Česká spořitelna – založení účtu, spořicí účet – recenze

Největší banka v České republice, její počátky sahají až do roku 1823. Nyní je součástí skupiny Erste Group, která vlastní stoprocentní podíl akcií České spořitelny a má přes 4,7 milionů klientů. Jaké nabízí Česká spořitelna účty a služby? Je vedení účtů zdarma? Jaké jsou výše poplatků za jednotlivé služby?

Česká spořitelna nabízí mnoho bankovních produktů. Jedním z nich je běžný osobní účet, kterému se budeme věnovat v tomto článku. Mimo běžných a spořicích účtů banka poskytuje půjčky, včetně úvěrů na rekonstrukci, či možnost stavebního spoření. Dalším produktem, který nabízí Česká spořitelna je hypoteční úvěr.

Velmi využívaným bankovním produktem jsou půjčky, nejčastěji je využívána Zaplo půjčka.

Založení účtu

K založení účtu na pobočce u České spořitelny potřebujete pouze platný doklad totožnosti. Další variantou je založení účtu telefonicky. Doporučuje se však navštívit pobočku, jelikož zkušený bankéř může pomoci s výběrem správného produktu.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Běžné účty – přehled

Česká spořitelna nabízí šest možností běžného účtu. Krom základního účtu, který je vhodný pro každého klienta, nabízí i účet ke službě Moje zdravé finance, účet pro děti nebo pro seniory. Který účet si vybrat?

  • Základní účet
  • Účet ke službě Moje zdravé finance
  • Účet pro studenty
  • Účet pro seniory
  • Účet pro děti
  • Běžný účet v cizí měně

Základní účet je vhodný pro klienty, kteří nevyužívají účet pravidelně. Je přístupný kdykoli přes internetové bankovnictví. Debetní karta Visa Classic k tomuto účtu je poskytnuta zdarma.

Příchozí tuzemské platby jsou zdarma. Všechny ostatní služby zpoplatněny. Poplatek za odchozí úhradu mimo Českou spořitelnu je 7 Kč, výběr hotovosti i platby v rámci stejné banky jsou zpoplatněny částkou 5 Kč. Za vedený kontokorent zaplatíte měsíčně 25 Kč

Vedení základního účtu je sice zdarma, ale poplatky jsou účtovány téměř za všechny operace, které klient provede.

Účet ke službě Moje zdravé finance zlepší přehled o financích klienta a případně pomůže nějaké peníze ušetřit. Klient má k dispozici bankéře v pravidelném kontaktu, který zná situaci a pomůže při řešení případných obtížných situací.

Vedení účtu je zdarma, pokud klient splní dvě podmínky. První podmínka je, že měsíčně na účet obdrží alespoň 7 000 Kč a provede alespoň jednu platbu kartou.

Druhou podmínkou je využívání alespoň jedné další služby České spořitelny – například penzijního připojištění. Pokud je splněna jedna podmínka, měsíční poplatek činí 50 Kč. Při nesplnění podmínek je účet zpoplatněn částkou 100 Kč.

Výběr z bankomatů ČS je zdarma, stejně jako kontokorent, mobilní a internetové bankovnictví George nebo odchozí úhrada v Kč, která byla zadána elektronicky.

George – internetové bankovnictví budoucnosti, které aktivně používá více než 600 000 uživatelů.

Účet pro studenty je do 26 let zdarma, včetně výběrů hotovosti v bankomatech ČS nebo úhrad v korunách i eurech. Další výhodou je přístup přes internetové a mobilní bankovnictví. Mezi 21. a 26. rokem stačí klientovi doložit potvrzení o studiu pouze jednou.

Výběry v zahraničí, pokud jsou z bankomatů Erste Group jsou také zdarma. Byť studentský účet České spořitelny nabízí mnoho výhod, nemusí vyhovovat každému studentovi. Který studentský účet a u jaké banky vybrat?

Účet pro seniory je, při splnění alespoň jedné z podmínek, zdarma. O jaké podmínky se jedná? Měsíční příjem na účet je alespoň 7 000 Kč a je provedena jedna platba kartou.

Další variantou je, že klient má účet u České spořitelny a zároveň využívá další služby – například životní pojištění FLEXI. Pokud není splněna alespoň jedna z podmínek, vedení účtu je zpoplatněno 50 Kč měsíčně.

Životní pojištění FLEXI každému klientovi pomůže Česká spořitelna sestavit na míru. Výhodou je například i bonus za věrnost, kdy obdrží bonusy za bezeškodní průběh.

Účet pro děti je zdarma – jak jeho založení, tak jeho vedení. Pomůže dětem porozumět pravé hodnotě peněz, ale jejich rodiče mají stále vše pod kontrolou. Děti od 8 let mohou využívat vlastní debetní kartu. Rodiče nastaví limity a po každé platbě je George upozorní.

Dítě má možnost vybrat si originální vzhled debetní karty. Dále má zdarma výběry v bankomatech České spořitelny a také v zahraničí z bankomatů Erste Group. Dětské bankovní účty nabízí i další banky, například Komerční banka nebo MONETA Money bank. Také mBank připravila speciální verzi mkonta určenou pro děti.

Běžný účet v cizí měně je veden za měsíční poplatek 20 Kč. Platby, výběry i vklady lze provádět nejen v cizích měnách, ale také v korunách. Měny ve kterých lze účet vést jsou například eura, americké dolary, britské libry či japonské jeny nebo švédské koruny.

Česká spořitelna je také jednou z bank, které podporují tzv. SEPA platby. Ty slouží k rychlému převodu peněz v eurech do zahraničí v rámci EU a států EHS (Evropské hospodářské společenství). Částka je převedena mezi účty v plné výši.

Účet u České spořitelny – recenze

I přesto, že Česká spořitelna má mnoho klientů, najde se mnoho zákazníků, kteří přešli k jiné bance. Největší důvod k nespokojenosti je přístup ke klientům, který často nebývá vstřícný.

Za jeden z největších problémů považují zahraniční zákazníci, že na pobočkách zpravidla není personál mluvící anglicky nebo jiným cizím jazykem. Při snaze o založení běžného účtu byli dokonce někteří cizinci vykázáni s tím, že si mají najít jinou banku.

Běžný účet zdarma Česká spořitelna nabízí pouze po splnění konkrétních požadavků na obrat nebo při využívání dalších služeb. Tyto služby se zákazníkům často zdají zbytečně drahé. Proto za další nevýhodu považují velké množství poplatků:

  • Odchozí platby 5 Kč, v rámci České spořitelny; 7 Kč na účet jiné banky
  • Poplatek 5 Kč za výběr z bankomatu České spořitelny
  • Poplatek 40 Kč za výběr z bankomatu jiného, než České spořitelny (v ČR)
  • Poplatek 125 Kč za výběr v zahraničí
Najde se i mnoho spokojených klientů, kteří na účet České spořitelny nedají dopustit.

Za značnou výhodu klienti České spořitelny považují velké množství kontaktních míst a poboček. Například ve městě Uničov je Česká spořitelna jedinou bankou, která zde má pobočku.

Účet u České spořitelny je vhodný spíše pro starší generaci, která si potrpí na klasice a preferují návštěvu poboček. Na trhu existuje spousta alternativ, jaký běžný bankovní účet si vybrat?

Variant běžných bankovních účtů je mnoho. Novější banky cílí především na mladší generace, které preferují komunikaci a zařizování pomocí internetového nebo mobilního bankovnictví.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.