Sloučení úvěrů a půjček do jedné

Sloučením dvou a více půjček může klient dosáhnout mnoha výhod. Díky sloučení půjček do jedné člověk neplatí poplatky a úroky za každou půjčku zvlášť a získá lepší přehled o pravidelných splátkách. Jak funguje sloučení půjček a za jakých podmínek je to možné?

Sloučení neboli konsolidace půjček dnes nabízí již většina bankovních institucí, a také některé nebankovní instituce v České republice. Podmínky jednotlivých bank můžou být rozdílné a výběr správné varianty je velice složitý.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Jak funguje sloučení půjček?

Když má člověk dvě a více půjček, musí platit poplatky a úroky každé společnosti zvlášť. Je to finančně náročné a člověk rychle ztrácí přehled o včasných splátkách.

Řešením může být sloučení všech stávajících půjček v jednu pravidelnou splátku. Možné je bankovní i nebankovní sloučení půjček. Splácení se výrazně usnadní a celý proces by mohl dříve dojít do zdárného konce. Co vlastně obnáší a jak funguje sloučení půjček do jedné?

Znamená to, že daná instituce, kterou si dlužník vybere, splatí jednorázově všechny klientovy dluhy. Následně veškeré dluhy sečte a vytvoří klientovi jeden nový úvěr. Díky tomu pak klient platí úroky a poplatky pouze jediné instituci a má lepší přehled o měsíčních splátkách.

Jednou z bank, která nabízí sjednocení půjček do jedné, je Česká spořitelna.
Využít sloučení půjček od České spořitelny zde >

Tyto instituce k novému úvěru obvykle nabízí přidat i další možnou půjčku. Zdá se to být jako skvělý nápad, nicméně jakmile se chce člověk dostat z dluhů, rozhodně si nepomůže tak, že vytvoří dluh další. Proto je lepší tuto nabídku odmítnout.

V této fázi se bankovní i nebankovní instituce snaží získat nové a především spokojené zákazníky. Proto nabízí až nadstandardní podmínky, jako je například delší doba splácení či výhodnější úrokové sazby.

Instituce ve snaze získat spokojené klienty nabízí i nadstandardní podmínky, jako je například delší doba splácení či výhodnější úrokové sazby.
Instituce ve snaze získat spokojené klienty nabízí i nadstandardní podmínky, jako je například delší doba splácení či výhodnější úrokové sazby.

Výhody sloučení půjček

Je několik základních výhod, díky kterým se opravdu vyplatí sloučit své dosavadní závazky v jeden. Mezi hlavní výhody patří například:

  • lepší přehled o financích a jednotlivých splátkách
  • možná delší doba splácení, tedy snížení měsíčních splátek
  • poplatky a úroky se platí pouze jedné instituci, ne každé zvlášť
  • možné nové sjednání podmínek (např. delší doba splácení, úrokové sazby apod.)
  • sjednání sloučení půjček a vedení úvěrového účtu bývá zpravidla bez poplatků

Díky výše zmíněným bodům se jistě vyplatí najít vhodnou instituci a sloučit své půjčky v jednu, lépe zvladatelnou, půjčku.

Home Credit nabízí nabízí sloučení až 8 různých úvěrů do výše 600 000 Kč.
Zjistit více sloučení půjček od Home Credit zde >

Jaké typy úvěrů je možné sloučit?

Půjčky mají různé druhy, a bankovní i nebankovní společnosti sloučí různé z nich. Které to tedy zpravidla jsou?

Především u dluhů na kreditních kartách a kontokorentních účtech jsou úroky vysoké, proto se vyplatí sloučit právě ty. Některé banky nemají nastavenou maximální výši dluhu nebo maximální počet úvěrů, které lze sloučit.

Naopak u některých bank lze sloučit maximálně deset úvěrů do hodnoty 600 000 Kč. Je důležité si toto předem zjistit. Je dobré vědět i to, že sloučení půjček do jedné není pro každého. Banky nedovolí sloučení zejména rizikovým žadatelům.

Sem patří tací, kteří žádají o exekuci nebo lidé bez trvalého příjmu či bez dostatečně velkého přijmu (např. rodiče na mateřské či rodičovské dovolené, senioři apod.). V těchto případech půjčky nesloučí ani bankovní, ani nebankovní instituce.

V takových případech mohou lidé zkusit zažádat na tržišti poptávek půjčky.

Je možné sloučit i úvěry na kreditních kartách nebo kontokorentní úvěry.

