Nebankovní půjčky bez doložení příjmů

Srovnání půjček a úvěrů je praktický pomocník při zvažování, jakou půjčku zvolit na některý potřebný výdaj. Srovnání půjček pomůže zorientovat se v podmínkách pro poskytování půjček a rozhodnout se, které společnosti nabízí výhodnější podmínky.

Úvěrové společnosti mají odlišné podmínky pro poskytnutí půjčky. Některé společnosti poskytují půjčku bez doložení příjmů. Některé z nich uvádí, že poskytují nebankovní půjčku ihned nebo nebankovní půjčku na splátky. Objevují se poskytovatelé, kteří prohlašují, že neprovádí nahlédnutí do registrů dlužníků.

Zákonem jsou nebankovní společnosti povinny prověřit, zda je zájemce schopný úvěr splatit. V praxi se tak často neděje, jak je evidentní např. u půjčky pro zadlužené i s exekucí.

Nebankovní půjčky s exekucí tedy získat lze, jsou však extrémně nevýhodné a jejich sjednání klientům, vůči nimž bylo zahájeno exekuční řízení, rozhodně nelze doporučit. Tyto půjčky bez registru, často nazývané jako půjčky pro problémové klienty nebo jako půjčky opravdu pro každého, jsou většinou o třídu méně výhodné než klasické nebankovní půjčky a přichází s vyšším rizikem pro zájemce.

Co je důležité zmínit – záznam v registrech neznamená, že žádost o půjčku bude zamítnuta. Často se řeší záznam s jednotlivými klienty individuálně, může to však velice snížit bonitu člověka v očích banky nebo nebankovní organizace.

Ve srovnání půjček je dobře vidět, že půjčky se liší podmínkami především mezi půjčkami od banky a od nebankovní společnosti. Srovnání půjček od bank nabízíme v kategorii úvěry a půjčky, tato sekce se zaměřuje na srovnání nebankovních půjček.

Na co si dát pozor u nebankovních půjček

Nebankovní půjčky většinou bývají lidmi voleny po zamítnutí jejich žádosti o bankovní úvěr. Banky jsou velmi přísné a pečlivé při vyhodnocování bonity žadatelů. Nízký příjem, platební historie nevčasného a neřádného splácení nebo existující dluhy mohou bankovní úvěr znemožnit.

V tuto chvíli se jeví dostupné a rychlé nebankovní půjčky jako ideální řešení. Je nutné mít na paměti, že nebankovní společnosti jsou si vědomy své unikátní pozice. Neplatí to pro všechny, samozřejmě. Existuje několik faktorů pro rozlišení solidní nebankovní instituce od lichváře:

 • smlouva je přehledná
 • veškeré informace o půjčce jsou srozumitelné a dostupné
 • neplatí se poplatek za posouzení a sjednání
 • kladné ohlasy na nezaujatých stránkách

Pokud je smlouva už na první pohled vyčerpávající, bude možná lepší zkusit hledat dál. Drobné písmo, odkazy na poznámky pod čarou za každou větou nebo šedé písmo na bílém pozadí patří mezi obvyklé triky nesolidních nebankovních společností. Všechny smlouvy je nutné přečíst před podpisem a u nebankovních půjček to platí dvojnásob.

Na smlouvu u nebankovních půjček je zapotřebí si dát pozor. Především u těch méně známých poskytovatelů.

Další znak jsou informace o půjčce. Solidní nebankovní společnost se nebojí uvádět jak úrok, tak RPSN ještě před samotným sjednáním na jejich stránce. Vítané jsou také částky, které budou v horizontu půjčení zaplaceny navíc. Naopak v případě, kdy jsou tyto údaje nedostupné nebo je problém se k ním dostat, jedná se pravděpodobně o velmi nevýhodnou půjčku. Příkladem může být třeba půjčka za práci, která je svým pojetím na trhu novinkou. Půjčené peníze lze splatit prací. Zajímavý nápad, nicméně chybí konkrétní informace. A tato skutečnost značně oslabuje důvěryhodnost celého projektu. 

Poplatek za posouzení žádosti a za sjednání půjčky bývají indikátorem, že celá půjčka bude provázena všemožnými poplatky. Naopak půjčky, které se sjednávají zdarma nebo společnosti, které nabízí první půjčku bez úroku, lze považovat za bezpečnější.

