Mikropůjčky online a ihned – srovnání, zkušenosti

Mikropůjčky jsou drobné úvěry poskytované nebankovními organizacemi. Půjčená malá částka má totiž sloužit k zaplacení účtů nebo nečekaných výdajů. Proto je také rychlá mikropůjčka půjčována jen na pár týdnů. Jaké jsou výhody a nevýhody mikropůjček a na co si dát pozor?

Mikropůjčka vznikla jako nový finanční produkt v rozvojových zemích, anglicky je označována jako micro credit. V rozvojových zemích umožnila mikropůjčka extrémně chudým lidem začít provozovat samostatnou výdělečnou činnost.

Mikropůjčky se označují jako půjčky před výplatou – tedy drobné půjčky na pár dní až týdnů v relativně nízké výši. Jsou charakteristické svou extrémně vysokou RPSN, proto se je nevyplácí vést dlouhodobě. Výjimku mezi mikropůjčkami představuje Aasa půjčka, kterou lze sjednat do výše max. 20 000 Kč, ovšem s poměrně dlouhou dobou splatnosti.

Některé společnosti také poskytují výhody ověřeným zákazníkům, kteří si u nich půjčují opakovaně a splácí včas. Například půjčka Minihotovost ověřeným klientům půjčuje až 10 000 Kč, zatímco ostatním jen 3 000 Kč.

Zažádat o mikropůjčku jde online a peníze přijdou rychle do pár minut na účet žadatele. Díky tomu je mikropůjčka jedním z nejrychlejších krátkodobých půjček. Na druhou stranu bývá s vyšší úrokovou sazbou.

RPSN u tohoto úvěru patří k nejvyšším na finančním trhu. Z tohoto důvodu se často ani úrok a RPSN neuvádí. Uvádí se jen částky, které musí být na konci úvěru splaceny.

Velmi oblíbenou mikropůjčkou je Zaplo půjčka.

Mikropůjčka bez doložení příjmů

Mikropůjčka je suma nejčastěji od 1 000 Kč do 5 000 Kč. Existují však i mikropůjčky až do 20 000 Kč. Na získání vyšších částek je většinou nutné doložit své příjmy, klasická mikropůjčka je na druhou stranu často půjčka bez doložení příjmů. Mikropůjčka bývá také půjčka bez registru a zástavy a může o ní zažádat i člověk v exekucích.

Jelikož pro získání mikropůjčky není nutné dokládat příjem, mohou ji čerpat také studenti starší 18 let. Půjčky pro mladé nabízí i některé banky, nebo dokonce stát.

Příkladem mikropůjčky je Monefit půjčka, díky níž může žadatel získat úvěr až do výše 25 000 Kč. Ten je splatný ve 3 stejně vysokých měsíčních splátkách.

Mikropůjčka má mírné požadavky na klienty, často je ale podmínkou ověření bankovního účtu. To se většinou provádí uhrazením poplatku 1 Kč.

RPSN běžně dosahuje i milionů procent. Mikropůjčky se déle než pár týdnů nevyplácí vést.

Klasickým bankám může vyhodnocování žádosti o půjčku trvat i týdny, proto je pro mnoho lidí lepší volbou nebankovní rychlá půjčka s penězi ihned na účet.

Rychlá mikropůjčka online se dlužníkovi velmi prodraží, pokud není splacena včas. Určitě není doporučeno užívat mikropůjček k uhrazení současných dluhů. Je potřeba si uvědomit, že i drobné úvěry mohou způsobit velké dluhy. Lepší alternativou může být konsolidace mikropůjček nebo jejich refinancování.

Plusy a mínusy mikropůjčky

Stejně jako ostatní nebankovní úvěry, i mikropůjčky mají své výhody i nevýhody. Ačkoliv klienty láká rychlost a jednoduchost sjednání, je nutné mít na paměti, že při větším počtu úvěrů či problémech se splácením se klient lehce může dostat do dluhové pasti. Mezi mikropůjčky patří i Čínská Panda půjčka.

Výhody mikropůjček

Mikropůjčky, stejně jako jiné nebankovní úvěry, disponují celou řadou výhod:

 • rychlost poskytnutí úvěru – mnohdy do pár minut
 • online žádost a sjednání
 • lze získat i SMS půjčku
 • není nutné dokládat své příjmy
 • jsou půjčovány jen na pár týdnů
 • první půjčka bývá poskytována bez úroku, tzv. bezúročná půjčka
Místo mikropůjček je lepší mít našetřené nějaké peníze navíc.

Nevýhody mikropůjček

U mikropůjček je potřeba mít na paměti celou řadu nevýhod:

 • extrémně vysoký úrok a RPSN
 • po nevčasném splacení velmi vysoké a četné poplatky a penále
 • často bývá přítomna rozhodčí doložka, případné potíže se splácením by posuzoval člověk určený nebankovní organizací, nikoliv nestranný přidělený auditor
 • u vyšších částek doložení příjmu
 • nutnost mít vlastní bankovní účet

Ačkoliv pro někoho může být půjčka bez doložení příjmu výhodou, často to tak nebývá. Nebankovní organizace počítají s tím, že si u neplatiče nebo klienta s nízkým nepravidelným příjmem vydělají na poplatcích a případné exekuci.

