Fajn půjčka – recenze – Fair Credit kontakt

Půjčka až 70 000 Kč

Rychlá půjčka na ruku

  • Peníze lze použít na cokoliv
  • Možnost vyřízení online
  • Není potřeba bankovní účet
Mám zájem o Fajn půjčku

Fajn půjčka nabízí poměrně vysoký obnos peněz v hotovosti s dlouhou dobou splatnosti. Díky tomu se splátky dají rozložit do delšího časového období a jsou nižší. Jak získat tuto hotovostní půjčku a za jakých podmínek? Je možná i varianta s převodem peněz bankovním převodem?

Poskytovatelem Fajn půjčky je ryze česká společnost Fair Credit Czech s.r.o. Na svých stránkách uvádí, že zaujímá 2. místo na trhu mezi nebankovními společnostmi s drobnými úvěry. Zaměřuje se na hotovostní půjčky do 150 000 Kč a bezhotovostní půjčky do 150 000 Kč, které poskytuje prostřednictvím obchodních zástupců.

V nabídce společnosti se nachází dva typy úvěrů – Fajn půjčka a Fajn půjčka Max. Jak se od sebe půjčky liší?

  • Fajn půjčka = hotovostní půjčka od 4 000 do 150 000 Kč se splatností 45, 60 nebo 80 týdnů
  • Fajn půjčka Max = bezhotovostní půjčka od 70 000 Kč do 150 000 Kč se splatností 12 až 36 měsíců

Recenze Fair Credit půjček nejsou jednoznačné. Dle zkušeností klientů záleží zejména na osobě přiděleného obchodního zástupce –⁠ někteří jej označují za arogantního a nepříjemného, jiní za flexibilního a tolerantního.

Fajn půjčka – hlavní parametry

První ze zmíněných možností je Fajn půjčka v hotovosti. Jejím prostřednictvím si zájemce může půjčit od 4 000 do 150 000 Kč. Výhoda spočívá v tom, že je možné získat poměrně vysokou půjčku bez bankovního účtu. O předání peněz i další související záležitosti se postará obchodní zástupce poskytovatele.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Splatnost si zájemce v tomto případě může vybrat mezi 45 a 60 týdny. Pakliže se jedná již o stávajícího klienta společnosti Fair Credit Czech, má k dispozici navíc ještě variantu 80 týdnů.

O půjčku si zájemce žádá prostřednictvím on-line formuláře, což bývá pro většinu nebankovních úvěrů standardem. K dispozici má také každý zájemce telefonní linku 800 800 122.

Podobně jednoduché formuláře má většina online nebankovních půjček.

Sjednání ovšem už on-line neprobíhá. Žadatele kontaktuje obchodní zástupce Fajn půjčky a domluví si s ním termín schůzky. Na ní zájemci vše vysvětlí a podepíše s ním i smluvní dokumentaci týkající se půjčky.

Vyplacení peněz i následné splácení se opět děje skrze tohoto obchodního zástupce. Pro mnohé lidi to může být skutečně velká výhoda – nemusí nikam jezdit, vše vyřeší z pohodlí domova. Stačí mít doma připravenou finanční hotovost na splátku a poskytovatel úvěru si ji pravidelně přijede převzít sám. Klient má přitom k dispozici vlastní evidenci splátek, do které obchodní zástupce každou uhrazenou splátku zapíše.

Fajn půjčka nevyžaduje ručitele ani zástavu. Jelikož se jedná o bezúčelovou půjčku, nemusí klient sdělovat, na co plánuje získané peníze použít.

Požadavky na žadatele

Mezi základní podmínky pro získání půjčky patří plnoletost, trvalý pobyt na území ČR (je tedy vhodná též jako půjčka pro cizince) a pravidelný zdroj příjmu. Pakliže žadatel není státním příslušníkem České republiky, předkládá:

  • potvrzení k trvalému pobytu na území ČR – platí pro občany EU
  • potvrzení k dlouhodobému pobytu – pro občany třetích zemí

Při sjednávání půjčky žadatel také předkládá občanský průkaz a požadován je také doklad potvrzující adresu žadatelova bydliště (např. nájemní smlouva). Dále se žadatel nevyhne ani předložení dokladu o pravidelném příjmu – nejedná se o půjčku bez doložení příjmu. Připravit si musí potvrzení o příjmu, daňové přiznání nebo výpis z účtu.

Půjčit lze i osobám v důchodu nebo osobám na mateřské dovolené či pobírající rodičovský příspěvek. Musí být ovšem schopní doložit pravidelný příjem za poslední 3 měsíce.

Kolik stojí Fajn půjčka?

