Půjčka bez úroků –⁠ srovnání

První půjčky bez úroků nabízejí zejména nebankovní společnosti. V některých případech jsou bezúročné úvěry zároveň oproštěné i od dalších poplatků, a tak klient zaplatí pouze částku, kterou si půjčil. Kým a za jakých podmínek jsou půjčky bez úroků poskytovány a jak probíhá žádost?

Bezúročné půjčky obvykle spadají do sektoru rychlých půjček, proto jsou často využívány jako takzvané půjčky do výplaty. Žádají o ně především lidé, kteří potřebují peníze bez čekání, například na nenadálé výdaje.

Některé půjčky bez úroků jsou zcela zdarma. To znamená, že nulová je jak úroková sazba, tak RPSN. V takovém případě klient vrátí skutečně pouze tolik, kolik si od poskytovatele půjčil. Jiné úvěry jsou sice inzerovány jako bezúročné, nicméně se s nimi pojí jiné poplatky. RPSN pak nulová není a nelze proto hovořit o půjčce zdarma.

Níže lze vidět aktuální nabídku rychlých půjček do výplaty bez úroků.

Rychlá půjčka do výplaty –⁠ bez úroků, online

První půjčky zdarma lze obvykle obdržet na bankovní účet během několika minut od schválení žádosti. Některé z nich jsou poskytovány 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, proto se lze setkat také s pojmenováním půjčka o víkendu.

Rychlé půjčky do výplaty bez úroků představují krátkodobé půjčky v řádu několika tisíců až desetitisíců korun. Doba splatnosti nejčastěji bývá týden až měsíc, přičemž je obvykle možné ji za poplatek až o měsíc prodloužit.

I u bezúročných půjček samozřejmě platí, že je nutné dobře prostudovat úvěrovou smlouvu. Jak již bylo zmíněno, ne každá půjčka bez úroku je automaticky bez poplatků, proto by se ve výsledku nemusela vyplatit.

Pozornost je třeba věnovat také sankcím za případné prodlení se splátkou. U nebankovních společností bývají velmi vysoké, s čímž se pojí riziko zabřednutí do dluhové pasti. Pokud si je člověk jen trochu nejistý svou schopností půjčku splatit včas, rozhodně by si půjčovat neměl.

To, do jaké míry je kontrolována bonita neboli úvěruschopnost žadatelů, se liší v závislosti na konkrétním poskytovateli. Lze se setkat i s nabídkami bezúročných půjček pro zadlužené nebo půjček bez registru. Již zadluženým osobám pochopitelně nelze žádnou další půjčku doporučit.

Výhody rychlých půjček bez úroků:

 • nový klient neplatí žádné úroky
 • sjednání zcela online
 • rychlé vyřízení žádosti
 • peníze lze obdržet takřka ihned po schválení

Nevýhody rychlých půjček bez úroků:

 • nemusí být automaticky bez poplatků
 • je dostupná pouze pro nové klienty
 • krátká doba splatnosti
 • vysoké sankce při prodlení se splátkou

Výhodou prvních půjček bez úroku je skutečnost, že je lze velmi rychle sjednat online, a to prostřednictvím jednoduchého webového formuláře. Není proto nutné nikam chodit či telefonovat.

Rychlá půjčka bez úroků –⁠ žádost

Žádosti o první půjčky bez úroku probíhají u jednotlivých poskytovatelů velmi podobně.

Prvním krokem je nastavení požadované částky a doby splatnosti v kalkulačce na webu společnosti. U prvních půjček zdarma je výše obvykle omezená oproti druhým a dalším půjčkám. Doba splatnosti běžně činí od 1 týdne do 1 měsíce.

Mezi nebankovní poskytovatele půjček bez úroků patří Kamali, Zaplo a VivaCredit. Výhodou je jednoduchá online žádost a rychlé zaslání peněz na účet.

V dalším kroku žadatelé vyplňují osobní a kontaktní informace, zdroj a výši příjmu, počet osob v domácnosti apod. Podmínkou bývá nahrání kopie občanského průkazu, někdy i výpisu z účtu za poslední 3 měsíce. Pokud se jedná o půjčku bez doložení příjmu, není tento dokument vyžadován.

Nakonec stačí žádost odeslat a počkat na její vyhodnocení, o kterém je žadatel informován e-mailem nebo SMS zprávou. V některých případech je nutné ověření bankovního účtu, například zasláním 1 Kč na účet poskytovatele.

V případě schválení půjčky se peníze na účtě objeví skutečně rychle, zpravidla během několika málo minut.

Mezi obvyklé podmínky, které musí žadatel o půjčku bez úroku splňovat, patří plnoletost, trvalý pobyt v ČR a doložení kopie občanského průkazu.

Zaplo půjčka – bez úroků a s RPSN 0 %

První půjčka u společnosti Zaplo je bez úroků a poplatků, tedy s nulovou RPSN. Zaplo půjčku bez úroků lze sjednat až do výše 16 000 Kč, výše druhé a další půjčky může být až 30 000 Kč.

Úvěr od Zaplo se řadí mezi mikropůjčky, které lze sjednat online z pohodlí domova. Vyřízení žádosti je snadné a rychlé, peníze se na účtě objeví do 15 minut od jejího schválení.

Parametry Zaplo půjčky bez úroků:

 • Výše půjčky: 1 000 Kč – 16 000 Kč
 • Splatnost: 7 – 30 dní
 • Poplatek: 0 Kč
 • Úroková sazba: 0 % p.a.
 • RPSN: 0 %

V průběhu žádosti o Zaplo půjčku bez úroků není třeba dokládat výši příjmu. Společnost kontroluje úvěrové registry, její produkty proto nejsou vhodné pro osoby již zadlužené.

