UniCredit Bank – hypotéka, půjčka, recenze, zkušenosti

PRESTO půjčka na cokoliv až 1 000 000 Kč

Úrok od 3,89 %

 • Bonusová úroková sazba za řádné splácení
 • Splatnost až 120 měsíců
 • Bez dokládání účelu
Mám zájem o PRESTO půjčku

Finanční produkty pro fyzické osoby, podnikatele, menší i větší firmy a mezinárodní společnosti – to vše nabízí UniCredit Bank. Je členem skupiny UniCredit, celoevropské komerční banky působící v 17 zemích Evropy. UniCredit bank působí na českém trhu již od roku 2007. Nabízí skutečně široké a pro běžného občana komplexní portfolio finančních produktů.

V porovnání s konkurencí bývala v minulosti banka UniCredit Bank (kód banky je 2700) terčem kritiky díky vyšším poplatkům za vedení úvěrových produktů. V mnoha recenzích se UniCredit Bank zmiňovala také s ohledem na nepřehlednou nabídku. Ta čítala příliš mnoho podobných finančních produktů a spíše klienta odrazovala.

V současnosti však na svých produktech UniCredit bank zapracovala a nabízí v určitých variantách jen to podstatné.

Nabízené produkty

V oblasti bankovních produktů a služeb UniCredit Bank pro fyzické osoby se její nabídka člení na úvěry, účty, pojištění, spoření a investice. Následující odstavce představí ty nejdůležitější informace k hlavním finančním produktům od UniCredit Bank.

Běžný účet U konto a další varianty účtů

Základní účet od UniCredit Bank se nazývá U konto. Na dva měsíce je poskytováno zdarma vedení účtu pro všechny zájemce. Poté zůstává bez poplatku pouze za předpokladu, že na něj bude zasíláno každý měsíc alespoň 12 000 Kč, jinak se hradí 199 Kč měsíčně. Z této podmínky jsou vyčleněny osoby od 15 – 26 let, proto se U konto hodí také jako studentský účet.

Studenti za vedení účtu nic neplatí a ani nemusí kromě věkového omezení splňovat žádnou další podmínku.

Běžný účet U konto při splnění výše uvedené podmínky bezplatně zahrnuje:

 • otevření a vedení účtu vč. dalšího účtu v cizí měně
 • výběry hotovosti ze všech bankomatů zdarma po celém světě
 • mobilní aplikaci Smart Banking
 • internetbanking UniCredit Bank s názvem Online Banking
 • poskytnutí, správu a vedení povoleného kontokorentu od 5 000 do 150 000 Kč
 • bezkontaktní embosovanou platební kartu
 • slevový program na platební kartě

Kromě běžného účtu U konto nabízí UniCredit Bank ještě další varianty účtů – U konto PREMIUM, U konto TANDEM a dětský bankovní účet DĚTSKÉ konto.

K U konto PREMIUM klient získává například prestižní zlaté platební karty a zdravotní asistenci PREMIUM. Ta zahrnuje možnost lékařské konzultace 24 hodin denně a další nadstandardní služby. U konto PREMIUM je také zdarma za podmínky, že na něj bude zasíláno měsíčně alespoň 50 000 Kč nebo bude celkový objem vkladů k poslednímu dni v měsíci alespoň 1 000 000 Kč.

U konto TANDEM, jak již název napovídá, zahrnuje dva účty najednou. Na oba účty stačí posílat v součtu 12 000 Kč a poté klient za jejich vedení ani další běžné operace nemusí vůbec nic platit.

DĚTSKÉ konto nabízí UniCredit Bank zdarma pro děti do 15 let. Po dovršení této věkové hranice se DĚTSKÉ konto automaticky převádí na U konto pro mladé, resp. U konto. DĚTSKÉ konto se úročí 0,25 % p.a., a to až do výše 30 000 Kč. Vyšší částky mají úročení 0,01 % p.a.

