Sloučení půjček do jedné – bankovní i nebankovní, kalkulačka

Sloučením dvou a více půjček může klient dosáhnout mnoha výhod. Díky sloučení půjček člověk neplatí poplatky a úroky za každou půjčku zvlášť a získá lepší přehled o pravidelných splátkách. Jak funguje sloučení půjček a za jakých podmínek je to možné?

Sloučení neboli konsolidace půjček dnes nabízí již většina bankovních institucí, a také některé nebankovní instituce, v České republice. Podmínky jednotlivých bank můžou být rozdílné, a výběr správné varianty je velice složitý.

Jak funguje sloučení půjček?

Když má člověk dvě a více půjček, musí platit poplatky a úroky každé společnosti zvlášť. Je to finančně náročné a člověk rychle ztrácí přehled o včasných splátkách.

Řešením může být sloučení všech stávajících půjček v jednu pravidelnou splátku. Možné je bankovní i nebankovní sloučení půjček. Splácení se výrazně usnadní a celý proces by mohl dříve dojít do zdárného konce.

A co vlastně obnáší a jak funguje sloučení půjček? Znamená to, že daná instituce, kterou si dlužník vybere, splatí jednorázově všechny klientovy dluhy. Následně veškeré dluhy sečtou a vytvoří klientovi jeden nový úvěr. Díky tomu pak klient platí úroky a poplatky pouze jediné instituci, a má přehled o měsíčních splátkách.

Tyto instituce k novému úvěru obvykle nabízí přidat i další možnou půjčku. Zdá se to být jako skvělý nápad, nicméně jakmile se chce člověk dostat z dluhů, rozhodně si nepomůže tak, že vytvoří dluh další. Proto je lepší tuto nabídku odmítnout.

V této fázi se bankovní i nebankovní instituce snaží získat nové, a především spokojené zákazníky. Proto nabízí až nadstandardní podmínky, jako je například delší doba splácení či výhodnější úrokové sazby.

Díky sloučení půjček je možné ušetřit až 30 % financí.

Výhody sloučení půjček

Je několik základních výhod, díky kterým se opravdu vyplatí sloučit své dosavadní závazky v jeden. Výhody jsou například:

  • lepší přehled o financích a jednotlivých splátkách
  • možná delší doba splácení, tedy snížení měsíčních splátek
  • poplatky a úroky se platí pouze jedné instituci, ne každé zvlášť
  • možné nové sjednání podmínek (např. delší doba splácení, úrokové sazby apod.)
  • sjednání sloučení půjček a vedení úvěrového účtu bývá zpravidla bez poplatků

Díky výše zmíněným bodům se jistě vyplatí najít vhodnou instituci a sloučit své půjčky v jednu, lépe zvladatelnou, půjčku.

Jaké typy úvěrů je možné sloučit?

Půjčky mají různé druhy, a bankovní i nebankovní společnosti sloučí různé z nich. Které to tedy zpravidla jsou?

Především u dluhů na kreditních kartách a kontokorentních účtech jsou úroky vysoké, proto se vyplatí sloučit právě ty.

Některé banky nemají nastavenou maximální výši dluhu nebo maximální počet úvěrů, které lze sloučit. Naopak u některých bank lze sloučit maximálně deset úvěrů do hodnoty 600 000 Kč. Je důležité si toto předem zjistit.

Sloučení půjček není pro každého. Banky nedovolí sloučení lidem, kteří žádají o exekuci, lidem bez trvalého příjmu či bez dostatečně velkého přijmu (např. rodiče na mateřské či rodičovské dovolené, senioři apod.). V těchto případech půjčky nesloučí ani bankovní, ani nebankovní instituce.

V takových případech mohou lidé zkusit zažádat na tržišti poptávek půjčky.

Je možné sloučit i úvěry na kreditních kartách nebo kontokorentní úvěry.

Bankovní sloučení půjček

Bankovní instituce bývají u slučování půjček daleko opatrnější než instituce nebankovní. Daleko opatrněji vyhodnocují bonitu žadatelů o sloučení půjček, a dbají na dobrou platební morálku.

Sloučení půjček nabízí v této době již všechny velké banky.

Banky poskytující sloučení půjček

Každá banka to má nastaveno jinak. Limity na maximální výši půjček, počet slučovaných úvěrů, doba splatnosti či podmínky celého sloučení půjček.

