Konsolidace půjček online – nebankovní

Co je konsolidace? Konsolidace půjček spočívá ve sloučení dvou a více stávajících půjček do jedné nové. Jejím hlavním účelem je minimalizovat úroky a poplatky, za příjemný bonus lze považovat mnohem lepší přehled o pravidelných splátkách.

Konsolidaci úvěrů a konsolidaci dluhů dnes poskytují jak bankovní, tak nebankovní společnosti. Jak konsolidace půjček funguje, za jakých podmínek ji lze sjednat a jaké konkrétní instituce ji nabízejí?

Konsolidace půjček je finančním produktem, který v současnosti nabízí většina bank na českém trhu. Existuje také nebankovní konsolidace, jíž lze najít v portfoliu některých větších nebankovních institucí.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Co je konsolidace půjček?

Co je konsolidace ve své podstatě? Jde o bankovní či nebankovní sloučení půjček. Splácení se tím výrazně usnadní, sníží se náklady na splácení a zároveň se zvýší pravděpodobnost zdárného vyřešení celkového dluhu bez prodlení a zbytečných sankcí.

TIP: dlužníci mohou využít takzvaného milostivého léta, kdy bude po uhrazení původního dluhu a paušálního poplatku za exekuční náklady zbytek úroků a sankcí odpuštěn.

V praxi se také na otázku, co je konsolidace, uvádí, že konsolidace půjček znamená převzetí existujících dluhů vybranou institucí. Tyto dluhy vybraná instituce jednorázově splatí a klientovi poskytne úvěr nový. Obvykle je možné půjčit si i také určitou částku navíc v rámci nového úvěru.

U Equa Bank lze sjednat konsolidaci půjček online s RPSN od 4,9 %.
Mám zájem o sloučení půjček až do 700 000 Kč >

Banky i nebankovní společnosti se vždy snaží získat nové spokojené zákazníky. Jsou ochotny nabídnout zájemcům o konsolidaci nadstandardní podmínky jako výhodnější úrokové sazby či delší dobu splatnosti.

Konsolidace půjček online

Poskytovatelé úvěrů většinou nabízejí sjednání bankovní i nebankovní konsolidace online. Existuje samozřejmě také možnost navštívit některou z poboček.

Konsolidací půjček u MONETA Money Bank snížíte své splátky až o 50 %.
Mám zájem o konsolidaci půjček s úrokem od 3,5 % >

Jak funguje konsolidace půjček online? Obvykle probíhá vyplněním krátkého formuláře na internetu. Do žádosti klient vyplní informace o úvěrech, které chce konsolidovat, konkrétně výši splátky, poskytovatele a zbývající dluh. Poté zadá rovněž kontaktní a osobní údaje a takto vyplnění formulář konsolidace online odešle.

Konsolidace půjček – výhody

Výhody konsolidace půjček do jednoho úvěru lze shrnout do několika základních bodů:

  • snížení měsíční splátky (úspora až 30 %)
  • lepší přehled o vlastních financích
  • možnost znovu sjednat podmínky půjčky
  • sjednání konsolidace půjček i vedení úvěrového účtu bez poplatků

Za výhodu může být považována také možnost půjčit si peníze navíc, kterou jednotliví poskytovatelé ke konsolidaci ůvěrů běžně nabízejí.

V této souvislosti je dobré si uvědomit, že navýšením půjčky i nejlepší nebankovní konsolidace poněkud ztrácí smysl. Pokud finanční situace není ideální, další půjčka ji určitě nezlepší.

Konsolidaci půjček je třeba nezaměňovat s tzv. půjčkou pro zadlužené. Konsolidace půjček pro dlužníky může významně pomoci. U půjček pro zadlužené je to přesně naopak.

Jaké typy úvěrů je možné konsolidovat?

Bankovní i nebankovní společnosti sloučí půjčky a mikropůjčky různých druhů:

Maximální celková výše dluhu i maximální počet úvěrů, které lze sloučit, se liší v závislosti na konkrétním peněžním ústavu. U některých bank lze konsolidovat například až deset půjček v celkové výši 600 tisíc korun, u jiných až ve výši milionu korun.

Ne vždy lze problém řešit pomocí konsolidace půjček. Jedná-li se o žadatele s exekucemi, bez trvalého příjmu či bez dostatečně vysokého příjmu, banky ani další poskytovatelé bankovní či nebankovní konsolidaci neumožní.

Do konsolidace se jednoznačně vyplatí zahrnout dluhy na kreditních kartách, jelikož se s nimi zpravidla pojí vysoké úroky.
Do konsolidace se jednoznačně vyplatí zahrnout dluhy na kreditních kartách, jelikož se s nimi zpravidla pojí vysoké úroky.

Konsolidace půjček pro dlužníky

Konsolidace půjček je jednou z možností, jak řešit hromadící se dluh. Jde o alternativu k rizikovým půjčkám, mezi které patří půjčka na směnku či půjčka pro zadlužené.

