Půjčka pro nezaměstnané – srovnání, recenze

Půjčky pro nezaměstnané jsou v současné době velmi oblíbené. Jelikož se podává žádost online a jen s několika dokumenty, je to jednoduché a rychlé.

Půjčované sumy jsou poměrně nízké (až tzv. mikropůjčky) a půjčují se na krátkou dobu. Nezaměstnaný člověk musí vyžít s absolutním minimem, ze kterého by musel splácet i půjčku, proto je půjčka pro nezaměstnané nízká.

Půjčky pro nezaměstnané jsou nabízeny především nebankovními institucemi, stejně jako například rychlé půjčky bez doložení příjmu. Pro bankovní domy je nezaměstnaný člověk nebo člověk bez stálého příjmu rizikem.

Obecně platí, že bez doložitelného příjmu společnosti nechtějí žadatelům příliš půjčovat. Lze však na trhu stále najít velké množství půjček, které se prezentují jako půjčky opravdu pro každého. U těchto půjček není potřeba příjem dokládat. Příkladem je Zaplo půjčka, pro jejíž získání se příjem nedokládá, dochází však ke kontrole registrů. Je na místě poznamenat, že půjčka bez prokazování příjmů má svá pro i proti.

Bez prokázání příjmů je půjčka pro nezaměstnané riziková pro obě dvě strany. Bez dostatečného nebo bez pravidelného platu totiž hrozí velké riziko problémů se splácením a ani věřitel (poskytovatel) půjčky neví, jestli se mu půjčené peníze vrátí. I proto jsou rychlé půjčky pro nezaměstnané často s vysokým úrokem.

Žadatel se nevystavuje jen vysokým úrokům, ale také potenciální dluhové pasti. Pokud nemá žadatel pravidelný příjem nebo čelí exekucím, nemusí mít dostatek prostředků ke splácení půjčky. Je tak nutné promyslet, zda se tato půjčka vyplatí. Pokud je žadatel schopný dluh splácet, jedná se o rychlé získání peněz nebankovní půjčkou.

Jak získat půjčku pro nezaměstnané

Podmínky půjčky pro nezaměstnané jsou:

  • průkaz totožnosti (často i druhý doklad totožnosti)
  • věk 18 – 65 let
  • vlastní běžný bankovní účet
  • české občanství (někdy trvalý pobyt na území ČR)

Žadatel nedokládá své příjmy a často není prověřen v registru dlužníků.
Půjčku pro nezaměstnané lze vyřídit online, což přispívá k rychlosti půjčce. Často po schválení půjčky dochází k získání půjčených peněz téměř ihned. Půjčky pro nezaměstnané ihned tak nejsou neobvyklé.

Je nutné mít na paměti, že tato půjčka obsahuje plno poplatků a úroků. Oproti klasické bankovní či nebankovní půjčce s doložením příjmů je půjčka pro nezaměstnané vysoce zúročena. Pokud dlužník nesplácí včas, hrozí mu vysoké sankce.

Důležité je proto sledovat tyto parametry:

  • RPSN (roční procentní sazba nákladů)
  • úroková sazba
  • výše dalších souvisejících poplatků

Do RPSN se započítávají všechny poplatky, jako například poplatek za uzavření smlouvy, vedení účtu nebo za správu úvěru.

Na trhu se stále objevuje mnoho podvodníků. Žadatel by si měl o dané společnosti zjistit více informací. Užitečné je přečíst si recenze od osob, které si zde dříve také půjčili. Vyplatí se také porovnat více nabídek různých poskytovatelů.

Nebankovní půjčky pro nezaměstnané a v exekucích patří k velmi rizikovým nebankovním půjčkám. Nabídka je pro tyto půjčky pro nezaměstnané limitovaná a ty společnosti, které ji nabízí mohou často hraničit s lichvou. U nebankovní půjčky pro nezaměstnané je rozhodně na místě získat co nejvíce informací o společnosti a přečíst co nejvíce recenzí.

Na podobném principu, jako tato rychlá půjčka pro nezaměstnané, jsou SMS půjčky, půjčky o víkendu či půjčky pro zadlužené. Pokud žadatel potřebuje rychlou půjčku bez doložení příjmů na pokrytí jiného dluhu, měl by uvažovat o jiném řešení. Místo další půjčky je na místě řešit konsolidaci stávajících půjček nebo jejich refinancování. Možností také může být zřízení kontokorentního úvěru.

recenzesrovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.