Cofidis půjčka – recenze, kontakt

Půjčka až 500 000 Kč

Úrok od 7,9 %, RPSN od 7,9 %

 • Peníze lze použít na cokoliv
 • Možnost vyřízení online
 • Dobré hodnocení
Mám zájem o půjčku od Cofidis >

Cofidis je nebankovní společností, která poskytuje celou řadu produktů. Poskytuje nejen účelové úvěry pro nákup konkrétního zboží, ale i neúčelové úvěry. U všech typů úvěrů je možné sjednat si i pojištění. Cofidis nabízí partnerskou půjčku na cokoliv, partnerskou konsolidaci úvěrů a mnoho dalšího. Jak u Cofidis funguje půjčka pro jednotlivce? S jakým úrokem ji poskytuje a jak je možné ji sjednat?

Cofidis je finanční společností, která vznikla ve Francii. V České republice byla založena v roce 2004. Specializuje se na poskytování spotřebitelských úvěrůnebankovních půjček. V roce 2005 se Cofidis stala jedním z prvních poskytovatelů online úvěrů na českém trhu. 

Následující článek se zaměřuje především na veškeré parametry půjčky pro jednotlivce, jako je úrok či doba splácení, a dále na hodnocení této půjčky jejími klienty.

Kdo si může půjčku sjednat?

Cofidis půjčku si může sjednat ten, kdo splní požadované podmínky. Tyto podmínky jsou uvedeny v následujícím seznamu:

 • občan ČR či SR (s trvalým pobytem v ČR)
 • starší 18 let
 • s doložitelným příjem
 • bez negativního zápisu v registru dlužníků
 • s bankovním účtem
 • s telefonickým kontaktem

Parametry půjčky pro jednotlivce Cofidis

Půjčka Cofidis pro jednotlivce je rychlá půjčka, kterou je možné sjednat online z pohodlí domova. Výše úvěru této půjčky se pohybuje mezi 20 000 a 1 000 000 Kč. Úroková sazba začíná na 5,49 %.

Výhodou této půjčky je její rychlé zpracování. Po ukončeném posouzení a schválení půjčky budou peníze klientovi odeslány na bankovní účet do 24 hodin. Další výhodou je možnost pojištění úvěru a sjednání a vedení úvěru zdarma.

 • Výše úvěru: 20 000 – 1 000 000 Kč
 • Úroková sazba: od 7,9 %
 • RPSN: od 7,9 %
 • Doba splácení: 12 – 84 měsíců
 • Nutnost doložit příjem: ano
 • Kontrola registru dlužníků: ano
 • Forma sjednání: online
 • Minimální věk pro sjednání: 18 let
 • Forma zasílání peněz: bankovní účet
 • Doba zaslání peněz: do 24h
 • Možnost zažádat se spoludlužníkem: ano
 • Možnost pojištění úvěru: ano
 • Možnost opakovaného čerpání v rámci jedné smlouvy: ano
 • Poplatky za sjednání a vedení účtu: ne

Nastavení parametrů půjčky

Před samotným sjednáním půjčky je třeba nastavit její parametry. To je možné v přehledné tabulce přímo na hlavní stránce. V nastavení půjčky je nutné zadat výši požadovaného úvěru, zvolit dobu splácení a zaklikout, zda klient žádá sám či s partnerem.

Při žádání s partnerem je možné dosáhnout na nižší úrok a tím i možnost splácet méně. Stačí uvést partnera jako spolužadatele při sjednání smlouvy.

Důležité informace jsou napsány pod žlutou ikonou Sjednat půjčku. Jedná se o výši úrokové sazby a RPSN při dané výši úvěru a době splácení. Je zde i informace o tom, kolik klient celkem zaplatí a jaká bude měsíční splátka. Parametry půjčky lze změnit i v průběhu vyplňování online žádosti o půjčku.

Půjčku Cofidis je možné sjednat zde.

 Před samotným sjednáním půjčky je třeba nastavit její parametry.
Před samotným sjednáním půjčky je třeba nastavit její parametry.

Vyplnění online žádosti

Po vyplnění parametrů půjčky je možné kliknout na žluté tlačítko Sjednat půjčku. Poté bude potřeba vyplnit základní údaje o sobě, jako je jméno, příjmení, rodinný stav a dosažené vzdělání. Dále je potřeba uvést kontaktní údaje jako telefon a e-mailová adresa.

Poté je možné přejít k dalšímu kroku, kterým je vyplnění adresy klienta. Třetím a finálním krokem online žádosti je vyplnění potřebných informací o financích a zaměstnání.

 V základních údajích je potřeba vyplnit běžné údaje o sobě, jako je jméno, příjmení, rodinný stav a dosažené vzdělání.
V základních údajích je potřeba vyplnit běžné údaje o sobě, jako je jméno, příjmení, rodinný stav a dosažené vzdělání.