Bankovní sloučení půjček

Bankovní instituce bývají u slučování půjček daleko opatrnější než instituce nebankovní. To je možné konstatovat i s ohledem na to, jaké typy půjček banky nabízí. U bank se tedy žadatel nesetká s typy úvěrů jako jsou půjčky bez registru a zástavy nebo půjčky bez doložení příjmu.

Banky daleko opatrněji vyhodnocují bonitu žadatelů o sloučení půjček, a dbají na dobrou platební morálku. Sjednocení půjček nabízí v této době již všechny velké banky. Každá banka má však své parametry ohledně konsolidace půjček nastavené jinak.

Většina velkých bank nabízí možnost sloučení více půjček do jedné. Patří sem např. Equa bank nebo MONETA Money Bank.

Proto je dobré si předem udělat rozsáhlý výzkum trhu. Limity na maximální výši půjček, počet slučovaných úvěrů, doba splatnosti či podmínky celého sloučení půjček – to vše se v rámci bank může lišit.

Co mají ale všechny bankovní instituce stejné je, že neumožní sloučení půjček bez registru. Pokud má tedy žadatel zápis v registru dlužníků, banka mu žádost o sloučení půjček jednoduše zamítne.

Limity na maximální výši půjček, počet slučovaných úvěrů, doba splatnosti či podmínky sloučení půjček se v rámci bank často liší.
Limity na maximální výši půjček, počet slučovaných úvěrů, doba splatnosti či podmínky sloučení půjček se v rámci bank často liší.

Banky poskytující sjednocení půjček

Většina níže uvedených institucí nabízí online konsolidace sjednocení půjček. Žádost o sloučení tedy zabere pouze pár minut. Žadatel o sjednocení nemusí opouštět pohodlí domova a vše vyřeší prostřednictvím internetu.

Air Bank

Air Bank sjednocení půjček nabízí až pro 10 různých úvěrů, v celkové výši od 10 000 Kč do 600 000 Kč. U Air Bank je základní roční sazba u půjček do 200 tisíc je od 5,9 %, bonusová sazba od 4,9 %.

U půjček nad 200 tisíc je základní roční sazba od 4,9 %, bonusová sazba pak začíná na 3,9 %. Doba splatnosti je od 6 do 120 měsíců.

Česká spořitelna

Česká spořitelna sloučení půjček nabízí sjednocení až 10 půjček v maximální výši 1 000 000 Kč. Pro konsolidaci nad 1 mil. je možné získat nabídku na míru.

Roční úrok je od 4,9 % a doba splatnosti může být až 120 měsíců. Více o sjednocení půjček od České spořitelny je možné najít zde.

ČSOB

ČSOB sloučení půjček nabízí v neomezeném počtu, a to až do výše 800 000 Kč. Úrok už je vyšší, a to od 8,9 %. Doba splatnosti je až 120 měsíců, RPSN začíná na 5,01 %.

ČSOB nabízí sloučení zcela bez poplatků. Kromě toho je navíc u této banky možné v průběhu splácení měnit výši splátek.

Equa bank

Equa bank sloučení půjček nabízí pro neomezený počet bankovních i nebankovních úvěrů do celkové výše až 700 000 Kč.

Výše úroků je od 4,8 % a doba splatnosti je až 120 měsíců. Více o konsolidaci půjček u Equa bank je možné dozvědět se skrz tento odkaz.

Hello bank

Hello bank sloučení půjček poskytuje až do výše 1 000 000 Kč s dobou splatnosti až 108 měsíců. Úroková sazba je od 5,39 % a veškeré sjednání a bez poplatků.

Sjednání u Hello bank je možné online, přičemž sloučení může obsahovat bankovní i nebankovní půjčky, kontokorenty a kreditní karty.

Další banky nabízející sjednocení půjček

Bankovních institucí nabízejících možnost konsolidace půjček je opravdu celá řada. Předchozí výčet bank tak rozhodně nebyl konečný. Jaké další banky nabízí tuto možnost a jakými parametry se vyznačují?

Komerční banka

Sloučení půjček KB sloučí bankovní i nebankovní půjčky, kontokorenty a kreditní karty. Maximální výše je 2 500 000 Kč s dobou splácení až 10 let a výší úroků od 3,8 %.

Nevýhodou sjednocení půjček u Komerční banky je nutnost zaplatit poplatek ve výši 490 Kč za žádost o konsolidaci online.

mBank

Sloučení půjček mBank poskytuje až pro 10 různých půjček v hodnotě 600 000 Kč. Úrok je už od 3,9 % a doba splatnosti je až 96 měsíců.

