Kredito24 – recenze

Online půjčka až 20 000 Kč

Úrok od 365 %, RPSN od 2 334 %

 • Bez dokládání příjmů
 • Vhodná i pro nezaměstnané
 • Peníze do několika minut od schválení
Mám zájem o půjčku Kredito24

Kredito24 patří do skupiny oblíbených nebankovních rychlých půjček. Zájemcům nabízí až 20 000 Kč například k pokrytí nečekaných finančních výdajů. Rychlost poskytnutí peněz je vykoupena vyšší úrokovou sazbou, ale samotné získání úvěru nepředstavuje pro většinu lidí velký problém. Kredito24 má poměrně benevolentní podmínky pro poskytnutí půjčky. Jaké podmínky musí žadatel splňovat? Kdy je půjčka splatná?

Půjčku Kredito24 provozuje společnost Kredito24 Česká republika s.r.o. Jedná se o českou společnost, která má ale kořeny v Německu. Je to dceřiná společnost německého koncernu Kreditech Holding SSL Gmbh. Pobočky má po celém světě, mimo jiné v Polsku, Rusku, Mexiku, Španělsku nebo v Austrálii.

Kredito24 se kompletně sjednává online na webu www.kredito24.cz. To znamená, že není zapotřebí nikam chodit, vše se pohodlně zvládne z pohodlí domova. Požádat lze prakticky 24 hodin denně.

Schvalovací proces má Kredito24 navíc zautomatizovaný, takže i vyhodnocení žádosti probíhá nonstop. Navíc je výsledek znám do pár minut, a to i když zájemce žádost vyplní v nočních hodinách.

Parametry půjčky Kredito24

Žadatel si u půjčky Kredito24 může půjčit částku v rozmezí 1 000 až 20 000 Kč. Maximální výši úvěru však nedostane nový klient, ten má maximum 8 500 Kč. Podle platební morálky se mu následně při opakované půjčce maximální limit navyšuje, a to právě až do zmíněných 20 000 korun.

Kredito24 nabízí tzv. flexibilní splácení. To znamená, že si sám určuje, kdy chce peníze splatit. Vázán je ovšem maximální lhůtou 30 dnů. Relativně krátká splatnost patří k typickým znakům rychlých půjček. V tomto případě by se dal úvěr od Kredito24 označit také za mikropůjčku.

Úroková sazba půjčky Kredito24 je opravdu vysoká. Začíná na 365 % p.a. a RPSN se pohybuje od 2 334 %. Kredito24 nenabízí první půjčku zdarma. První půjčku bez úroků je možné sjednat u společnosti Zaplo, a to až do výše 16 000 Kč.

S úrokem a souvisejícím RPSN tedy musí u půjčky Kredito24 počítat každý žadatel. Úrok a RPSN je u Kredito24 zastoupen poplatkem. Pro řadu lidí je takto prezentovaný model pochopitelnější.

Asi každý, kdo se alespoň trochu orientuje v nebankovních půjčkách, vidí, že se jedná o vcelku vysoké sazby. Kolik zájemce skutečně zaplatí v několika modelových případech ukazuje následující tabulka:

Půjčená částkaPoplatekSplatnostSplacená částka
1 000 Kč300 Kč301 300 Kč
3 000 Kč900 Kč303 900 Kč
5 000 Kč1 500 Kč306 500 Kč
10 000 Kč3 000 Kč3013 000 Kč
15 000 Kč4 500 Kč3019 500 Kč

Z výše uvedeného vyplývá, že během 30 dnů zájemce poměrně dost přeplatí. Každý by si tak měl dopředu zvážit, zda:

 • je potřeba peněz skutečně reálná (tzn. zda si žadatel nepůjčuje na zbytečnosti)
 • není jiná možnost, kde si půjčit peníze
 • půjčka nebezpečně neohrozí osobní či rodinný rozpočet

Je potřeba mít v této souvislosti na paměti, že i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy.

Kredito24 podmínky na žadatele

Jak již bylo zmíněno v úvodu, Kredito24 má benevolentní podmínky. To bývá u nebankovních půjček poměrně časté. Dostupnost půjčky však obvykle je vykoupena vyšší úrokovou sazbou než u bankovního úvěru.

