Banka Creditas – recenze, hypotéka, termínovaný vklad

Půjčka až 1 880 000 Kč

Úrok od 4,9 %

  • Peníze lze použít na cokoliv
  • Možnost vyřízení online
  • Dobré hodnocení
Mám zájem o Creditas půjčku

Počátky české banky Creditas sahají až do roku 1996, kdy byla založena První třebíčská záložna. V roce 2010 se přejmenovala na Creditas. Od 1. ledna 2017 získala Creditas bankovní licenci a stala se z ní Banka Creditas (podobným procesem prošla například i Trinity Bank). V současnosti nabízí běžné účty, půjčky, hypotéky a další bankovní produkty.

Creditas spustila první multibankovní aplikaci na českém trhu s názvem Richee. Ta dokáže propojit účty z různých bank a následně s nimi lehce pracovat. Zájemce o Richee nemusí mít u banky Creditas účet. Avšak přímo v aplikaci lze zřídit běžný účet Richee s úrokem 1,5 % ročně. K tomuto účtu dostane klient zdarma platební kartu a každý měsíc může bez poplatků vybrat pětkrát z libovolných bankomatů v ČR.

Peníze zdarma a bez čekání? CreditStar nabízí až 7 000 Kč na 30 dní s RPSN 0 %. Půjčka je vyplacena na účet ihned po schválení online žádosti.

Více o CreditStar půjčce >

Banka Creditas nabízí produkty v kategoriích: běžný účet, spořící účet, půjčka, hypotéka, termínovaný vklad, dluhopisy, spotřebitelský úvěr zajištěný nemovitostí a půjčka na bydlení.

Creditas běžný účet

Banka Creditas nabízí klasický běžný osobní účet. Vedení účtu a nejběžnější transakce jsou zdarma. Měsíčně nabízí pět výběrů z libovolného bankomatu v ČR zdarma. Každý další výběr je účtován poplatkem 20 Kč.

Běžný účet u banky Creditas lze založit online, v internetovém bankovnictví nebo na pobočce

Creditas spořící účet

Banka Creditas nabízí také spořící účet. Při vkladech do 750 000 korun je úroková sazba 0,8 % ročně. Pokud vklad převýší tuto sumu, je úroková sazba spořícího účtu ve výši 1,1 % ročně.

Termínovaný vklad Creditas

Termínovaný vklad banky Creditas se zakládá k běžnému účtu, jehož vedení je zdarma. U ročního termínovaného vkladu je roční úroková sazba 1,60 %. U dvouletého termínovaného vklad je úrok 2,00 %, u tříletého vkladu je úrok 2,10 % a u desetiletého vkladu je úrok 3,10 % ročně.

Vklad je možný v korunách i v eurech. Minimální výše korunového termínového vkladu je stanovena na 5 000 Kč.

Creditas dluhopisy

Úroková sazba sjednaná při emisi je fixní. Po celou dobu životnosti dluhopisu se nemění. Nabízená emise dluhopisů má stanovenou výplatu výnosů jedenkrát ročně zpětně. Na výplatu výnosů se tak nemusí čekat až do splatnosti dluhopisu.

Creditas spotřebitelský úvěr zajištěný nemovitostí

Creditas nabízí možnost žádosti o spotřebitelský úvěr, který je zajištěný nemovitostí. Je to tzv. bezúčelový úvěr. Klient není omezen ve využití zajištěného spotřebitelského úvěru.

TIP: Půjčku bez doložení příjmu a bez zajištění až do výše 30 000 Kč nabízí společnost Zaplo Finance. Zaplo půjčku lze sjednat online, peníze mohou klienti obdržet již do 15 minut od schválení. První Zaplo půjčka je navíc zcela zdarma –⁠ bez úroků a jiných poplatků.

Nejnižší částka úvěru je u banky Creditas 50 000 Kč. Maximální částka úvěru je 1 880 000 Kč. Splácet úvěr lze v rozmezí 1 rok až 20 let. Na spotřebitelský úvěr je možné kdykoliv zdarma vložit mimořádnou splátku nebo zdarma úvěr zcela doplatit.

Úroky bankovního úvěru Creditas pohybují od 4,9 % ročně. Úroková sazba je fixní po celou dobu splácení úvěru. Stanovuje se až individuálně na základě bonity klienta.

