pojištění úvěru: ano
 • Poplatky za sjednání a vedení účtu: jednorázový poplatek při osobním sjednání

Pokud si klient půjčku rozmyslí, je možné do 30 dnů od smlouvy odstoupit. Výhodou je rychlé vyřízení půjčky. Po uzavření smlouvy bude mít klient peníze na účtu do 15 minut. Další nespornou výhodou této půjčky je možnost měnit výši splátky – ať už nahoru či dolů. Česká spořitelna také nabízí možnost půjčku odložit

Česká spořitelna prověřuje bonitu žadatelů o úvěr velmi podrobně a záznam v registru dlužníků povede k zamítnutí žadatele. Tato půjčka je nabízena výhradně zaměstnaným žadatelům a lidem s pravidelným finančním příjmem.

Poměrně nízká schvalovatelnost žadatelů může být vnímána jako negativum této půjčky. Další nevýhodou je, že nízké RPSN je podmíněno bezchybným splácením po celou dobu.

 K žádosti není nutné dokládat účel půjčky. Půjčku lze tedy využít na cokoliv.
K žádosti není nutné dokládat účel půjčky. Půjčku lze tedy využít na cokoliv.

Sjednání půjčky od České spořitelny

Půjčku od České spořitelny lze sjednat jak online, tak osobně na některé z poboček této banky. Česká spořitelna online půjčka je výhodnější i v tom, že při jejím sjednávání se neplatí žádný poplatek. Při osobním sjednání činí jednorázový poplatek za vyřízení úvěru 1 500 Kč. Online půjčku lze sjednat např. i u nebankovní společnosti Cofidis.

Při sjednání půjčky online lze vyplnit krátký formulář na tomto odkaze.

Nejprve je třeba vyplnit krátký formulář. Zde je potřeba vyplnit výši půjčky, dále osobní údaje jako je jméno, e-mail a kontaktní telefon. Nakonec je potřeba doplnit informace o měsíčních příjmech, jejich zdrojích a výdajích.

Dále je potřeba nahrát svůj občanský průkaz a pozorně si přečíst smluvní dokumenty. Poté je možné uzavřít smlouvu online.

 Nejprve je třeba vyplnit krátký formulář.
Nejprve je třeba vyplnit krátký formulář.

Další možností je přímo na stránkách České spořitelny kliknout na červené tlačítko Chci půjčku. Zde je možné nechat své telefonní číslo a zástupce České spořitelny klientovi zavolá. Poté je možné domluvit si schůzku na nejbližší pobočce České spořitelny a sjednat půjčku osobně.

Na stránkách České spořitelny je možné nechat své telefonní číslo a zástupce České spořitelny klientovi zavolá.
Na stránkách České spořitelny je možné nechat své telefonní číslo a zástupce České spořitelny klientovi zavolá.

Česká spořitelna půjčka kalkulačka

Klient si může spočítat výši splátek na úvěrové kalkulačce. Ta se nachází přímo na webových stránkách České spořitelny. Na nich si nastaví jak vysokou částku si chce půjčit a následně částku, kterou je klient schopen každý měsíc splácet. Poté se zobrazí informace včetně úrokové sazby, RPSN a celkové částky, kterou za úvěr klient zaplatí. 

 Klient si může spočítat výši splátek na úvěrové kalkulačce.
Klient si může spočítat výši splátek na úvěrové kalkulačce.

Úvěrová kalkulačka umožňuje také spočítat to, na jak vysokou půjčku klient může dosáhnout. Pro spočítání tohoto údaje stačí uvést několik základních informací:

 • příjmy
 • výdaje
 • rodinná situace

Poté se zobrazí doporučená maximální měsíční splátka. Ta umožní klientovi nastavit si takovou výši úvěru, u níž bude mít vysokou šanci na schválení. Podobně jako u jiných bankovních půjček je totiž i u České spořitelny vyšší šance, že bude klientova žádost zamítnuta.

Půjčka od České spořitelny recenze

Česká spořitelna půjčka online má značně lepší hodnocení než mnoho půjček od nebankovních společností. Na portálu pujcka.co má 3,8 hvězdiček z 5. Na stránkách pujcko.cz jsou ovšem hodnocení spíše negativní. Jeden z uživatelů zde jako alternativu navrhuje Air Bank.

Ne webu penize.cz je tato společnost také předmětem diskuzí. Klienti poskytují většinou negativnější hodnocení, ale spíše co se týče společnosti jako takové. Jsou nespokojení s  bankovnictvím George a obecně této bance spíše nevěří. Po zkušenostech se splácením půjček jí spíše nedoporučují.

Na portálu iDNES.cz se najde i několik pozitivních recenzí. Některým klientům tato banka přijde uspokojující. Někteří naopak využili příležitosti od této banky odejít a stali se klienty jiných bank, např. Komerční banky nebo si sjednali hypotéku od Monety. U těch mají nyní pocit, že je s nimi jednáno férově.

Půjčka je závazek

Než se kdokoli rozhodne pro sjednání půjčky, měl by pečlivě zvážit její nevyhnutelnost. Neschopnost půjčku dlouhodobě splácet vede k zadluženosti. Klienti se pak mohou dostat do exekucí a dalších problémů.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.