Okamžitá půjčka pro zadlužené – bez nahlížení do registru – srovnání

Okamžité půjčky pro zadlužené v dnešní době poskytují jen nebankovní společnosti. Tyto půjčky dokáží krátkodobě vyřešit finanční potíže nebo vyplnit chybějící finance před výplatou. Jsou však správnou volbou? Jaká rizika se s těmito půjčkami pojí? Co vše může klient od okamžitých půjček pro zadlužené očekávat?

Okamžité půjčky pro zadlužené se v dnešní době nachází jen v nabídce nebankovních společností. Vyznačují se tím, že si o ně mohou zažádat i lidé s vysokými dluhy, s exekucemi nebo se záznamem v registru dlužníků.

Okamžité půjčky pro zadlužené jsou nejrizikovějšími úvěry vůbec – ať z pohledu žadatele, tak z pohledu poskytovatele. Dokonce i nebankovní společnosti je nabízí jen zřídka.

Využití okamžité půjčky

Žadatelé o okamžitou půjčku pro dlužníky často tento produkt využívají při náhlé finanční tísni nebo neočekávaných výdajích. Okamžitá půjčka jim může pomoci překlenout krátké období finančních potíží.

Okamžité půjčky pro zadlužené či půjčky pro lidi v exekuci patří mezi nejrizikovější úvěrové produkty vůbec.

Vyhledávané jsou okamžité půjčky pro zadlužené především takovými klienty, kteří byli se svými žádostmi o půjčku odmítnuti i samotnými nebankovními subjekty, u kterých žádali například o rychlou půjčku, mikropůjčku, krátkodobou půjčku a podobně.

Parametry okamžitých půjček pro zadlužené

Okamžité půjčky pro zadlužené jsou specifické hned v několika faktorech.

Jejich poskytovatelé jsou ochotni půjčit určitý finanční obnos zadlužené osobě a zaslat jim žádanou částku na účet ještě téhož dne. Internet také nabízí několik nebankovních společností, které slibují okamžité půjčky pro zadlužené ihned a v hotovosti.

Okamžité půjčky pro zadlužené jsou často bez nahlížení do registru dlužníků, mnohé nebankovní společnosti nabízí své půjčky bez nutnosti doložení příjmů, jiné však po klientovi jeho bonitu, tedy schopnost splácet, vyžadují vykázat.

Nebankovní půjčky online bez registru jsou často inzerovány právě jako okamžité půjčky pro zadlužené. Pro získání takového produktu je často nutné doložit pravidelný příjem.

Často se tyto druhy půjček skrývají za jinými názvy, například:

K vyřízení okamžitých půjček stačí jen internet, potřebný k vyplnění online formuláře, mobilní telefon pro potvrzení okamžité půjčky a občanský průkaz – mnohdy jediný dokument, který klient při žádání o okamžitou půjčku pro zadlužené potřebuje.

Tento druh půjček se však vyznačuje velmi vysokými úroky, RPSN a mnohými poplatky. Člověk tak při splácení zaplatí o mnoho víc, než si půjčil.

Pro tento typ okamžitých půjček je také charakteristická velmi krátká doba splatnosti, což může být pro zadlužené lidi nemalým problémem. Jen málokteré nebankovní sektory nabízí splácet déle než jen několik dnů nebo týdnů.

Okamžitá půjčka pro zadlužené poskytne klientovi jen krátkodobou útěchu.

Na co si dát pozor?

Některé neprověřené okamžité půjčky pro zadlužené se v dnešní době pojí s přízviskem novodobá lichva“.

Mnozí je tak nazývají například kvůli velmi vysokým poplatkům a úrokům nebo možností uzavřít půjčku na směnku, při níž člověk ručí svým veškerým majetkem bez možnosti vyjednávání.

Půjčky pro zadlužené jsou stejně jako rychlé půjčky do výplaty pouze krátkodobým řešením finančních problémů.

Existuje však několik faktorů, díky kterým se dá rozpoznat nebankovní půjčka od lichvářského produktu. Například:

  • přehlednost smlouvy
  • srozumitelnost a dostupnost informací o půjčce
  • neplatí se poplatek za posouzení a sjednání
  • kladné nebo alespoň průměrné ohlasy klientů na nezaujatých stránkách či recenzích na internetu

V každém případě by si měl žadatel řádně a pečlivě pročíst smlouvu od poskytovatelů okamžitých půjček pro zadlužené, popřípadě zkonzultovat s právníkem, pročíst recenze na internetu nebo se zeptat někoho, kdo má se společností nějaké zkušenosti.

Okamžitá půjčka pro zadlužené funguje jen jakási finanční náplast. Poskytne klientovi pouze krátkodobou útěchu, nevyřeší jeho dlouhodobé finanční problémy.

