Komerční banka – KB půjčka, infolinka, předčasné splacení hypotéky, stavební spoření

Osobní půjčka KB až 2 500 000 Kč

Úrok od 6,9 %, RPSN od 7,13 %

 • Bankovní úvěr na cokoliv
 • Splatnost až 8 let
 • Sjednání v internetovém nebo mobilním bankovnictví
Mám zájem o Osobní půjčku KB

Komerční banka je dceřinou společností francouzské skupiny Société Générale a mateřskou společností Skupiny KB. V současnosti provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, Komerční pojišťovnu a další společnosti s různorodou specializací. Díky široké síti poboček a bankomatů KB a kvalitnímu přímému bankovnictví jsou produkty a služby Komerční banky dokonale dostupné odkudkoliv.

Díky počtu klientů i objemu spravovaných peněz stojí KB na třetím místě žebříčku největších bank v ČR. Za dobu svého fungování byla celkem sedmkrát oceněna jako Banka roku a velmi dobře se umístila i v dalších prestižních anketách.

Nabízené produkty

Nabídka bankovních produktů pro fyzické osoby zahrnuje účty, karty, půjčky, hypotéky, spoření a investice. Skupina KB se dále specializuje na penzijní připojištění, stavební spoření, půjčky pro živnostníky, faktoring a pojištění. V tomto článku se zaměřujeme na nejvyužívanější produkty Komerční banky a jejich základní parametry.

Půjčky jsou využívány čím dál častěji, hojně je využívána CreditPortal půjčka.

TIP: Faktoring nabízí také společnost Openfactor.

Běžný účet MůjÚčet

Základní varianta běžného účtu s názvem MůjÚčet nabízí vedení zdarma, výběry z bankomatů KB bez poplatků a kontokorent až do výše 60 000 Kč.

Komerční banka k běžnému účtu dále poskytuje:

 • Elektronický výpis každý měsíc zdarma
 • Mobilní bankovnictví pro iOS a Android
 • Možnost platit mobilním telefonem nebo hodinkami s Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a FitBit Pay
 • Možnost nastavení neomezeného počtu trvalých příkazů zdarma na 3 měsíce od otevření nového účtu
 • Výhodné cestovní pojištění ke kartě

Výběry hotovosti v zahraničí jsou zpoplatněny částkou 99 Kč, poplatek za výběry z cizích bankomatů na území ČR je 39 Kč. Dále je třeba počítat s poplatkem za tuzemskou elektronickou odchozí transakci 6 Kč, za odepsaná inkasa klient zaplatí rovněž 6 Kč.

Dalšími variantami bankovního účtu jsou MůjÚčet Plus, MůjÚčet Gold a prémiový účet TOP Nabídka.

Konto MůjÚčet Plus nabízí veškeré výše uvedené výhody, k nimž navíc poskytuje dva výběry měsíčně z cizích bankomatů zdarma a všechny elektronické transakce bez poplatků. Vedení účtu klienta vyjde celkem na 39 Kč měsíčně.

MůjÚčet Gold je určen zejména pro klienty, kteří často cestují do ciziny. Jeho hlavní výhodou jsou výběry z bankomatů v zahraničí zdarma, nadstandardní cestovní pojištění pro celou rodinu a nonstop asistenční služby pro cesty autem v rámci Evropy. Poplatek za vedení účtu je 169 Kč měsíčně.

Nejnáročnější klienti ocení prémiový účet TOP Nabídka, k němuž se váže nadstandardní pojistný program, asistenční služby na území ČR a Evropy, členství v klubu Priority Pass, prémiová karta VISA Platinum a spousta dalších benefitů. Měsíční cena za vedení účtu je 490 Kč.

Komerční banka nabízí také dětský bankovní účet MůjÚčet Junior, jehož součástí je platební karta Mastercard určená pro výběry hotovosti a platby u obchodníků. Účet lze sjednat zdarma pro děti od 6 let.

Pro studenty starší 18 let je k dispozici Studentský účet G2, který je bez poplatků za zřízení, vedení, příchozí a odchozí transakce a výběry z bankomatů Komerční banky.

Kontokorent KB

Kontokorentní úvěr neboli kontokorent umožňuje přečerpání bankovního účtu do mínusu. Jedná se o krátkodobý spotřebitelský úvěr, který přijde vhod v případě, kdy se zůstatek dostane na nulu a současně je třeba uhradit pravidelné či nečekané výdaje.

Komerční banka nabízí kontokorent k bankovnímu účtu až do výše 60 000 Kč, které lze využít na cokoliv. Úvěr se splácí automaticky vkladem nebo převodem připsaným na účet. Podmínkou je, aby byl minimálně jednou během doby splatnosti (360 dní) na účtu kladný nebo nulový zůstatek.

Limit se nastavuje dle individuálního posouzení žadatele a pohybuje se od 2 000 Kč do 60 000 Kč, ve výjimečných případech lze získat až 100 000 Kč.

Díky kontokorentu lze mít finanční rezervu i po vyčerpání běžného účtu.
Díky kontokorentu lze mít finanční rezervu i po vyčerpání běžného účtu.

