Půjčka na auto – kalkulačka autopůjčky, srovnání

Automobil je dnes pro řadu domácností naprostá nezbytnost. Pokud tedy dojde k jeho náhlé poruše a rodinný rozpočet na to není připraven, může být jediným možným řešením právě půjčka na auto. Jaké autopůjčky jsou aktuálně dostupné a jak získat tu nejlevnější?

Existuje několik cest, jak získat co možná nejvýhodnější půjčku na auto. Tu nejjednodušší nabízí kalkulačka nejlevnější půjčky na auto – nejlevnější nabídku vyhledá během pár okamžiků a obvykle také umožňuje spotřebitelský úvěr na auto rovnou sjednat.

Je zřejmé, že koupě nového či ojetého automobilu se řadí mezi značně nákladné investice. Zejména starší vozidla ztrácejí svou hodnotu podstatně rychleji, tudíž řada lidí váhá, zda k jeho pořízení skutečně přistoupit.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

V mnoha případech však rodiny nemají na výběr, jelikož auto vnímají jako nutnost, bez které se zkrátka neobejdou. Například obyvatelé vesnic jej potřebují na dojíždění do města, na nákupy, dovážení dětí do škol a podobně.

Pokud tedy nastane situace, že se auto nějakým způsobem porouchá, půjčka na auto může být celkem rychlým a jednoduchým řešením.

Která půjčka na auto je nejlepší?

Existuje několik možností, jak financovat pořízení nového vozidla. Každá z nich má pro a proti a nelze jednoznačně říci, která ve výsledku vyjde nejvýhodněji.

Mezi způsoby financování auta patří:

 • spotřebitelský úvěr
 • finanční leasing
 • operativní leasing

Zejména pro městské obyvatele se pak naskýtají také různé alternativní cesty, jak auto nahradit. Obecně platí, že městská hromadná doprava pro ně představuje oproti lidem z vesnic značnou výhodu. Ne vždy je však možné se na MHD spoléhat.

Autopůjčka Equa Bank je nabízena s výhodnou úrokovou sazbou od 3,8 % p. a.
Půjčit si až 800 000 Kč na auto >

Spotřebitelský úvěr na auto

První možností, k níž se také uchyluje většina lidí, je financování auta spotřebitelským úvěrem. U takového úvěru není nutné dokládat účel a peníze je tak možné využít doslova na cokoliv, třeba na pořízení nového auta.

Jedná se tedy o poměrně jednoduchý způsob, jak získat nové auto na splátky. Vozidlo lze koupit ihned a spotřebitelský úvěr se poté bude splácet pravidelnými měsíčními splátkami v předem dohodnuté výši.

Spotřebitelský úvěr na auto může být jako bankovní, tak nebankovní. Banky jsou při schvalování úvěrů obvykle přísnější, na druhou stranu většinou nabízejí výhodnější RPSN.

Auto na splátky všem – nebankovní spotřebitelské úvěry

Větší šanci na schválení žádosti o úvěr mají většinou ti, kteří se obrátí na nebankovní finanční instituci. Nicméně i u velkých nebankovních půjček bývá podmínkou trvalý příjem a příznivá úvěrová historie.

Ani u nebankovních společností tedy zpravidla nelze získat půjčku na auto bez registru či bez doložení příjmu. Úvěr na auto si nesjednají ani lidé zapsaní v insolvenčním rejstříku nebo lidé v exekuci.

Je nutné počítat s tím, že RPSN je u nebankovních úvěrů na auto vyšší než u těch bankovních. Důvod je prostý – nebankovní společnosti půjčují i méně spolehlivým klientům, proto musí riziko finančních ztrát vyvážit vyššími poplatky.

Půjčky na auto nabízí bankovní i nebankovní společnosti.