U mBank je možné sloučit jen půjčky, které již byly spláceny alespoň 4 měsíce, veškeré sjednání úvěru je bez poplatků.

MONETA Money Bank

Sloučení půjček MONETA Money Bank zahrnuje veškeré půjčky, kontokorenty i dluhy z kreditních karet. Maximální částka může dosahovat až 800 000 Kč s dobou splácení až 10 let a úrokem od 3,5 %.

K sjednání na pobočce se pojí řada poplatků, sjednání online je však zdarma. Dozvědět se více o konsolidaci půjček od Monety je možné zde.

Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna nabízí sjednocení půjček v hodnotě až 800 000 Kč s dobou splácení až 120 měsíců. Úrok je od 4,9 %, RPSN činí 5,01 % a celé sjednání i vedení konsolidace je zcela bez poplatků.

Raiffeisenbank

Banka Raiffeisenbank nabízí sloučení různých typů půjček až do výše 700 000 Kč. Úroková sazba je už od 4,9 % a splatnost úvěru je až 120 měsíců.

Výhodou je možnost sjednání pojištění proti ztrátě zaměstnání či riziku pracovní neschopnosti.

Sberbank

Takzvaná FÉR konsolidace od Sberbank nabízí sjednocení různých půjček v hodnotě až 1 000 000 Kč. Úroková sazba začíná již na 2,77 %, doba splatnosti je až 120 měsíců. Se sjednáním úvěru ani jeho vedením se nepojí žádné poplatky.

Co však může být pro mnohé nevýhodou je, že sloučení nelze sjednat online. Zájemce o konsolidaci u Sberbank musí vše řešit telefonicky nebo na pobočce.

UniCredit Bank

Sloučení půjček do jedné u UniCredit Bank je možné až do 1 000 000 Kč se splatností do 120 měsíců. Úroková sazba je od 2,6 %. Poplatek za sjednání úvěru je 1500 Kč, výhodou však je, že klient může až 5x odložit splátku.

Se sjednocením půjček u této banky se pojí poplatek za sjednání 1 500 Kč. V některých případech zde také může být vyžadován spolužadatel.

Bankovní sloučení půjček do jedné může ušetřit celou řadu peněz, ale pojí se k tomu řada přísných podmínek.

Sloučení půjček kalkulačka

Několik z výše uvedených bank nabízí sjednání sloučení půjček online a také kalkulačku pro sloučení půjček na svých webových stránkách.

Žadatel o sjednocení půjček si tak může udělat představu o tom, jak výhodné pro něj sloučení je a která banka pro něj nabízí výhodnější řešení. Zájemci o konsolidaci tak nemusí obcházet každou pobočku zvlášť.

Na internetu je velké množství kalkulaček na sjednocení půjček, které po zadání údajů ukáží vhodné společnosti, u kterých se vyplatí půjčky sloučit.

Nebankovní sloučení půjček

Přestože sjednocení půjček u nebankovních institucí je dostupné téměř všem, kterým banka sloučení zamítne, i tak to bývá až druhou volbou. Nebankovní instituce nemají totiž tak dobré podmínky a nejsou zase až tak výhodné, jako podmínky bankovního sjednocení.

Máte zájem o rychlou půjčku na cokoliv? Zaplo nabízí první půjčku až 16 000 Kč zdarma na 30 dní.
Mám zájem o půjčku až 16 000 Kč >

Nebankovní instituce poskytující sloučení půjček

U všech níže uvedených společností je možnost sjednání sloučení půjček online. Nebankovní sloučení půjček nebývá tak výhodné, jako sjednocení bankovní, nicméně stále je to lepší řešení, než mít několik půjček najednou.

Stejně jako u bank, i zde bývá možné sloučit půjčky a mikropůjčky, dluhy z kreditních karet či kontokorentní úvěry a leasingy. Jaké nebankovní společnosti poskytují možnost konsolidace?

Cetelem

Cetelem sloučení půjček nabízela až do hodnoty 1 000 000 Kč s úrokem od 4,7 %. Doba splácení byla možná až 120 měsíců a nevázaly se k úvěru žádné poplatky za vyřízení. Společnost Cetelem se však pár let zpátky změnila na banku Hello bank, která také poskytuje sloučení půjček, jak již bylo zmíněno výše.

Home Credit

Home Credit sloučení půjček nabízí až do výše 600 000 Kč, a to maximálně 8 různých úvěrů. Splatnost půjčky je až 120 měsíců, úroková sazba začíná na 7,85 %. Pro schválení sloučení půjček je nutné doložit dostatečný a pravidelný příjem a dobrou platební historii.

