Pronto Credit – rychlá Pronto půjčka

Pronto půjčka patří mezi tzv. rychlé nebankovní půjčky. Jako taková se vyplácí online a většinou do několika hodin. Jaké jsou podmínky pro získání Pronto půjčky od Pronto Creditu? Jaké jsou poplatky a úroky?

Pronto půjčka je poskytována nebankovní společností Pronto Credit s.r.o., jedná se tedy o nebankovní půjčku. Tato rychlá půjčka je poskytována online s výplatou peněz do 48 hodin. Sjednat je ji možné na tomto odkaze.

Základní parametry Pronto půjčky

Společnost Pronto Credit s.r.o. neposkytuje kontokorentní úvěr, hypoteční úvěr, refinancování či konsolidaci úvěrů.

Pronto půjčka je nabízena v rozmezí od 10 000 do 100 000 Kč se splatností 12 až 48 měsíců. Úroková sazba ani RPSN se z webových stránek společnosti bez nezávazné registrace dozvědět nedá. Srovnávače půjček pak uvádí velmi různorodé hodnoty těchto dvou velmi důležitých parametrů.

Zcela chybí on-line kalkulačka, kde by si mohl zájemce alespoň orientačně spočítat, kolik ho půjčení peněz bude stát. Místo toho má k dispozici pouze reprezentativní příklad:

Reprezentativní příklad splácení při výši úvěru 30 000 Kč je výše splátky 1 995 Kč, počet splátek 24, RPSN 62,63 %. Celková částka k úhradě je 47 880 Kč. Možná doba splácení je 12 až 48 měsíců s maximálním RPSN 352 %.

Pro půjčení je potřeba mít vlastní bankovní účet, být zaměstnán a dodat potvrzení o příjmu. Žadatel také musí mít e-mail a mobilní číslo. Půjčka není poskytována osobám s exekucí nebo v insolvenci.

Žadatel si také musí připravit dva doklady totožnosti, z nichž jeden musí být občanský průkaz. Dokládá se také příjem. Pronto půjčka pro nezaměstnané není vhodná, nejedná se totiž o velmi často poptávanou nebankovní půjčku bez doložení příjmů.

Požadován je také alespoň jeden „kontaktní doklad“, čímž má poskytovatel půjčky na mysli například výpis z bankovního účtu, vyúčtování za telefon, plyn, elektřinu apod.

Žádost o půjčku se provádí on-line, kdy předpokladem všeho je předchozí registrace. Díky ní pak může zájemce vstoupit do klientské zóny a tam vyplnit požadovanou výši úvěru a splatnost. Pokud dojde ke kladnému posouzení půjčky, smlouva se uzavírá prostřednictvím kurýra nebo se zasílá poštou.

Registrovat se musí každý, kdo chce o půjčku zažádat.

Registr dlužníků není kontrolován. Půjčka je bezúčelová a vyřízení půjčky je deklarováno do 48 hodin. Půjčku lze splatit předčasně zdarma. Sjednání půjčky je bez poplatku.

Je Pronto půjčka podvod?

Recenze a zkušenosti uživatelů Pronto půjčky nejsou vůbec pozitivní. Velmi často se v této souvislosti skloňuje slovo lichva. Lidé v komentářích nejčastěji uvádějí částky, které si půjčily, v souvislosti se skutečně splacenými financemi.

Rozdíly jsou to obrovské (půjčeno 40 000 Kč a splaceno 118 000 Kč, půjčeno 15 000 Kč a splaceno 57 000 Kč, půjčeno 50 000 Kč a splaceno 151 000 Kč apod.). V tomto případě víc než jindy platí, že i malé půjčky mohou způsobit velké dluhy.

Recenze Pronto půjčky také zmiňují, že výplata do 48 hodin se bez problémů může prodloužit i na několik dnů až týden. Není proto vhodná pro osoby, kteří potřebují půjčku velmi rychle.

V neposlední řadě upozorňují lidé se zkušeností s Pronto půjčkou na podezřelý proces schvalování půjčky. Na mysli tím mají skutečnost, že poskytovatel půjčku schválí, požádá o zaslání dalších údajů a následně úvěr zamítne. Citlivá data mu už však zůstávají k dispozici, což se samozřejmě odmítnutým zájemcům o půjčku nelíbí.

Navzdory tomu, že recenze Pronto půjčku hodnotí spíše negativně, nejedná se o podvod. Přesto by si měl každý velmi dobře zvážit, zda by nebylo vhodné si peníze zajistit u jiného nebankovního poskytovatele, případně zvolit ještě jinou alternativu (půjčka od rodiny nebo přátel).

Co se týká ostatních nebankovních půjček, má zájemce z čeho vybírat (Zonky, Profi Credit, CreditOn, Ferratum, Home Credit, Půjčka7 apod.). Informovat se na ně může na mnoha internetových srovnávačích půjček, při porovnávání by neměly být opomenuty ani recenze od stávajících klientů.

O společnosti

Společnost Pronto Credit, s.r.o. je nebankovní společnost s českými vlastníky, která od roku 2007 poskytuje nebankovní rychlou Pronto půjčku. Společnost v současnosti neposkytuje první půjčka zdarma.

Kontakty

Webová adresa: www.prontopujcka.cz
Telefonní linka: 226 292 050 nebo 778 000 002 (pondělí až pátek 9 – 17 hod)
E-mail: info@prontopujcka.cz

Sídlo společnosti
PRONTO CREDIT s.r.o.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1 – Staré Město

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.