Osobní půjčka KB

Osobní půjčka od Komerční banky představuje neúčelový úvěr, který je v závislosti na bonitě klienta poskytován až do výše 2 500 000 Kč s maximální splatností 8 let a úrokovou sazbou od 6,9 %. Vyhodnocení žádosti, správa úvěru i předčasné splacení půjčky je zdarma.

Jaké jsou výhody Osobní půjčky KB?

 • Splácení půjčky si lze rozložit dle vlastního uvážení
 • Celý nebo částečný úvěr je možné splatit kdykoliv zdarma
 • Rychlé vyhodnocení žádosti a snadné sjednání

KB půjčku poskytne každému, kdo má české občanství (popřípadě trvalý pobyt či povolení k pobytu v České republice), disponuje dvěma doklady totožnosti, vlastní běžný účet u KB a má dostatečně vysoký pravidelný příjem.

Úvěr je možné sjednat online v internetovém a mobilním bankovnictví nebo během několika málo minut na jedné z poboček Komerční banky.

Online sjednání umožňuje také například půjčka od Air Bank či nebankovní Zaplo půjčka, kterou lze obdržet na účet již během 15 minut od schválení.

Studentská půjčka KB

Komerční banka je jednou z mála institucí, v jejichž portfoliu najdeme také půjčky pro studenty. Studentská půjčka Gaudeamus je určená na uhrazení školného, vzdělávacích kurzů, poplatků spojených se studiem v zahraničí a nákup elektroniky (mobilního telefonu, notebooku apod.).

KB půjčku poskytuje studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol, a to do výše 600 000 Kč. Její hlavní výhodou je možnost úvěr splatit až po ukončení studia a v jeho průběhu platit pouze úroky. V případě, že žadatel nemá vlastní příjem, může ručit třetí osobou.

Podmínkou pro získání půjčky pro mladé je potvrzení o studiu v ČR, dále účet u Komerční banky a dva doklady totožnosti.

Studentská půjčka Gaudeamus je určena studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol.
Studentská půjčka Gaudeamus je určena studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol.

Konsolidace půjček KB

Účelem konsolidace neboli sloučení půjček jsou příznivější splátkové podmínky a lepší přehled o pravidelných měsíčních splátkách. V případě Komerční banky lze půjčky sloučit v rámci Optimální půjčky, která může být poskytnuta až do výše 2 500 000 Kč s dobou splatnosti 12 až 120 měsíců.

Výše splátek je u Optimální půjčky volitelná a klient neplatí žádné poplatky za správu úvěru, změny ve smlouvě ani za předčasné splacení úvěru. Konsolidovat lze půjčky, kontokorenty a dluhy na kreditních kartách.

Výhody konsolidace půjček u Komerční banky:

 • Žádné poplatky za sjednání, vedení nebo předčasné splacení úvěru
 • Lze vyřídit na pobočkách KB i online z pohodlí domova
 • Není nutné rušit stávající půjčky, KB vše potřebné vyřídí
 • Volitelné datum splátek
 • RPSN max. 13,68 %

Podmínkou pro kladné vyřízení žádosti je věk minimálně 18 let, dva doklady totožnosti a pravidelný příjem klienta.

Účelová hypotéka KB

Hypotéka je často jedinou možností, jak si splnit sen o vlastním bydlení. V rámci hypotéky od Komerční banky je možné získat až 90 % potřebné částky na stavbu, koupi nebo rekonstrukci bytu a na další účely spojené s bydlením.

Proč zvolit hypotéku od Komerční banky?

 • Možnost nižší úrokové sazby s rizikovým životním pojištěním od Komerční pojišťovny
 • Až 40 000 Kč navíc na cokoliv
 • Každý rok lze splatit 25 % úvěru zdarma

Úvěr je možné využít také na koupi spoluvlastnického podílu, předplacení nájemného při uzavírání nájemní smlouvy, sloučení úvěrů a půjček na bydlení či jako hypotéku na družstevní byt.

Poplatky spojené s poskytnutím hypotéky KB:

Vyhodnocení žádostizdarma
Zrychlené vyhodnocení rizik spojených s bytovou jednotkou1 000 Kč
Standardní vyhodnocení rizik spojených s bytovou jednotkou4 500 Kč
Čerpání úvěruzdarma
Správa úvěruzdarma

Získání hypotéky obnáší schůzku na pobočce Komerční banky, kde budou posouzeny příjmy a výdaje klienta a riziko případné zástavy.

Americká hypotéka KB

Výhodou americké hypotéky je, že ji lze využít téměř na cokoliv – konkrétně na jakýkoli nepodnikatelský účel nebo konsolidaci nepodnikatelských úvěrů a půjček.

Komerční banka nabízí americkou hypotéku až do výše 10 000 000 Kč s maximální dobou splácení 20 let. Úvěr je jištěn nemovitostí a lze jej čerpat až do 24 měsíců od podpisu smlouvy.

Proč zvolit Americkou hypotéku od Komerční banky?