Každou nebankovní společnost se vyplatí dohledat na nezaujatých stránkách a přečíst si ohlasy lidí, kteří si od nich nebankovní půjčku již vzali. I když jsou recenze pozitivní, vždy se vyplatí si také přečíst některé negativní, mohou totiž upozornit na důležité detaily ohledně nebankovní společnosti a jejich nabídky nebankovních půjček..

Srovnání nebankovních půjček

Nebankovních subjektů je na trhu obrovské množství. Ještě více je druhů půjček, které nabízí. V tomto může pomoci srovnávač půjček níže, který je níže. Srovnání půjček seřazuje půjčky podle RPSN, která představuje lepší měřítko než úrok – zahrnuje totiž všechny poplatky, které se s půjčkou nesou. Půjčky s 0% RPSN se nabízí zdarma, cílem je získat spokojené klienty.

PoskytovatelVýše úvěruSplatnostÚrokRPSN
Via SMS půjčka100 – 20 000 Kč7 – 30 dníOd 0 %Od 0 %
Provident START půjčka3 000 – 16 000 Kč4 měs.Od 0 % Od 0 %
Zaplo půjčka1 000 – 16 000 Kč1 – 30 dníOd 0 %Od 0 %
Ferratum Creditlimit2 500 – 80 000 Kč7 – 45 dníOd 0 %Od 0 %
Rychlá půjčka COOL CREDIT1 000 – 20 000 Kč5 – 30 dníOd 0 %Od 0 %
Kamali půjčka1 000 – 10 000 Kč30 dní – 10 měs.Od 0 %Od 0 %
Credistar půjčka1 000 – 19 000 Kč5 dní – 3 měs.Od 0 %Od 0 %
VistaCredit půjčka1 000 – 8 000 Kč7 – 70 dnůOd 0 %Od 0 %
Zonky půjčka20 000 – 750 000 Kč6 – 84 měs.Od 2,99 %Od 3,64 %
Cofidis půjčka20 000 – 500 000 Kč12 – 90 měs.Od 4,49 %Od 4,58 %
Razdva půjčka5 000 – 100 000 Kč3 – 48 měs.Od 4,9 %Od 4,9 %
Provident půjčka17 000 – 170 000 Kč12 – 48 měs.Od 6,2 %Od 22,34 %
Pronto půjčka10 000 – 100 000 Kč12 – 48 měs.Od 31,61 %Od 31,61 %
Pojištěná půjčka5 000 – 166 000 Kč12 – 60 měs.Od 63,73 %Od 69,77 %
CreditPortal půjčka500 – 30 000 Kč5 – 30 dníOd 12 %Od 102,58 %
Credit3655 000 – 60 000 Kč3 – 12 měs.12 %Od 104,8 %
Novacredit půjčka5 000 – 60 000 Kč3 – 12 měs.Od 150,01 %Od 150,01 %
Express Cash Hotovostní půjčka5 000 – 70 000 Kč14 – 20 měs.25 %Od 209,78 %
SIM půjčka2 000 – 12 000 Kč7 – 30 dníOd 78,99 %Od 244,99 %
Everyday Plus100 – 50 000 Kč61 dní – 80 měs.20 %519 %
SOS credit1 000 – 15 000 Kč7 – 28 dníOd 448,52 %Od 4621,2 %
CreditGo půjčka500 – 30 000 Kč5 – 30 dní36 %Od 7595,30 %

Nebankovní půjčky se liší od bankovních půjček především ve dvou sférách:

 • bývají dražší
 • bývají dostupnější

Nebankovní půjčky se zpravidla pojí s vyšším úrokem a celou řadu poplatků. Ačkoliv může být úroková sazba jen o pár procent vyšší než u bankovního úvěru, je vždy nutné koukat po procentu RPSN (roční procentuální sazba nákladů). RPSN totiž zahrnuje i všechny poplatky, které se s vedením půjčky táhnou.

Na druhou stranu jsou nebankovní půjčky přístupné téměř každému, obzvlášť nebankovní půjčky bez doložení příjmu. Sjednání je velmi často dostupné online. Srovnání nebankovních půjček pomůže vybrat si tu nejvhodnější volbu od zodpovědné nebankovní společnosti.

Rychlá půjčka

Rychlá půjčka patří k nejčastěji nabízeným nebankovním úvěrům. Jejich hlavní výhodou je rychlost, často bývají prezentovány jako nebankovní půjčky ihned. Peníze z úvěru mohou dorazit doslova pár minut po vyplnění formuláře buď na pobočce, telefonicky nebo online z pohodlí domova. Sjednávají se na velmi krátkou dobu – týdny až měsíce. Kvůli tomu však nabízí poměrně nevýhodný úrok.