Podmínky pro získání spotřebitelské půjčky na auto

Podmínky se mohou u jednotlivých bank a úvěrových společností nepatrně lišit. Nicméně ve většině případů je pro získání spotřebitelského úvěru na auto nutné následující:

 • věk min. 18 let
 • občanský průkaz a druhý doklad totožnosti
 • doložitelný a trvalý zdroj příjmu
 • žádné dluhy po splatnosti
 • dostatečná bonita

Právě bonita klienta bývá při posuzování žádosti rozhodující. Lidé se záznamem v registru dlužníků půjčku na auto obvykle nesjednají, alespoň pokud jde o půjčku bankovní. Všechny banky kontrolují příjmy a výdaje, platební historii i případné další úvěry, které zatím nebyly splaceny.

Výhody a nevýhody půjčky na auto

Podmínky i nabízené služby se jednotlivých společností liší, nicméně obecně lze u bankovní i nebankovní půjčky na auto vypozorovat následující výhody:

 • možnost flexibilních splátek
 • rychlost sjednání půjčky
 • klient se stává majitelem auta ihned po koupit

Za nevýhody je pak možné považovat například:

 • půjčku získají pouze bonitní klienti
 • zatížení rodinného rozpočtu
 • nutnost dokoupení pojištění

Právě náklady spojené s pořízením auta je nutné zohlednit již při samotném rozhodování, zda sjednat půjčku na auto. Každý řidič by měl mít na paměti, že k novému auto bude potřeba sjednat také povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Přestože dnes existují kalkulačky povinného ručení pro nalezení toho nejlevnějšího autopojištění, pořád se jedná o další výdaje, se který je potřeba počítat.

Povinné ručení je povinnou součástí výbavy každého vozidla. Jeho výběr usnadní přehledná online kalkulačka.
Spočítat nejlevnější povinné ručení >

Jak najít tu nejvýhodnější půjčku na auto?

Nejlevnější půjčku na auto je možné najít na základě vlastního průzkumu, tedy například po vyhledání dostupných půjček na webových stránkách bank. Užitečným nástrojem pro nalezení té nejlevnější půjčky na auto je kalkulačka úvěrů, která aktuální nabídky rovnou porovná.

Výběru autopůjčky se vyplatí věnovat dostatek času, jelikož se přece jen jedná o poměrně velký úvěr na dlouhou dobu. Nepromyšlený postup by se v budoucnu mohl pořádně prodražit. Vše je zapotřebí náležitě propočítat a samozřejmostí by mělo být i detailní prostudování podmínek jednotlivých společností.

Řada lidí se před sjednáním úvěru radí se zkušenými poradci, kteří dokážou posoudit, zda je daná půjčka pro zákazníka skutečně výhodná, či nikoliv. Nicméně po kvalitní rešerši je obvykle možné rozlišit výhodné a nevýhodné úvěry svépomocí.

Auto je v dnešní době potřebná nezbytnost.

Kalkulačka úvěru na auto

S pomocí kalkulačky půjčky na auto si člověk může utvořit představu o tom, kolik bude měsíčně splácet. Kalkulačky v podobě srovnávače dokážou také doporučit úvěr, který bude přesně splňovat individuální požadavky.

Půjčku na auto je možné najít mimo jiné na webových stránkách bank i nebankovních společností. Zájemce o úvěr si v ní jednoduše nastaví výši a splatnost půjčky a hned se zobrazí i další parametry.

Obecně platí pravidlo, že dlouhodobější úvěry, které doprovázejí nižší splátky, vyjdou dráže. I přes tento fakt však není vhodné uchylovat se k druhému extrému, tedy vysokým splátkám a krátké době splatnosti. Optimální výši splátek umožňuje nastavit právě kalkulačka půjčky na auto, v níž se na základě zadaných parametrů ukáže výše úrokové sazby a RPSN.

Půjčka na auto od České spořitelny patří k oblíbeným a bezpečným úvěrům. Půjčit si lze 1 milion až na 10 let.
Půjčit si na auto od 4,97 % >

Srovnání dostupných autopůjček

Která půjčka na auto je nejlevnější? Bankovních i nebankovních poskytovatelů autopůjček na českém trhu figuruje hned několik a vyznat se v celkové nabídce tak může být poměrně složité. Srovnání půjček na auto orientaci na poli úvěrů do značné míry usnadní.

