Minihotovost – recenze, diskuze

Půjčka až 3 000 Kč

Úrok od 26 %, RPSN od 2 398 %

 • Půjčka vhodná na poslední dny před výplatou
 • Pro ověřené klienty úvěr až 10 000 Kč
 • Peníze za pár minut na účtu
Mám zájem o Minihotovost půjčku

Minihotovost nabízí drobné půjčky v řádech stovek až tisíců korun. Minihotovost půjčka je tak vhodná pro nižší neodkladné výdaje, a to i proto, že peníze na účtu lze mít již do několika minut po zažádání. Jaké jsou na Minihotovost recenze? A lze získat půjčku Minihotovost o víkendu?

Minihotovost je mikropůjčkou, která se hodí na drobné výdaje domácnosti, nečekané události či přežití posledních dní před výplatou. U Minihotovosti nelze získat více než 3 000 Kč. Výjimku mají jen ověření zákazníci, kteří si mohou půjčit až 10 000 Kč.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Minihotovost patří mezi mezi rychlé půjčky s okamžitou výplatou. Peníze na účtu lze tak mít již do několika minut. Alternativou k Minihotovosti může být například Zaplo, které taktéž nabízí drobné půjčky před výplatou do 15 minut na účtě.

Dnes už není problém sjednat si půjčku online a Minihotovost není výjimkou. Bohužel nelze získat půjčku Minihotovost víkend, o volných dnech lze o ni pouze zažádat. Nicméně u jiných společností získat půjčku o víkendu není problém.

Nejlepším poskytovatelem mikropůjček je Kamali.
Více o půjčce Kamali >

Parametry půjčky Minihotovost

Mikropůjčky často nebývají příliš levné. Je zcela běžné že klient za poměrně nízkou částku zaplatí stovky korun navíc. Důležité je před půjčkou zvážit svou schopnost splácet, protože poplatky za nedodržení doby splatnosti jsou často vysoké.

Výše poplatků se liší dle výše půjčky i doby splatnosti. Pokud si například kleint chce půjčit 3 000 Kč na 28 dní, zaplatí společnosti Minihotovost zpět 3 840 Kč. Půjčí-li si stejnou částku na 7 dní, zaplatí 3 210 Kč.

Půjčky před výplatou nabízí také Zaplo. Každý klient má navíc nárok na první půjčku zdarma.
Získat první půjčku zdarma >

Jelikož se jedná opravdu o drobné částky, není třeba ručit majetkem. Jedná se tak o půjčku bez zástavy. Minihotovost půjčka má následující parametry:

 • Výše půjčky: 750 Kč – 3 000 Kč, až 10 000 Kč pro ověřené klienty
 • Výše úroku: od 29 %
 • RPSN: Od 2 398 %
 • Doba splatnosti: 7, 14, 21 a 28 dnů
 • Kontrola registru: ne
 • Pravidelný příjem: ano
 • Ručení: ne

Doba splatnosti lze podobně jako u jiných nebankovních společností odložit až o 4 týdny. Není to však zadarmo a je proto potřeba zaplatit poplatek za prodloužení splatnosti. Jeho výše je však zjistitelná až v uživatelské zóně.

Za prodloužení doby splatnosti je potřeba zaplatit příslušný poplatek.

Půjčku Minihotovost nemůže získat úplně každý. Jaké jsou pro její schválení podmínky?

 • více než 18 let
 • vlastní mobilní telefon a číslo účtu
 • dva doklady totožnosti
 • pravidelný příjem

Minihotovost posílá peníze výhradně na účet. Proto se musí při čekání na obdržení výplaty půjčky vzít na vědomí i čas, který zabere bankovní převod. Nejrychleji dorazí peníze, je-li žadatel klientem Raiffeisenbank či Fio Banky.

Některé půjčky lze získat také v hotovosti a v hotovosti je rovněž splácet. Půjčky v hotovosti nabízí například Provident či Express Cash.

Půjčka Minihotovost – jak ji získat?

