mKonto od mBank – recenze

Vedení účtu bez poplatků

 • Výběr z bankomatů zdarma nad 1 500 Kč
 • Možnost založit konto online za pár minut
 • Snadné ovládání účtu z pohodlí domova
Mám zájem o mKonto

Internetová banka mBank začala na českém trhu fungovat již v roce 2007. Běžný účet s názvem mKonto si od té doby získal mnoho spokojených uživatelů. Nyní ho používá více než 650 tisíc klientů. Nejvýraznější výhodou tohoto konta je jeho vedení zdarma. Bez poplatků jsou navíc i další služby. Jak si mKonto založit? Jaké jsou na mKonto recenze? A lze založit mKonto pro děti?

mBank mKonto je vhodné především pro ty klienty, kteří nemají problém s vyřizováním záležitostí přes internet. mBank totiž primárně funguje pouze online. Několik poboček sice existuje, jejich síť je ale poměrně řídká.

Noví klienti, kteří si mKonto založí do 30. června, mohou získat od mBank odměnu až 1 000 Kč.
Chci získat bonus až 1 000 Kč >

Ačkoliv online řízení finančních záležitostí nemusí vyhovovat každému, jedná se bezpochyby o jednu z výhod, kterou internetová banka mBank přináší. Založení mKonta taktéž probíhá online na webových stránkách mBank či skrze přehlednou mobilní aplikaci.

Stačí pár kliknutí a vše je hotovo, a to aniž by člověk musel trávit dlouhé minuty čekáním na pobočce. Založit si mKonto je možné na tomto odkazu.

mKonto – výhody  

mBank přišla před lety jako první s výhodou vedení účtu zdarma. Nyní už se tato služba stává samozřejmostí. Přesto se klienti mohou spolehnout na to, že za vedení mKonta nebudou muset hradit žádné měsíční ani jednorázové poplatky.

Pro získání těchto výhod není navíc třeba splňovat žádné konkrétní podmínky, jak je tomu například v případě U konta. Vedení účtu i příchozí a odchozí platby má každý uživatel zdarma nehledě na způsob, jakým své konto používá.

mKonto si lze sjednat zdarma na stránkách mBank.

Zdarma jsou také veškeré trvalé příkazy, inkasa, SIPO i SEPA platba mBank, odchozí i příchozí. Nulové poplatky si mBank účtuje také za výběry z bankomatů při výběru alespoň 1 500 Kč. Tato podmínka se týká jak všech bankomatů v České republice, tak v zahraničí. Při výběru hotovosti v zahraničí se se tato částka jen převede do jiné měny.

mKonto v současnosti spolehlivě slouží více než 600 000 klientům.
Mám zájem o mKonto >

Mezi další výhody patří:

 • platby skrze Apple a Google Pay
 • debetní karta k účtu zdarma
 • vedení kontokorentu zdarma
 • platby na mobilní číslo místo čísla účtu
 • možnost využít chytré mSpoření

Více než půl milionu zákazníků rovněž oceňuje intuitivní a přehlednou mobilní aplikaci a snadné ovládání běžného účtu z pohodlí domova.

V mobilní aplikaci naleznou uživatelé mnohem více než pouze správu svých plateb. Aplikace je například upozorní, pokud utrácejí více než obvykle. Dokáže je také navigovat k nejbližšímu bankomatu.

Nespornou výhodou je také možnost si mKonto založit online.

Existuje také varianta mKonto Business, která je určená pro podnikatele. S účtem je spojena možnost výhodné půjčky na podnikání v podobě kontokorentu.

Jak si založit mKonto?

Mimo snadného založení konta online, je možné využít také dalších způsobů. Zřídit si běžný účet od mBank je možné na jakékoliv pobočce. Seznam poboček je dostupný na webových stránkách mBank.

Ti, kteří preferují kontakt skrze mobilní telefon, mohou využít klientské linky na čísle 222 111 999. Operátoři mBank ochotně se vším pomohou a zajistí založení mKonta.

Poslední možností je využít netradiční způsob založení konta. Stačí na webových stránkách mBank vyplnit žádost a poté si nechat kurýrem dovézt smlouvu až domů.

Vedení mKonta je zcela zdarma, stejně jako odchozí a příchozí platby či výběr z bankomatu nad 1 500 Kč.
Mám zájem o mKonto >

Většina klientů však volí variantu založení konta online. K tomu stačí vyplnit krátký formulář dostupný na www.mbank.cz. Je potřeba mít při sobě pouze kopii dokladu totožnosti a kopii výpisu z účtu ze stávající banky.

Po vyplnění online žádosti musí každý zájemce poslat tyto kopie na e-mail. Posledním krokem je verifikační platba ve výši 1 Kč. Ta slouží k ověření totožnosti klienta. Poté může být celý proces registrace uzavřen a mKonto aktivováno.

mKonto sazebník

Jak již bylo řečeno, většina služeb je při vedení mKonta poskytována klientům zcela zdarma. Najdou se však i takové položky, za které si mBank účtuje obvykle několik desítek korun. Tyto služby jsou však většinou zpoplatněny u všech bank, mBank tak není žádnou výjimkou.

Vedení účtu0 Kč
Tuzemské příchozí a odchozí platby0 Kč
Výběr z bankomatu nad 1 500 Kč0 Kč
Výběr z bankomatu pod 1 500 Kč29 Kč
Vklady přes vkladomat0 Kč
Dotaz na zůstatek v bankomatu9 Kč
Příchozí platba ze zahraničí 99 Kč
Odchozí platba do zahraničí250 – 840 Kč

V tabulce jsou zobrazeny veškeré poplatky, na které může zákazník během užívání mKonta narazit.

