Mikropůjčky online – bez registru a doložení příjmu

Mikropůjčky jsou drobné úvěry poskytované nebankovními organizacemi. Jedná se většinou o malé částky, které klienti často využívají k zaplacení účtů a nečekaných výdajů. Tyto úvěry bývají zpravidla sjednávány pouze na několik týdnů. Jaké jsou výhody a nevýhody mikropůjček? Je možné získat mikropůjčku také bez doložení příjmu? A jak sjednat mikropůjčku online?

Mikropůjčka původně vznikla jako nový finanční produkt v rozvojových zemích, anglicky je označována jako micro credit. V těchto méně rozvinutých zemích umožnila mikropůjčka extrémně chudým lidem začít provozovat samostatnou výdělečnou činnost.

Nyní je tento úvěr typický především menšími půjčovanými částkami, poměrně rychlou dobou vyřízení, možností snadného sjednání online, ale také vysokými hodnotami RPSN. Čím je tedy přesně mikropůjčka charakteristická?

Specifika mikropůjček

Mikropůjčky se označují také jako půjčky před výplatou – tedy drobné půjčky na pár dní až týdnů v relativně nízké výši. Jsou charakteristické svou extrémně vysokou RPSN, proto se je nevyplácí vést dlouhodobě.

Ovšem ne všechny mikropůjčky musí tyto podmínky splňovat. Výjimku mezi mikropůjčkami představuje například Aasa půjčka, kterou lze sjednat až do výše 20 000 Kč, ovšem s poměrně dlouhou dobou splatnosti.

Některé společnosti také poskytují výhody ověřeným zákazníkům, kteří si u nich půjčují opakovaně a splácí včas. Například půjčka Minihotovost ověřeným klientům půjčuje až 10 000 Kč, zatímco ostatním jen 3 000 Kč.

Zažádat o mikropůjčku je poměrně jednoduché. Sjednat lze mimo jiné také online a peníze bývají připsány zpravidla do pár minut na účet žadatele. Díky tomu je mikropůjčka jedním z nejrychlejších krátkodobých půjček. Na druhou stranu bývá poskytována s vyšší úrokovou sazbou.

U mikropůjček je třeba myslet na to, že RPSN u tohoto úvěru patří k nejvyšším na finančním trhu. Z tohoto důvodu se často ani úrok a RPSN neuvádí. Uvádí se jen částky, které musí být na konci úvěru splaceny.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Mikropůjčka bez doložení příjmů

Výše mikropůjček bez doložení příjmů se pohybuje nejčastěji od 1 000 Kč do 5 000 Kč. Nicméně některé instituce nabízí také mikropůjčky až do 20 000 Kč. Pro získání vyšších částek je většinou nutné doložit své příjmy.

Příkladem mikropůjčky s možností vypůjčit si větší obnos peněz je Monefit půjčka, díky níž může žadatel získat úvěr až do výše 25 000 Kč. Ten je splatný ve 3 stejně vysokých měsíčních splátkách.

Klasická mikropůjčka bývá ovšem často druh půjčky bez doložení příjmů. Některé druhy mikropůjček jsou půjčky bez registru a zástavy a může o ně zažádat i člověk v exekucích. Tyto druhy půjček jsou nicméně velmi rizikové a dlužník by si měl dobře promyslet, zda je tato půjčka opravdu jediným řešením jeho tíživé finanční situace.

Jelikož pro získání mikropůjčky zpravidla není nutné dokládat příjem, mohou ji čerpat také studenti starší 18 let. Půjčky pro mladé nabízí i některé banky, nebo dokonce stát. Nicméně pro studenty je nejlepší alternativou poohlédnout se po speciální studentské půjčce, kterou někteří poskytovatelé také nabízejí.

Mikropůjčka má mírné požadavky na klienty, často je ale podmínkou ověření bankovního účtu. To se většinou provádí s uhrazením poplatku 1 Kč.

Klasickým bankám může vyhodnocování žádosti o půjčku trvat i týdny, proto je pro mnoho lidí pohodlnější volbou nebankovní rychlá půjčka s penězi ihned na účet.

