Home Credit – půjčky, konsolidace, kreditní karty a nákupy na splátky

Home Credit je původem česká nebankovní instituce založená v roce 1997. Od roku 2017 je držitelem licence nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů od České národní banky.

Poskytování finančních služeb funguje plně on-line, neexistují žádné pobočky Home Credit. Veškerou administrativu spojenou s vyřizováním půjček nebo jiných produktů člověk zvládne z pohodlí domova.

Nabízené produkty

Mnozí lidé mají Home Credit spojený především s nákupy na splátky, v současnosti však toho poskytuje mnohem více: úvěry, půjčky na auta, konsolidaci půjček a kreditní karty.

Kompletní nabídka finančních produktů od Home Credit.

Recenze Home Credit jsou veskrze kladné. Některé z nich dokonce hovoří o tom, že Home Credit nabízí nejvýhodnější a nejdůvěryhodnější úvěry v rámci nebankovního sektoru. Pravda je taková, že společnost má za sebou už poměrně dlouhou historii a stabilní zázemí. Jistota, že zájemce jedná se solidní společností, je téměř stoprocentní.

Home Credit půjčka

Flexibilní půjčka bez poplatků má podobu revolvingového úvěru. Skutečně je bez poplatků, zdarma je založení i vedení účtu. Půjčku může zájemce vyřídit on-line nebo telefonicky.

Při on-line způsobu zadává zájemce do webového formuláře důležité údaje, přičemž některé z nich se následně potvrzují s operátorem od Home Creditu. Ke sjednání je zapotřebí občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. Cizinci potřebují ještě povolení k trvalému pobytu na území ČR.

Po zjištění všech důležitých údajů zpracovává Home Credit pro klienta nabídku. Následná smlouva se k podpisu zasílá buď poštou nebo lze využít SMS podpis. Druhá varianta je ovšem podmíněna vlastním účtem v aplikaci Home Credit Správce financí. Peníze se klientovi posílají ihned po podpisu smlouvy.

Díky tomu, že se jedná o revolvingový úvěr, může ho zájemce čerpat opakovaně, bez nutnosti dalšího schvalování. Klient má stanovenou pouze minimální měsíční splátku. Sám si ale volí, jak vysoké splátky bude platit a jak dlouho, proto označení flexibilní.

Půjčka Home Credit nabízí od 10 000 do 250 000 Kč a nepožaduje se při ní doložení toho, k čemu jsou peníze určeny – jedná se o půjčku bezúčelovou. Úroková sazba začíná na 9,88 % p.a. Podrobnosti půjčky s konkrétními parametry si může každý zájemce zjistit prostřednictvím on-line kalkulačky na webových stránkách Home Creditu.

Home Credit konsolidace

Konsolidace Home Credit zahrnuje sloučení stávajících půjček klienta, dluhů z kreditních karet, kontokorentů, leasingů a spotřebitelských nákupů na splátky. Počet zahrnutých půjček není omezený. Aby konsolidace mohla proběhnout, jsou zapotřebí některé doklady nebo dokumenty, zejména:

 • smlouvy k původním úvěrům
 • občanský průkaz a druhý doklad totožnosti
 • výpis z běžného bankovního účtu
 • doklad prokazující výši příjmů

Smlouva o konsolidaci se klientovi posílá poštou nebo e-mailem. Stačí ji podepsat a poslat zpět. Veškeré činnosti spojené s ukončením a vyplacením původních úvěrů si již na starosti bere Home Credit.

Splácet již jen jednu jedinou půjčku může klient bankovním převodem, složenkou nebo dokonce na terminálu Sazky. Pakliže chce klient poslat mimořádnou splátku nebo předčasně splatit celou půjčku, nejprve by měl kontaktovat Home Credit prostřednictvím infolinky, kde mu sdělí podrobné informace k platbě. Jak mimořádná splátka, tak předčasné splacení je zdarma.

A jaké jsou konkrétní parametry konsolidace Home Credit?

 • rozsah konsolidace: 30 000 až 600 000 Kč
 • doba splatnosti: 2 roky až 8 let
 • maximální RPSN: 31,8 % p.a.

Ke konsolidaci si zájemce může sjednat pojištění pro případ, že nebude moci půjčku splácet. V nabídce jsou dva pojistné balíčky Pomoc+ a Pomoc. Pojištění poskytuje Maxima pojišťovna, a.s.

Financování auta od Home Credit

Financování auta umožňuje vybrat si některý ojetý vůz ze spolupracujících autobazarů a odsud ho zakoupit na splátky Home Credit. Seznam těchto autobazarů se nachází na webových stránkách společnosti.

Právě proto, že se jedná o spolupracující firmy, je vyřízení velice jednoduché. Navíc bez poplatků. Probíhá přímo s prodejcem na místě, není potřeba nikam chodit. Půjčit si člověk může i na levnější auta a motorky s cenou od 30 000 Kč, dále ale také na běžné osobní i užitkové vozy.

S Home Credit si lze pořídit i vysněné auto.

Ke sjednání je zapotřebí předložení dvou dokladů totožnosti a k vyhodnocení, zda bude klient schopen částku splácet, také výpisy z bankovního účtu nebo doklady potvrzující zaměstnání a související příjem. S autem lze odjet ihned po vyřízení administrativy a uzavření úvěrové smlouvy s prodejcem aut. Spolu s úvěrovou smlouvou je vhodné uzavření také smlouvu o havarijním pojištění a povinné ručení.