 • Může být zajištěna až do 70 % ceny nemovitosti
 • Splácet lze v desátý, patnáctý nebo dvacátý den
 • Peníze jsou převedeny přímo na běžný účet klienta

Jednou z podmínek pro získání americké hypotéky je bankovní účet u Komerční banky.

Poplatky spojené s poskytnutí americké hypotéky KB:

Vyhodnocení žádosti2 900 Kč
Vyhodnocení rizik spojených s bytovou jednotkou4 500 Kč
Čerpání úvěru na návrh na vklad1 500 Kč
Čerpání úvěruzdarma
Správa úvěruzdarma

Úvěr mohou získat občané ČR (popřípadě cizinci s trvalým pobytem či povolením k pobytu v ČR), kteří disponují dvěma doklady totožnosti a doloží dostatečnou výši příjmu.

Stavební spoření KB

Stavební spoření patří mezi nejbezpečnější a nejoblíbenější spořicí produkty. Použít jej lze na cokoliv, nejčastěji však bývá využito na vlastní bydlení nebo jeho rekonstrukci.

V rámci stavebního spoření od Komerční banky lze získat až 700 000 Kč bez ručitele a státní příspěvek až 2 000 Kč ročně. Výše státní podpory pro stavební spoření závisí na tom, jak vysokou částku klient za rok naspoří.

Jaké výhody přináší stavební spoření KB?

Stavební spoření je možné sjednat na pobočkách KB nebo přímo v mobilní aplikaci MojeBanka.

Stavební spoření patří mezi dlouhodobě nejoblíbenější spořicí produkty.
Stavební spoření patří mezi dlouhodobě nejoblíbenější spořicí produkty.

Penzijní spoření KB

Penzijní spoření si může založit každý, kdo je starší 18 let. Hlavními výhodami tohoto produktu jsou úlevy na daních, nárok na státní příspěvek, příspěvky od zaměstnavatele a možnost využít peníze v předdůchodu.

Produkt Doplňkové spoření na penzi od Komerční banky přináší:

 • Státní příspěvek až 2 760 Kč ročně
 • Možnost ušetřit až 3 600 Kč na daních

O výši pravidelných vkladů rozhoduje sám klient na základě svých aktuálních možností. Strategii spoření je možné zdarma změnit až několikrát ročně.

Přehled penzijních fondů Komerční banky:

 • KB dynamický účastnický fond
 • KB vyvážený účastnický fond
 • KB spořicí konzervativní účastnický fond
 • KB povinný konzervativní účastnický fond

Penzijní společnost Komerční banky se počtem klientů a výší spravovaného majetku řadí k největším penzijním společnostem v České republice. Vznikla transformací Penzijního fondu Komerční banky a nyní funguje pod názvem KB Penzijní společnost.

KB Penzijní společnost svým klientům nabízí zvýhodněné lázeňské a rekreační pobyty, možnost pojištění penze pro případ platební neschopnosti a spoustu dalších benefitů.

Přímé bankovnictví KB

Díky přímému bankovnictví Komerční banky lze mít okamžitý přístup k účtu a veškerým transakcím, aniž by bylo nutné chodit na pobočku. Zahrnuje několik služeb, z nichž nejvyužívanější je internetové bankovnictví MojeBanka, které umožňuje bezpečné a jednoduché ovládání účtů a dalších produktů.

Mezi další služby přímého bankovnictví Komerční banky patří například aplikace MultiCash, jež umožňuje snadný přístup k účtům různých bank. Pro větší i menší firmy jsou dále k dispozici aplikace MojeBanka Business, ProfiBanka a SogeCash Web, které přinášejí spoustu užitečných funkcí pro správu firemních financí.

Komerční banka – pobočky a bankomaty

Komerční banka patří k bankovním společnostem, které disponují širokou sítí poboček a bankomatů. Po celé republice se nachází celkem 365 poboček a 776 bankomatů KB. Ty nejbližší si lze snadno vyhledat na webu společnosti.

O společnosti

Komerční banka je jednou ze čtyř největších bank u nás a současně se řadí mezi přední bankovní instituce ve střední a východní Evropě. Její kořeny sahají do 90. let minulého století, kdy se vyčlenila z bývalé Státní banky československé, prošla kuponovou privatizací a stala se součástí mezinárodní skupiny Société Générale.

Po celou dobu svého fungování se Komerční banka zaměřuje na nejrůznější inovace a zdokonalování nabízených služeb. V posledních letech přinesla například nové a kvalitnější zabezpečení online bankovnictví, představila aplikaci pro hodinky Apple Watch a zavedla novou řadu balíčků běžných účtů, které odpovídají individuálním potřebám každého klienta.

Kontakt

WWW: kb.cz
Infolinka: 800 521 521
Infolinka ze zahraničí: +420 955 559 550
E-mail: mojebanka@kb.cz

Sídlo společnosti:
Na Příkopě 33
114 07 Praha 1
Česká republika

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 0100.
Pro mezinárodní platební transakce je kód SWIFT/BIC KOMBCZPP.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.