Zonky půjčka – půjčky od lidí – recenze

Půjčka až 1 200 000 Kč

Úrok od 4,99 %, RPSN od 5,55 %

 • Dlouhodobě nejvýhodnější úrok na trhu
 • I pro cizince a lidi se záznamem v trestním rejstříku
 • Možnost investovat a zhodnotit své úspory
Mám zájem o Zonky půjčku

Dosud nepříliš známý, ale velmi zajímavý způsob půjčování peněz nabízí Zonky. Jedná se o tzv. peer-to-peer neboli P2P půjčku, kdy lidé půjčují lidem. Zonky celý systém zastřešuje a garantuje, že vše bude fungovat bez problémů. Zároveň zprostředkovává propojení těch, co půjčku poptávají a těch, co své peníze nabízí. Vše probíhá jednoduše a hlavně online. Jaké jsou další parametry půjčky od Zonky?

V rámci P2P půjčky od Zonky si lze půjčit minimálně 5 000 korun, maximálně pak 1 200 000 korun. Splatnost se pohybuje od 12 do 120 měsíců. Poplatek je jeden jediný – 2 % z celkové částky. Maximální RPSN dosahuje 31,94 % p.a.

Půjčka se sjednává online a lze tak učinit na tomto odkaze.

Parametry půjčky Zonky přehledně v jednotlivých bodech:

 • minimální částka: 5 000 Kč
 • maximální částka: 1 200 000 Kč
 • minimální splatnost: 12 měsíců
 • maximální splatnost: 120 měsíců (10 let)
 • minimální úroková sazba: 4,49 % p.a.
 • maximální úroková sazba: 19,99 % p.a.
 • související poplatky: pouze za zprostředkování ve výši 2 % z půjčené částky

Pokud se kdokoliv rozhodne vzít si půjčku od Zonky, nemusí nikam chodit. Lze o ni zažádat skrze webové stránky www.zonky.cz. Žadatel musí nejprve vyplnit on-line registraci a jejím prostřednictvím sdělit Zonky důležité informace k posouzení žádosti. Orientační nabídku může zájemce získat díky využití on-line kalkulačky půjčky Zonky.

O půjčku může požádat:

 • osoba starší 18 let,
 • občan České republiky nebo občan EU či Ukrajiny s trvalým pobytem na území ČR
 • osoba vlastnící bankovní účet v kterékoliv bance působící na území ČR.

Nad rámec výše uvedeného si žadatel o půjčku musí připravit také dva doklady totožnosti. Podmínkou půjčky Zonky je také doložení příjmů. Nejčastěji se dokládají výpisy z bankovního účtu nebo potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. Požadovány ovšem mohou být i další dokumenty, které souvisí s finanční situací žadatele – daňové přiznání, důchodový výměr, výměr rodičovské, rozhodnutí o alimentech apod.

Z výše uvedeného vyplývá, že půjčka na Zonky není půjčka bez doložení příjmů. Naopak, kvalitní posuzování bonity klienta má Zonky jako naprostou prioritu.

Kromě P2P půjček nyní existují také peer-to-business půjčky, v rámci nichž mohou investoři podpořit provoz podniků. Jednou z nich je NaFirmy.cz.

Komu Zonky půjčí a komu ne

Zonky každého zájemce o půjčku skutečně velmi pečlivě prověřuje. Kromě informace o příjmech a výdajích klienta nahlíží do několika registrů a neváhá se na klienta podívat třeba i na sociálních sítích.

TIP: Tvůrci Zonky spouštějí novou službu – lidé budou půjčovat firmám.

V žádném případě Zonky nepůjčí osobě v insolvenci, se zpoplatněným úvěrem či aktuálním problémem se splácením jiných půjček a úvěrů. Nejedná se ani o půjčku pro zadlužené v exekuci. Jiná situace nastává v případě, kdy má člověk exekuci nebo insolvenci již za sebou, v současnosti nikde nedluží a požádá o půjčku u Zonky. V takovém případě bude posuzován stejně jako jakýkoliv jiný klient, má šanci získat půjčku, ale pravděpodobně mu bude nabídnut vyšší úrok.

Šanci na získání půjčky od Zonky mají i lidé bez standardního příjmu ze zaměstnání. To znamená, že žadatelem může být také důchodce, osoba na mateřské či rodičovské dovolené, student s pravidelným příjmem z brigády nebo osoba pracující na základě dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti.

