Konsolidace půjček – sjednocení a sloučení půjček

Konsolidace půjček je finanční produkt nabízených bankami i nebankovními společnostmi. Možnost sjednocení půjček a mikropůjček nabízí většina bank na našem trhu. Podmínky jednotlivých bank se různí. To znamená, že produkty nabízí rozdílné podmínky a díky našemu srovnání konsolidací online je možné si vybírat nejlepší konsolidaci půjček.

V případě více finančních závazků může být konsolidace půjček vhodným a chytrým řešením. Během konsolidace dojde ke sloučení všech vašich půjček do jednoho úvěru. Místo placení více společnostem se hradí pouze jedna pravidelná splátka jediné společnosti.

Lidem se často plete refinancování a konsolidace. Refinancování se poskytuje pro jednu půjčku, zatímco konsolidace platí pro dvě a více úvěrů.

Výhody sjednocení půjček do jednoho úvěru:

  • je možné ušetřit na měsíčních splátkách a úrocích a
  • člověk má lepší přehled o financích.
  • sjednocením půjček se vytvoří úvěr s lepšími podmínkami, než které by pro podobnou půjčku bylo možné získat

Konsolidace se často žádá u jiných bank, než u kterých je současný dluh veden. Banky se totiž vždycky snaží získat nové spokojené zákazníky, proto jsou ochotny nabídnout nadstandardní podmínky pro zájemce o konsolidaci. Klienti mohou získat lepší podmínky, mezi kterými je nižší úroková sazba a delší délku splatnosti a tím menší měsíční splátka.

Při konsolidaci půjček je možné sjednotit odlišné typy úvěrů – mohou se sloučit:

Bohužel, z mnoha různých důvodů někteří lidé svůj problém s financemi konsolidací řešit nemohou, protože jim ji ani banky ani nebankovní instituce neumožní. Jsou to například žadatelé s exekucemi, bez trvalého příjmu nebo osoby bez dostatečného příjmu (např. důchodci nebo ženy na mateřské dovolené). V takovém případě tito lidé mohou využít ještě zadání inzerátu na některém tržišti poptávek půjčky.

Bankovní konsolidace

Bankovní konsolidace jsou nabízeny všemi hlavními bankami. Na rozdíl od nebankovních konsolidací jsou však mnohem opatrnější s vyhodnocováním bonity žadatelů o konsolidaci, což může způsobit, že většina dlužníků na bankovní konsolidaci nedosáhne.

Banky nabízející konsolidaci:

Zde seznam bank nabízející online konsolidaci, sloučení, sjednocení půjček:

Air Bank konsolidace půjček se sjednává až pro 10 různých úvěrů. Tyto úvěry mohou mít výši od 5 000 do 900 000 Kč a konsolidovanou půjčku lze splácet 6 až 120 měsíců. Pro konsolidace od 300 000 výše poskytuje Air Bank výhodný úrok 4,9 %. Nevýhodou je ale nižší šance na vyhovění žádosti o konsolidaci, která se v současné době pohybuje kolem 20 % všech podaných žádostí.

Česká spořitelna konsolidace půjček umožňuje sloučit až 10 půjček do výše 800 000 . Úroková sazba je u této konsolidace 5,9 %. Česká spořitelna umožňuje zdarma až dvakrát ročně odložit splátku a při řádném splácení odpustí dlužníkovi až 15 splátek. 

ČSOB konsolidace půjček sloučí neomezený počet úvěrů ve výši 20 000 až 800 000 Kč. Doba splatnosti může být od 12 do 120 měsíců a úroková sazba začíná na 4,9 %. Konsolidace ČSOB je zcela bez poplatků, navíc lze v průběhu splácení měnit výši splátek. Mezi podmínky pro schválení úvěru patří schopnost splácet a plnoletost.

Equa bank konsolidaci lze sjednat pro neomezený počet různých úvěrů. Rozsah konsolidace je 50 000 až 700 000 Kč a doba splatnosti 12 až 120 měsíců. RPSN u Equa bank začíná na 6,06 %. Výši měsíčních splátek je v průběhu splácení možné zdarma měnit, bez poplatků je také vyřízení, vedení a předčasné splacení úvěru. Ke konsolidaci Equa bank si lze sjednat výhodné pojištění schopnosti splácet.

Konsolidace půjček Hello bank je nabízena až do výše 1 000 000 Kč a s dobou splatnosti 6 až 120 měsíců. Úroková sazba se pohybuje v rozmezí 5,7 až 16,35 % a sjednání, vedení i předčasné splacení půjčky je bez poplatků. Mezi výhody sloučení půjček Hello bank patří nastavení a sjednání úvěru online. Konsolidace může zahrnovat bankovní a nebankovní půjčky, kontokorenty a kreditní karty.

Konsolidace půjček KB sloučí bankovní i nebankovní úvěry, kontokorenty a kreditní karty. Její maximální výše je 2 500 000 Kč a doba splácení 12 až 120 měsíců dle uvážení klienta. Mezi největší výhody tohoto produktu patří nulové poplatky za sjednání, vedení i předčasné splacení úvěru a minimální administrativní nároky na žadatele. Maximální výše RPSN je 13,68 %.