PoskytovatelVýše půjčkyDoba splatnostiÚroková sazba
Air Bank5 000–900 000 Kč6–114 měsícůod 3,9 %
Česká spořitelna2 000–1 000 000 Kč12–120 měsícůod 4,97 %
ČSOBaž 2 500 000 Kč24–84 měsíců od 4,9 %
Equa Bank5 000–800 000 Kč3–120 měsícůod 3,8 %
Hello Bank20 000–1 000 000 Kč6–120 měsícůod 5,9 %
Komerční banka10 000–2 500 000 Kč12–96 měsícůod 4,9 %
ESSOX půjčkaaž 100 % ceny vozu12–84 měsícůneuvedeno
Raiffeisenbank20 000–800 000 Kč6–96 měsícůod 3,49 %
Sberbank50 000–1 000 000 Kč12–96 měsícůod 3,69 %
UniCredit Bank20 000–1 000 000 Kč12–120 měsícůod 4,99 %
Zonky5 000–900 000 Kč12–120 měsícůod 2,99 %
Srovnání vybraných půjček na auto.

Produkty KB půjčka na auto a ČSOB půjčka na auto, které lze sjednat ve výši až 2 500 000 Kč, aktuálně patří mezi nejvyšší dostupné úvěry. Mezi nejvyhledávanější autopůjčky se pak řadí především Equa Bank půjčka na auto.

Při hledání nejlevnější půjčky na auto lze narazit mimo jiné na P2P půjčku od Zonky, kdy si člověk půjčuje od jiných lidí. Výhodou tohoto úvěru je možnost získat velmi nízkou úrokovou sazbu.

ČSOB půjčka na auto

ČSOB půjčka na auto je finanční produkt banky ČSOB, který je určen pro nákup nových i ojetých vozidel. Zajímavým benefitem je zde zvýhodněná úroková sazba pro eko auta.

V rámci této půjčky lze navíc sjednat kompletní balíček služeb obsahující také povinné ručení a havarijní pojištění. ČSOB půjčka na auto navíc umožňuje flexibilní splácení a vztahuje se na:

 • osobní a užitkové vozy
 • eko vozy – elektro, hybrid, CNG
 • motocykly, čtyřkolky, tříkolky nebo skútry
 • nákladní automobil, přívěs nebo návěs
 • další vybrané stroje a zařízení

Společnost rovněž nabízí ověření původu vozidla zcela zdarma a díky tzv. Flexi splátce lze navíc splátky přizpůsobit dle potřeby. Po jednom roce je možné dokonce až 3 splátky odložit bez prodloužení smlouvy.

Již z přehledu srovnání půjček na auto lze vyčíst, že ČSOB půjčku na auto poskytuje až na 2 500 000 Kč, přičemž doba splácení se pohybuje v rozmezí 2 až 7 let.

Zonky půjčka je levnější než v bance a peníze je navíc možné obdržet již do 5 minut. Využít je lze třeba právě na auto.
Půjčit si na auto od 2,99 % >

KB půjčka na auto

KB půjčku na auto je rovněž možné využít jak na nové, tak na ojeté auto. Lze ji sjednat ve výši až 2 500 000 Kč a její předčasné splacení je bez jakýchkoliv poplatků.

Výši splátek i datum splacení si každý může na oficiálním webu nastavit dle svých preferencí v kalkulačce půjčky na auto. Přesto je nutné se vejít do rozmezí od 12 do 96 měsíců. Výše úrokové sazby začíná na 4,9 %.

KB půjčka na auto patří mezi nejoblíbenější spotřebitelské úvěry určené pro financování automobilu, mimo jiné díky velmi snadnému vyřízení.

Equa Bank půjčka na auto

Autopůjčka Equa Bank je dostupná ve výši od 5 000 do 800 000 Kč. Splátky si lze rozložit až na 10 let a úroková sazba začíná na 3,8 %. Díky příznivé výši úrokové sazby se jedná o jednu z nejlevnějších půjček na auto na trhu.

