Hypotéka od České spořitelny – kalkulačka, výpočet

Hypoteční úvěr je často jedinou možností, jak financovat stavbu, koupi, rekonstrukci či modernizaci vlastního bydlení. Česká spořitelna hypotéku nabízí s řadou slev, možností nastavení a doplňkových služeb. Jaké jsou další výhody a parametry tohoto produktu a kdo jej může získat? A jak funguje refinancování a americká hypotéka od České spořitelny?

Účelová hypotéka

Klasický hypoteční úvěr lze využít na financování bydlení, ať už se jedná o jeho stavbu, koupi, rekonstrukci nebo modernizaci. Česká spořitelna hypotéku poskytuje až do výše 90 % hodnoty nemovitosti a nabízí jednu z nejnižších úrokových sazeb na trhu. K novému úvěru si lze navíc sjednat pojištění domácnosti a nemovitosti s 50% slevou.

Parametry hypotéky

 • Výše hypotéky: 300 000 – 25 000 000 Kč (až 80 % hodnoty nemovitosti)
 • Doba splácení: 60 – 360 měsíců
 • Úroková sazba (fixace 5 nebo 8 let): od 2,44 % ročně
 • Úroková sazba (fixace 10 let): od 2,54 % ročně
 • Poplatek za vyřízení: zdarma
 • Poplatek za vedení: zdarma
 • Poplatek za předčasné splacení: zdarma

Výše úvěru na první bydlení může být až 90 % jeho ceny. Jedná se o výhodnou nabídku zejména pro mladé lidi, kteří nevlastní žádnou jinou nemovitost. Úvěr může sloužit i jako hypotéka na družstevní byt, podmínkou však je, aby klient v daném bytě žil (nevztahuje se tedy např. na garsonku určenou k pronájmu).

Výhody

 • Možnost slevy na úrokové sazbě*
 • Žádné poplatky za vedení účtu
 • Možnost měnit nebo odložit splátky
 • Možnost financovat také družstevní byty a dřevostavby
 • Výhodné pojištění schopnosti splácet

*Pokud klient splácí úvěr z aktivně využívaného účtu u České spořitelny, získá slevu na úrokové sazbě ve výši 0,5 %. Další sleva ve výši 0,2 % je možná při sjednání pojištění schopnosti splácet.

K hypotéce lze za poplatek sjednat také různé doplňkové služby. Jedná se například o variabilitu splátek, překlenovací financování nebo expresní čerpání.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Jak hypotéku získat?

O hypotéku České spořitelny je možné zažádat na pobočce nebo online. Bude nutné si připravit následující doklady:

 • Zaměstnanci – potvrzení o příjmu žadatele, spoludlužníků a jejich manželů
 • Podnikatelé – daňové přiznání z posledních dvou let
 • Další doklady o příjmech – např. potvrzení příjmů z nájemného aj.
 • Odhad hodnoty zastavované nemovitosti – odhad ceny nemovitosti lze získat i na pobočkách České spořitelny
 • Nabývací titul – např. kupní smlouva, darovací smlouva, rozhodnutí o dědictví aj.
 • Pojistná smlouva na zastavovanou nemovitost
 • Snímek katastrální mapy / geometrický plán

Dokumenty k vyřízení úvěru se liší v závislosti na účelu hypotéky, osobě žadatele a způsobu zajištění. Hypoteční specialista upřesní, jaké další dokumenty je případně nutné doložit.

Podmínkou pro poskytnutí hypotéky není vlastnictví nemovitosti. Jako zástavu lze použít by či dům, který klient kupuje, popřípadě nemovitost, kterou vlastní jeho známý či příbuzný.

Hypotéka České spořitelny – kalkulačka splátek

V hypoteční kalkulačce na webových stránkách csas.cz si lze předem spočítat maximální možnou výši hypotéky a měsíční splátky. Stačí vyplnit údaje o příjmu žadatelů, popřípadě cenu nemovitosti a požadovanou výši hypotéky.

Hypotéka Česká spořitelna – kalkulace splátek:

Cena nemovitostiVýše hypotékyDoba spláceníFixaceMěsíční splátkaRoční úroková sazba
1 500 000 Kč600 000 Kč15 let5 let3 994 Kč2,44 %
2 800 000 Kč1 700 000 Kč24 let5 let7 835 Kč2,44 %
3 250 000 Kč2 925 000 Kč27 let5 let13 952 Kč3,44 %
3 570 000 Kč3 210 000 Kč27 let8 let15 312 Kč3,44 %
6 750 000 Kč5 100 000 Kč30 let10 let20 357 Kč2,54 %

Reprezentativní příklad: Půjčí-li si klient částku 2 800 000 Kč se splatností 24 let, nabízí Česká spořitelna úrokovou sazbu 2,44 % při fixaci na 5 let. Výše měsíčních splátek bude 7 835 Kč. Je nutné počítat ještě s poplatkem za vypracování odhadu nemovitosti (3 900 Kč) a za vklad a výmaz zástavního práva do katastru nemovitostí (2 000 Kč).

Pojištění hypotéky České spořitelny

Česká spořitelna k hypotéce nabízí pojištění schopnosti splácet, které klientovi pomůže v případě pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání nebo invalidity.

Pojistné rizikoVarianta StandardVarianta Plus
Dlouhodobá pracovní neschopnost
Invalidita
Úmrtí
Ztráta zaměstnání

Pojištění schopnosti splácet lze sjednat k účelovým hypotékám, americkým hypotékám, překlenovacím úvěrům na bydlení a předhypotečním úvěrům.

Refinancování hypotéky u České spořitelny

Refinancování hypotéky znamená její předčasné splacení prostřednictvím nového hypotečního úvěru. Účelem je ušetřit díky výhodnějším splátkovým podmínkám (např. nižší úrokové sazbě). Pokud má klient zájem o refinancování hypotéky vedené u jiné banky, stačí před koncem fixačního období kontaktovat pracovníky České spořitelny, s nimiž se domluví na dalším postupu.

V případě refinancování je zpracování a vedení bez poplatků, zpoplatněn je pouze vklad a výmaz zástavního práva z katastru nemovitostí a odhad nemovitosti.

Americká hypotéka

Na rozdíl od klasické hypotéky je americká hypotéka neúčelovým úvěrem. To znamená, že peníze mohou být použity jak na financování bydlení, tak například na koupi automobilu nebo dovolené. Další rozdíl je v úrokových sazbách, které jsou u americké hypotéky o něco vyšší. Co mají obě hypotéky společné, je zajištění zástavním právem k nemovitosti.

Americkou hypotéku je možné využít na cokoliv – například na studium v zahraničí nebo cestování.
Americkou hypotéku je možné využít na cokoliv – například na studium v zahraničí nebo cestování.

Proč uvažovat o americké hypotéce od České spořitelny?

 • Nabízí výhodnější úrokovou sazbu než spotřebitelské úvěry
 • Úroková sazba začíná na 4,89 %
 • Lze ji využít na cokoliv – bydlení, vybavení domácnosti, cestování, studium aj.
 • Její výše může být od 150 000 Kč do 5 000 000 Kč
 • Doba splatnosti je až 20 let

K americké hypotéce se rovněž vztahuje možnost slevy na úrokové sazbě 0,5 % při aktivním využívání bankovního účtu u České spořitelny a 0,2 % při sjednání pojištění schopnosti splácet.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.