Essox půjčka – recenze, kalkulačka

Půjčka až 200 000 Kč

Úrok od od 13,21 %, RPSN od 14,04 %

 • Peníze lze použít na cokoliv
 • Možnost vyřízení online
 • Dlouhá doba splatnosti – až 84 měsíců
Mám zájem o Essox půjčku

Essox s.r.o. je česká finanční společnost působící od roku 1993. Stejně jako Cofidis či Provident, i Essox je nebankovním poskytovatelem služeb. Společnost Essox s.r.o. je napůl vlastněna Komerční bankou a Société Générale Consumer Finance. Jak je na tom půjčka od Essox? Za jakých podmínek ji lze získat a jaké jsou její parametry? Kam se obrátit v případě potíží a co na půjčku říkají lidé?

Hlavní a nejvíce oblíbený produkt společnosti se nazývá Bezpečná půjčka. Ta svůj název pravděpodobně získala i proto, že při jejím sjednání klient obdrží pojištění schopnosti splácet zdarma.

Kromě Bezpečné půjčky Essox nabízí i řadu ostatních produktů. Mezi ně patří i Essox kreditní karta či půjčka na auto.

Co Essox poskytuje a nabízí?

Essox se zaměřuje na poskytování nebankovních půjček. Kromě toho se ale jedná i o registrovaného poskytovatele spotřebitelských úvěrů. Co všechno Essox nabízí v rámci svých produktů?

Essox půjčka

Bezpečná půjčka od Essox patří k nejoblíbenějším produktům této společnosti. Jedná se o bezúčelovou půjčku, takže ji lze využít na cokoliv. Ať už se jedná o nové vybavení bytu, cestování či cokoliv jiného – bezúčelová půjčka Essox s tím může pomoci.

Společnost Essox pečlivě prověřuje bonitu každého žadatele. Nezajišťuje půjčky pro lidi v exekuci nebo se záznamem v registru dlužníků.

Ovšem dříve než se kdokoli pro půjčku rozhodne, měl by zvážit, zda ji opravdu nutně potřebuje. Z neschopnosti půjčku dlouhodobě splácet vznikají velké dluhy a lidé se dostávají do exekucí a dalších problémů. Pro společnost Essox je velmi důležité, aby byl klient schopný splácet.

Essox půjčka – žádost

Kdokoliv se zájmem o Essox hotovostní půjčku musí kontaktovat poradce Modré pyramidy stavební spořitelny, a.s. Ten klientovi sdělí veškeré potřebné informace a pomůže při vyplňování žádosti o úvěr.

K žádosti o půjčku je tedy nejprve potřeba otevřít si internetové stránky www.modrapyramida.cz. Zde je nutné vyhledat si termín „Bezpečná půjčka“. Dále je nutné kliknout na tlačítko Číst dál, které klienta posune k vyplnění krátkého kontaktního formuláře.

 K žádosti o půjčku je nejprve potřeba otevřít si internetové stránky www.modrapyramida.cz.
K žádosti o půjčku je nejprve potřeba otevřít si internetové stránky www.modrapyramida.cz.

Na další stránce je nutné vyplnit krátký, jednoduchý kontaktní formulář, ve kterém je nejprve potřeba vybrat, zda chce klient být kontaktováni telefonicky či e-mailem. Pak už je potřeba jen vyplnit základní údaje jako je jméno a příjmení a poštovní směrovací číslo.

Ve formuláři je nutné vybrat, zda chce klient být kontaktováni telefonicky či e-mailem.
Ve formuláři je nutné vybrat, zda chce klient být kontaktováni telefonicky či e-mailem.

Essox půjčka parametry

Bezúčelová Essox půjčka je poskytována ve výši od 15 000 Kč do 200 000 Kč. Délka splácení se pohybuje v rozmezí 6 až 84 měsíců. Jako bonus společnost poskytuje pojištění schopnosti splácet zdarma. Jiné půjčky, jako např. Cofidis, či Equa bank půjčka tento bonus zdarma neposkytují.

 • Výše úvěru: 15 000 – 200 000 Kč
 • Úroková sazba: od 13,21 %
 • RPSN: od 14,04 %
 • Doba splácení: 6–84 měsíců
 • Minimální věk pro sjednání: 18 let
 • Nutnost doložit příjem: ano
 • Kontrola registru dlužníků: ano
 • Bezúčelová půjčka: ano
 • Možnost pojištění úvěru: ano
 • Možnost splatit dříve: ano
 • Poplatky za sjednání a vedení účtu: ne
 • Forma splácení peněz: zasílání na bankovní účet

Essox navíc nabízí slevu 1 % z úrokové sazby, je-li klient zároveň i klientem KB.