O mikropůjčku Minihotovost lze zažádat na webových stránkách společnosti. Ihned na hlavní stránce je možné spatřit formulář, ve kterém žadatel o půjčku navolí její výši a dobu splatnosti, kterou si přeje.

Zažádat o půjčku online není nic složitého.

Kalkulačka ihned také zobrazí jakou částku bude po daném čase splatnosti potřeba Minihotovosti vrátit zpět. Přijde-li klientovi půjčka výhodná, stačí jen vyplnit online formulář s osobními a kontaktními údaji.

Minihotovost se později ozve e-mailem, ve kterém sdělí, zda byla půjčka schválena či nikoliv. V daném e-mailu také každý klient naleze přihlašovací údaje do uživatelské sekce, ve které jsou k dohledání veškeré informace o půjčce – včetně smluv, souhlasů, stavu splátek či možnostech prodloužení doby splácení.

Splácení půjčky Minihotovost

Jelikož se jedná o drobné částky, splácí se celá půjčka včetně poplatků najednou. Půjčí-li si tedy klient peníze na 14 dní, po 14 dnech také zaplatí této nebankovní společnosti celou částku včetně úroku.

Platí se tak pouze jedna splátka. Půjčit si lze na 7, 14, 21 či 28 dnů. Možné je také dobu splatnosti za poplatek libovolně prodloužit.

Minihotovost víkend

O Minihotovost půjčku lze zažádat také o víkendu. Půjčky jsou však vyřizovány pouze v pracovní dny, a to od 8:00 do 17:00. Ti, kteří zažádají o půjčku o víkendu, dostanou rozhodnutí následující pracovní den ráno.

Stejná pravidla platí také pro svátky. Minihotovost víkendová půjčka tak není možná. Jedná se však o noční půjčku pro všechny, žádat lze o půjčky také v noci, opět budou vyřízeny následující pracovní od 8:00 do 9:00.

Minihotovost recenze

Minihotovost recenze nejsou na internetu snadno k dohledání. Minihotovost půjčka však byla součástí průzkumu mikropůjček od Člověka v tísni. Mikropůjčky totiž často bývají kamenem úrazu, jelikož se zpočátku malá půjčka může snadno prodražit.

Minihotovost se umístila na 28. místě z 49. společností, byla tak zařazena jako průměrná. Je nutné zmínit, že se nejedná o podvod, protože Minihotovost opravdu dané služby poskytuje. Disponuje také licencí ČNB.

Nejlépe ve srovnávačích dopadla půjčka Kamali.
Dozvědět se více o Kamali >

Za malou půjčku však klient zaplatí poměrně vysoké poplatky. Navíc není jasné o kolik půjčku prodraží případné odsunutí splátky.

Při žádání o půjčku je vždy potřeba pozorně číst všechny dokumenty.

Minihotovost se však zařadila mezi 5 firem, které z došlých splátek uhradí nejprve jistinu. Ostatní nejprve uhradí své náklady a poplatky. Takové jednání není nezákonné, je však nevýhodné pro klienta, který může narazit kvůli tomuto postupu na vyšší úroky.

Při půjčování u společností nabízejících mikropůjčky se vždy vyplatí obezřetnost. Při jednom z nedávných srovnání projektu Navigátoru bezpečných úvěrů jen 6 mikropůjček z 30 je bezpečných. Vítězem se stala půjčka Kamali.

Minihotovost diskuze

Ani internetové Minihotovost diskuze nám příliš mnoho o této mikropůjčce neřeknou. Dohledatelné nejsou však ani žádné stížnosti. Je tedy možná vhodnější se zaměřit na ověřené společnosti nabízející mikropůjčky.

Mikropůjčky jsou v současnosti pod dohledem, a to díky novele zákonu o spotřebitelském úvěru. Nové změny v zákoně tak přiměli mnoho neférových společností a lichvářů trh půjček opustit.

Přesto je i dnes nezbytné dobře číst podmínky půjčení peněz, smlouvy, a to včetně poznámek pod čarou. Vždy je také na místě zvážit svou finanční situaci a schopnost splácet a zamyslet se nad jinými alternativami pro získání nízké peněžní částky.

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.