Půjčka pro zadlužené – hotově nebo online

Půjčka pro zadlužené se značí svou rizikovostí pro zájemce i pro poskytovatele. Nejčastěji ji volí lidé, kteří již mají dluhy tak vysoké, že je tradiční nebankovní společnosti nepřijmou. Tito lidé pak vyhledávají subjekty pohybující se mimo hranice zákona a měli by si dávat pozor na každý aspekt jednání s poskytovatelem půjčky pro zadlužené. Na co vše se vyplatí si dát pozor?

Rychlou půjčku pro zadlužené poskytují v současné době pouze nebankovní organizace. Běžné banky při vyhodnocování žádosti o půjčku nahlíží do registru dlužníků a také na příjem. Pokud tak žadatel má nějaké dluhy, banka jeho žádost o půjčku často zamítne. Okamžitá půjčka pro zadlužené v exekuci je považována za nejrizikovější půjčku na českém trhu.

Půjčka pro zadlužené se nabízí jako alternativa při zamítnutí bankou. Je to oblíbená formy půjčky pro žadatele, kteří nejsou pro banku dostatečně „bonitní“ a nemají pravidelné a vysoké příjmy. Půjčka pro zadlužené je také často řešení pro žadatele s již existujícím úvěrem.

Existující dluh často nebývá pro nebankovní subjekty problém při vyřizování žádosti o půjčku. Pokud jsou ale dluhy vyšší, zájemce může být odmítnut.

Banka žádosti o nový úvěr automaticky zamítne těm žadatelům s úvěrem, kteří nemají pro další úvěr dostatečně vysoký příjem. Lidé se poté často upisují nebankovním institucím. Zároveň půjčka pro zadlužené s exekucí bývá mnohdy jediným rychlým řešením, jak získat peníze skoro hned.

Půjčku pro zadlužené může získat žadatel i přes záznam v registru dlužníků a někdy i bez doložení příjmů. Půjčku pro zadlužené lze sjednat rychle online z pohodlí domova.

Všichni poskytovatelé půjček mají dnes povinnost prověřit situaci žadatele. Banky tak žadatelům s dluhy nepůjčí. Na českém trhu je několik nebankovních společností, které půjčují i přes záznam v registrech a bez vysokého příjmu. Stačí jim doložit jakýkoliv příjem žadatele či vůbec doložení nevyžadují. Tudíž i ženy na mateřské, začínající podnikatelé nebo důchodci mají šanci získat tuto půjčku. To samé platí pro některé další typy rychlých půjček, jako například půjčka bez doložení příjmu či půjčka bez registru a zástavy.

Všechny tyto případy operují mimo zákon a představují obrovské riziko pro obě strany.

Okamžitá půjčka pro zadlužené

Okamžitá půjčka pro zadlužené je nabízena skutečně výjimečně. Vyhledávají ji nejčastěji lidé, kteří byli odmítnuti už i samotnými nebankovními subjekty inzerující nejrůznější mikropůjčky ihned na účet apod.

Poskytovatelé okamžité půjčky pro zadlužené jsou často novodobými lichváři. Neobvyklé není uzavření půjčky na směnku. Největší nevýhoda půjčky na směnku je skutečnost, že dlužník ručí veškerým svým majetkem a není zde možnost vyjednat např. splátkový kalendář. Pokud se tedy někdo opozdí se splátkou, může čelit exekuci.

Před sjednáním úvěru pro zadlužené se vyplatí zkusit nebankovní způsob půjčky – půjčit si peníze od rodiny nebo přátel.

Pokud někdo nabízí okamžitou půjčku pro zadlužené online nebo hotově na ruku, je na místě být velice opatrný. Cílem každého poskytovatele půjčky je vydělat peníze, nikoliv poskytovat „pomocnou ruku“ ve finančních potížích. S takovouto půjčkou se pravděpodobně budou pojit velmi vysoké poplatky a úroky. Skutečně nejextrémnější půjčkou jsou v tomto ohledu půjčky pro zadlužené v exekuci.

Výhody a nevýhody půjčky pro zadlužené

Stejně jako jiné nebankovní úvěry, i půjčka pro zadlužené má svoje výhody a nevýhody.

Mezi výhody patří:

 • mírnější vyhodnocování žádosti
 • není nutné dokládat své příjmy
 • peníze jsou půjčeny i přes záznam v registru
 • rychlé získání peněz
 • online sjednání
 • vyplacení v hotovosti

Nevýhody půjčky pro zadlužené jsou:

 • časté predátorské praktiky nebankovních organizací
 • vysoké a časté poplatky
 • nevýhodný úrok
 • vysoké RPSN
 • při zastavení nemovitosti je klientovi vyplacena jen zhruba polovina její ceny
 • přítomnost nevýhodné rozhodčí doložky

Pokud je u půjčky pro zadlužené poplatek za posouzení žádosti, pak musí žadatel počítat s tím, že během celé půjčky bude splácet i další nejrůznější poplatky.

