Air Bank půjčka – bez poplatků a s nízkým úrokem – recenze

Půjčka od relativně mladé Air Bank, která na trhu působí od roku 2011, bývá označována za jednu z nejvýhodnějších a nejlevnějších bankovních úvěrů na trhu. O tuto výhodnou půjčku mohou požádat nejen stávající klienti Air Bank, ale i zcela noví zájemci. Podmínkou je založení běžného účtu. Jaké další podmínky jsou spojeny s Air Bank půjčkou? Kdo o ni může zažádat a pro koho se naopak nehodí?

Půjčka od Air Bank, jelikož je od bankovního poskytovatele, velice důkladně prověřuje klientovu schopnost splácet. Nelze tedy očekávat takovou benevolenci jako u nebankovních úvěrů. S velkou pravděpodobností nedojde ke schválení půjčky u osob, které:

  • jsou ve zkušební nebo naopak výpovědní lhůtě
  • mají záznam v registrech dlužníků
  • jsou v insolvenci
  • jsou nezaměstnaní

Naopak cizinci s trvalým pobytem na území České republiky s dostatečným příjmem nemají se schválením půjčky Air Bank obvykle problém.

A jaké další požadavky klade Air Bank na žadatele o půjčku? Samozřejmostí je věková hranice 18 let. Aby bylo uzavření půjčky co nejrychlejší, měl by si žadatel připravit následující dokumenty nebo doklady:

  • občané ČRobčanský průkaz a druhý doklad totožnosti (cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list, zbrojní průkaz apod.)
  • cizinci – cestovní pas, potvrzení o pobytu, doklad totožnosti z mateřské země, řidičský průkaz
  • potvrzení o příjmu (nevadí zahraniční zaměstnavatel)

Jakmile si půjčku bere jen jeden z manželů a převyšuje 300 000 korun, požaduje se i předložení dokladu o společném jmění manželů. Žádat o půjčku Air Bank mohou také senioři, ti dokládají důchodový výměr.

Co se týká doložení příjmu – může se jednat o potvrzení od zaměstnavatele (ideálně na formuláři Air Bank) nebo o výpisy z bankovních účtů za poslední 3 měsíce, kam se posílá výplata klienta. Potvrzení nesmí být starší 30 dnů. Živnostník předkládá poslední daňové přiznání.

Půjčka Air Bank nevyžaduje ručitele a je neúčelová. Peníze si žadatel může půjčit na cokoliv.

Bonusový úrok Air Bank, nulové poplatky

Nejčastěji se v souvislosti s výhodami půjčky od Air Bank zmiňují nízké úrokové sazby a absence zbytečných poplatků. Žadatel může počítat s tím, že nezaplatí ani korunu za sjednání půjčky, její vedení, mimořádnou splátku, ale ani za předčasné splacení. Zdarma Air Bank nabízí i změnu výše splátky v průběhu trvání úvěru.

Úrokovou sazbu nabízí Air Bank dvojího typu. Jednak základní a dále bonusovou sazbu. V čem se od sebe liší?

Základní sazbu dostávají všichni klienti. Ti, kteří ale řádně splácí své závazky vůči Air Bank, získají bonusovou sazbu. Podmínku si Air Bank stanovila takovou, že klient nesmí být dlužný déle než 5 dnů částku vyšší než 100 korun. Své klienty tak Air Bank velice sympaticky motivuje ke správné platební morálce. O vypočtenou odměnu totiž snižuje splátky na konci splátkového kalendáře.

O jaké sazby se v současnosti jedná?

  • půjčky do 199 999 Kč = základní sazba 5,9 % p.a. a bonusová sazba 4,9 % p.a.
  • půjčky od 200 000 Kč = základní sazba 4,9 % p.a. a bonusová sazba 3,9 % p.a.

Parametry půjčky Air Bank

A jak je to s limity půjčky Air Bank? Nabízí neuvěřitelných až 900 000 korun se splatností 6 až 96 měsíců. Jak již bylo zmíněno, nejnižší úroková sazba dosahuje za předpokladu včasného splácení až 3,9 % p.a., ale vždy samozřejmě záleží na celkové částce, délce úvěru a posouzení bonity žadatele. To, jakou částku a za jakých podmínek Air Bank bude moci nabídnout, lze sdělit až po vyhodnocení všech údajů v žádosti.