Co mají ale všechny bankovní instituce stejné je, že neumožní sloučení půjček bez registru, tedy pokud má žadatel zápis v registru dlužníků, banka mu žádost o sloučení půjček jednoduše zamítne.

Většina níže uvedených institucí nabízí online konsolidace sjednocení sloučení půjček. Žádost o sloučení tedy zabere pouze pár minut.

Air Bank sjednocení půjček nabízí až pro 10 různých úvěrů, v celkové výši od 10 000 Kč do 900 000 Kč. Nabízí příznivý úrok od 4, 9 %. Doba splatnosti je od 6 do 120 měsíců. Air Bank schvaluje přibližně 20 % žádostí o sloučení půjček.

Česká spořitelna sloučení půjček nabízí sloučení až 10 půjček v maximální výši 800 000 Kč. Úrok je od 5, 9 % a doba splatnosti může být až 120 měsíců.

ČSOB sloučení půjček nabízí v neomezeném počtu, a to až do výše 800 000 Kč. Úrok už je vyšší, a to od 8, 9 %. Doba splatnosti je až 120 měsíců a ČSOB nabízí sloučení zcela bez poplatků.

Equa bank sloučení půjček nabízí pro neomezený počet bankovních i nebankovních úvěrů, do celkové výše až 700 000 Kč. Výše úroků je od 4, 8 % a doba splatnosti je až 120 měsíců.

Hello bank sloučení půjček poskytuje až do výše 1 000 000 Kč, doba splatnosti až 120 měsíců. Úroková sazba je od 3, 89 %. A veškeré sjednání a poskytnutí sloučení půjček je bez poplatků. Hello bank nabízí sjednání úvěru online, sloučení může obsahovat jak bankovní, tak nebankovní půjčky, kontokorenty a kreditní karty.

Sloučení půjček KB sloučí bankovní i nebankovní půjčky, kontokorenty a kreditní karty. Maximální výše je 2 500 000 Kč a doba splácení je až 96 měsíců. Výše úroků je od 3, 8 %, sjednání sloučení je zcela zdarma.

Sloučení půjček mBank poskytuje až pro 10 různých půjček v hodnotě 600 000 Kč. Úrok je už od 3, 9 % a doba splatnosti je až 96 měsíců. Je možné sloučit jen půjčky, které již byly spláceny alespoň 4 měsíce, veškeré sjednání úvěru je bez poplatků.

Sloučení půjček MONETA Money Bank zahrnuje veškeré půjčky, kontokorenty i dluhy z kreditních karet. Maximální částka může dosahovat až 800 000 Kč s dobou splácení až 240 měsíců. Úrok je vysoký, až od 9, 89 %. K sjednání sloučení půjček osobně na pobočce nebo po telefonu se pojí řada poplatků, ale sjednání online je zcela zdarma.

Poštovní spořitelna nabízí sloučení půjček až v hodnotě 800 000 Kč s dobou splácení až 120 měsíců. Úrok je od 5, 7 %, celé sjednání úvěru je zcela bez poplatků.

Banka Raiffeisenbank nabízí sloučení různých typů půjček až do výše 600 000 Kč. Úroková sazba je už od 4, 9 % a splatnost úvěru je až 120 měsíců. Výhodou je možnost sjednání pojištění proti ztrátě zaměstnání či riziku pracovní neschopnosti.

Takzvaná FÉR konsolidace od Sberbank nabízí sloučení různých půjček v hodnotě až 1 000 000 Kč. Úroková sazba začíná již na 5, 99 %. Se sjednáním úvěru ani jeho vedením se nepojí žádné poplatky.

Sloučení půjček u UniCredit Bank je možné až do 1 000 000 Kč, se splatností do 120 měsíců. Úroková sazba je od 2, 6 %. Poplatek za sjednání úvěru je 1500, klient může až 5x odložit splátku.

Bankovní sloučení půjček může ušetřit spoustu peněz, ale pojí se k tomu řada přísných podmínek.

Sloučení půjček kalkulačka

Několik z výše uvedených bank nabízí sjednání sloučení půjček online, a také kalkulačku pro sloučení půjček na svých webových stránkách.

Žadatel o sloučení půjček si tak může udělat představu o tom, jak výhodné pro něj sloučení je, která banka pro něj nabízí výhodnější řešení, a nemusí obcházet každou pobočku zvlášť.

Na internetu je velké množství kalkulaček na sloučení půjček, které po zadání údajů ukážou vhodné společnosti, u kterých se vyplatí půjčky sloučit.