V případě, že nějaké konkrétní půjčka pro zadlužené se vydává oproti zástavě nemovitosti, LTV se často pohybuje pouze kolem 50 %. Tedy, při zastavení nemovitosti je vyplacena jen 50 % ceny nemovitosti. Pokud by tedy člověk nesplácel, nemovitost mu může být zabavena.

Zástava nemovitosti může získat výhodnější smluvní podmínky, přichází ale s rizikem ztráty této nemovitosti při nesplácení.

Pokud se ve smlouvě nachází rozhodčí doložka, je lepší půjčku nebrat. Rozhodčí doložka by pro dlužníka znamenala, že by případný spor řešila předem určená osoba, kterou by si nebankovní organizace zvolila. Avšak běžně má být spor řešen nezaujatým soudcem.

Rizika půjčky pro zadlužené

Zájemci o půjčku pro zadlužené se často potýkají s riziky. Dluhy mohou mít vysoké a kvůli záznamu v registru nemohou dosáhnout na klasické bankovní úvěry. Ačkoliv se mohou půjčky pro zadlužené jevit jako rychlé řešení pro zadluženého žadatele, často vytvoří více problémů, než mají vyřešit.

Proto je nutno dávat pozor na dluhovou spirálu. Pokud žadatel o půjčku pro zadlužené má více úvěrů, může přemýšlet o konsolidaci půjček do jedné s menším počtem úroků a poplatků. Pokud má žadatel nevýhodně nastavenou půjčku, je dobré najít výhodnější refinancování úvěru.

Jestliže se nerozhodne pro ani jednu variantu, ale pro půjčku pro zadlužené, je nutné pročíst řádně smlouvu a zamyslet se nad výhodami a nevýhodami.

Dalším rizikem je zmíněný nízký poměr úvěru k ceně nemovitosti při zástavě. Nebankovní společnosti ví, že žadatel o půjčku pro zadlužené se nachází v problematické situaci, a tak předem počítají s exekucí a zabavením nemovitosti. Nebankovní hypotéky patří k těm nejméně výhodným na trhu.

Vyplacení půjčky pro zadlužené

Přestože vyplacení na bankovní účet je nejčastější způsob, vyplacení hotovosti pro zadlužené není neobvyklé. Pokud je žadatel v exekuci, osobní bankovní účty bývají to první, co exekutoři zabavují. Avšak možnost vyplatit půjčku v exekuci hotově znamená ještě vyšší riziko pro nebankovní instituci. Proto se může pojit s poplatky nebo vyšším úrokem.

V porovnání s půjčkou pro zadlužené se jeví jako výhodnější např. půjčka o víkendu či SMS půjčka, které bývají také vypláceny hotově. I u těchto půjček však může být vyšší úrok, pokud je žadatel v exekuci. Při vyplacení v hotovosti žadatel může získat peníze i o víkendu, kdy bankovní transakce neprobíhají.

Poskytovatelé půjček pro zadlužené

V tabulce uvádíme nejčastější poskytovatele půjček pro zadlužené v exekuci.

Poskytovatel Výše půjčky Úroková sazba Splatnost
Credit Portal

500 – 60 000 Kč

Od 40 %

5 dní – 12 měsíců

Profi Credit

10 000 – 166 000 Kč

Od 31,16 %

1 – 5 let

Provident

3 000 – 130 000 Kč

Od 6,2 %

3 měsíce – 3 roky

Sim půjčka

1 000 – 10 000 Kč

Od 401 %

7 – 30 dní

Smart půjčka

5 000 – 70 000 Kč

Od 25 %

13 – 16 měsíců

Via SMS

100 – 20 000 Kč

Od 0 %

7 – 30 dní

Jak je vidět z tabulky, lze získat jak nízké sumy za krátkou dobu splatnosti, tak i vyšší sumy s delší dobou splatnosti. Jak je uvedeno na začátku, před každým sjednáním půjčky je důležité promyslet, zda se tento typ půjčky vyplatí.

Jako příjemná alternativa, při nutnosti sehnat malou sumu, se jeví tzv. první půjčka zdarma. Tedy to, co si žadatel půjčí, to také vrátí. Půjčka je bez jakýchkoliv poplatků a úroků

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.