Půjčka na auto – srovnání 2022, kalkulačka autopůjček

Automobil v domácnosti již v dnešní době představuje nezbytnost. Pokud však dojde k náhlé poruše a rodinný rozpočet s takovým výdajem nepočítá, je mnohdy nutné sáhnout právě po půjčce na auto. Existuje hned několik cest, jak získat tu nejlepší půjčku na auto. Jaká společnost poskytuje tu nejvýhodnější půjčku na auto?

Koupě nového či ojetého automobilu se řadí mezi značně nákladné investice. Zejména starší vozidla ztrácejí svou hodnotu podstatně rychleji, tudíž řada lidí váhá, zda k jeho pořízení skutečně přistoupit.

V mnoha případech však rodiny nemají na výběr, jelikož auto vnímají jako nutnost, bez které se zkrátka neobejdou. Například obyvatelé vesnic jej potřebují na dojíždění do města, na nákupy, dovezení dětí do škol a podobně.

Pokud tedy nastane situace, že se auto nějakým způsobem porouchá, půjčka na auto může nastalý problém celkem rychle vyřešit.

Pořízení vozidla lze financovat hned několika cestami, jedná se o:

Zejména pro městské obyvatel se však naskýtají také určité alternativní cesty, jak auto pro pohyb ve městě nahradit. Obecně zde platí, že městská hromadná doprava pro ně představuje oproti lidem z vesnic značnou výhodu. Někdy se však nelze spoléhat ani na ni.

Mezi výhodné půjčky na auto se řadí Equa Bank půjčka s úrokovou sazbou od 3,8 %.

Půjčit si až 700 000 Kč na auto >

Půjčka na auto – spotřebitelský úvěr

První cestou, ke které se uchyluje také většina lidí, je financování koupě prostřednictvím spotřebitelského úvěru. U takového úvěru není nutné dokládat účel, tudíž ho lze sjednat naprosto na cokoliv. Pokud jej člověk využije pro úvěr na auto, stává se ihned majitelem vozidla.

Spotřebitelský úvěr na auto lze sjednat jak bankovním úvěrem, tak u nebankovních společností. U bank je však nutné počítat s přísnějšími pravidly pro úspěšné sjednání půjčky, přičemž bankovní instituce kontrolují, zda již nemá žadatel sjednáno vícero půjček.

Půjčka na auto bez registru tak nepřipadá v úvahu. Stejně tak si půjčku na auto nesjednají lidé v exekuci či insolvenci zapsaní v insolvenčním rejstříku.

U nebankovních společností si člověk na auto půjčí s větší pravděpodobností a u některých společností lze peníze obdržet již do 15 minut, pokud se jedná o stávajícího klienta společnosti. Půjčka do 15 minut v dnešní době není nic neobvyklého.

Nebankovní půjčka na auto se sice sjednává snáz, nicméně tyto společnosti si za větší risk, který podstupují u méně spolehlivého klienta, nechávají náležitě zaplatit vyššími poplatky.

Pro získání spotřebitelského úvěru jsou zapotřebí některé náležitosti:

 • minimální věk 18 let
 • občanský průkaz
 • druhý doklad totožnosti
 • doložitelný a trvalý zdroj příjmu
 • být bonitní

Právě bonita klienta bývá u poskytování úvěru zásadním aspektem půjčky. Lidé se záznamem v registru dlužníků půjčku na auto nesjednají. U úvěruschopnosti společnosti kontrolují příjmy a výdaje, platební historii a také právě probíhající další úvěry.

Půjčka na auto mnohdy představuje jedinou z cest, jak si zajistit běžné fungování.

Výhody a nevýhody půjčky na auto

Požadavky jednotlivých společností se u každé půjčky na auto určitým způsobem liší, nicméně obecně lze u bankovní i nebankovní půjčky na auto vypozorovat určitá pozitivita i negativa.