Podmínkami pro poskytnutí Zaplo půjčky jsou plnoletost, trvalé bydliště v ČR a doložení kopie občanského průkazu.

Creditstar půjčka –⁠ první půjčka bez úroku

Creditstar půjčku bez úroku je možné sjednat do výše 7 000 Kč a se splatností od 5 do 30 dní. Limit v případě opakované půjčky je až 19 000 Kč. Žádost se stejně jako u většiny ostatních mikropůjček podává online z pohodlí domova.

Podmínky pro poskytnutí úvěru zahrnují pravidelný příjem, doložení kopie občanského průkazu a trvalé bydliště v ČR. Nahlíží se také do registrů a v případě, že má již klient nějaký záznam, bude žádost pravděpodobně zamítnuta.

Parametry Creditstar půjčky bez úroku:

 • Výše půjčky: 1 000 Kč – 7 000 Kč
 • Splatnost: 5 – 30 dní
 • Poplatek: 0 Kč
 • Úroková sazba: 0 % p.a.
 • RPSN: 0 %

Pokud je žádost o půjčku vyhodnocena kladně, objeví se peníze na bankovním účtu již během 15 minut.

Splácet lze vkladem přes bankomat, bankovním převodem, poštovní poukázkou nebo v hotovosti –⁠ je zcela na klientovi, kterou z těchto možností zvolí.

Kamali –⁠ první půjčka bez úroku a RPSN

Půjčka Kamali je jednou z nejlépe hodnocených nebankovních úvěrů na českém trhu. Dle recenzí vyniká svou transparentností, rychlostí a bezpečností.

První půjčka Kamali je bez úroků a s nulovou RPSN. S úvěrem tedy nejsou spojeny žádné poplatky a klient splatí skutečně jen to, co si půjčil.

Výše prvního úvěru může být až 15 000 Kč a splatnost až 14 dní. V případě splacení do 30 dní je naúčtován poplatek 33 Kč za každých půjčených tisíc korun. Vyhodnocení online žádosti trvá pouhou 1 minutu. Peníze poté klient obvykle obdrží do 1 dne.

Parametry první půjčky Kamali:

 • Výše půjčky: 1 000 Kč – 15 000 Kč
 • Splatnost: 30 dní
 • Poplatek: 0 Kč při splacení do 14 dní / 33 Kč za každou tisícikorunu při splacení do 30 dní
 • RPSN: od 0 %
 • Úroková sazba: 0 % p.a.

Výše druhého a každého dalšího úvěru u společnosti Kamali může být až 20 000 Kč. Zdarma je pouze první Kamali půjčka.

Podmínky pro poskytnutí půjčky zahrnují plnoletost, trvalý pobyt na území ČR a vlastní bankovní účet.

mBank půjčka –⁠ bez úroků a zdlouhavého papírování

mBank je jednou z mála bank, které nabízejí první malou půjčku bez úroku. Půjčku s názvem mPůjčka lze sjednat až do výše 40 000 Kč, online a bez zbytečných dokladů.

Vzhledem k nutnosti uhradit poplatek 2 % z půjčené částky se nejedná o půjčku, která by byla zcela zdarma. RPSN je však velmi nízká a skutečnost, že je poskytovatelem banka, této půjčce dodává na bezpečnosti.

Parametry mBank půjčky bez úroku:

 • Výše půjčky: 10 000 Kč – 40 000 Kč
 • Splatnost: 12 nebo 24 měsíců
 • Poplatek: 2 % z půjčené částky
 • Maximální RPSN: 3,81 %
 • Úroková sazba: 0 % p.a.

Sjednání mBank půjčky bez úroku je možné na pobočce i online. V případě online sjednání stačí vyplnit žádost a dostavit se na pobočku k podpisu smlouvy, popřípadě zvolit možnost doručení smlouvy kurýrem.

mBank dbá na prověřování bonity a bezdlužnosti žadatelů. Podmínkou pro získání mPůjčky je proto dodání posledních 3 výpisů z účtu (pouze žadatelé, kteří nemají účet vedený u mBank).

TIP: Osobám, které mají jednu či více půjček s příliš vysokými úroky, pomůže refinancování nebo konsolidace mBank.

VivaCredit –⁠ první půjčka zdarma

Půjčka VivaCredit se od ostatních zmíněných nebankovních úvěrů neliší, alespoň pokud jde o výši úrokové sazby a RPSN. První půjčka VivaCredit je zcela zdarma, tedy za předpokladu, že ji klient splatí včas.

První půjčku bez úroku od VivaCredit je možné sjednat ve výši od 500 Kč do 20 000 Kč s dobou splatnosti 1 až 35 dní. Peníze obvykle dorazí na účet již během 30 minut od schválení žádosti.

Parametry VivaCredit půjčky bez úroku:

 • Výše půjčky: 500 Kč – 20 000 Kč
 • Splatnost: 1 – 35 dní
 • Poplatek: 0 Kč
 • Úroková sazba: 0 % p.a.
 • RPSN: 0 %

VivaCredit půjčka se sjednává online prostřednictvím přehledného webového formuláře. Mezi podmínky pro schválení žádosti patří doložení výpisu z účtu za poslední 3 měsíce, plnoletost a bankovní účet vedený v ČR.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.