PRESTO půjčka na cokoliv od UniCredit Bank

Půjčka, u které se nemusí dokládat účel finančních prostředků, se u UniCredit Bank nazývá PRESTO půjčka na cokoliv. V závislosti na bonitě klienta si lze půjčit až 1 000 000 Kč se splatností až 120 měsíců. U úvěrů nad 300 tisíc může být požadován spolužadatel, u půjčky nad 600 tisíc je spolužadatel potřeba vždy.

O PRESTO půjčku na cokoliv může požádat osoba starší 18 let, s trvalým pobytem a příjmy v ČR a funkčním mobilním číslem. Důvodem zamítnutí půjčky může být probíhající výpovědní nebo naopak zkušební doba.

K vyřízení půjčky se předkládá občanský průkaz, potvrzení o výši příjmu, výpisy z účtu nebo daňové přiznání a v případě vypořádaného nebo zúženého společného jmění manželů potvrzující doklad.

Za sjednání půjčky si banka UniCredit Bank účtuje poplatek ve výši 1 500 Kč, což řadu zájemců může odradit. UniCredit Bank argumentuje tím, že nechce zbytečně promítat poplatek do úrokové sazby, tu se snaží ponechat co nejnižší. Proto si bere zmiňovaný vstupní poplatek.

Úroková sazba dle ceníku činí 5,9 % p.a. Díky odměně za řádné splácení se klient může snadno dostat až na úrok 3,89 % p.a. Tato nižší sazba se sjednává hned na začátku a stanovují se pro ni následující podmínky:

 • musí se jednat o půjčku s dobou splatnosti 60, 72 nebo 84 měsíců
 • nesmí dojít k prodlení se splacením měsíční splátky delší než 29 dnů
 • nesmí dojít k předčasnému splacení celé ani částky půjčky

K PRESTO půjčce si zájemce může sjednat také pojištění schopnosti splácet. Pojistka se vztahuje na úmrtí, invaliditu III. stupně, pracovní neschopnost nebo nedobrovolnou ztrátu zaměstnání či hospitalizaci.

Shrnutí parametrů PRESTO půjčky na cokoliv:

 • rozsah půjčky: 20 000 až 1 000 000 Kč
 • splatnost: 12 až 120 měsíců
 • úroková sazba: již od 3,89 % p.a. s odměnou za řádné splacení, dle sazebníku 5,9 % p.a.

V případě neočekávaných finančních problémů si může klient až pětkrát odložit splátku, přičemž nejdříve lze odložit desátou měsíční splátku úvěru.

PRESTO půjčka na bydlení od UniCredit Bank

Prakticky stejné parametry jako předchozí úvěr má také PRESTO půjčka na bydlení. V tomto případě se ovšem již vynaložení finančních prostředků dokládá a jak už název napovídá, měl by být spojen s bydlením. O jaký konkrétní účel ve spojení s bydlením může jít specifikuje sama banka ve svých podmínkách.

Na doložení účelu úvěru má klient až 6 měsíců. Stejně jako v PRESTO půjčce na cokoliv, i v případě PRESTO půjčky na bydlení si zájemci mohou orientačně spočítat měsíční splátku s různými parametry. A to skrze on-line kalkulačku na webových stránkách UniCredit Bank.

PRESTO půjčka na bydlení nabízí podle aktuálního sazebníku úrokovou sazbu 4,9 % p.a. Stejně jako v předchozím případě se lze při řádném splácení dostat na úrok 3,89 % ročně.

Nová hypotéka od UniCredit Bank

Mezi další finanční produkty UniCredit Bank patří Nová hypotéka. Díky ní si lze půjčit až 90 % hodnoty nemovitosti, se splatností až 30 let a volbou fixace úrokové sazby od 1 roku do 10 let. Nejnižší úrokovou sazbu UniCredit Bank uvádí již od 2,22 % p.a. u hypoték do 80 % hodnoty nemovitosti.

Jak je u běžné hypotéky zvykem, je potřeba ji zajistit zástavním právem ve prospěch banky. Zajištění může probíhat buď pomocí kupované nemovitosti nebo jakoukoliv jinou nemovitostí v osobním vlastnictví.