Mezi výhody se řadí:

 • možnost flexibilních splátek
 • rychlost sjednání půjčky
 • klient se stává majitelem auta ihned po koupit

Nevýhody půjčky na auto:

 • pouze bonitní klienti
 • zatížení rozpočtu
 • nutnost dokoupení pojištění

Právě náklady spojené s pořízením auta je nutné zohlednit již při samotném rozhodování, zda sjednat půjčku na auto. Každý řidič by měl myslet na fakt, že je nutné na nové auto pořídit také pojištění auta.

Mimo povinné ručení, které stanovuje zákon, bývá doporučování pořídit i havarijní pojištění. Ačkoliv již v dnešní době existují kalkulačky povinného ručení pro nalezení vůbec nejlevnějšího povinného ručení, i tak se bude jednat o další náklady spojené s financováním vozu.

Tyto druhy autopojištění nabízí nespočet pojišťoven na českém trhu, kupříkladu Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Direct pojišťovna, Allianz nebo Kooperativa.

Povinné ručení je povinnou součástí výbavy každého vozidla. Jeho výběr usnadní kalkulačka.

Spočítat nejlevnější povinné ručení >

Nejlevnější půjčka na auto

Nejlevnější půjčku na auto člověk nalezne po vlastním průzkumu. Žadatelé o úvěr by neměli postupovat v žádné situace zbrkle, tento postup se pro následné splácení může značně nevyplatit.

Nejlepší půjčku na auto je zapotřebí náležitě propočítat, zahrnout i náklady za pojištění, které byly uvedeny výše a zejména detailně prostudovat podmínky jednotlivých společností.

Nebankovní půjčka na auto může u pofidérních společností znamenat astronomickou RPSN i další poplatky.

Řada lidí se při sjednání úvěru radí se zkušenými poradci, kteří dokážou spolehlivě posoudit, zda je výhodná půjčka na auto pro daného zákazníka skutečně výhodná či nikoliv. Nicméně po kvalitní rešerši člověk dokáže v podmínkách většinou nevýhodné parametry vyčíst sám.

Půjčka na auto na nové vozy se v dlouhodobém horizontu vyplatí více než u těch ojetých.

Půjčka na auto – kalkulačka

Právě prostřednictvím kalkulačky půjčky na auto si člověk může utvořit detailní představu o tom, kolik bude pravidelně splácet. Výhodou půjčky na auto formou spotřebitelského úvěru je mimo jiné také předčasné splacení půjčky.

Většina bankovních i nebankovních poskytovatelů na svých stránkách disponuje kalkulačkou půjčky na auto. Zde si člověk může nastavit velikost úvěru a kalkulačka ihned vyhodnotí jednotlivé parametry.

Cena celkového úvěru je v konečném důsledku ovlivněna právě výší splátek a délkou splatnosti. Obecně platí pravidlo, že dlouhodobější úvěry, které doprovázejí nižší splátek, vyjdou dráže. I přes tento fakt však není vhodné uchylovat se k druhému extrému, tedy vysokým splátkám.

Optimální výši splátek i celkového úvěru umožňuje nastavit právě kalkulačka půjčky na auto, kde si zákazník posuvníkem tu nejvýhodnější půjčku na auto, se kterou nebude mít při splácení potíže.

Půjčka na auto od České spořitelny patří k oblíbeným úvěrům na trhu. Půjčit si lze 1 milion až na 10 let.

Půjčit si na auto od 3,96 % >

Půjčka na auto – srovnání

A jaká je tedy nejlevnější půjčka na auto? Poskytovatelů, ať už bankovních či nebankovních, na českém trhu figuruje hned několik, tudíž může být složité se v úvěrech na auto vyznat. K tomu může napomoci právě srovnání půjček na auto.