Orientačně si spočítat půjčku může každý zájemce prostřednictvím webových stránek. Nachází se zde kalkulačka Air Bank půjčky. Ta se od těch konkurenčních liší v tom, že do ní žadatel zadává výši úvěru a nikoliv splatnost, ale požadovanou výši měsíční splátky.

Air Bank dbá na jednoduchost a srozumitelnost údajů. Odpovídá tomu i praktická on-line kalkulačka.

K výplatě půjčky dochází v ideálním případě již do jedné hodiny. Výplata probíhá bankovním převodem peněz, kompletní žádost včetně vyplacení lze ale uskutečnit i přímo na pobočce.

Stav půjčky a řadu dalších důležitých informací lze sledovat prostřednictvím internetového a mobilního bankovnictví.

Nový vs. stávající klient Air Bank

Nový klient v případě žádosti o půjčku musí projít veškerými výše zmíněnými procesy. Ačkoliv se administrativa snížila na minimum, přesto se dokladů předkládá poměrně hodně a nějakou dobu tak kompletní proces sjednání půjčky trvá.

Půjčku sjednává buď přímo na pobočce nebo z pohodlí domova on-line vyplněním registračního formuláře. I v tomto případě platí, že se nejedná o nic složitého a během několika minut je vše hotové.

Jiná situace nastává, pakliže o půjčku žádá již stávající klient. Ten žádost provádí prostřednictvím internetového bankovnictví nebo mobilní aplikace My Air. Jestliže má takový žadatel u Air Bank bankovní účet, kam mu chodí pravidelně výplata, nemusí už dokládat potvrzení o příjmu. Celý proces sjednání je rychlejší a pro klienta podstatně pohodlnější.

Refinancování a konsolidace u Air Bank

Od Air Bank půjčky nelze očekávat pouze půjčku zcela novou. Zájemce může také požádat o převedení jedné nebo více půjček od jiného poskytovatele k Air Bank – jinými slovy může požádat o refinancování či konsolidaci stávajících úvěrů.

Refinancováním nebo konsolidací většinou žadatel ušetří nemalé peníze. Převést nebo sloučit lze klasickou půjčku, ale také dluhy z kreditní karty nebo kontokorentu. Získává opět velmi výhodné podmínky korespondující s podmínkami u nové půjčky. To znamená, že i úrok se může dostat na úroveň 3,9 % ročně a s nulovými poplatky za sjednání a vedení půjčky, za mimořádnou splátku nebo předčasné splacení.

I pro převedení nebo sloučení půjček platí maximální finanční limit 900 000 korun. A pokud to bude umožňovat bonita klienta, může získat i nějaké peníze navíc.

Air Bank půjčka – recenze

Inovativní banka Air Bank má obecně velmi kladné hodnocení. A jinak tomu není ani u její nabídky půjčky. Sjednání i výplata peněz probíhá velice rychle, což mnoho lidí oceňuje. Úroková sazba patří k nejnižším na trhu, zvlášť, pokud se vezme v úvahu zmiňovaná bonusová sazba.

Co lidé občas Air Bank vytýkají, je nedostatek poboček a bankomatů. V podstatě se jedná o pravdivé „nařčení“. Air Bank se snaží maximum svých služeb provádět především on-line tak, aby šlo vše vyřídit z pohodlí domova.

V mnoha diskuzích o půjčce Air Bank se lidé pozastavují nad tím, zda známá reklama skutečně odráží realitu a například u půjčky nebo běžného účtu se nestrhávají běžné poplatky. Nutno říct, že tomu tak skutečně je. Není potřeba se ničeho obávat. I když na trhu nepůsobí tak dlouho jako tradiční banky (Komerční banka, Česká spořitelna nebo ČSOB), lze ji bez obav svěřit své finanční záležitosti. Kromě půjčky nabízí Air Bank také hypotéky, spořicí účty nebo pojištění.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.