Postup při sjednávání půjčky

Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, nejprve musí dojít k online registraci a sdělení podstatných údajů. Podle různých diskuzí mnoho lidí zadávání citlivých dat hned na začátku odradí, ale bohužel bez nich Zonky půjčku neposkytne. Tyto informace a výsledky z nahlížení do registrů jsou rozhodující pro posouzení, zda bude půjčka poskytnuta a za jakých podmínek. Každá půjčka od Zonky se totiž ohodnocuje tzv. ratingem.

Rating stanovuje rizikovost konkrétní půjčky a pojí se vždy s konkrétní úrokovou sazbou. Nejnižší nabízená úroková sazba činí 2,99 % p.a., naopak nejvyšší se šplhá téměř k 20 % p.a.

K žádosti o půjčku může každý žadatel připojit svůj příběh. Popsat, na co peníze potřebuje. Například zde může uvést, že potřebuje půjčit 50 000 Kč, které mu chybí na splnění svého snu – otevření cukrárny, uskutečnění cesty kolem světa nebo dokončení studií v zahraničí na prestižní škole. Důvody mohou být ale i prozaičtější – nákup nové elektroniky, refinancování staré a nevýhodné půjčky, financování koupě nového auta.

Čím více informací bude Zonky, resp. soukromý investor, o konkrétním žadateli vědět, tím snáze posoudí vhodnost vložení svých finančních prostředků. Prezentovat příběh půjčky není povinné, rozhodně se to ovšem doporučuje.

Po posouzení žádosti a stanovení ratingu se žadateli o půjčku posílá nabídka. Pakliže ji akceptuje, uzavírá se smlouva. Opět není potřeba nikam chodit, podepisuje se prostřednictvím unikátního SMS kódu.

Zonky poté ze svých vlastních zdrojů ihned posílá peníze na klientův účet. Díky rychlosti vyřízení a posílání peněz bývá někdy označována jako rychlá půjčka Zonky nebo rychlá půjčka online od Zonky.

Obdobným způsobem funguje i platforma Žlutý meloun, která rovněž poskytuje rychlé P2P půjčky.

Vystavení půjčky na Tržišti

Půjčka se následně vystaví na tzv. Tržišti. Zde se prezentují veškeré půjčky Zonky a právě zde si „svoji“ půjčku může vyhlédnout investor. U každé půjčky se uvádí výše půjčky, úrok (rating), délka splácení, jak velká částka je již zainvestována, jak dlouho bude ještě půjčka vystavena na Tržišti a také informace o tom, zda si žadatel pojistil neschopnost splácet (Zonkyho záchranná vesta).

Kromě toho se zde může vystavit i zmiňovaný příběh toho, kdo o půjčku žádá. Na Tržišti se půjčka zobrazuje po dobu dvou dnů.

Na Tržišti je velmi dobře patrné, na co si lidé půjčují nejčastěji. Aktuálně se zde nachází řada:

Samotní investoři získají důležité informace o možnosti investice z webových stránek. Platí zde, že čím rizikovější půjčka bude zainvestována, tím vyšší výnos investor získává.

Zde jsou některé příklady půjčky Zonky. Požádat lze skutečně o půjčku na cokoliv. Záleží na tom, zda se nápad zalíbí i některému z investorů.

Recenze Zonky půjčky a kontakty

Pro skeptiky je potřeba říct, že Zonky půjčka není podvod. Opravdu tento model funguje a dokládají to mnohé internetové diskuze o Zonky půjčce.

Také recenze Zonky půjčky jsou obvykle velmi dobré. Mnoho lidí uvádí, že prostřednictvím Zonky získali podstatně lepší úrok než u jiných nebankovních institucí.

Do konce roku 2020 se Zonky stane dceřinou společností Air Bank. Díky tomu budou mít klienti snazší přístup ke službám obou institucí.

Pokud by kdokoliv neměl důvěru ke sjednávání online, může navštívit partnerské pobočky. Nachází se v Praze, Českých Budějovicích, Chomutově, Liberci, Příbrami a Teplicích. Půjčky Liberec nabízejí případně další alternativy nebankovních společností, kde si lze půjčit napoprvé i zdarma.

Zájemce může využít také následující kontakty:

Zonky půjčka telefonické spojení: 800 449 999 (po – ne 9:00 – 18:00 hod)

Zonky půjčka email: info@zonky.cz

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.