Srovnání půjček online – půjčky přehledně

Srovnání půjček a úvěrů je praktický pomocník při zvažování, že si půjčíte peníze na některý potřebný výdaj. Srovnání půjček pomůže zorientovat se v podmínkách pro poskytování půjček a rozhodnout se, které společnosti nabízí výhodnější podmínky.

Úvěrové společnosti mají odlišné podmínky pro poskytnutí půjčky. Některé společnosti poskytují půjčku bez doložení příjmů. Objevují se poskytovatelé, kteří prohlašují, že nevyžadují nahlédnutí do registrů (Solus, NRKI). Podle platného zákona mají poskytovatelé půjček povinnost prověřovat žadatele v registru dlužníků. Co je důležité zmínit, uvedení v registrech neznamená, že žádost o půjčku bude zamítnuta.

Ve srovnání půjček je dobře vidět, že půjčky se liší podmínkami především mezi půjčkami od banky a od nebankovní společnosti.

Jak se vyvarovat budoucím problémům s půjčkou

1) Půjčujte si jen u značkových společností 
Oslovte co nejvíce kvalitních úvěrových společností a srovnejte nejen finanční kritérium (tedy o kolik celkem půjčku přeplatíte), ale také nefinanční kritéria, tedy podmínky ve smlouvě, které se týkají především sankcí v případě včasného nesplácení a podobně. A jak poznáte kvalitní úvěrovou společnost? Obecně se to dá specifikovat jako banky a společnosti sdružené v České leasingové a finanční asociaci, tedy instituce určitým způsobem kontrolované.

2) Než cokoli podepíšete, přečtěte si to. 
Pokud smlouvám či jiným závazkům nerozumíte, nepodepisujte je na místě. Vždy máte možnost vzít si takový materiál domů, a tam jej v klidu a po poradě s dalšími lidmi, prostudovat.

3) Pokud vám značkové společnosti půjčku nedají, je to znamení, že pravděpodobně nebudete schopni ji splácet.
Nabídka od lichvářů vám nepomůže, ale naopak ještě více ublíží.

4) Pokud se dostanete do problémů se splácením, obraťte se v první řadě na společnost, od které úvěr máte, a pokuste se s ní dohodnout na změně výše splátek či odkladu. 
Nepůjčujte si jen proto, abyste splatili dluh. V takovém případě se dostanete do spirály a nedopadne to dobře. Dříve nebo později skončíte u lichváře, který vás připraví o vše. Právě ty takzvané značkové společnosti mají nástroje, jak vám jako klientovi v těchto situacích pomoci a mají společný zájem na tom, aby klient takovéto tíživé období přečkal.

5) Pokud máte problém, řešte jej a pomoc hledejte u odborníků.
V České republice již působí několik neziskových organizací, které se věnují poradenství a řešení finančních problémů rodin.