Home Credit nabízí ke sloučení půjček i různé doplňkové služby, např. odložení splátky či změnu výše splátky. Dozvědět se více o sjednocení půjček od Home Credit je možné skrz tento odkaz.

Zonky

Sloučení půjček Zonky se dá sjednat až do výše 900 000 Kč s dobou splácení až 120 měsíců. Úroky začínají na 2,99 %. U Zonky se neplatí žádné poplatky za vyřízení a vedení úvěrového účtu, celá žádost se dá sjednat online.

Sjednocení půjček u nebankovních společností je určitě dostupnější, ale je nutné předem zjistit výši poplatků, RPSN apod. Sloučení nebankovních půjček bez registru a zástavy nemovitosti některé nebankovní společnosti také nabízí. U částek nad 1 000 000 Kč je nutné se připravit na to, že bude nutné nějaký pozemek zastavit.

Nebankovní sloučení půjček je přístupnější více lidem, ale nemá tak dobré podmínky.
Nebankovní sloučení půjček je přístupnější více lidem, ale nemá tak dobré podmínky.

Další informace o sloučení půjček

Sloučení půjček do jedné se podobá získání klasického úvěru. Je tedy potřeba mít platný doklad totožnosti a potvrzení o příjmu. K tomu postačí například výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce.

Banky i nebankovní společnosti zkoumají, zda je žadatel schopný splácet úvěr. Proto pokud budou jeho příjmy nedostatečné, sjednocení půjček nebude schváleno. Některé banky nemají limit na sjednocení půjček, to záleží čistě na bance.

Naopak skoro všechny bankovní i nebankovní společnosti mají stanovenou maximální výši půjček, které je možné sloučit. Některé banky mají stanovenou maximální výši na pár statisících, některé banky až milion korun.

Využijte výhodných půjček zdarma, u kterých úrok i RPSN činí 0 %. První půjčky zdarma nabízí Provident, Kamali či Via SMS.

Přestože je sjednocení půjček možností, jak ulehčit měsíčnímu rozpočtu, i tak je nutné myslet na to, že je to stále úvěr a také velký závazek. To, že se půjčky sloučí neznamená, že je automaticky vše vyřešené.

Existují také půjčky, které se nevyplácí slučovat. Jsou to například vysoké půjčky, kde má člověk možnost zastavení nemovitosti. Další je studentská půjčka, která má už sama o sobě velmi nízký úrok. Pozor také na různé triky úvěrových společností.

Oblíbený trik bankovních společností je ten, že si kladou podmínky ke sjednocení půjček a klientům tak nabízí nechtěné služby. Znamená to, že pokud chce někdo sloučit půjčky, banka mu to umožní pouze pokud si založí i běžný bankovní účet. To neplatí u všech společností, ale je dobré si na to dát pozor.

Před konsolidací půjček je důležité zjistit si, jaké půjčky je možné u dané společnosti sloučit, jak vysoký je úrok a jak dlouhá je doba splácení.
Před konsolidací půjček je důležité zjistit si, jaké půjčky je možné u dané společnosti sloučit, jak vysoký je úrok a jak dlouhá je doba splácení.

Sloučení půjček – shrnutí

Možností na sjednocení půjček jsou desítky. Sloučení půjček do jedné je možné u bankovních či nebankovních společností, zdarma či za poplatek, s nízkým či vysokým úrokem. Předtím, než se člověk rozhodne k takovému kroku, je nutné udělat řádnou rešerši všech možností a zjistit pro a proti.

Až po důkladném zvážení a výzkumu trhu je vhodné se rozhodnout pro nejlepší možnou variantu a půjčky sloučit. Je důležité zjistit si, jaké půjčky je možné u dané společnosti sloučit, jak vysoký je úrok, doba splácení a jaká může být maximální finanční výše půjček.

Na závěr se také hodí zmínit, že ačkoliv je konsolidace půjček často dobrým řešením mnohočetných dluhů, ještě lepším řešením je vůbec se nezadlužovat. Obecně platí, že půjčky by se měly využívat pouze na nezbytně nutné investice. Pozor tedy na zbytečné půjčky na dovolenou a problematické půjčky na dárky.

U menších částek, které jsou typické zejména pro krátkodobé úvěry, se také vyplatí zapřemýšlet nad tím, zda není vhodnější půjčit si od svých přátel či známých. I zdánlivě malé půjčky totiž mohou vést do nepříjemné dluhové pasti.

kalkulačkasrovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.