V tíživé finanční situaci může pomoci bankovní či nebankovní konsolidace půjček. Je však nutné o ni zažádat ještě před tím, než se člověk dostane do dluhové spirály.

Nevýhodné podmínky těchto okamžitých půjček pro zadlužené klientovu špatnou finanční situaci často ještě zhorší. Člověka mohou tyto nové úvěry, které není jednoduché splácet, neboť jsou drahé a často krátkodobé, zavést až do dluhové pasti. Z ní už pak vede jen jedna cesta – osobní bankrot.

Ještě větším extrémem v rámci nebankovních půjček jsou pak půjčky pro dlužníky s exekucí. I přes to, že je povinností každé bankovní i nebankovní instituce prověřit finanční situaci každého klienta, stále se najde pár takových, které půjčky v exekuci poskytují.

Poskytovatelé okamžitých půjček

Několik nebankovních sektorů v ČR nabízí okamžité vyplacení žádané částky i zadluženým, jedná se například o:

Následující tabulka porovnává výše zmíněné nebankovní produkty, díky kterým lze rychle sehnat potřebnou finanční částku i v případě, že je klient zadlužený.

PůjčkaVýše půjčkyÚroková sazbaRPSNSplatnost
Via SMS půjčka1 000 – 60 000 Kč22 % 621,6 % – 855 % 1 – 30 dní
MobilPůjčka2 000 – 10 000 Kčod 25 % 454 % – 4485 % 21 dní
Express Cash půjčka5 000 – 70 000 Kčod 15 % od 209,78 % 14 – 20 měsíců
Smart půjčka50 000 – 300 000 Kč 18 % od 19,64 % 12 – 48 měsíců

Via SMS půjčka

Via SMS půjčka se řadí mezi rychlé a krátkodobé půjčky nebankovního charakteru. Výše první půjčky pro nové klienty od Via SMS se pohybuje od 1 000 Kč do 16 000 Kč a je poskytována a vedena zdarma a bez poplatků.

Při dalším žádání lze osvědčeným klientem zažádat o výši úvěru až do 60 000 Kč. S dalšími žádostmi o Via SMS půjčku se však zvyšují jak úrokové sazby, tak RPSN.

Via SMS půjčku lze sjednat prostřednictvím online formuláře nebo pomocí SMS.

Jedná se o rychlou půjčku, tedy žádaná finanční částka se na účtu žadatele objeví ihned po schválení, dále o půjčku bez nahlížení do registru, nikoliv však o půjčku bez doložení příjmů.

MobilPůjčka

Stejně jako výše zmíněná Via SMS je MobilPůjčka krátkodobou a rychlou půjčkou poskytovanou nebankovní společností.

Nový klient u MobilPůjčky může zažádat o úvěr do maximální výše 4 000 Kč přes online formulář. Při dalších žádostech může žádat o půjčku do 10 000 Kč a osvědčeným zákazníkům stačí zaslat SMS.

Datum splatnosti je vždy 21 dní s možností prodloužení o dalších 14 dní za poplatek.

Express Cash půjčka

Express Cash se od ostatních půjček liší tím, že její způsob vyplacení probíhá hotovostní formou. Splatnost má Express Cash půjčka delší než předchozí dva nebankovní produkty, pohybuje se v řádech několika měsíců, nikoliv dnů.

Na výběr je v rámci Express Cash půjčky z doby splatnosti 14, 17 a 20 měsíců. Lze zažádat o částky od 5 000 do 70 000 Kč.

Express Cash je půjčkou na ruku pro zadlužené, při podání žádosti se nenahlíží do registru dlužníků. Příjmy (například měsíční plat, důchod, mateřská apod.) se ovšem dokládají, nejedná se o půjčku pro nezaměstnané.

Podmínkou pro poskytnutí Express Cash půjčky je totiž pravidelný příjem a nájemní smlouva nebo list vlastnictví k vlastní nemovitosti.

Smart půjčka

Při Smart půjčce lze sjednat úvěr pouze online. Na rozdíl od výše zmíněných produktů má tato nebankovní půjčka pevně danou úvěrovou sazbu 18 %.

Klient s minimálním věkem 25 let může zažádat o částku od 50 000 Kč do 300 000 Kč. Splatnost Smart půjčky je od 12 do 48 měsíců. Vedení úvěru je zdarma, za sjednání se však platí poplatek 500 Kč.

Smart půjčka se řadí mezi rychlé půjčky. Při jejím sjednávání není potřeba nahlížet do registru dlužníků, dokládají se však klientovy příjmy. Podpis smluv probíhá elektronicky.

srovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.