Půjčka bez doložení příjmu

Půjčka bez doložení příjmu

Půjčka bez doložení příjmů je poskytována několika nebankovními subjekty. Zákon nařizuje prověřit bonitu každého zájemce, většinou se toho docílí doložením a ověřením příjmů a výpisem z registru dlužníků. Tyto půjčky se poskytují bez nutnosti doložit příjmy a registru. Díky tomu přichází s méně výhodnějším úrokem a vyššími poplatky, než je u nebankovních úvěrů běžné.

K poskytnutí půjčky od banky je totiž potřeba, aby žadatel byl bonitní. Tedy, aby byl schopný úvěr splatit. Mít pravidelný příjem, který je doložitelný. Bez příjmu na klasickou bankovní půjčku nelze dosáhnout.

Před sjednáním nebankovní půjčky bez doložení příjmu je nutné nastudovat si smluvní podmínky a dozvědět se o společnosti více informací.

Půjčka bez doložení příjmů lze použít na úhradu účtů, nákup vybavení, dovolenou či rekonstrukci domu. Tento typ půjčky je pro většinu lidí snadný způsob, jak rychle a online získat půjčku bez nutnosti dokládat příjem. Pokud si člověk navíc zvolí levnou půjčku bez doložení příjmů (nejčastěji jako první půjčka zdarma), neutratí navíc ani korunu. Nezíská ale také příliš vysoké částky.

Na koho cílí nebankovní půjčky bez doložení příjmu

Často o půjčku bez doložení příjmu žádají lidé, kterým nedojde měsíční výplata včas, nebo potřebují uhradit sumu, kterou již na účtu nemají a do výplaty je daleko. Avšak může to být pro mnoho osob i jediná možnost, jak se dostat z náročné životní situace. Stále je potřeba mít na paměti, že u tohoto typu půjček hraničí podmínky nebankovních institucí s lichvou

Nebankovní půjčka bez doložení příjmů nejčastěji cílí na:

  • na nezaměstnané, kteří nemají žádný příjem či jsou v evidenci Úřadu práce
  • na pracující, kteří nemohou příjmy nijak doložit
  • na pracující s velmi nízkými příjmy, kterým by kvůli nízkému příjmu banky nepůjčily

Nebankovní společnosti nabízející jak rychlé půjčky online, tak často rychlé půjčky bez doložení příjmů i lidem s dluhy nebo v exekuci. Nepožadují po žadateli doložení příjmů. Často se proto jedná o nízké sumy, ale s vysokými úroky. Avšak i pro nebankovní instituci může být riskantní půjčovat lidem s dluhy a bez pravidelných příjmů. I z tohoto důvodu tak nabízené půjčky přichází s vysokou RPSN, úrokovou sazbu a přísnými podmínkami při neschopnosti dluh včas splatit.

Získat nebankovní půjčku bez doložení příjmů a registru je rychlé a snadné. Žádost o půjčku bez doložení příjmů žadatel může provést online a po schválení má peníze rychle na účtu. Pokud potřebuje peníze v hotovosti, existují půjčky o víkendu. Za žadatelem přijede zástupce nebankovní společnosti až domů.

Před sjednáním půjčky bez doložení příjmů je potřeba sledovat:

  • výši RPSN
  • množství poplatků (hlavně poplatek za posouzení a za poskytnutí půjčky)
  • úplnost smlouvy (mít vše písemně podložené, zajímat se o celkovou splácenou částku, podmínky)

I v případě, že má žadatel záznam v registru dlužníků, lze najít tzv. půjčky pro problémové klienty. Online a rychlé vyřízení tak stále zůstávají lákadlem pro žadatele o půjčky bez doložení příjmů a půjčky pro problémové klienty.

Podmínky pro získání půjčky online bez doložení příjmu

Do registru dlužníků se u těchto půjček nenahlíží, ale u vyšších částek je nutná zástava nemovitosti. Je potřeba dávat pozor na podmínky smlouvy a řádné dodržování splátek.

Požadavky pro získání půjčky jsou většinou:

  • věk minimálně 18 let
  • dva doklady totožnosti

Poplatky spojené s vyřízením půjčky bývají u nebankovních půjček bez doložení příjmů rozloženy do jednotlivých splátek. Pokud chce žadatel nebankovní půjčku online bez doložení příjmů, měl by vybírat z ověřených společností. Nebankovní půjčka bez doložení příjmů online je snadná na vyřízení, zpracována bývá téměř ihned. Obvykle stačí vyplnit formulář, počkat na zavolání operátora či potvrzující SMS.

Poskytovatelé půjček bez doložení příjmu

Získat výhodnější půjčku bez doložení příjmů lze vyhledáním první půjčky zdarma. Jedná se o nabídky nebankovních společností, kdy nabízí pro nové klienty první půjčku o malé sumě bez úroků. Některé půjčky bez doložení příjmů bývají zajištěny nemovitostí, pokud jde o vyšší částky. 

Na českém trhu je mnoho poskytovatelů půjček bez doložení příjmu. V tabulce uvádíme poskytovatele, u kterých si zájemce může ověřit úrokové sazby, poplatky a nalezne na internetu mnoho recenzí.

Poskytovatel Rozsah půjčkyÚroková sazba Splatnost
Click Credit1 000 Kč – 4 999 Kčod 3,3 %30 dní  
CreditOn500 Kč – 20 000 Kčod 0 %den až 30 dní  
Ferratum500 Kč – 10 000 Kčod 0 %7 dní až 45 dní
Home Credit10 000 Kč – 200 000 Kčod 13,9 %12 měsíců až 84 měsíců  
Hyperfinance500 Kč – 250 000 Kčod 4 %1 měsíc až 84 měsíců  
Kredito241 000 Kč – 20 000 Kčod 10 %1 den až 30 dní  
Perfect Money1 000 Kč – 8 000 Kčod 17 %7 dní až 28 dní
Půjčka Plus500 Kč – 8 000 Kčod 0 %1 den až 30 dní  
Půjčka71 000 Kč – 15 000 Kčod 13,7 %7 dní až 28 dní  
Via SMS100 Kč – 20 000 Kčod 0 %7 dní až 30 dní  
Zaimo15 000 Kč – 108 000 Kčod 2 %1 měsíc až 64 měsíců  
Zaplo1 000 Kč – 20 000 Kčod 0 %7 dní až 30 dní

Pokud má žadatel několik stávajících půjček, je na místě zvážit spíše konsolidaci půjček než žádat o další půjčku. Další možností je také refinancovat stávající půjčku. 

Další alternativou rychlé půjčky je zřídit si u banky běžný účet s kontokorentním úvěrem. To umožňuje celá řada českých bank. Žádají potvrzení o příjmech, běžný účet založený u nich, na který každý měsíc chodí výplata od zaměstnavatele. Tím získávají lepší povědomí a přehled nad finanční situací klienta. To jsou podmínky českých bank i u jejich klasických úvěrů.

Jestliže klient chce žádat o půjčku bez doložení příjmu a potřebuje pouze nižší sumu na nečekané výdaje a rodinný rozpočet už tyto výdaje nepokryje, může přemýšlet o tzv. půjčce před výplatou. Jedná se typ mikropůjčky, kdy žadatel i v registru dlužníků nemusí dokládat příjem a dostane malý obnos peněz. Získaná nízká suma tak akorát pokryje tyto výdaje před výplatou.