Konsolidace půjček pro dlužníky sloučí všechny závazky a často sníží splátku až o 50 %. Může tak pomoci i lidem v exekuci.

Zonky nabízí konsolidaci neomezeného počtu půjček až do 900 tisíc Kč.
Mám zájem o nebankovní konsolidaci s úrokem od 2,99 % >

Méně bonitní lidé čelí obvykle komplikacím při sjednání bankovní i nebankovní konsolidace půjček. Mohou však využít variantu konsolidace bez registru. Pojí se však zpravidla s vyšší úrokovou sazbou.

Bankovní konsolidace úvěrů

Bankovní konsolidace dluhů jsou nabízeny všemi velkými bankami. Ty jsou v porovnání s nebankovními společnostmi mnohem opatrnější s vyhodnocováním bonity žadatelů o konsolidaci dluhů

Podmínky konsolidace půjček, maximální výše dluhu, doba splatnosti i maximální počet konsolidovaných úvěrů se u jednotlivých poskytovatelů liší. Většina níže uvedených bank nabízí konsolidaci online, žádost o sjednocení půjček proto zabere pouze pár minut.

Zde je srovnání konsolidace půjček :

Air Bank 

Air Bank konsolidace půjček se sjednává až pro 10 různých úvěrů ve výši od 10 000 Kč do 900 000 Kč a s dobou splatnosti 6 až 120 měsíců. Pro konsolidace od 200 000 výše poskytuje Air Bank výhodný úrok 3,9 %.

Nevýhodou je nižší šance na kladné vyhodnocení žádosti o konsolidaci – schvalovatelnost se v současné době pohybuje kolem 20 %.

Česká spořitelna

Česká spořitelna konsolidace půjček umožňuje sloučit až 10 půjček do výše 800 000 . Úroková sazba je u této konsolidace 4,9 %.

Česká spořitelna umožňuje zdarma až dvakrát ročně odložit splátku a při řádném splácení odpustí dlužníkovi až 15 splátek. 

ČSOB

ČSOB konsolidace půjček sloučí neomezený počet úvěrů ve výši 20 000 Kč až 800 000 Kč. Doba splatnosti je od 12 do 120 měsíců a úroková sazba začíná na 4,9 %.

Konsolidace ČSOB je zcela bez poplatků, navíc lze v průběhu splácení měnit výši splátek. Banka dále nabízí garantovanou úrokovou sazbu 5,7 % v případě převedení půjček ve výši alespoň 50 000 Kč.

Equa bank

Equa bank konsolidaci lze sjednat pro neomezený počet bankovních i nebankovních úvěrů. Rozsah konsolidace je 50 000 Kč až 700 000 Kč a doba splatnosti 12 až 120 měsíců.

RPSN u Equa bank začíná na 4,9 %. Výši měsíčních splátek je v průběhu splácení možné zdarma měnit, bez poplatků je také vyřízení, vedení a předčasné splacení úvěru. Ke konsolidaci Equa bank si lze sjednat výhodné pojištění schopnosti splácet.

Hello bank

Konsolidace půjček Hello bank je nabízena až do výše 1 000 000 Kč a s dobou splatnosti 6 až 120 měsíců. Úroková sazba se pohybuje v rozmezí 5,39 až 16,35 % a sjednání, vedení i předčasné splacení půjčky je bez poplatků.

Mezi výhody sloučení půjček Hello bank patří nastavení a sjednání úvěru online. Konsolidace může zahrnovat bankovní a nebankovní půjčky, kontokorenty a kreditní karty.

Komerční banka

Konsolidace půjček KB sloučí bankovní i nebankovní úvěry, kontokorenty a kreditní karty. Její maximální výše je 2 500 000 Kč a doba splácení 12 až 96 měsíců. Úrok začíná na 3,8 %.

Mezi největší výhody tohoto produktu patří nulové poplatky za vedení i předčasné splacení úvěru a minimální administrativní nároky na žadatele. Nevýhodou konsolidace úvěru u Komerční banky je platba 490 Kč za žádost o konsolidaci online.

mBank

Konsolidace půjček mBank může zahrnovat až 10 různých úvěrů do výše 500 000 Kč. Úroková sazba je 9,9 % a lze ji až o 2 % snížit, pokud se ke konsolidaci sjedná pojištění schopnosti splácet.

Se sjednáním úvěru se u mBank nepojí žádné poplatky, sloučit je však možné jen půjčky, které jsou spláceny alespoň 4 měsíce. Doba splatnosti je volitelná v rozmezí 12 až 96 měsíců.

MONETA Money Bank

Konsolidace půjček MONETA Money Bank dokáže sloučit půjčky, kontokorenty i dluhy z kreditních karet. Maximální limit konsolidace dosahuje 800 000 Kč s délkou splácení až 10 let. Úroková sazba se pohybuje od 4,8 %, vše ovšem záleží na individuálním posouzení konkrétní žádosti.