V následujícím přehledu jsou vyobrazeni poskytovatelé těch nejvýhodnějších půjček na auto:

PoskytovatelVýše půjčkyDoba splatnostiÚroková sazba
Air Bank5 000 – 900 000 Kč6 – 92 měsícůod 3,9 %
Česká spořitelna2 000 – 1 000 000 Kč6 – 120 měsícůod 3,96 %
ČSOB20 000 – 2 500 000 Kč24 – 84 měsíců od 3,99 %
Equa Bank5 000 – 700 000 Kč3 – 120 měsícůod 3,8 %
Hello Bank20 000 – 1 000 000 Kč6 – 84 měsícůod 5,7 %
Komerční banka10 000 – 2 500 000 Kč12 – 96 měsícůod 3,8 %
Raiffeisenbank20 000 – 700 000 Kč12 – 72 měsícůod 3,99 %
Sberbank50 000 – 1 000 000 Kč12 – 96 měsícůod 3,9 %
UniCredit Bank20 000 – 1 000 000 Kč12 – 120 měsícůod 3,89 %
Zonky20 000 – 900 000 Kč12 – 84 měsícůod 2,99 %

KB půjčka na auto patří k nejlepším půjčkám, co se výše úvěru týče, jelikož výše úvěru sahá až do částky 2 500 000 Kč. Do skupiny Société Générale, kam patří i Komerční banka se svou KB půjčkou na auto, se řadí také Essox půjčka na auto.

Mimo výše uvedené patří mezi oblíbené půjčky na auto také ČSOB půjčka na auto a úvěr od České spořitelny.

Pokud člověk hledá nejlevnější půjčku na auto, může zkusit P2P půjčku na Zonky, kde si žadatelé půjčují přímo od lidí. Díky tomu je výše úrokové sazby taky držena na jedné z nejnižších na trhu a může se tak jednat o nejvýhodnější půjčku na auto.

Majitelé ekologických vozů u ČSOB půjčky na auto získají výhodnější úrok.

ČSOB půjčka na auto

ČSOB půjčka na auto je speciální finanční produkty stejnojmenného poskytovatele, který je určen pro nákup nových i ojetých vozidel. Zajímavou výhodou je zde zvýhodněná sazba v celkové výši 2,99 % pro eko auta.

V rámci této půjčky lze navíc sjednat kompletní balíček služeb obsahující také povinné ručení a havarijní pojištění. ČSOB půjčka na auto navíc umožňuje flexibilní splácení a vztahuje se na:

 • osobní a užitkové vozy
 • eko vozy – elektro, hybrid, CNG
 • motocykly, čtyřkolky, tříkolky nebo skútry
 • nákladní automobil, přívěs nebo návěs
 • další vybrané stroje a zařízení

Úroková sazba ČSOB půjčku začíná na 3,99 %. Společnost rovněž nabízí ověření původu vozidla zcela zdarma a díky tzv. Flexi splátce lze navíc splátky přizpůsobit dle potřeby. Po jednom roce je možné dokonce až 3 splátky odložit bez prodloužení smlouvy.

Již z přehledu srovnání půjček na auto lze vyčíst, že ČSOB půjčku na auto poskytuje až na 2 500 000 Kč, přičemž doba splácení se pohybuje v rozmezí 2 až 7 let.

Zonky půjčka je levnější než v bance a peníze na účtu lze získat již do 5 minut, právě třeba na auto.

Půjčit si na auto od 2,99 % >

KB půjčka na auto

Stejně jako v předchozím případě, i KB půjčka lze pořídit jak ojeté, tak nové automobily. KB půjčka na auto lze sjednat až na 2 500 000 Kč a Komerční banka umožňuje i jeho předčasné splacení bez jakýchkoliv poplatků.

Výši splátek i datum splacení si každý může na oficiálním webu nastavit dle svých preferencí prostřednictvím kalkulačky půjčky na auto. Přesto je nutné vejít se do rozmezí od 12 do 96 měsíců a výše úrokové sazby začíná na 3,8 %.

KB půjčka na auto patří mezi jeden z nejoblíbenějších spotřebitelských úvěrů určených pro financování automobilu a ačkoliv se nejedná o nebankovní půjčku na auto, mnoho lidí ji díky snadnému sjednání považuje za nejlepší půjčku na auto na trhu.

Kalkulačka půjčky na auto na webu Komerční banky celý proces sjednání půjčky usnadní.