Při první návštěvě banky zájemce získá informace o všech požadovaných dokladech a obdrží předběžnou nabídku. Orientačně spočítat splátky hypotéky si každý může také díky hypokalkulačce na webových stránkách banky.

Pro řadu lidí může být podstatné, že kromě peněz na samotnou nemovitost UniCredit Bank nabízí i nějaké peníze navíc. Těmito finančními prostředky může žadatel pokrýt třeba náklady na vybavení nového bytu nebo domu.

Refinancování/konsolidace u UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí refinancování hypoték i běžných půjček. Pro oba finanční produkty poskytuje prakticky stejné podmínky, jako u své běžné hypotéky a PRESTO půjčky. Refinancování je výrazně jednodušší, než když si člověk bere novou hypotéku nebo půjčku.

Zajímavou on-line kalkulačku má na svých stránkách UniCredit Bank na refinancování hypotéky. Do červeně vyznačených míst se zadávají konkrétní údaje.

V případě refinancování běžného úvěru (nikoliv hypotéky) jde o tzv. PRESTO půjčkupřevedení úvěrů. Jedná se o účelovou půjčku, která nabízí možnost převést si jeden úvěr či sloučit více úvěrů, kreditní karty a kontokorenty do jedné výhodnější půjčky za účelem úspory. Jinými slovy, u UniCredit Bank lze využít jak refinancování, tak konsolidaci půjček.

Kreditní karty

UniCredit Bank má poměrně pestrou nabídku kreditní karet. Každá má trochu jiné podmínky a každý musí zvážit, která by se pro jeho účely hodila nejlépe. Parametry jednotlivých kreditních karet prezentuje následující tabulka:

Název kreditní kartyLimitÚroková sazbaBezúročné obdobíMěsíční poplatek
Visa Classic Credit10 000 – 250 000 Kč1,95 %až 45 dnů40 Kč
Visa Gold Credit 50 000 – 500 000 Kč1,33 %až 45 dnů120 Kč
MC Miles & More Standard10 000 – 250 000 Kč1,95 %až 45 dnů70 Kč
MC Miles & More Gold 50 000 – 500 000 Kč1,58 %až 45 dnů170 Kč
VISA AXA CLUB10 000 – 250 000 Kč1,95 %až 45 dnů30 Kč
VISA Generali10 000 – 250 000 Kč1,95 %až 45 dnů30 Kč

Podrobnosti o jednotlivých kreditních kartách od UniCredit Bank zájemce nalezne na webových stránkách. Využití kreditních karet přináší řadu benefitů jako je například možnost připojení k věrnostnímu programu U-šetřete.

Další produkty UniCredit Bank

Mezi další finanční produkty UniCredit Bank patří například termínované vklady, spořicí účet, podílové fondy, stavební spoření od Wüstenrot a také různé produkty pojištění:

 • životní pojištění
 • majetkové pojištění
 • cestovní pojištění
 • auto pojištění

UniCredit Bank také vede tzv. investiční akademii. V té lidem radí, jak začít investovat, do čeho investovat a čemu by měl člověk věnovat největší pozornost. I neznalé se pokusí naučit orientovat se ve světě investic.

O společnosti

UniCredit Bank zahájila svou činnost na českém trhu v listopadu 2007, vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. Od prosince 2013 funguje banka v ČR a na Slovensku pod jednotným obchodním názvem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Síť 99 poboček UniCredit Bank doplňují obchodní místa fungující na franšízovém principu. Tyto pobočky fungují pod jménem UniCredit Bank Expres a díky nim se dostupnost bankovních produktů a služeb od UniCredit Bank značně rozšiřuje.

Kontakt

Webová stránka – www.unicreditbank.cz

Infolinka: 800 14 00 14 300 (od 7 do 22 hod, sobota a neděle od 8 do 22 hod)

Emergency linka pro blokaci karet: 221 210 012 (v časech mimo dostupnost infolinky)

Sídlo společnosti:
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
Želetavská 1525/1
140 92 Praha 4 – Michle

Pro vnitrostátní platební transakce kód banky 2700.
Pro mezinárodní platební transakce kód SWIFT/BIC BACXCZPP.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.