Amigoz půjčka – recenze

Půjčka až 45 000 Kč

Úrok i RPSN od 0 %

 • První půjčka do 8 000 Kč zdarma
 • Peníze do 15 minut
 • Splatnost až 6 měsíců
Mám zájem o Amigoz půjčku

Nebankovní půjčky jsou ideálním řešením pro ty, kteří si z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí půjčit peníze v bance. Půjček od nebankovních poskytovatelů se na trhu nachází celá řada. Některé nebankovní půjčky jsou se svými podmínkami velmi benevolentní, čímž má možnost na ně dosáhnout téměř každý. To ovšem není případ Amigoz půjčky. Jaké má podmínky? Kdo o půjčku Amigoz může požádat a pro koho vhodná není?

Poskytovatelem půjčky Amigoz je společnost BB Finance Czech s.r.o., která v České republice působí od roku 2012. Dříve se půjčka nazývala BB půjčka, poté se přejmenovala na aktuální půjčku Amigoz. Sjednání probíhá kompletně on-line, jiné způsoby nejsou akceptovány. Díky tomu lze o půjčku požádat prakticky 24 hodin denně.

Žadatel ale musí mít na paměti, že schvalovací proces probíhá jen v rámci pracovní doby a ta je od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Zkušenosti s půjčkou Amigoz, případně zkušenosti s poskytovatelem BB Finance Czech, má již přes 300 000 lidí.

Parametry půjčky Amigoz

Jak bylo řečeno v úvodu, půjčku Amigoz určitě nezíská každý tak, jak je to typické pro jiné nebankovní půjčky. Některé zájemce limituje řada nastavených pravidel, na kterých poskytovatel trvá a neumožňuje výjimky. O jakých pravidlech je řeč?

 • věkový limit pro sjednání půjčky 21 až 63 let
 • české občanství
 • stálý a prokazatelný příjem ze zaměstnání nebo podnikání (neakceptuje se důchod nebo jiné sociální dávky – např. rodičovský příspěvek)
 • vlastnictví bankovního účtu (nestačí dispoziční právo)
 • žadatel nesmí mít aktivní exekuci
 • žadatel nesmí být v insolvenci vč. již ukončeného oddlužení
 • žadatel nesmí mít neuhrazené dluhy po splatnosti u tohoto poskytovatele ani jinde

Pro poskytnutí této půjčky se nahlíží do registrů a dokládá se příjem – buď výpisy z bankovního účtu nebo prostřednictvím výplatních pásek. Ručitel není vyžadován.

Asi každý vidí, že se jedná skutečně o striktní podmínky. Je z nich patrné, že půjčka Amigoz není:

Naopak, půjčka se díky nastaveným parametrům hodí prakticky pouze pro zaměstnance nebo OSVČ. Pokud by žadatel potřeboval čistě půjčku pro OSVČ se zajímavými podmínkami, může se obrátit také na půjčku VistaCredit.

Registrace u půjčky Amigoz

Aby mohla být provedena žádost o půjčku Amigoz, musí se zájemce registrovat na webových stránkách www.amigoz.cz. Zadávají se sem základní osobní údaje včetně kontaktů. Část registrace tvoří finanční dotazník, kde žadatel sděluje informace o zaměstnavateli a svých příjmech.

Registrací vzniká zákaznický účet. Skrze něj se žádá o samotnou půjčku. Poté, co je případně žádost schválena, zde klient nachází veškeré podstatné informace ke splácení dluhu – termíny, bankovní kontakty, výše splátek apod.

První půjčka zdarma a opakovaná půjčka

První půjčku zdarma nabízí čím dál více poskytovatelů za účelem získání klienta. Půjčka Amigoz není výjimkou. Pro zájemce, kteří žádají poprvé, má připraveno až 8 000 korun na 30 dnů zcela bez poplatku. Nulový je jak úrok, tak celkové RPSN.

První půjčku zdarma nabízí i jiní nebankovní poskytovatelé, například Cool Credit, Provident nebo Zaplo. Zde také pozor na ZaploNaSplátky. Je sice od stejného poskytovatele jako klasická Zaplo půjčka, ovšem první půjčku zdarma nenabízí.

Jakmile dojde ke splacení první půjčky zdarma, obdrží klient e-mail se sdělením limitu další půjčky. Maximální limit dosahuje 45 000 korun. Nabídnutý limit se stanovuje individuálně podle platební morálky a bonity žadatele. Nutno říct, že při opakované půjčce se posuzuje každá další žádost, schválení není automatické.

Jaké platí podmínky pro opakovanou půjčku?

 • rozsah půjčky: 1 000 až 45 000 Kč
 • splatnost: 7 dnů až 12 měsíců
 • úroková sazba: maximálně 248,20 % p.a.
 • RPSN: maximálně 885 % p.a.

Na webových stránkách půjčky Amigoz se nachází on-line kalkulačka, kde si každý zájemce může orientačně spočítat, kolik ho bude půjčka celkově stát.

Pro názornost se v tabulce nachází několik konkrétních příkladů:

ČástkaSplatnostRoční úroková sazbaRPSNCelková zaplacená částka
10 000 Kč3 měsíce 227 % 722,65 % 14 000 Kč
15 000 Kč6 měsíců 150 % 318,99 % 22 000 Kč
25 000 Kč12 měsíců 97,1 % 157,74 % 40 000 Kč
45 000 Kč12 měsíců 97,1 % 157,74 % 72 000 Kč

Půjčku Amigoz lze zařadit do kategorie mikropůjček, případně rychlých půjček. Pro ně je bohužel vyšší úrok a RPSN typické. Člověk by měl mít na paměti, že i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy.

Problém s nesplácením – jak to řešit?

Do situace, kdy není možné splatit měsíční splátku, se může dostat každý. A většina poskytovatelů se shoduje a apeluje na své klienty, aby o této nepříjemnosti dali včas vědět. Mnohem lépe se řeší situace, kdy klient dopředu oznámí dočasnou finanční indispozici než ta, kdy svůj problém záměrně přechází.

Amigoz půjčka přináší svým klientům dvě možnosti řešení. Umožňuje prodloužení termínu úhrady splátky o 5, 15 nebo 30 dnů nebo nastaví individuální splátkový kalendář. Obě varianty se nabízí za nemalý poplatek. Například u splátkového kalendáře se jedná o roční úrokovou sazbu 24 %.

Recenze Amigoz půjčky

Celkové hodnocení Amigoz půjčky se na mnoha internetových srovnávačích pohybuje nad průměrem. Kladně se hodnotí rychlost, spolehlivost a také profesionální jednání.

Co se týká finanční výhodnosti úvěru, zde se hodnocení rozchází. Někteří uživatelé vysoké úroky chápou a nevadí jim, jiní tuto půjčku považují za předraženou. O první půjčce zdarma se ale většinou recenze shodnou, že funguje bez problémů a bez jakýchkoliv skrytých poplatků.

Aktuálně se na webových stránkách půjčky Amigoz uvádí, že poskytování půjček je pozastaveno.

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.