Konsolidace půjček mBank může zahrnovat až 10 různých úvěrů do výše 600 000 Kč. Úroková sazba je 3,9 až 9,9 % a lze ji až o 2 % snížit, pokud se ke konsolidaci sjedná pojištění schopnosti splácet. Se sjednáním úvěru se nepojí žádné poplatky, sloučit je ale možné jen půjčky, které jsou spláceny alespoň 4 měsíce. Doba splatnosti je volitelná v rozmezí 12 až 96 měsíců.

Konsolidace půjček MONETA Money Bank dokáže sloučit půjčky, kontokorenty i dluhy z kreditních karet. Maximální limit konsolidace dosahuje 800 000 Kč s délkou splácení až 10 let. Úroková sazba se pohybuje od 4,9 % p.a., vše ovšem záleží na individuálním posouzení konkrétní žádosti. Se sloučením půjček u Monety Money bank se pojí řada poplatků, například za sjednání na pobočce nebo po telefonu. Naopak sjednání on-line je zcela zdarma.

Mnoho z těchto bank nabízí možnost sjednání online konsolidace a online kalkulačku konsolidace. Člověk tak nemusí nikam chodit a může si udělat představu o tom, jak bude nová sloučená půjčka vypadat a kolik peněz může měsíčně ušetřit.

Jak již bylo zmíněno, nebankovní společnosti mohou také nabízet konsolidaci úvěrů za podobných podmínek jako banky.

Nebankovní konsolidace

Nebankovní konsolidace půjček většinou bývá až druhá volba většiny zájemců o sloučení půjček – hlavní důvod jsou o třídu méně výhodné podmínky. Na druhou stranu jsou ale mnohem dostupnější a na konsolidaci tak dosáhnou i lidé, kteří by na ni nemohli dosáhnout u klasických bankovních institucí.

Nebankovní společnosti nabízející konsolidaci:

Zde je seznam nebankovních společností nabízející nebankovní online konsolidaci, sloučení, sjednocení půjček a mikropůjček:

  • Cetelem

Cetelem konsolidace půjček umožňovala sloučit neomezené množství půjček až do výše 1 000 000 Kč. RPSN u této nebankovní konsolidace začínal na 6,06 % a Cetelem konsolidace nevyžadovala doložit příjem. Registr dlužníků a případný záznam také nehrál roli. Cetelem se před několika lety však změnil na Hello Bank, která nabízí podobnou konsolidaci půjček.

Konsolidace půjček Home Credit se sjednává až pro 8 různých úvěrů do výše 600 000 Kč. Doba splácení je 12 až 96 měsíců a RPSN od 10,3 do 30,7 %. Pro schválení úvěru je nutné doložit dostatečný příjem a dobrou platební historii. K Home Credit konsolidaci jsou nabízený různé doplňkové služby, díky kterým lze splátky odložit nebo změnit jejich výši. Vyřízení, vedení i předčasné splacení úvěru je zdarma.

Konsolidaci půjček Zonky je možné sjednat pro úvěry ve výši 20 000 Kč až 750 000 Kč. Doba splácení půjčky Zonky je volitelná v rozmezí 6 až 84 měsíců a úroková sazba začíná na 2,99 %. Nebankovní sloučení půjček je obecně mnohem dostupnější, podmínky pro vyhovění žádosti o konsolidaci nejsou tak přísné. Na druhou stranu ale nebankovní konsolidace nenabízí tak velké limity, jako je tomu u některých bankovních sjednocení půjček. Výhodou konsolidace Zonky je snadné vyřízení, které probíhá na internetu prostřednictvím online žádosti.

Často kladené otázky

Co je potřeba pro konsolidaci?

Sloučení půjček podléhá podobným podmínkám jako získání úvěru. Je nutné doložit dva různé doklady totožnosti, doložit příjem za poslední tři měsíce a výpis z účtu. Prověřuje se bonita

Jaký je rozdíl mezi konsolidací a refinancováním?

Refinancování se poskytuje pro jeden úvěr. Banka nabídne lepší úrok, popřípadě prodlouží dobu splatnosti a tím se sníží měsíční splátka.

Konsolidace se poskytuje pro dva a více úvěrů. Jednotlivé půjčky se vezmou a vytvoří se z nich jedna velká půjčka. Díky konsolidaci půjček a mikropůjček se nemusí platit úrok u každé z nich a ušetřit tak na splátkách. Zároveň to pomůže usnadnit život, jelikož už nebude potřeba si udržovat přehled o všech půjčkách.

Pro koho je určena konsolidace půjček a mikropůjček?

O konsolidaci může zažádat každý dospělý občan. Banka musí prověřit bonitu klienta i v případě, kdy již má úvěry u jiných bank. Podmínky jsou podobné jako u žádosti o úvěr. Pokud je konsolidovaná částka vysoká, může být potřeba spolužadatel – nejčastěji manžel/manželka.

Existuje limit na počet půjček pro konsolidaci?

Limit půjček pro konsolidaci je v kompetenci bank. Některé banky limit dokonce nemají. Mnohem častější je limit na maximální výši dluhu pro sloučení půjček, ten bývá ve sta tisících.

 

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.