Nicméně u těchto rychlých půjček je třeba si pečlivě ověřit danou instituci a zjistit přesné podmínky půjčky. Tyto druhy úvěrů bývají často poskytovány nebankovními institucemi, které nemusí být vždy věrohodné.

RPSN běžně dosahuje i milionů procent. Mikropůjčky se déle než pár týdnů nevyplácí vést.

Mikropůjčka – na co si dát pozor

Stejně jako ostatní nebankovní úvěry, i mikropůjčky mají své výhody i nevýhody. Ačkoliv klienty láká rychlost a jednoduchost sjednání, je nutné mít na paměti, že při větším počtu úvěrů či problémech se splácením se klient může lehce dostat do dluhové pasti.

Rychlá mikropůjčka online se dlužníkovi velmi prodraží, pokud není splacena včas. Určitě není doporučeno užívat mikropůjček k uhrazení současných dluhů. Je potřeba si uvědomit, že i drobné úvěry mohou způsobit velké dluhy. Lepší alternativou může být konsolidace mikropůjček nebo jejich refinancování.

Při sjednávání mikropůjčky především u nebankovních institucí je dobré být na pozoru. Doporučuje se nejprve danou instituci prověřit například prostřednictvím recenzí. Při samotném sjednávání úvěru je dobré pečlivě ověřit veškeré podmínky smlouvy.

Výhody mikropůjček

Mikropůjčky, stejně jako jiné nebankovní úvěry, disponují celou řadou výhod:

 • rychlost poskytnutí úvěru – mnohdy do pár minut
 • online žádost a sjednání
 • lze získat i SMS půjčku
 • není nutné dokládat své příjmy
 • jsou půjčovány jen na pár týdnů
 • první půjčka bývá u některých subjektů poskytována bez úroku, tzv. bezúročná půjčka
Místo mikropůjček je lepší mít našetřené nějaké peníze navíc.

Nevýhody mikropůjček

U mikropůjček je potřeba mít na paměti, že se s nimi pojí také mnohé nevýhody:

 • extrémně vysoký úrok a RPSN
 • po nevčasném splacení velmi vysoké a četné poplatky a penále
 • často bývá přítomna rozhodčí doložka, případné potíže se splácením by posuzoval člověk určený nebankovní organizací, nikoliv nestranný přidělený auditor
 • u vyšších částek doložení příjmu
 • nutnost mít vlastní bankovní účet

Ačkoliv se někomu může zdát půjčka bez doložení příjmu výhodná, často tomu tak nebývá. Nebankovní organizace počítají s tím, že si u neplatiče nebo klienta s nízkým nepravidelným příjmem vydělají na poplatcích a případné exekuci.

Lidé také často využívají mikropůjčky na nákup drobnějších věcí či dárků. Půjčky na dárky přitom patří k rizikovějším úvěrům. Obecně platí, že se nevyplácí se zadlužovat tím, co není nezbytné.

Pokud si žadatel půjčuje častěji menší sumy, může být výhodnější alternativou k rychlým půjčkám například zřízení kontokorentního účtu nebo o kreditní karty k běžnému účtu.

Kontokorentní úvěr umožní klientovi čerpat finance na svém běžném účtu do mínusu, jehož limit je ovšem předem sjednán. Takto lze peníze vybírat kdykoliv a opakovaně, nicméně je třeba tuto částku bance v určeném termínu vrátit.

Pokud žadatel naopak potřebuje půjčit větší sumu, je možné využít Mando půjčku. Ta nabízí úvěr až do částky 500 000 Kč.

Úvěry na vyšší částky poté poskytují také klasické bankovní instituce. Přestože je při sjednávání úvěru v bance zpravidla nutné uvést informace například o příjmu žadatele nebo výpis ze seznamu dlužníků a sjednávání úvěru v bance může trvat déle, jedná se zpravidla o bezpečný způsob, jak si vyšší částku vypůjčit.

Pro zvýšení bonity žadatele je možné zažádat také o půjčku s ručitelem nebo o půjčku s ručením nemovitostí. Pokud je půjčka takto zaručena, instituce většinou nabídne žadateli výhodnější podmínky a je pro něj snadnější vypůjčit si větší obnos peněz.