Často lidé využívají mikropůjček na nákup drobnějších věcí či dárků. Půjčky na dárky přitom patří k rizikovějším úvěrům. Obecně platí, že se nevyplácí se zadlužovat tím, co není nezbytné.

Pokud tak žadatel potřebuje často půjčovat menší sumy, je možné pouvažovat o kontokorentním účtu nebo o kreditní kartě k běžnému účtu.

Pokud žadatel naopak potřebuje půjčit větší sumu, je možné využít Mando půjčku. Ta nabízí úvěr až do částky 500 000 Kč.

Jak a kde sjednat rychlou mikropůjčku online

Většina mikropůjček lze sjednat online přes webové stránky nebankovní společnosti. Klient často nemusí nikam telefonovat, ani chodit na pobočku.

Velkou výhodou mikropůjček je možnost sjednání online a mít peníze na účtu do pár hodin.

V některých případech ale není rychlá mikropůjčka online před výplatou jedinou variantou pro žadatele. Některé půjčky jdou vyřídit i pouze po telefonu, jedná se o SMS půjčku nebo v případě vyplacení hotově o půjčku o víkendu, ta se dokonce vyplácí u žadatele doma.

V současné době působí v ČR hned několik úvěrových společností, které nabízejí první půjčku zdarma pro nové klienty.

Mikropůjčkou s úvěrem do 20 000 Kč je také Uno půjčka. Lze ji snadno sjednat online a poskytovatel slibuje získání peněz téměř ihned.

Mikropůjčka bez registru

Sjednání mikropůjčky online bez doložení příjmů a registru dlužníků je tak pohodlnou možností. Rychlost půjčky je dána i tím, že je dostupná 24 hodin denně celý rok.

Mikropůjčka bez registru je vhodná především pro ty žadatele, kteří nejsou tzv. solventní pro klasické úvěry.

Mikropůjčka ihned

Přehled některých nebankovních poskytovatelů rychlých mikropůjček, kteří poskytují jak nízké částky, tak i trochu vyšší obnosy, je níže v tabulce. Na trhu existuje mnoho dalších nebankovních institucí, kdy některé žádají u mikropůjčky doložení příjmů a registru dlužníků

PoskytovatelČástkaÚroková sazbaSplatnost
BB financepůjčka Amigoz1 000 Kč – 45 000 Kčod 0 %1 – 12 měsíců
Credit Limit2 000 Kč – 25 000 Kčod 8,5 %30 dní
Ninja půjčka500 Kč – 8 000 Kčod 34 %1 – 30 dní
Půjčka71 000 Kč – 15 000 Kčod 13,7 %7 – 28 dní
SIM půjčka1 000 Kč – 10 000 Kčod 401 %7 – 30 dní
SMART půjčka50 000 Kč – 300 000 Kč18 %12 – 48 měsíců
Viva Credit500 Kč – 20 000 Kčod 8,8 %7 – 35 dní
Zaplo půjčka1 000 Kč – 20 000 Kčod 0 %7 – 30 dní

V současnosti si lze mikropůjčku sjednat i u bankovních společností. Avšak mají přísnější podmínky a trvá delší dobu, než je půjčka sjednána a schválena.

Půjčit si rychle, online a nízkou sumu lze např. u Equa bank, Air Bank nebo Moneta Money Bank. V současné době nebankovní i bankovní společnosti nabízejí také konsolidace mikropůjček, nejen velkých úvěrů.

S výběrem té nejvhodnější nabídky mohou pomoci online agregátory úvěrů. Jedním z nich je například portál Gejša půjčka, který nabízí zprostředkování mikropůjček ve výši od 5 000 Kč. Dalšími agregátory půjček jsou např. Půjčka Šikulka, Creditsor půjčka nebo Čínská půjčka.

Mikropůjčky si sjednávájí lidé i z důvodu koupě nového telefonu nebo dalších „nezbytností“.

Vyplácení mikropůjček

Většina mikropůjček se dá vyplatit pouze bezhotovostním převodem na bankovní účet. Je tak nutné disponovat vlastním bankovním účtem. Ale ne každému žadateli tato varianta vyhovuje.

Pokud žadatel potřebuje vyplatit mikropůjčku o víkendu nebo svátku, musí počítat u bankovního převod s prodlevou.

Proto existují i varianty, jak získat peníze co nejrychleji i během víkendů a svátků. Například je řešením hotovostní mikropůjčka ihned, která se v hotovosti vyplatí na různých místech, např. trafiky, obchodní zástupci o víkendu domů.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.