Platební karty mKonto

Ke každému účtu mKonto je zdarma přiložena debetní karta Visa. V nabídce jsou dva typy karet:

 • mKarta Svět
 • zlatá mKarta

mKarta Svět je základním typem karty, kterou ke svému účtu dostane zdarma každý uživatel. Vybírání z bankomatu je s mKartou Svět zdarma, pokud klient vybírá v hotovosti více než 1 500 Kč.

Prestižní zlatá mKarta má kromě prémiového designu také další výhodu. A tou je výběr z bankomatů po celém světe zcela zdarma, nezávisle na výši výběru. Zlatá karta je však dostupná z měšíční poplatek ve výši 99 Kč.

Součástí prémiové mKarty je také cestovní pojištění zdarma pro celou rodinu. Jedná se o cestovní pojištění na celý rok s pojistným limitem 2 miliony korun. U mKarty Svět lze pojištění navíc sjednat za 35 Kč.

V rámci mKonta je zahrnuta také karta MasterCard či Visa.

Zkušenosti s mKonto spořením

mSpoření mKonto je speciálním typem spořícího účtu. Klient si sám zvolí, jaká částka z každé platby kartou půjde na spořící účet. Může si vybrat jednu z následujících variant:

 • fixní částka z každé platby
 • procento z platby
 • zaokrouhlení částky

Zvolená výše částky se ukládá stranou. Každý uživatel si může nastavit až 8 cílů spoření, může si tak šetřit třeba na dovolenou nebo nový automobil. Podle sebe si cíle může také pojmenovat. Jednotlivé cíle se spravují poté jednoduše v mobilní aplikaci.

mKonto bylo opakovaně oceněno v ceně veřejnosti Zlatá koruna.

Zkušenosti s mKonto spořením jsou pozitivní. O tom vypovídá i fakt, že mKonto vyhrálo v minulých letech několikrát ocenění Zlatá koruna za 1. místo mezi běžnými účty. Oceněna byla několikrát také mobilní aplikace.

mBank mKonto – úroková sazba

mBank mKonto úroková míra dosahuje výše 0,9 %. Tato výše úrokové sazby je však uplatňována pouze pro částky nižší než 100 tisíc korun. Pokud naspořená částka tuto hranici přesahuje, je zhodnocena úrokovou mírou 0,2 %.

Úrokovou míru mBank mKonto lze uplatnit pro všech 8 cílů, na které si klienti v rámci mSpoření šetří. Další výhodou je, že peníze lze mezi mKontem a spořícím účtem bez větších potíží libovolně přesouvat.

Jednotlivé „cíle“ jsou zhodnocovány úrokovou mírou 0,9 %.

mBank mKonto – kontokorent

Klienti s běžným účtem mKonto mohou zdarma využívat kontokorent až do 300 tisíc korun. O mRezervu stačí požádat pouze jednou, poté již je možné úvěr čerpat kdykoliv.

Úroky uživatelé platí pouze, když kontokorent zrovna využívají. Možností je také využít tzv. mRezervu Mini. Ta zahrnuje možnost půjčit si do 1000 Kč s nulovým úrokem. V případě potřeby vyššího obnosu peněz mohou klienti využít půjčku mBank.

V rámci mKonta lze využívat chytrého spoření i výhodně čerpat kontokorentní úvěr.
Mám zájem o mKonto >

Kontokorent je vhodný pro financování nečekaných výdajů. Spolehlivě lze využít i tehdy, když pár dní před výplatou dochází peníze. Jako alternativní variantu financování drobných výdajů lze využít některou z mikropůjček, ty nabízí například společnosti Zaplo, Kamali či Provident.

mKonto pro děti

Samozřejmostí je také dětský bankovní účet. mKonto je možné založit pro děti od narození do 15 let věku. Dítě má k účtu pasivní přístup, plnou kontrolu má však vždy zákonný zástupce dítěte. Rodič může bez obtíží nastavit denní limity či jiná omezení.

mKonto pro děti je rovněž vedeno zcela bez poplatků. K účtu je automaticky zahrnuta i platební karta, se kterou může dítě třikrát do měsíce vybírat z bankomatu jakoukoliv částku zdarma.

Zakládání mKonta pro děti probíhá téměř stejným způsobem jako v případě běžného účtu. Rozdíl je v tom, že smlouvu musí podepsat rodič po doručení kurýrem nebo na pobočce.

mKonto recenze

mKonto patří mezi velmi oblíbené běžné účty. Opakovaně vyhrálo cenu veřejnosti Zlatá koruna. Jedná se tak rozhodně o jeden z nejlepších dostupných běžných účtu. Není tak divu, že mKonto si našlo již více než půl milonu spokojených klientů.

To dokládají i pozitivní mKonto recenze, které jsou zveřejněné na Google Play u profilu mBank aplikace. Aplikace mKonto zde získala průměrné hodnocení 4,6 hvězdiček z 5. Ačkoliv se najdou i negativní komentáře, z většiny panuje spokojenost.

mKonto mobilní aplikaci hodnotilo více než 25 tisíc uživatelů.

Nejčastěji zde lidé příznivě hodnotí uživatelské prostředí aplikace. Někteří zákazníci však narazili na chyby či problémy, které jim zamezily například v odeslání platby. Nicméně mBank na všechny komplikace reaguje, omlouvá se a snaží se navrhnout řešení.

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.