První půjčka zdarma

První půjčka zdarma je občas poskytována nebankovními společnostmi pro vábení zákazníků. Tato půjčka bývá omezena maximální výší, většinou se jedná o úvěr pár tisíc korun.

Ačkoliv může být úroková sazba 0 %, je nutné se ujistit, že se za sjednání půjčky neplatí poplatek. Nulový úrok také neznamená, že se půjčka neprodraží, pokud není včas splacena.

TIP: Pro první půjčku zdarma lze využít česká společnost Credit Makers.

Mikropůjčka

Mikropůjčka je úvěr v rozsahu několika set korun až pár tisíc korun, který se uzavírá na velmi krátkou dobu, zpravidla pár týdnů. Bývají velmi dostupné a jednoduché na získání. Kvůli krátké době splatnosti se často ani neuvádí RPSN, ale pouze částka, která bude na konci splacena. RPSN u mikroúvěrů je jedna z nejvyšších a pohybuje se ve sto tisících procent.

SMS půjčka

SMS půjčka představuje formu mikropůjčky, její sjednání se však provádí zasláním SMS zprávy s příslušnými detaily. První SMS půjčka se většinou zřizuje jako poštovní poukázka, další SMS půjčky jsou poté sjednávány skutečně jen zasláním SMS zprávy. Jejich výhodou je snadnost a rychlost, na druhou stranu jsou podobně jako ostatní mikropůjčky velmi drahé.

Půjčka bez doložení příjmu

Půjčka bez doložení příjmů je poskytována několik nebankovními subjekty. Zákon nařizuje prověřit bonitu každého zájemce, většinou se toho docílí doložením a ověřením příjmů a nahlédnutím do registru dlužníků. Tyto půjčky se poskytují bez nutnosti doložit příjmy. Díky tomu ale přichází s o třídu méně výhodnějším úrokem a vyššími poplatky, než je u nebankovních úvěrů běžné.

Levná půjčka bez doložení příjmu

I u půjček bez doložení příjmu se najdou výjimky, které jde označit za levné. Mají poměrně nízkou úrokovou sazbu, která se pohybuje maximálně do 5 % p.a. Ale dají se sehnat půjčky bezúročné. Ty jsou nabízeny některými nebankovními institucemi klientům, kteří si u nich půjčkou berou poprvé. V takových případech a zároveň za předpokladu, že klient uhradí půjčenou částku včas, se skutečně neplatí nic navíc.

Půjčka před výplatou

Půjčka před výplatou, někdy také finská půjčka, je rychlý úvěr, který se nejčastěji sjednává z důvodu nutnosti náhle uhradit částku, na kterou rodinný rozpočet nestačí. Bývají to úvěry jen do pár tisíc uzavírány na 30 dní. Nejedná se o nebankovní půjčku na splátky, vše se splácí jednorázově. Úroky jsou poměrně vysoké a poplatky za pozdní splacení mohou půjčku před výplatou i zněkolikanásobit.

Půjčka bez registru a zástavy

Půjčka bez registru a zástavy se poskytuje nebankovními společnostmi, které ve srovnání půjček od bank nenahlížejí do registru dlužníků, ani nevyžadují zastavení nemovitosti či jiného předmětu. S tímto komfortem mnohdy přichází extra poplatky a vyšší úrok.

Půjčka o víkendu

Půjčka o víkendu se sjednává většinou osobně. Jelikož se převod peněz neprovádí během víkendu, tato půjčka se vyplácí hotově. Získat je jí možné na pobočce nebankovní společnosti, nebo si k sobě pozvat reprezentanta z nebankovní organizace, který přijde s veškerými potřebnými formuláři a smlouvu uzavře u zákazníka doma.

Půjčka pro zadlužené

Půjčka pro zadlužené je nejrizikovější sjednatelný úvěr jak pro nebankovní společnost, tak pro dlužníka. To platí dvojnásob, pokud se jedná o půjčku pro zadlužené i v exekuci, v tomto případě už úvěr moc nebankovních institucí neposkytuje a ty, které ano, často předem počítají s nenávratností půjčky a snaží se jí vyrovnat zástavou nemovitosti, extrémně vysokými poplatky a v budoucnu případným ziskem z exekuce dlužníka.

Půjčka pro nezaměstnané

Půjčka pro nezaměstnané představuje poměrně rizikový úvěr. Nezaměstnaný člověk musí vyžít s absolutním minimem, ze kterého by musel splácet i půjčku, proto je půjčka pro nezaměstnané většinou velmi malá. V případě neschopnosti půjčku splácet, přichází velmi vysoké poplatky.