V rámci webové prezentace Fajn půjčky se zájemce nikde nedozví, kolik činí úroková sazba nebo RPSN. Záleží na konkrétním výběru částky, zvolené splatnosti a dalších parametrech. Orientačně si však každý může půjčku spočítat prostřednictvím online webové kalkulačky Fajn půjčky. Pro představu se v tabulce níže nachází několik modelových případů:

Výše půjčkySplatnostÚroková sazbaRPSNVýše týdenní splátkyUhrazená částka – celkem
5 000 Kč6 měsíců32,15 % 206,15 %180 Kč10 800 Kč
15 000 Kč45 měsíců35,53 % 254,04 %555 Kč24 975 Kč
30000 Kč60 měsíců32,15 %206,15 %900 Kč54 000 Kč
45 000 Kč60 měsíců32,15 %206,15 %1 350 Kč81 000 Kč
70 000 Kč80 měsíců20,74 %163,12 %1 698 Kč135 800 Kč

Jak je z přehledu patrné, Fajn půjčka nepatří k těm nejlevnějším. Splátky sice vypadají na první pohled celkem sympaticky, každý si ale musí uvědomit, že se jedná o splátky v týdenních cyklech.

Půjčka i pro problematické klienty

Fajn půjčka nenahlíží do žádného registru dlužníků, lze ji proto zařadit do kategorie půjček bez registru. Schvalovací proces tak nutně nemusí být negativní ani pro lidi, kteří mají v současnosti záznam v registru dlužníků nebo exekuci. Pokud mají doklad k pravidelnému příjmu za poslední 3 měsíce, lze s nimi žádost o půjčku uzavřít a pak procházejí klasickým schvalovacím procesem. Lze ale očekávat, že budou mít striktnější podmínky.

Nezbývá než opakovaně upozornit na to, že i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy. Vždy je potřeba zvážit, zda žadatel bude mít dostatek peněz na splacení úvěrů bez ohrožení stability své finanční situace. Nedoporučuje se si brát půjčku ke splacení jiné půjčky, tím se člověk dostává jen do dluhové spirály. Pokud má kdokoliv problém se splácením svých stávajících závazků, měl by zvážit například konsolidaci úvěrů. Díky ní lze ušetřit poměrně slušné peníze.

Půjčka v insolvenci není možná ze zákona, proto ani poskytovatel Fajn půjčky lidem v insolvenčním řízení peníze nepůjčí.

Čím se liší Fajn půjčka Max?

Jak již bylo zmíněno, druhá varianta Fajn půjčky má přízvisko Max. V tomto případě se jedná o bezhotovostní úvěr, kdy jak výplata, tak splácení probíhá převodem peněz z bankovního účtu. Zcela tak odpadají schůzky s obchodními zástupci.

Rozdíly mezi Fajn půjčkou a Fajn půjčkou Max

Kromě jiné formy výplaty a splácení se liší také parametry Fajn půjčky Max. Finanční limit se pohybuje v rozmezí 70 000 až 150 000 Kč a splatnost si lze vybírat mezi 12 ,18, 24, 30 a 36 měsíci. Splátky v tomto případě nejsou týdenní, ale již standardní měsíční.

Podmínky pro získání Fajn půjčky Max a klasické Fajn půjčky se neliší. Žadatelé musí splňovat stejná kritéria a předložit stejné doklady a dokumenty. U Fajn půjčky Max se žadatel pochopitelně neobejde bez vlastního bankovního účtu.

Klientský účet Fajn půjčky – přihlášení

I nebankovní úvěry umožňují lidem sledovat stav svojí půjčky online. Fajn půjčka není výjimkou, a tak pro své klienty zřizuje elektronické klientské účty. Stejně jako v papírové evidenci splátek, i zde se nachází výpis jednotlivých splátek a kompletní další přehled o stavu úvěru. Klientský účet se označuje jako Fairpoint.

K Fairpointu se každý klient dostane proklikem z webových stránek www.faircredit.cz skrze tlačítko Moje půjčka přihlášení. Přihlašovací údaje klient získá spolu s dopisem, ve kterém se mu posílá papírová podoba evidence splátek.

Fajn půjčka – kontakty

Poskytovatel Fajn půjčky Fair Credit Czech působí po celém území České republiky. Má pobočky v řadě českých měst. Jedná se o pobočky v Praze, Jablonci nad Nisou, Ústí nad Labem, v Karlových Varech, Plzni, Pardubicích, Jihlavě, Brně, Zlíně, Znojmě, v Olomouci a Havířově. Prostřednictvím rozsáhlé sítě obchodních zástupců, která čítá téměř 1 000 osob, však skutečně pokrývá celou ČR.

Fair Credit Czech s.r.o. sídlí na adrese Kubánské náměstí 1391/11, 100 00 Praha 10 – Vršovice. Zákazníci mohou využít také tyto kontakty:

Zákaznická infolinka: 800 800 122
Email: info@faircredit.cz

Největší konkurent Fajn půjčky

Jako o největší konkurenci Fajn půjčky se dá hovořit o půjčce Provident. Ta totiž také nabízí hotovostní a bezhotovostní variantu úvěru. Ani dostupné částky se neliší a dosahují poměrně vysoko – Fajn půjčka má maximální limit 150 000 Kč a Provident 130 000 Kč.

Co naopak není shodné, je prověřování registrů. U Providentu se nahlížení do registru vyhnout nedá. Narozdíl od Fajn půjčky může zájemce u Providentu využít první půjčku zdarma.

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.