ESSOX půjčka na auto

Financování auta může pocházet i z řad již zmíněného ESSOXu. Půjčka na auto ESSOX je hlavním produktem stejnojmenného poskytovatele a současně s financováním nového či ojetého automobilu s ní lze sjednat také balíček autopojištění.

Při sjednání úvěru si lze zvolit dobu splácení od 12 do 84 měsíců, přičemž úroková sazba je pevná a neměnná po celou dobu splácení.

ESSOX půjčka na auto lze sjednat až na 100 % ceny vozu, nicméně tento úvěr nepatří mezi nejvýhodnější půjčky na auto. Předčasné splacení společnost neumožňuje zdarma a úroková sazba začíná na 13,21 %.

Sjednání ESSOX půjčky je však umožněno jak zaměstnancům, tak podnikatelům a firmám. Stejně jako další společnosti i zde žadatelé nenarazí na půjčku na auto bez registru, jelikož společnost tyto záznamy kontroluje.

MONETA Money Bank ve svém portfoliu nabízí půjčku až na 800 000 Kč, který lze splácet po dobu 10 let.

Sjednat půjčku od 6,4 % >

Finanční leasing

Mimo půjčku na auto existují i další alternativy, jak si pořídit automobil. Finanční leasing je jedním z využívaných způsobů. Od klasické půjčky se liší zejména ve vlastnictví, jelikož klient majitelem vozidla není ihned, nýbrž až po úplném splacení.

U finančního leasingu je majitelem vozidla po celou dobu leasingová společnost a plátce úvěru je tak pouze nájemcem automobilu. Ačkoliv je veden v technickém průkazu, skutečným majitelem se stává až po splacení celé částky.

Tento druh leasingu bývá často doprovázen také tzv. akontací, tedy částkou, kterou musí nájemce zaplatit předem. Finanční leasing bývá užíván firmami, jelikož se považuje za daňově uznatelný náklad. Nemusí se nutně vztahovat pouze na auto.

Charakteristickým prvkem finančního leasingu je odpovědnost nájemce za pořízení pneumatik, pojištění, servis a další činnosti s ním spojené.

Operativní leasing se v posledních letech těší velké oblibě, jelikož lze sjednat na krátkou dobu.

Operativní leasing

Často užívaným způsobem financování automobilu bývá další druh – operativní leasing. Svou podstatou se jedná o krátkodobý pronájem, který většinou probíhá v rozmezí od 1 roku do 3 let. Tato doba však není podmínkou.

V tomto případě nájemce po stanovenou dobu automobil využívá, hradí poplatky a o zbytek se postará leasingová společnost. Zpravidla tak bývá operativní leasing dražší záležitostí, nicméně pro někoho může představovat nejvýhodnější financování.

Součástí balíčků od leasingové společnosti mohou být jak asistenční služby a pojištění, tak pneuservis.

Zásadním aspektem operativního leasingu je však omezený počet najetých kilometrů, který nájemce vozidla musí dodržovat, pakliže se chce vyhnout poplatkům. Pokud však člověk naopak najede méně, než je specifikováno ve smlouvě, zbylá částka mu může být společností vrácena.

Další společností poskytující nebankovní půjčky je Provident s dobou splatnosti až 48 měsíců.

Půjčit si až 170 000 Kč >

Alternativa půjčky na auto bez registru

Pokud žadatel o půjčku figuruje v registru dlužníků, půjčka na auto mu poskytnuta nebude. Pro ty, kteří žijí ve větších městech, však existují určité alternativy, díky kterým lze auto pro dojíždění plně nahradit.

Řeč je o tzv. carsharingu, který se v poslední době poměrně rozrůstá. Jedná se sdílení aut, které je vhodné zejména pro nárazové využití aut. V případě, že chce člověk automobil využívat na denní bázi, nejedná se již o výhodnou alternativu.

Splácí-li člověk již několik úvěrů na jednou, půjčka na auto v každém případě nepředstavuje rozumný krok. V prvé řadě by se měl člověk dluhů zbavit a až poté uvažovat o tak nákladné investici, kterou nákup auta bezesporu je.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.