Kreditní karty Home Credit

Dalším finančním produktem od Home Credit je Šikovná karta. Jedná se o kreditní kartu, která nabízí mimo jiné řadu nadstandardních služeb:

 • řadu asistenčních služeb (asistence k vozidlům, k domácnosti, zdravotní asistence, poradenství v právních oblastech)
 • jeden výběr měsíčně z jakéhokoliv bankomatu zdarma (běžně bývají výběry hotovosti z bankomatů skrze kreditní kartu velice drahé)
 • za nákupy získání 1 % z ceny zpět, v síti Premia dokonce 2 – 20 % aj.

Jejím prostřednictvím je možné platit na internetu i v zahraničí. A jaké jsou parametry Šikovné karty Home Credit?

 • bezúročné období: až 51 dnů
 • úroková sazba po bezúročném období: 26,28 %
 • měsíční poplatek za vedení karty: 59 Kč
 • lze využít v rámci Google Pay
 • možné jednorázové odložení splátky za 199 Kč

Pokud bude klient využívat kartu k nákupům v síti Premia, náleží mu cashback až ve výši 20 % a navíc bez omezení výše bonusu. Díky věrnostnímu programu Premia lze ušetřit při nákupu oblečení, elektroniky, dovolené nebo třeba benzínu. Jaké obchody do sítě Premia patří je uvedeno na webových stránkách Home Credit.

Kromě Šikovné karty má Home Credit v nabídce také kreditní karty partnerů v rámci věrnostního programu Premia – například Tesco nebo Datart.

Nákup na splátky od Home Credit

Pokud se hovoří o společnosti Home Credit, nelze opomenout nákup na splátky. Zájemce jej může uskutečnit jak v kamenných obchodech, tak v mnoha e-shopech. Kompletní seznam prodejců se opět nachází na webu Home Creditu.

Lidé si na splátky velmi často pořizují různou elektroniku. Nikoliv jen počítače a mobily, ale klidně také něco pro zábavu.

Nejnižší hodnota pro nákup na splátky činí 3 000 Kč, maximální cena omezena není. Kromě dvou dokladů totožnosti bude zájemce potřebovat také údaje o zaměstnavateli. Oficiální potvrzení o příjmu není nutné, ale informaci o výši příjmu zájemce uvést musí.

Tesco půjčka

V kooperaci s obchodním řetězcem Tesco nabízí Home Credit Tesco půjčku. Jedná s v podstatě o revolvingový neúčelový úvěr až do výše 250 000 Kč. Vyřídit si ho zájemci mohou online, po telefonu nebo přímo na stánku Tesco Finanční služby. Půjčka je bez poplatků za vyřízení a doplacení. Zdarma jsou také mimořádné splátky.

Kamali půjčka

Home Credit zprostředkovává také půjčku Kamali, která je považována za nejvýhodnější nebankovní úvěr na českém trhu. První půjčka se splatností 14 dní je poskytována zcela zdarma, poplatek u dalších půjček je pouze 33 Kč za každou tisícikorunu.

Rozsah půjčky Kamali je 1 000 až 250 000 Kč a doba splatnosti 12 až 96 měsíců. Mezi hlavní výhody patří rychlost, nízké poplatky a bezpečnost úvěru, kterou dokládá absence dozorčí doložky a zastropované sankce za pozdní splacení.

Mobilní aplikace na správu úvěrů

Společnost Home Credit na začátku roku 2019 přišla s novinkou mobilní aplikace pro správu kreditních karet, Flexibilní půjčky a úvěrů s opakovaným čerpáním. Zatímco u bank je internetové bankovnictví a mobilní aplikace na správu financí běžné, u nebankovních institucí tomu tak doposud není. 

Mobilní aplikace od Home Credit splňuje veškeré bezpečnostní náležitosti. Přihlašuje se do ní bezpečnostním kódem nebo otiskem prstu. Vývojáři této aplikace slibují další rozšíření funkcí, aby si jejím prostřednictvím klienti zařídili vše, co potřebují v souvislosti s vyřízením a následném splácením úvěru.

O společnosti

Home Credit patří od roku 2005 do skupiny PPF, jejíž součástí jsou i další hráči na finančním trhu – Zonky a Air bank. V roce 2010 se Home Credit dohodl na spolupráci s Tesco finanční služby a je to také provozovatel půjček Kamali.

Během let se Home Credit vyprofiloval v jednoho z největších poskytovatelů úvěrů na světě. V současnosti působí kromě České republiky také na Slovensku, Číně, Indii, Rusku či ve Spojených státech.

Kontakt na Home Credit

Webová stránka – www.homecredit.cz

E-mailová adresa pro případné dotazy – info@homecredit.cz

Telefonní číslo infolinky Home Credit – 542 100 100 nebo 727 618 618 (pondělí až pátek od 8 do 18 hod), pro blokace karty nonstop

Telefonní číslo infolinky pro Auto na splátky – 542 100 400 (pondělí až pátek od 8 do 18 hod)

Sídlo Home Credit:
Home Credit, a.s.
Nové sady 996/25
602 00 Brno

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.