Konsolidace půjček – sjednocení a sloučení půjček

Konsolidace půjček je finanční produkt nabízených bankami i nebankovními společnostmi. Možnost sjednocení půjček nabízí většina bank na našem trhu. Podmínky jednotlivých bank se různí. To znamená, že produkty nabízí rozdílné podmínky a díky našemu srovnání konsolidací online je možné si vybírat nejlepší konsolidaci půjček.

V případě více finančních závazků může být konsolidace půjček vhodným a chytrým řešením. Během konsolidace dojde ke sloučení všech vašich půjček do jednoho úvěru. Místo placení více společnostem se hradí pouze jedna pravidelná splátka jediné společnosti.

Lidem se často plete refinancování a konsolidace. Refinancování se poskytuje pro jednu půjčku, zatímco konsolidace platí pro dvě a více úvěrů.

Výhody sjednocení půjček do jednoho úvěru:

  • je možné ušetřit na měsíčních splátkách a úrocích a
  • člověk má lepší přehled o financích.
  • sjednocením půjček se vytvoří úvěr s lepšími podmínkami, než které by pro podobnou půjčku bylo možné získat

Konsolidace se často žádá u jiných bank, než u kterých je současný dluh veden. Banky se totiž vždycky snaží získat nové spokojené zákazníky, proto jsou ochotny nabídnout nadstandardní podmínky pro zájemce o konsolidaci. Klienti mohou získat lepší podmínky, mezi kterými je nižší úroková sazba a delší délku splatnosti a tím menší měsíční splátka.

Při konsolidaci půjček je možné sjednotit odlišné typy úvěrů – mohou se sloučit:

Banky nabízející konsolidaci:

Zde seznam bank nabízející online konsolidaci, sloučení, sjednocení půjček:

Mnoho z těchto bank nabízí možnost sjednání online konsolidace a online kalkulačku konsolidace. Člověk tak nemusí nikam chodit a může si udělat představu o tom, jak bude nová sloučená půjčka vypadat a kolik peněz může měsíčně ušetřit.

Jak již bylo zmíněno, nebankovní společnosti mohou také nabízet konsolidaci úvěrů za podobných podmínek jako banky.

Nebankovní společnosti nabízející konsolidaci:

Zde je seznam nebankovních společností nabízející nebankovní online konsolidaci, sloučení, sjednocení půjček:

Nebankovní sloučení půjček je mnohem dostupnější, podmínky pro vyhovění žádosti o konsolidaci nejsou tak přísné. Na druhou stranu ale nebankovní konsolidace nenabízí tak velké limity pro výši konsolidovaných dluhů, jako je tomu u některých bankovních sjednocení půjček.

Často kladené otázky

Co je potřeba pro konsolidaci?

Sloučení půjček podléhá podobným podmínkám jako získání úvěru. Je nutné doložit dva různé doklady totožnosti, doložit příjem za poslední tři měsíce a výpis z účtu. Prověřuje se bonita

Jaký je rozdíl mezi konsolidací a refinancováním?

Refinancování se poskytuje pro jeden úvěr. Banka nabídne lepší úrok, popřípadě prodlouží dobu splatnosti a tím se sníží měsíční splátka.

Konsolidace se poskytuje pro dva a více úvěrů. Jednotlivé půjčky se vezmou a vytvoří se z nich jedna velká půjčka. Díky sloučení půjček se nemusí platit úrok u každé z nich a ušetřit tak na splátkách. Zároveň to pomůže usnadnit život, jelikož už nebude potřeba si udržovat přehled o všech půjčkách.

Pro koho je konsolidace určena?

O konsolidaci může zažádat každý dospělý občan. Banka musí prověřit bonitu klienta i v případě, kdy již má úvěry u jiných bank. Podmínky jsou podobné jako u žádosti o úvěr. Pokud je konsolidovaná částka vysoká, může být potřeba spolužadatel – nejčastěji manžel/manželka.

Existuje limit na počet půjček pro konsolidaci?

Limit půjček pro konsolidaci je v kompetenci bank. Některé banky limit dokonce nemají. Mnohem častější je limit na maximální výši dluhu pro sloučení půjček, ten bývá ve sta tisících.