Kredito24 půjčí osobě, která:

 • je plnoletá
 • má české občanství
 • vlastní bankovní účet
 • vlastní mobilní telefon

Vzhledem k dalším podmínkám se půjčka Kredito24 dá označit jako:

Půjčka Kredito24 je bezúčelová a vyžadován není ani ručitel. Zatímco osoby v důchodu nebo rodiče na mateřské dovolené nebo pobírající rodičovský příspěvek mohou půjčku získat, pro osoby v exekuci a cizince tato půjčka vhodná není.

Postup sjednání půjčky Kredito24

Kredito24 patří k půjčkám online. To znamená, že se žádost dá uskutečnit z domova, není nutná osobní návštěva pobočky. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář a žádost odeslat. Jak je tomu konkrétně u Kredito24?

Formulář začíná sekcí osobních údajů a kontaktů. Zde žadatel vyplňuje jméno, příjmení, email a číslo mobilního telefonu. Žadatel si také volí heslo, které bude používat pro svůj uživatelský účet.

Již nyní na počátku zájemce musí odsouhlasit, že se seznámil s informacemi týkající se ochrany osobních údajů a s podmínkami smlouvy. Další proces je podmíněný vyplněním SMS kódu, který zájemce obdrží a mobilní telefon.

Mobilní telefon u sjednávání půjčky Kredito24 nesmí chybět, jeho prostřednictvím dochází k posílání potvrzovacích SMS.

Následuje vyplnění informací o zaměstnání, dosaženém vzdělání, příjmu a druhu bydlení. Zadává se také bankovní účet, který je jednou z podmínek poskytnutí úvěru – nelze peníze získat v hotovosti, případně jinou formou než právě mezibankovním převodem peněz.

Výhodou je, že Kredito24 spolupracuje s většinou velkých českých bank. To znamená, že ve většině případů má žadatel peníze na účtu už do několika minut od schválení. Jen ve výjimečných případech se peníze posílají až následující den.

U Kredito24 má zájemce možnost zvolit mezi dvěma způsoby ověření bankovního účtu. Typicky se tak činí prostřednictvím verifikační platby ve výši 1 Kč.

U Kredito24 si však žadatel může také zvolit službu KontoConnect, která spočívá v přihlášení do internetového bankovnictví prostřednictvím speciální aplikace. Tím dojde k ověření účtu.

Nezasílá se žádná platba a co je výhodné, lze tak učinit i v případech, kdy je zůstatek na ověřovaném účtu záporný.

K dokončení žádosti pak již stačí pouze potvrzení tlačítkem „Potvrďte informace“. Jelikož se schvalování děje v automatickém režimu, může zájemce rovnou na stránce počkat na výsledek.

Kdo nechce čekat, dorazí mu informace o schválení či neschválení na zadaný email. Poté je zapotřebí se přihlásit na www.kredito24.cz a prostřednictvím SMS smlouvy „podepsat“.

Opakovaný úvěr, nesplácení úvěru

Pokud někomu půjčka Kredito bude vyhovovat, není problém si vzít úvěr opakovaně. Podle preciznosti ve splácení bude takovému žadateli navýšen limit až na 20 000 Kč. Má to ovšem jednu podmínku. Nelze si vzít další úvěr bez splacení toho předchozího. Vždy může mít žadatel u Kredito24 pouze jednu jedinou aktivní půjčku.

A jak řešit situaci, kdy člověk nemá peníze na splacení půjčky? Rozhodně se nedoporučuje to přehlížet, ale naopak aktivně řešit. Kredito24 nabízí možnost prodloužení splatnosti o 7, 15 nebo 30 dnů. Tato možnost je bohužel zpoplatněna, výši poplatku žadatel nalezne ve svém uživatelském účtu.

Poplatek za prodloužení splatnosti půjčky se stanovuje individuálně podle několika kritérií. Jedná se o:

 • výši jistiny
 • původní dobu splatnosti
 • délku prodloužení splatnosti

Obecně se dá říct, že se prodloužení původní splatnosti finančně nevyplatí.

Půjčka Kredito24 zkušenosti

Půjčka Kredito24 má vcelku pozitivní recenze. Uživatelé si chválí především rychlost, za kterou jsou peníze vyplaceny. Velice často ve svých komentářích tito uživatelé zmiňují, že se dostali do neočekávané finanční situace, kterou s pomocí půjčky od Kredito24 vyřešili, a půjčku splatili s další výplatou.

V současnosti již není možné půjčku Kredito24 sjednat, provozovatel ukončil její provoz. Nefunkční jsou i samotné webové stránky www.kredito24.cz.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.