Jaké jsou další kroky po vyplnění online žádosti? Pokud bude půjčka schválena, klient podepíše smlouvu, kterou dostane poštou či e-mailem. Poté klient smlouvu zašle zpět společně s dalšími požadovanými dokumenty a půjčka je jeho.

Pojištění půjčky

Všem klientům Cofidis nabízí možnost pojištění Jistota. Jde o pojištění v případě:

 • ztráty zaměstnání
 • dočasné pracovní neschopnosti
 • úplné a nezvratné ztráta samostatnosti
 • úmrtí

Pojištění ovšem není zdarma, stejně jako např. u Equa bank půjčky. Pojištění zdarma nabízí naopak například půjčka Essox. U Cofidis se platí vždy 0,65 % z aktuálního dluhu. Protože je pojistné kalkulováno procentem z výše dlužné částky, bude postupně každý měsíc klesat v souladu se splácením.

 Všem klientům Cofidis nabízí možnost pojištění Jistota.
Všem klientům Cofidis nabízí možnost pojištění Jistota.

Ostatní Cofidis půjčky

Cofidis půjčky bez registru či doložení příjmů nenabízí. Každá z půjček, kterou Cofidis nabízí, vyžaduje doložení příjmů a kontrolu registru dlužníků. Jaké další půjčky kromě půjčky pro jednotlivce Cofidis nabízí?

 • Partnerská půjčka
 • Novomanželská půjčka
 • Půjčka v hotovosti

Partnerskou půjčku si může vzít i jednotlivec. U dvojice je pak podmínkou společná adresa. Již bylo zmíněno, že Cofidis půjčky bez doložení příjmů nenabízí. Nutnost doložit příjem tedy jedním ze základních parametrů této půjčky.

U novomanželské půjčky je jednou z podmínek sjednání zaslání oddacího listu. Opět je nutností doložit příjem. Tuto půjčku od Cofidis je možné sjednat ve výši 200 000 Kč se splatností 90 měsíců.

K půjčce v hotovosti klient obdrží kreditní kartu Cofidis. S tou může platit v kamenných obchodech i na internetu. Výše hotovostní půjčky začíná na 20 000 Kč. Klient ke sjednání potřebuje bankovní účet.

 Cofidis půjčky bez doložení příjmů nenabízí. U každé Cofidis půjčky je tedy nutné doložit všechny potřebné podklady a dokumenty.
Cofidis půjčky bez doložení příjmů nenabízí. U každé Cofidis půjčky je tedy nutné doložit všechny potřebné podklady a dokumenty.

Recenze na půjčky Cofidis

Kladné recenze Cofidis se týkají hlavně rychlosti převodu peněz v případě kladného posouzení online žádosti. Klienti si také váží výhod, které Cofidis půjčky poskytují. Jedná se zejména o sjednání a vedení úvěru zdarma, možnost pojištění úvěru a opakované čerpání v rámci jedné smlouvy.

Negativní hodnocení se pak často týkají ověřování úvěruschopnosti klientů. Klientům se také nelíbí pojištění, které není zdarma.

Na webových portálech pujcko.cz a emimino.cz jsou recenze na Cofidis spíše negativní. Klienti se zkušeností s Cofidis radí ostatním půjčit si raději jinde. Klienti mají zkušenosti s tím, že i po době, kdy už mají mít splaceno, dluh stále neubývá.

Klienti se domnívají, že smlouvy jsou pro dlužníka velmi nevýhodné. Zákaznický servis je podle klientů také špatný. Většina klientů nazývá Cofidis podvodníky a radí ostatním, aby si od této společnosti nic nepůjčovali.

Jaké jsou alternativy k půjčce pro jednotlivce od Cofidis? Podle internetových diskuzí je vhodnou volbou Provident. Jedná se také o poskytovatele nebankovních půjček a sjednání půjčky probíhá kompletně on-line. Půjčka Provident má dvojí variantu – bezhotovostní a hotovostní. Peníze v hotovosti nabízí také půjčka Express Cash, která má navíc kladná hodnocení.

Vhodnou alternativou Cofidis půjčky může být i Zonky, tzv. půjčka od lidí pro lidi. Jedná se o peer-to-peer službu, kdy lidé půjčují lidem a Zonky je zprostředkovatelem těchto služeb.

Cofidis – kontaktní informace

Sídlo: Bucharova 1423/6, 158 00 Praha 5

Telefon: 810 700 810

E-mail: informace@cofidis.cz

Oficiální web společnosti: www.cofidis.cz

Zákaznické oddělení je k dispozici pondělí až pátek od 8 do 20 hodin, v
sobotu od 8 do 14 hodin.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.