Jak a kde sjednat rychlou mikropůjčku online

Většina mikropůjček lze sjednat online přes webové stránky nebankovní společnosti. Klient často nemusí nikam telefonovat, ani chodit na pobočku.

V některých případech ale nemusí být rychlá mikropůjčka online před výplatou pro žadatele jedinou variantou. Některé půjčky jdou vyřídit i pouze po telefonu, jedná se o SMS půjčku nebo v případě vyplacení hotově o půjčku o víkendu, ta se dokonce vyplácí u žadatele doma.

V současné době působí v ČR hned několik úvěrových společností, které nabízejí první půjčku zdarma pro nové klienty.

Mikropůjčkou s úvěrem do 20 000 Kč je také Uno půjčka. Lze ji snadno sjednat online a poskytovatel slibuje získání peněz téměř ihned.

Velkou výhodou mikropůjček je možnost sjednání online a mít peníze na účtu do pár hodin.

Mikropůjčka bez registru

Sjednání mikropůjčky online bez doložení příjmů a registru dlužníků je tak pohodlnou možností. Rychlost půjčky je dána i tím, že je dostupná 24 hodin denně celý rok.

Mikropůjčka bez registru je vhodná především pro ty žadatele, kteří nejsou tzv. solventní pro klasické úvěry.

U těchto typů půjček je nicméně na místě velká obezřetnost. Často se s nimi pojí vysoké pokuty za neuhrazení splátky včas a dlužníka mohou dostat do dluhové pasti nebo do ještě závažnějších finančních potíží.

Mikropůjčka ihned

Přehled některých nebankovních poskytovatelů rychlých mikropůjček, kteří poskytují jak nízké částky, tak i trochu vyšší obnosy, je níže v tabulce. Na trhu existuje mnoho dalších nebankovních institucí, kdy některé žádají u mikropůjčky doložení příjmů a registru dlužníků

PoskytovatelČástkaÚroková sazbaSplatnost
BB financepůjčka Amigoz1 000 Kč – 45 000 Kčod 0 %1 – 12 měsíců
Credit Limit2 000 Kč – 25 000 Kčod 8,5 %30 dní
Ninja půjčka500 Kč – 8 000 Kčod 34 %1 – 30 dní
Půjčka71 000 Kč – 15 000 Kčod 13,7 %7 – 28 dní
SIM půjčka1 000 Kč – 10 000 Kčod 401 %7 – 30 dní
SMART půjčka50 000 Kč – 300 000 Kč18 %12 – 48 měsíců
Viva Credit500 Kč – 20 000 Kčod 8,8 %7 – 35 dní
Zaplo půjčka1 000 Kč – 20 000 Kčod 0 %7 – 30 dní

V současnosti si lze mikropůjčku sjednat i u bankovních společností. Avšak mají přísnější podmínky a trvá delší dobu, než je půjčka sjednána a schválena.

Půjčit si rychle, online a nízkou sumu lze např. u Equa bank, Air Bank nebo Moneta Money Bank. V současné době nebankovní i bankovní společnosti nabízejí také konsolidace mikropůjček, nejen velkých úvěrů.

S výběrem té nejvhodnější nabídky mohou pomoci online agregátory úvěrů. Jedním z nich je například portál Gejša půjčka, který nabízí zprostředkování mikropůjček ve výši od 5 000 Kč. Dalšími agregátory půjček jsou např. Půjčka Šikulka, Creditsor půjčka nebo Čínská půjčka. Mezi mikropůjčky patří i Čínská Panda půjčka.

Mikropůjčky si sjednávájí lidé i z důvodu koupě nového telefonu nebo dalších „nezbytností“.

Vyplácení mikropůjček

Většina mikropůjček se dá vyplatit pouze bezhotovostním převodem na bankovní účet. Je tak nutné disponovat vlastním bankovním účtem. Ale ne každému žadateli tato varianta vyhovuje.

Pokud žadatel potřebuje vyplatit mikropůjčku o víkendu nebo svátku, musí počítat u bankovního převodu s prodlevou.

Proto existují i varianty, jak získat peníze co nejrychleji i během víkendů a svátků. Například je řešením hotovostní mikropůjčka ihned, která se v hotovosti vyplácí na různých místech, například v trafikách.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.