Poplatky za přijetí a posouzení žádosti o úvěr nejsou, děje se tak zdarmaPoplatek za vypracování smluvní dokumentace zajištěného úvěru je 4 % z dohodnuté jistiny úvěru (minimálně 3 000 Kč a maximálně 21 000 Kč). 

Správa a vedení spotřebitelského úvěru u banky Creditas je zdarma

Hypotéka banky Creditas

Od září 2019 poskytuje svým klientům banka Creditas i klasické hypotéky. Mezi hlavní výhody patří rychlost vyřízení, nízká úroková sazba a volba pojištění podle preferencí klienta.

Aktuálně nabízí banka Creditas úrokovou sazbu 2, 57 % ročně. Za zpracování úvěru a smluvní dokumentace si účtuje poplatek ve výši 2 700 Kč. Klient se dále musí připravit na úhradu nákladů spojených s vypracováním odhadu nemovitosti. V závislosti na typu ocenění se jedná o 1 000 až 4 900 Kč.

Banka Creditas poskytuje u hypotéky splatnost až 30 let, dobu fixace 3,5,7 nebo 10 let a zájemce může zažádat až o 80 % hodnoty zastavené nemovitosti. Mimořádná splátka nebo dokonce předčasné splacení není zatíženo žádným poplatkem.

Půjčka na bydlení

Banka Creditas nabízí také půjčku na bydlení.

Tu ze využít na nákup nemovitosti, výstavbu obytné nemovitosti, rekonstrukci. V rámci této půjčky na bydlení je poskytováno refinancování úvěrů na bydlení či konsolidaci dříve poskytnutých úvěrů, které byly použity na investici do nemovitosti. Dále na vypořádání spoluvlastnických a dědických nároků k nemovitosti.

Je vyžadováno ocenění nemovitosti, ke které bude zřízeno zástavní právo za účelem zajištění úvěru. 

Půjčka na bydlení se poskytuje od 50 000 Kč na dobu trvání až 20 let od poskytnutí. Výše úvěru je až do 80 % hodnoty nemovitosti. Klient může zdarma kdykoliv vložit mimořádnou splátku nebo úvěr na bydlení zcela doplatit.

K půjčce na bydlení je třeba:

  • být plnoletý (max. věk pro poskytnutí úvěru je 65 let)
  • vyplnit žádost u poskytnutí úvěru
  • doložit občanský průkaz, potvrzení o výši příjmů nebo daňové přiznání za poslední 2 ukončená zdaňovací období
  • výpis z účtu za poslední 2 měsíce a jeden do stáří max. 6 měsíců
  • výpisy z bankovního a nebankovního registru klientských informací ne starší jednoho měsíce.

Poplatek za vypracování dokumentace 2 % z dohodnuté jistiny úvěru (min. 3 000 Kč, max. 15 000 Kč). Správa, vedení a výpis z úvěru je zdarma. Změny v úvěrové dokumentaci na základě podnětu dlužníka 3 000 Kč.

3 čerpání jsou pro klienta měsíčně zdarma, za 4. a každé další čerpání v měsíci je poplatek 500 Kč.

Creditas refinancování

Banka Creditas v rámci půjčky na bydlení poskytuje refinancování úvěrů poskytnutých na bydlení.

Creditas konsolidace

V rámci půjčky na bydlení nabízí banka Creditas konsolidaci neboli sloučení dříve poskytnutých úvěrů, jež byly použity na investici do nemovitosti.

Kontokorent Creditas

Banka Creditas kontokorent v současné době nenabízí.

O společnosti Creditas

Počátky české banky Creditas sahají až do roku 1996. Tehdy byla založena První třebíčská záložna. Díky svému dynamickému růstu se z lokální záložny stala největší českou záložnou. V roce 2010 se přejmenovala na Creditas.

Od 1. ledna 2017 získala záložna Creditas bankovní licenci a stala se z ní Banka Creditas. Banka Creditas je v současné době členem české skupiny Unicapital.

Kontakt

www.creditas.cz
info@creditas.cz
800 888 009
583 037 099

Sídla společnosti:

Firemní centrum Praha
Sokolovská 675/9 (5. patro)
186 00, Praha 8 – Florenc

Firemní centrum Olomouc
tř. Svobody 1194/12 (1. patro)
779 00, Olomouc

Firemní centrum Brno
nám. Svobody 94/23 (1. patro)
602 00, Brno

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 2250.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC CTASCZ22.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.