Simple půjčka – recenze

Půjčka až 10 000 Kč

Úrok od 39 %, RPSN od 1 836 %

  • Rychlý krátkodobý úvěr
  • Peníze na účtu do 10 minut od žádosti
  • Maximální doba splatnosti 30 dnů
Mám zájem o Simple půjčku

Simple půjčka patří do skupiny rychlých půjček poskytující krátkodobé úvěry. Získané peníze z půjčky se dají použít na cokoliv – ať již na pořízení něčeho nového nebo na běžný provoz ve chvíli, kdy výplata je ještě daleko. Snadné a rychlé vyřízení zaručuje dostupnost půjčky. Jaké nabízí Simple půjčka podmínky? Jaké jsou na Simple půjčku recenze?

Při pohledu na webové stránky Simple půjčky to vypadá, jako kdyby se zde nabízelo několik typů půjček. Jde ale spíše o výčet možných pojmenování Simple půjčky podle její charakteristiky. Prezentuje se zde možnost poskytnutí:

Všechny uvedené případy však nabízí totožné podmínky, jedná se o tutéž půjčku. Lze ji získat hned několika způsoby a v některých případech může mít žadatel peníze na účtu už do 30 minut.

Mnohé zdroje uvádí, že provozovatelem půjčky je společnost Simple Money Service s.r.o. Jedná se o existující firmu, který byla založena v roce 2013.

V současnosti se však na webu Simple půjčky objevuje jako provozovatel firma Simfina a.s. Obě společnosti mají stejné sídlo a podle jmen jednatelů to vypadá i na určité propojení v rámci rodinných vazeb.

Jak požádat o Simple půjčku?

V tomto ohledu patří Simple půjčka k úvěrům, které zájemci poskytují hned několik možností sjednání. K dispozici jsou následující možnosti:

  • online formulář
  • SMS
  • telefonicky
  • skrze Facebook

Žádost prostřednictvím online formuláře využívají nebankovní poskytovatelé půjčky nejčastěji. Po zadání několika požadovaných informací se odešle ke zpracování a člověk přitom nemusí nikam chodit, vše vyřeší pohodlně z domova.

Žádost skrze SMS (podobně jako například u NetCredit půjčky, Omega půjčky nebo MobilPůjčky) nebo Facebook probíhá také bez nutnosti osobního setkání. Zájemce jen pošle informaci, že má o půjčku zájem.

Následně bude kontaktován operátorem, který s ním dořeší veškeré další náležitosti, podobně jako u telefonické žádosti.

Žádost prostřednictvím Facebooku není u půjček příliš typická.

Simple půjčka – parametry

Simple půjčka poskytuje finanční prostředky až do výše 10 000 Kč. Jak již bylo řečeno, jedná se o rychlou půjčku, pro které jsou nižší částky typické. Kromě toho se vyznačují také krátkou dobou splatnosti, v tomto případě se jedná o pouhých 30 dnů.

Maximální finanční limit, tedy 10 000 Kč, zájemce nezíská hned, ale až při opakované půjčce, přičemž podmínky jsou následující:

  • u 1. půjčky si lze půjčit max. 3 000 Kč
  • u 2. půjčky si lze půjčit max. 6 000 Kč
  • u 3. půjčky si lze půjčit max. 10 000 Kč

Maximální splatnost činí 30 dnů, pokud ale zájemce ví, že chce půjčku na dobu kratší, může volit ještě z variant 7, 10, 14, 15, 21 a 25 dnů. Úroková sazba Simple půjčky dosahuje fixních 39 % p.a.

Co se týká RPSN, to se pohybuje od 1 836 % p.a. a maximálně dosahuje hodnoty 3 306 % p.a. Nutno říct, že Simple půjčka nepatří k nejlevnějším.

S každou další Simple půjčkou je možné si půjčit větší sumu peněz.