Bezúročná půjčka

Jedná se o úvěr s úrokovou sazbou 0 % p.a. Nebankovní bezúročné půjčky jsou obvykle inzerovány jako první půjčka zdarma, což znamená, že nulový úrok mohou získat pouze noví klienti. U tohoto typu půjčky je vždy třeba pamatovat na možné skryté poplatky a také na včasné splacení, jinak zpravidla naskakují vysoké úroky z prodlení.

P2P půjčky

V rámci P2P půjček si lidé půjčují od lidí prostřednictvím takzvaných P2P (peer-to-peer) platforem. Zpravidla nabízejí výhodnější podmínky než jiné typy nebankovních půjček a zároveň umožňují zhodnotit peníze těm, kteří chtějí investovat. P2P půjčku je možné využít na cokoliv a pravidla pro její poskytnutí jsou mnohem mírnější než u bankovních úvěrů. Asi nejznámější půjčka tohoto druhu u nás je půjčka Zonky, dále zde fungují například platformy Benefi, Bankerat, Banking Online, Prestito.

Online půjčky

Půjčky online lze sjednat z pohodlí domova, není potřeba nikam chodit. Umožňují to jak bankovní, tak především nebankovní poskytovatelé. Ti totiž obvykle nemají ani kamenné pobočky, jelikož veškerou agendu zpracovávají právě online.

Je otázkou, zda takto jednoduché a bezproblémové sjednání půjčky znamená spíše výhodu nebo nevýhodu. Maximální dostupnost online půjček totiž může vést k tomu, že si je lidé budou brát zcela bezmyšlenkovitě. A tím se dřív nebo později dostanou do finančních problémů.

Poptávka půjček

V podstatě se všemi zmíněnými typy půjček a ještě s mnoha dalšími se lze setkat na různých tržištích půjček. Jedná se obvykle o inzertní stránky, kde mohou lidé zadat zdarma inzerci poptávky půjčky nebo nabídky půjčky. Setkávají se zde tedy jak lidí, kteří půjčku potřebují, tak ti, kteří ji poskytují. V druhém případě se může jednat jak o finanční společnosti, tak soukromníky s volným kapitálem.

Poptávku půjček využívají hlavně lidé, kteří s žádostí o půjčku z nějakého důvodu byli odmítnuti u bankovních nebo nebankovních finančních institucí. Pro mnohé se jedná o poslední možnost, jak získat peníze na řešení nepříznivé finanční situace.

Jak si vybrat nejlevnější půjčku?

Srovnání nejvýhodnějších půjček online pomůže se vyznat v široké nabídce nebankovních půjček, s hledáním nejlevnější půjčky pak může pomoci úvěrová kalkulačka online.

Obecně platné rady pro výběr půjčky jsou:

 • nepůjčujte si víc, než nezbytně nutně potřebujete
 • porovnávejte RPSN, ne úrokovou sazbu
 • půjčujte si jen od prověřených společností s dobrými ohlasy
 • v klidu si přečtěte celou smlouvu před podpisem

Kromě srovnání nebankovních půjček nabízíme také profily společností, díky kterým si můžete udělat obrázek o pozadí každé z těchto institucí.

Nebankovní společnosti nabízející úvěry:

Srovnání nebankovních půjček online zahrnuje nabídky těchto společností:

Každou společnost lze rozkliknout a podívat se na jejich historii a nabízené finanční produkty.

Jak se vyvarovat budoucím problémům s půjčkou

1) Půjčujte si jen u značkových společností 

Půjčujte si od společností zahrnutých v online srovnání nebankovních půjček. Vždy se vyplatí podívat se, co o společnosti říkají lidé v recenzích, na sociálních sítích nebo na různých online fórech.

Kromě samotného RPSN srovnávejte i to, jak by nebankovní společnost řešila problémy se splácením. Pokud umožňuje odložení splátek bez poplatků, jedná se pravděpodobně o zodpovědnou a seriózní firmu. V opačném případě, když je neschopnost splácet řešena vysokými poplatky, bude lepší se poohlédnout jinam.

2) Než cokoli podepíšete, přečtěte si to. 

Podpisem dáváte souhlas se všemi položkami smlouvy. Pokud něčemu nerozumíte nebo něco není jasné, nebojte se zeptat přímo nebankovní společnosti. Nikdy se nevyplatí smlouvu nečíst nebo jen letmo proletět.