Nebankovní sloučení půjček

Přestože na sloučení půjček u nebankovních institucí je dostupné téměr všem, kterým banka sloučení zamítne, i tak to bývá až druhou volbou. Nebankovní instituce nemají totiž tak dobré podmínky a nejsou zase až tak výhodné, jako u bankovního sloučení půjček.

Nebankovní instituce poskytující sloučení půjček

U všech níže uvedených společností je možnost sjednání sloučení půjček online. Nebankovní sloučení půjček nebývá tak výhodné, jako sloučení bankovní, nicméně stále je to lepší řešení, než mít několik půjček. Stejně jako u bankovních konsolidací, i zde bývá možné sloučit půjčky a mikropůjčky, dluhy z kreditních karet či kontokorentní úvěry a leasingy.

Cetelem sloučení půjček nabízela až do hodnoty 1 000 000 Kč s úrokem od 4, 7 %. Doba splácení byla možná až 120 měsíců a nevázaly se k úvěru žádné poplatky za vyřízení. Společnost Cetelem ale pár let zpátky změnila na banku Hello bank, která také poskytuje sloučení půjček, jak již bylo zmíněno výše.

Home Credit sloučení půjček nabízí až do výše 600 000 Kč, a to maximálně 8 různých úvěrů. Splatnost půjčky je až 96 měsíců, úroková sazba začíná na 7, 9 %. Pro schválení sloučení půjček je nutné doložit dostatečný a pravidelný příjem a dobrou platební historii. Home Credit nabízí ke sloučení půjček i různé doplňkové služby, např. odložení splátky či změna výše splátky.

Sloučení půjček Zonky se dá sjednat až do výše 750 000 Kč s dobou splácení až 84 měsíců. Úroky začínají na 2, 9 %. U Zonky se neplatí žádné poplatky za vyřízení a vedení úvěrového účtu, celá žádost se dá sjednat online.

Sloučení půjček u nebankovních společností je určitě dostupnější, ale je nutné předem zjistit výši poplatků, RPSN apod. Sloučení nebankovních půjček bez registru a zástavy nemovitosti některé nebankovní společnosti též nabízí. U částek nad 1 000 000 Kč je nutné se připravit na to, že bude nutné nějaký pozemek zastavit.

Nebankovní sloučení půjček je přístupnější více lidem, ale nemá tak dobré podmínky.

Další informace o sloučení půjček

K sloučení půjček se dost podobá získání klasického úvěru. Je tedy potřeba mít platný doklad totožnosti a potvrzení o příjmu. K tomu postačí například výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce. Banky i nebankovní společnosti zkoumají, zda je žadatel schopný splácet úvěr. Proto pokud budou jeho příjmy nedostatečné, sloučení půjček nebude schváleno.

Některé banky nemají limit na sloučení půjček, toto záleží čistě na bance. Naopak skoro všechny bankovní i nebankovní společnosti mají stanovenou maximální výši půjček, které je možné sloučit. Některé banky mají stanovenou maximální výši na pár statisících, některé banky až milion korun.

Přestože je sloučení půjček možností, jak ulehčit měsíčnímu rozpočtu, i tak je nutné myslet na to, že je to stále úvěr a je to velký závazek. To, že se půjčky sloučí neznamená, že je automaticky vše vyřešené.

Jsou půjčky, které se nevyplácí slučovat. Jsou to například vysoké půjčky, kde má člověk možnost zastavení nemovitosti. Další je studentská půjčka, která má už sama o sobě velmi nízký úrok.

Oblíbený trik bankovních společností je ten, že si kladou podmínky k sloučení půjček a klientům tak nabízí nechtěné služby. Znamená to, že pokud chce někdo sloučit půjčky, banka mu to umožní pouze pokud si založí i běžný bankovní účet. To neplatí u všech společností, ale je dobré si na to dát pozor.

Shrnutí

Možností na sloučení půjček jsou desítky. U bankovních či nebankovních společností, zdarma či za poplatek, s nízkým či vysokým úrokem.

Předtím, než se člověk rozhodne k takovému kroku, je nutné udělat řádnou rešerši všech možností a zjistit pro a proti. Až teprve poté se rozhodnout pro nejlepší možnou variantu a půjčky sloučit. Zjistit si, jaké půjčky je možné u dané společnosti sloučit, jak vysoký je úrok, doba splácení a jaká může být maximální finanční výše půjček.

kalkulačkasrovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.