Podmínky pro získání půjčky

A jaké podmínky klade Simple půjčka na žadatele? Požádat o ní může osoba starší 18 let s českým občanstvím, případně s trvalým pobytem na území ČR. Jedná se o půjčku pro všechny, to znamená, že o ni může požádat zaměstnanec, student, senior nebo rodič na mateřské dovolené nebo pobírající rodičovský příspěvek. Příjmy se nedokládají.

Peníze získané prostřednictvím Simple půjčky žadatel smí použít na cokoliv, jedná se totiž o bezúčelový úvěr. Nevyžaduje se ručitel ani zástava. Simple půjčku bez registru sjednat nelze, vždy probíhá jejich kontrola.

Poskytovatel Simple půjčky neumožní získat úvěr nikomu, kdo má trvalé bydliště na úřadu, podobně jako Snadná půjčka Tommy Stachi. Stejně tak neposkytuje půjčku osobám s exekucí či jiným dosud nesplaceným úvěrem. Nejedná se o půjčku pro nezaměstnané.

K vyřízení půjčky žadatel potřebuje prakticky jen občanský průkaz. K podmínkám získání Simple půjčky patří zaslání ověřovacího poplatku 1 Kč na účet poskytovatele. Tento krok se provádí kvůli ověření, že bankovní účet patří skutečně žadateli a nejedná se o nějaké podvodné praktiky.

Výplata peněz Simple půjčky nikdy neprobíhá v hotovosti, vždy se jedná o převod peněz bezhotovostním převodem právě na účet žadatele. Bezhotovostně se vyplácí také půjčka Flash.

Simple půjčka online sjednání jak na to?

Mezi nejjednodušší způsoby sjednání půjčky patří vyplnění online formuláře. První krok však spočívá v nastavení požadovaných parametrů půjčky na online webové kalkulačce Simple půjčky. To znamená, že pomocí posuvníků zájemce nastaví výši půjčky a požadovanou splatnost. Následně stačí kliknout na „Ano, chci tuto půjčku“ a vyplnit zobrazený formulář.

Zájemce se také seznamuje se smluvní dokumentací a poté žádost o půjčku odesílá ke schválení.

Celý proces sjednání se podstatně zjednodušuje u opakovaného úvěru. Zájemce o něj žádá prostřednictvím Klientské sekce Simple půjčky. Přihlašuje se pod svým rodným číslem a zvoleným heslem. Dá se zde provádět kompletní kontrola stavu účtu.

Online formulář Simple půjčky nepatří k těm nejjednodušším, ale i tak ho lze vyplnit během několika minut.

Schválení Simple půjčky

Po dodání scanu občanského průkazu a verifikační platbě se zahajuje schvalovací proces. Žádost může být posouzena i v rámci několika desítek minut a ihned poté dochází k převodu peněz.

Pakliže má zákazník stejnou banku jako poskytovatel Simple půjčky, může mít peníze u sebe i do 30 minut od žádosti.

Simple půjčka disponuje bankovním účtem u Komerční banky, Fio banky a ČSOB. Na tyto účty se také úvěr splácí, a to vždy jednorázově. Záleží pak již na klientovi, zda zvolí mezibankovní převod nebo konkrétní částku vloží v hotovosti na některý z prezentovaných účtů.

Prodloužení splatnosti půjčky

A jak se zachovat v případech, kdy na splácení člověk nemá peníze? V první řadě je nutné říct, že k takovým situacím by vůbec nemělo dojít. Pakliže si kdokoliv požádá o úvěr, měl by mít dopředu jistotu, že ho bude schopen řádně splatit.

Při problémech se splacením se nedoporučuje věc přecházet, ale naopak ji s poskytovatelem aktivně řešit. I Simple půjčka nabízí pro tyto případy řešení. Spočívá v možnosti prodloužení splatnosti. I to má ovšem svoje zákonitosti.

O prodloužení splatnosti musí klient stihnout požádat před vypršením původního data splatnosti. Stačí se opozdit o jeden jediný den a nejen, že prodloužení splatnosti nebude možné, ale také začnou naskakovat různé sankce.