Vždycky je možnost smlouvu vzít domů a např. přes víkend si ji v klidu pročíst a vyspat se na konečné rozhodnutí. Druhý pár očí může také pomoci odhalit problematické položky – např. přítomnost dozorčí doložky. Pokud se nachází ve smlouvě, znamená to, že by případný spor s úvěrem v budoucnu řešila osoba určená nebankovní společností místo nestranného soudce.

3) Pokud vám značkové společnosti půjčku nedají, je to znamení, že ji pravděpodobně nebudete schopni splácet.

Nedosáhnout na bankovní půjčku není tak neobvyklé, ale nedosáhnout na nebankovní půjčku od zaběhlé a ověřené nebankovní společností už tak obvyklé není. Toto zamítnutí je způsobeno buď příliš nízkým příjmem, vysokými dluhy, exekucí nebo historií nesplácení.

Pokud zájemce nezíská půjčku ani u banky, ani u značkové nebankovní společnosti, už nemá příliš dalších možností.

V takových případech zbývají půjčky od nebankovních společností, které hraničí s lichvou. Nabídka od lichvářů vám nepomůže, naopak ještě více ublíží.

4) Problémy řešte s předstihem 

Stát se může cokoliv. Pokud se člověk ocitne v situaci, kdy nemůže splácet své dluhy, měl by tuto skutečnost neprodleně nahlásit patřičným společnostem. V nejlepším případě lze sestavit splátkový kalendář do doby, než se situace uklidní a splátky bude možné znova hradit.

Nepůjčujte si proto, abyste splatili dluh. To je dluhová spirála a nikdy nekončí dobře. Pokud máte problémy s dluhy, obraťte se na pomoc odborníků. V ČR funguje řada neziskových organizací, které pomáhají lidem s dluhy ve finanční tísni zcela zdarma.

Časté otázky

Jsou nabízené nebankovní půjčky důvěryhodné?

Ano, nabídky obsažené ve srovnání půjček online pochází od prověřených a solidních nebankovních společností.

Co znamená bonita?

Bonita značí schopnost úvěr splatit. Bankovní i nebankovní společnosti bonitu jedince používají při rozhodování, zda mu poskytnou úvěr.

Určuje jí hlavně:

 • výše současných příjmů
 • platební historie (zda byly bývalé úvěry spláceny včas a v plné výši)
 • výše dluhů.

Příliš nízká bonita omezí maximální výši půjčky, na kterou může člověk dosáhnout, nebo dokonce získání úvěru znemožnit.

Jaké rizika s sebou nebankovní půjčky přináší?

Úvěr je závazek. Je jedno, zdali jej poskytuje banka nebo nebankovní společnost, úvěry se vždy musí splatit v celé jejich výši. Půjčky není doporučeno brát na zbytečné věci.

Proto by měl člověk strávit dostatek času porovnáváním jednotlivých nabídek a ujišťováním, že daná nebankovní společnost je skutečně ověřená a spolehlivá. Oba úkony jsme již provedli, stačí použít naše srovnání nebankovních půjček online a o jednotlivých nebankovních společnostech si na naší stránce přečíst.

Co je RPSN?

RPSN znamená roční procentuální sazba nákladů. Oproti samotné úrokové míře zahrnuje všechny poplatky spojené s úvěrem. Proto se vyplatí při srovnání koukat spíše po RPSN, raději než úroku. Poskytovatelé půjček jsou ze zákona povinní o její výši předem informovat. Pro výpočet RPSN lze případně využít některou z kalkulaček na internetu.

Mohu půjčku získat online?

Ano, v podstatě všechny nebankovní půjčky nabízí sjednání online. Stačí se po výběru půjčky prokliknout na stránky nebankovní společnosti.

Co dělat, když se moje půjčka stane nevýhodnou?

Úrokové míry se neustále přizpůsobují situaci na finančním trhu. Pokud se současný úvěr stane nevýhodným z důvodu mnohem vyššího úroku, než je momentálně možné získat, lze požádat o refinancování.

Refinancováním se současný úvěr přizpůsobí podmínkám dané banky, která nabídne nižší úrok. Díky tomu lze ušetřit až tisíce korun ročně na splátkách.

Pokud je dluh představován 2 a více úvěry, sjednává se konsolidace dluhů. U konsolidace se všechny dluhy vezmou a vytvoří se z nich jedna velká půjčka. Člověk tak nemusí splácet úrok u každé půjčky zvlášť a usnadní si život administrativním zjednodušením.

bez úrokurecenzesrovnánízdarmazkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.