Online schválení autopůjčky od Equa Bank trvá pouhé 3 minuty. Žadatel tedy prakticky okamžitě ví, na čem je. Vyřízení, vedení i předčasné splacení půjčky je zdarma a s úvěrem nejsou spojené ani žádné skryté poplatky.

ESSOX půjčka na auto

K financování auta je dále možné využít již zmíněnou ESSOX půjčku, ke které je možné sjednat také balíček autopojištění.

Při vyřizování úvěru si lze zvolit dobu splácení od 12 do 84 měsíců, přičemž úroková sazba je pevná a neměnná po celou dobu trvání úvěru. ESSOX půjčku na auto lze sjednat až na 100 % ceny vozu.

Sjednání ESSOX půjčky je umožněno jak zaměstnancům, tak podnikatelům a firmám. Nejedná se o půjčku bez registru ani bez doložení příjmů.

MONETA Money Bank nabízí bezúčelovou půjčku ve výši až 800 000 Kč, kterou lze splácet po dobu 10 let.
Sjednat půjčku od 3,8 % >

Finanční leasing

Vedle spotřebitelského úvěru lze na financování nového auta využít i jiné možnosti, třeba právě finanční leasing. Od spotřebitelského úvěru na auto se liší především v tom, že klient se majitelem vozidla nestává hned, nýbrž až po úplném splacení.

U finančního leasingu je majitelem vozidla po celou dobu leasingová společnost a plátce úvěru je tak pouze nájemcem automobilu. Ačkoliv je veden v technickém průkazu, skutečným majitelem se stává až po splacení celé částky.

Tento druh leasingu bývá často doprovázen také tzv. akontací, tedy částkou, kterou musí nájemce zaplatit předem. Finanční leasing bývá užíván firmami, jelikož se považuje za daňově uznatelný náklad. Nemusí se nutně vztahovat pouze na auto.

Charakteristickým prvkem finančního leasingu je odpovědnost nájemce za pořízení pneumatik, pojištění, servis a další činnosti spojené s vozidlem.

Operativní leasing

Další možností financování nového auta je operativní leasing. Svou podstatou se jedná o krátkodobý pronájem, který většinou probíhá v rozmezí od 1 roku do 3 let. Tato doba však není podmínkou.

V tomto případě nájemce po stanovenou dobu automobil využívá, hradí poplatky a o zbytek se postará leasingová společnost. Zpravidla tak bývá operativní leasing dražší záležitostí, nicméně pro někoho může představovat nejvýhodnější způsob financování.

Zásadním aspektem operativního leasingu je omezený počet najetých kilometrů, který nájemce vozidla musí dodržet, pakliže se chce vyhnout poplatkům. Pokud však člověk naopak najede méně, než je specifikováno ve smlouvě, může získat určitou částku zpět.

Nebankovní půjčku na cokoliv ve výši až 130 000 Kč poskytuje společnost Provident. Splátky si lze rozložit až na 48 měsíců.
Půjčit si až 130 000 Kč >

Alternativa půjčky na auto bez registru

Pokud má žadatel negativní záznam v registru dlužníků, nové auto na splátky si s největší pravděpodobností nepořídí. Ti, kteří žijí ve větších městech, však mohou využít určité alternativy, které vlastní automobil plně nahradí.

Řeč je o tzv. carsharingu neboli sdílení aut, což je služba, která se v posledních letech těší čím dál větší popularitě. Možnost sdílení vozidel ocení především ti, kteří auto nepotřebují každý den.

Půjčka a ručení autem – vozidlo jako zástava

Existují také úvěry, u kterých vozidlo funguje jako zástava. Jedná se o půjčky pro lidi, které nemohou ručit nemovitostí, popřípadě nedisponují dostatečný příjmem, jsou zadlužení a podobně.

Půjčky s ručením autem jsou nabízeny nebankovními institucemi. Žadatel o půjčku vozidlo přenechá dané společnosti, která mu za to půjčí předem smluvenou částku. Jakmile půjčku splatí, může si vzít vozidlo zpět. Auto musí být pojištěné a nesmí být zatíženo úvěrem ani leasingem.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.