Prodloužení splatnosti se neobejde bez úhrady poplatku, naopak. Související platba činí 20 % z půjčené částky a úhradou této částky dojde k prodloužení o 15 dnů.

Co je překvapivé, prodloužení lze opakovat prakticky neomezeně. Pokud dojde vždy k úhradě zmíněných 20 %, prodlužovat půjčku je možné bez jakéhokoliv omezení. Otázka zní, zda tato možnost skutečně pomáhá klientovi, nebo ho spíš táhne do dluhové pasti.

Ještě zpět k nesplácení za předpokladu, že si klient nesjedná prodloužení splatnosti. Za první upomínku zaplatí 450 Kč, za druhou upomínku už 650 Kč a dále se pohledávka rovnou předává inkasní agentuře. V mnoha případech, které nejsou výjimečné, skončí lidé s exekucí. Proto je důležité nemožnost splacení řešit a nevyhýbat se tomu.

Před smluvením půjčky je vždy třeba si pozorně číst veškeré podmínky a seznámit se se sankcemi za pozdní splacení.

Simple půjčka recenze

Simple půjčka nemá příliš dobré hodnocení. Často bývá označována jako nejhorší mikropůjčka. Lidé velmi často zmiňují problémy s komunikací. Poskytovatel nebere svým klientům telefony. Nechává si poslat verifikační platbu a scan občanského průkazu, pak dále už ale nereaguje.

Poměrně dost uživatelů také udává, že ačkoliv úvěr řádně a včas splatili, přišla jim upomínka s vyčíslením sankcí. Někteří se snažili na poskytovatele obrátit, ale marně. A těm, kterým se kontakt podařil, prý bylo sděleno téměř neuvěřitelné vyjádření.

Po splacení půjčky zkrátka v systému vznikla chyba, neuzavřela se a klient byl tak veden jako dlužník. To, že došlo díky tomu k exekuci, už však nikdo dál řešit nechce.

Z mnoha těchto hodnocení Simple půjčka příliš dobře nevychází. Nejen pro tuto nabídku nebankovního úvěru, ale i pro řadu dalších, platí, že je potřeba si vše dopředu řádně promyslet a zjistit dostatek informací. Pokud si člověk není jistý, je lepší se chovat spíše zdrženlivě a nepůjčovat si.

Simple půjčka – alternativy

Simple půjčka nemá příliš pozitivní recenze, je tedy na místě využít alternativní půjčky ověřených společností, které mají víceméně kladná hodnocení.

Provident půjčka

Půjčka od Provident je výhodnou nebankovní půjčkou, která patří mezi nejznámější na trhu. Jde o prověřenou půjčku s maximální splatností 48 měsíců. Noví klienti zároveň mohou využít nabídky v podobě první půjčky zdarma.

Provident nabízí první půjčku zdarma.
Získat půjčku Provident >

Peníze Provident posílá buď na účet nebo je předává v hotovosti prostřednictvím asistentů. Hotově lze také splácet. Roční úrok Provident půjčky začíná na 6,21 %.

Zaplo půjčka

Zaplo nabízí možnost získat půjčkuaž 30 000 Kč. Zároveň je však možné si půjčit nízké částky, a to již do 1 000 Kč. Velkým plusem Zaplo půjčky je, že lze získat první půjčku zdarma.

Zaplo patří mezi rychlé půjčky, peníze mají klienti již do 15 minut.
Půjčit si u Zaplo >

Nepopiratelnou výhodou této půjčky je, že není potřeba dokládat příjmy, půjčka však není vhodná pro lidi v exekuci či insolvenci. Peníze od Zaplo má klient na bankovním účtu již do 15 minut.

Simple půjčka adresa, kontakty

Poskytovatelem Simple půjčky je společnost Simfina a.s. se sídlem Počernická 509, 108 00 Praha 10. Pro své zákazníky nabízí následující kontakty:

Zákaznická infolinka: 277 279 925 (pondělí až pátek 9 až 17 hod.)
Email: info@simplepujcka.cz

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.