 Bezpečná půjčka od Essox je bezúčelová půjčka – lze ji tedy využít na cokoliv.
Bezpečná půjčka od Essox je bezúčelová půjčka – lze ji tedy využít na cokoliv.

Kdo si může sjednat Essox půjčku?

Bezpečnou Essox půjčku si může sjednat kdokoliv, kdo splní následující podmínky:

 • Minimální věková hranice 18 let 
 • Trvalý pobyt na území České republiky
 • Doložené potvrzení o výši příjmů
 • Bez záznamu v registru dlužníků
 • Bankovní účet

Společnost Essox před poskytnutím půjčky kontroluje úvěrové registry a požaduje potvrzení o výši příjmů. Ne každý proto na Essox půjčku nutně dosáhne.

Essox půjčka patří mezi střednědobé až dlouhodobé úvěry. Pro zájemce o okamžitý úvěr na kratší dobu jsou vhodné rychlé půjčky do výplaty.

Skutečnost, že jsou při posuzování žádostí kontrolovány registry dlužníků i příjmy jednotlivých žadatelů, vypovídá o tom, že se Essox neuchyluje k predátorským praktikám.

Essox půjčka na auto

V nabídce produktů této společnosti je i Essox půjčka na autoEssox půjčka na auto se poskytuje až do výše 100 % hodnoty vozu podle jeho typu. Splácet lze 12 až 84 měsíců a úvěr je možné splatit i dříve. Co je třeba splnit k získání této půjčky?

Zaměstnanci:

 • Věk nad 18 let
 • Občanský a řidičský průkaz
 • Práce na hlavní pracovní poměr

Podnikatelé či firmy:

 • Občanský a řidičský průkaz (či jiný doklad oprávněné osoby)
 • Živnostenský list, koncesní listina či výpis z obchodního rejstříku
 • Doložení aktivního podnikání

K této půjčce je možné sjednat havarijní pojištění nebo povinné ručení za prémiovou cenu.

V nabídce produktů této společnosti je i Essox půjčka na auto.
V nabídce produktů této společnosti je i Essox půjčka na auto.

Essox kalkulačka

Essox půjčka kalkulačka není na oficiálním webu této společnosti k dispozici. Kalkulačka může pomocí klientem vložených parametrů spočítat výši měsíční splátky. Dále kalkulačka objasní přesnou výši úroku a celkovou částku, kterou při splácení klient zaplatí. Svou vlastní kalkulačkou disponují např. společnosti Cofidis či Amigoz.

Protože Essox svou kalkulačku momentálně nemá, je nejlepší volbou obrátit se na zákaznickou infolinku +420 389 010 422, či e-mail zakaznickyservis@essox.cz. Svým klientům jsou k dispozici každý všední den od 8:00 do 19:00.

Protože Essox svou kalkulačku momentálně nemá, je nejlepší volbou obrátit se na zákaznickou infolinku.
Protože Essox svou kalkulačku momentálně nemá, je nejlepší volbou obrátit se na zákaznickou infolinku.

Essox pobočky

Společnost sídlí na adrese:

ESSOX s.r.o.

F. A. Gerstnera 52

370 01 České Budějovice

V zastoupení je pak k nalezení v Praze na adrese:

ESSOX s.r.o.
nám. Junkových 2772/1
155 00 Praha 5

Essox – recenze

Na webovém portálu coolpujcky.cz se v diskuzním fóru klienti vyjadřují vesměs jednohlasně – radí se společnosti Essox vyhnout. Klientům se nelíbí domluva se společností a fakt, že si účtují nemalé částky za předčasné splacení.

Na webu najisto.cz má Essox hodnocení pouhých 1,5 hvězdiček z 5. I zde mají klienti obdobné problémy. Zákaznická linka podle nich funguje velmi špatně a poplatky za předčasné splacení jsou zbytečně vysoké.

Na stránce idnes.cz klienti řešili konkrétní produkt od Essox a tím byl úvěr na auto. I zde bylo vyjádření jednohlasné – klienti by Essox druhým rozhodně nedoporučili.

Jakou volit alternativu? Jednou z možností je Zonky, neboli peer-to-peer půjčka. V tomto systému lidé půjčují lidem a Zonky celý tento systém zastřešuje. Samozřejmě i na Zonky se najdou záporná hodnocení, ovšem v porovnání s Essox jasně vítězí v kladných recenzích od svých uživatelů.

Essox – kontakt

Essox infolinka: +420 389 010 422

E-mail: zakaznickyservis@essox.cz

Blokace kreditních karet: +420 267 197 197

Řešení stížností: stiznost@essox.cz

Řešení dlužných částek: +420 389 010 417, spravapohledavek@essox.cz

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.