Se sloučením půjček u MONETA Money Bank se pojí řada poplatků, například za sjednání na pobočce nebo po telefonu. Naopak sjednání on-line je zcela zdarma.

Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna nabízí konsolidaci ve výši od 50 000 Kč do 800 000 Kč a s dobou splácení až 120 měsíců. Úroková sazba začíná na 4,9 %.

S úvěrem se nepojí žádné poplatky za jeho vedení či zpracování, v případě, kdy měsíční příjem klienta dosahuje 10 tisíc Kč. Zdarma jsou také mimořádné splátky. V průběhu splácení je umožněno splátky snížit, zvýšit či doložit.

Raiffeisenbank

U Raiffeisenbank lze konsolidovat různé typy půjček v celkové výši až 800 000 Kč. Klient má možnost získat bonusovou úrokovou sazbu od 2,99 % do 9,9 %.

Doba splácení se pohybuje od 6 do 120 měsíců, den splátky v měsíci si klient volí dle vlastního uvážení. Výhodou je možnost pojištění proti riziku ztráty zaměstnání a pracovní neschopnosti.

Sberbank

Takzvaná FÉR konsolidace od Sberbank umožňuje sloučení různých typů úvěrů ve výši od 50 000 Kč do 1 000 000 Kč.Úroková sazba začíná již na 2,77 %, s konsolidací se nepojí žádné poplatky za sjednání ani vedení.

Tuto konsolidace online sjednat nelze, vše je třeba řešit telefonicky nebo na pobočce.

UniCredit Bank

Konsolidace od UniCredit Bank je nabízena ve výši 20 000 Kč až 1 000 000 Kč se splatností od 12 do 120 měsíců, přičemž nad 300 000 Kč může být vyžadován spolužadatel. Úroková sazba začíná na 2,6 %, s konsolidací se pojí poplatek za sjednání 1 500 Kč. Klienti mohou až pětkrát odložit splátku.

Mnohé z těchto bank nabízejí možnost sjednání konsolidace online a online kalkulačku konsolidace na svých webových stránkách. Zájemce si tak může udělat představu o tom, kolik peněz díky sloučení půjček ušetří, aniž by obcházel jednotlivé pobočky.

Díky bankovní konsolidaci lze měsíčně ušetřit poměrně vysokou částku. Je však třeba počítat s přísnějšími podmínkami než u konsolidace nebankovní.
Díky bankovní konsolidaci lze měsíčně ušetřit poměrně vysokou částku. Je však třeba počítat s přísnějšími podmínkami než u konsolidace nebankovní.

Nebankovní konsolidace půjček

Podmínky nebankovní konsolidace půjček nejsou tak výhodné jako u konsolidací nabízených bankami. Nebankovní konsolidace půjček však může být mnohem dostupnější a dosáhnou na ni i klienti, jimž by banka konsolidaci neposkytla.

U níže uvedených společností lze sjednat nebankovní konsolidaci online. Maximální výše dluhů ani maximální počet konsolidovaných půjček se příliš neliší od sloučení půjček bankami.

Podmínky pro konsolidaci půjček se u jednotlivých nebankovních poskytovatelů liší, obvykle je možná konsolidace půjček a konsolidace mikropůjček. Nebankovní konsolidace umožňuje sloučit i leasingy, kreditní karty a kontokorenty.

Cetelem

Cetelem konsolidace půjček umožňovala sloučit neomezené množství půjček až do výše 1 000 000 Kč. RPSN u této nebankovní konsolidace začínala na 6,06 % a Cetelem konsolidace nevyžadovala doložit příjem. Registr dlužníků a případný záznam také nehrál roli.

Cetelem se však před několika lety změnil na banku Hello Bank. Ta dnes nabízí konsolidaci půjček s podobnými parametry.

Home Credit

Konsolidace půjček Home Credit se sjednává pro neomezený počet úvěrů do výše 600 000 Kč. Doba splácení je 24 až 120 měsíců a výše RPSN začíná na 8,1 %. Pro schválení úvěru je nutné doložit dostatečný příjem a dobrou platební historii.

K Home Credit konsolidaci jsou nabízený různé doplňkové služby, díky kterým lze splátky odložit nebo změnit jejich výši. Vyřízení, vedení i předčasné splacení úvěru je zdarma.

Zonky

Konsolidaci půjček Zonky je možné sjednat pro úvěry ve výši 5 000 Kč až 900 000 Kč. Doba splácení půjčky Zonky je volitelná v rozmezí 6 až 84 měsíců a úroková sazba začíná na 2,99 %.

Výhodou konsolidace od Zonky je absence poplatků za vedení i předčasné splacení úvěru, nízké úrokové sazby a snadné vyřízení, které probíhá na internetu prostřednictvím online žádosti.

Nebankovní sloučení půjček je obecně mnohem dostupnější. Na druhou stranu nebankovní konsolidace nenabízí tak velké limity, jako je tomu u některých bankovních konsolidací půjček.

srovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.