Hypoteční banka – hypotéky, refinancování, kontakt, recenze

Hypoteční úvěr až 90 % z ceny nemovitosti

Americká hypotéka od Hypoteční banky až do 5 000 000 Kč

  • Peníze lze použít na koupi nemovitosti
  • Možnost vyřízení refinancování hypoték online
  • Dobré hodnocení
Mám zájem o úvěr od Hypoteční banky

Hypoteční banka a.s. na českém trhu figuruje od roku 1991, kdy otevřela svou první pobočku v Hradci Králové. Společnost za svou historii několikrát změnila jméno – z původní Agrobanky se tak stala Českomoravská hypoteční banka a v roce 2006 přešla na svůj současný název. Hypoteční banka je členem skupiny ČSOB a disponuje nejširším portfoliem hypoték v České republice. Jaké jsou zákaznické recenze Hypoteční banky a co všechno společnost nabízí?

Ústředním produktem Hypoteční banky jsou hypotéky všech druhů a jejich refinancování. V současné době nenabízí běžné bankovní účty, spořicí účty, konsolidaci půjček ani vedení kontokorentu.

K vypočtení měsíčních splátek a úrokových sazeb je k dispozici také hypoteční kalkulačka, kde jsou zadávány veškeré finanční údaje pro výpočet splátek.

Mimo hypoték lze také pro menší částky využít různé půjčky, jako například Zaplo půjčka.

Hypotéky u Hypoteční banky

Hypoteční banka nabízí žadatelům dva typy hypoték. Klasické hypotéky na bydlení (stavba, rekonstrukce, vybavení domácnosti) a americké hypotéky (bezúčelové hypotéky). Hypoteční banka uvádí, že hypotéku lze sjednat online (bankéři online až do 21 hodin), po telefonu či přes pobočku. Zpracování hypotečního úvěru je zdarma

Klasická hypotéka

Hypoteční banka klientovi půjčí až 90 % z ceny nemovitosti, minimálně však 300 000 Kč. Pomocí klasické hypotéky od Hypoteční banky také může vypořádat majetkové poměry nebo převést členská práva. Hypotéku poskytne i na koupi družstevního bytu za předpokladu ručení nemovitostí v osobním vlastnictví. Splácet dlužník může až 40 let. Klient si může zvolit, jak dlouho chce mít fixovanou úrokovou sazbu (1, 3, 5, 7 nebo 10 let).

Pokud žadatel chce hypotéku na rodinný dům, Hypoteční banka nabízí varianty, kdy o hypotéku může požádat jednotlivec, anebo až 4 lidé ze 2 domácností

Hypoteční banka nabízí také hypotéku na stavební pozemek. Maximální částku úvěru nemá, na pozemek půjčí peníze do 90 % odhadní hodnoty stavebního pozemku. Peníze může klient čerpat jednorázově nebo postupně během 12 měsíců a v případě výstavby až 24 měsíců

Stejné podmínky ohledně výše úvěru a fixace má i nabízená hypotéka na stavbu či rekonstrukci. Hypoteční banka deklaruje, že pokud stavební firma nedodrží rozpočet, půjčí klientovi až 20 % navíc. Hypotéku může klient také využít i pro vypořádání majetkových poměrů.

Americká hypotéka

Americká hypotéka je typ hypotéky na cokoliv, co souvisí s bydlením. Hypoteční banka nabízí americkou hypotéku ve výši od 200 000 Kč až do 5 000 000 Kč. Klient si nastaví výši a délku splátek dle sebe. Stejně tak i dobu fixace úrokové sazby. O americkou hypotéku může klient zažádat jako jednotlivec, nebo ve společnosti 3 dalších lidí ze 2 domácností. 

Refinancování hypoték

Hypoteční banka nabízí refinancování jak klasických hypoték, tak amerických hypoték

Refinancování lze sjednat online, nebo si online objednat schůzku na pobočce. K lepšímu odhadu refinancování zájemci slouží kalkulačka refinancování Hypoteční banky.

Hypoteční banka hypotéku zdarma převede a obstará za klienta všechny potřebné dokumenty z předešlé banky. Dobu splácení nabízí až 40 let. Klient může refinancovat sám jako jednotlivec, nebo až ve 4 lidech ze 2 domácností

Akční nabídky Hypoteční banky

Hypoteční banka v současné době nabízí dvě akční nabídky. Tzv. Jasnou hypotéku a Zelenou hypotéku

Jasná hypotéka

Nový produkt Hypoteční banky Jasná hypotéka deklaruje jednoduché a transparentní sjednání hypotéky. Klient se dozví konečnou výši úrokové sazby hned při konzultaci.

Získání Jasné hypotéky je dáno dvěma podmínkami:

  1. být nebo se stát klientem ČSOB (sjednat si inkaso splátky z účtu a pravidelně na tento účet zasílat alespoň 1,5 násobek měsíční splátky)
  2. uzavření životního pojištění u ČSOB Pojišťovny nebo si sjednat inkaso z účtu spoludlužníka

Při splnění těchto podmínek láká Hypoteční banka na férové jednání, odhad nemovitosti zdarma a celkové vedení úvěru zdarma.

Zelená hypotéka

Jak již sám název akční nabídky napovídá, nabídka se vztahuje k ekologii a Hypoteční banka tak odměňuje za ohleduplný přístup k bydlení

Podmínka pro získání Zelené hypotéky:

  • předložit průkaz energetické náročnosti budovy (tzv. energetický štítek) ve třídě A či B

Pokud toto žadatel splní, hypoteční banka nabízí několik výhod. Banka podá za klienta zástavní smlouvu na katastr a uhradí správní poplatek pro katastr.

Zdarma zařídí odhad nemovitosti a klient získá 30% slevu na zhotovení energetického štítku. Banka také nabízí 15% slevu na pojištění domácnosti a stavby po celou dobu trvání pojištění.

Podobně jako u hypotéky na stavbu či rekonstrukci, i u Zelené hypotéky Hypoteční banka nabízí čerpání až 20 % prostředků nad výchozí rozpočet

Pojištění od Hypoteční banky

Hypoteční banka nabízí klientům také pojištění bydlení nebo pojištění hypotéky. Konkrétní nabídku může žadatel spočítat přes kalkulačku, která je na webu Hypoteční banky.

Pobočky Hypoteční banky

O společnosti

Hypoteční banka v roce 2018 dosáhla na českém trhu nejvyššího podílu uzavřených hypoték. Služby Hypoteční banky využilo roku 2018 celkem  26,6 % všech žadatelů o hypotéky. Se svou nabídkou má nejširší portfolio hypoték a pojištění na českém trhu. Klientsky přívětivé jsou i jednotlivé hypoteční kalkulačky a kalkulačky refinancování na webu banky.

Hypoteční banka a recenze klientů

Hypoteční banka – kontakt

WWW: hypotecnibanka.cz
Infolinka pro nové klienty: 800 050 277 (po-pá: 8:00 – 22:00, so-ne: 9:00 – 17:00)
Infolinka pro stávající klienty: 224 116 333 (po-pá: 8:00 – 16:30)

Sídlo Hypoteční banky:
Radlická 333/150
150 57 Praha 5

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 2100.
Pro mezinárodní platební transakce Hypoteční banka SWIFT/BIC kód nemá.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.