Spořicí účet ING Konto – úroková sazba, zrušení

ING Konto patří mezi dlouhodobě nejoblíbenější spořicí účty na tuzemském trhu. Ačkoliv už ING Bank nenabízí tak výhodné úrokové sazby jako kdysi, představuje ING Konto bezpečný a zároveň efektivní způsob zhodnocení peněz. Jaké jsou aktuální úrokové sazby a poplatky a jak ING Konto sjednat, popřípadě zrušit?

ING Bank je známá především pro svou silnou pozici v oblasti korporátního bankovnictví. Nabízí však také produkty pro fyzické osoby, konkrétně spořicí účet ING Konto a ING Podílové fondy.

V současnosti banka neposkytuje produkty v kategorii běžné účty, hypotéky, kontokorenty ani spotřebitelské úvěry.

Možnost spořit si až na 8 cílů nabízí v rámci běžného účtu mBank. Klientům, kteří si mKonto založí do 30. června 2021, rozdává mBank odměnu až 1 000 Kč.
Mám zájem o bonus 1 000 Kč za založení mKonta >

Spořicí účet ING Konto

ING Konto je jedním z nejoblíbenějších spořicích účtů na českém trhu. Důvodem jsou zejména nulové poplatky a možnost peníze kdykoliv vybrat či vložit (není tedy vyžadován žádný minimální zůstatek). Výhodou je také snadné sjednání online, které nezabere více než pár minut.

Parametry produktu:

  • Úrok pro vklady do 300 000 Kč (včetně): 0,50 % p.a.
  • Úrok pro vklady nad 300 000 Kč: 0,10 % p.a.
  • Úrokové období: měsíční
  • Minimální vklad: 0 Kč
  • Sjednání účtu: zdarma
  • Vedení účtu: zdarma
  • Zrušení účtu: zdarma
  • Měna: CZK

Přibližnou výši úspor si lze spočítat v kalkulačce na webových stránkách společnosti.

Kalkulačka úspor je k dispozici na webu ing.cz.
Kalkulačka úspor je k dispozici na webu ing.cz.

Majitelům spořicího účtu ING Konto je také nabízena možnost získat finanční bonusy. Stačí ING Konto doporučit svým známým, sdělit jim svůj unikátní kód a disponovat zůstatkem ve výši alespoň 5 000 Kč. Výše odměny za každého nového klienta je 300 Kč.

Máte obavy o včasné splácení půjčky? Rozložte si vyšší částku do splátkového kalendáře se společností Creditstar.
Více o Creditstar >

Jak sjednat ING Konto?

Založení ING Konta je možné na pobočce, telefonicky na čísle 800 159 159 a také online. V případě online sjednání je vyžadována e-mailová adresa, osobní údaje a scany dokladů. Jedná se bezpochyby o ten nejsnazší a nejrychlejší způsob.

Kdo dává přednost sjednání na pobočce, může využít možnosti zarezervování termínu osobní schůzky na webových stránkách ing.cz.

Pobočky ING Bank se nacházejí v několika krajských městech.
Pobočky ING Bank se nacházejí v několika krajských městech.

ING Konto a úroky

V minulosti byly u ING Konta úroky poměrně vysoké, alespoň ve srovnání se spořicími účty jiných bank. Vklady do 300 000 Kč (včetně) jsou aktuálně úročeny sazbou 0,50 % p.a. a úspory nad 300 000 Kč sazbou 0,10 % p.a. Výše vkladů není omezena.

Úroková sazba pro nové klienty dosahuje po dobu 4 měsíců 2 % p.a. a vztahuje se pouze na vklady do 300 000 Kč.

ING Konto tedy stále nabízí vyšší zhodnocení úspor než například spořicí účet od ČSOB, České spořitelny nebo Raiffeisenbank. Totožné úrokové sazby jako u ING Konta pak najdeme kupříkladu u spořicího účtu od Wüstenrot.

ING Konto a poplatky

ING Konto je zcela bez poplatků. Stejně tak funguje i spořící účet Moneta MoneyBank. Zdarma je jak založení a zrušení účtu, tak příchozí a odchozí transakce. Úspory lze kdykoliv vybírat i vkládat. Samozřejmostí je pojištění vkladů do výše 2,6 milionu Kč.

Internetové bankovnictví

Díky ING internetovému bankovnictví lze mít dokonalý přehled o svých úsporách i investicích. Spravovat své finance je možné z počítače, tabletu i telefonu.

Přihlášení je k dispozici na stránce ing.cz. Stačí zadat své klientské číslo, heslo a autorizační SMS kód. V internetovém bankovnictví se klient dostane ke všem důležitým informacím týkající se ING Konta: úrokovým sazbám, transakcím, výši úspor apod. Dostupné jsou samozřejmě také veškeré údaje ohledně investic do podílových fondů.

Pro úspěšné přihlášení do internetového bankovnictví je třeba zadat klientské číslo, heslo a ověřovací kód.
Pro úspěšné přihlášení do internetového bankovnictví je třeba zadat klientské číslo, heslo a ověřovací kód.

Jak zrušit ING Konto?

ING Konto jistě nabízí spoustu výhod, nemusí však být tím pravým pro každého. Za možné nevýhody lze považovat například vedení účtu výhradně v českých korunách nebo nepříliš vysokou úrokovou sazbu pro vklady nad 300 000 Kč. Pokud se objevila možnost výhodnějšího zhodnocení úspor, je pravděpodobně moudré jeho vedení ukončit. Jak ING Konto zrušit?

Zrušení ING Konta lze provést osobně na pobočce nebo online v internetovém bankovnictví. Pro zrušení ING Konta online je nutné vyplnit Výpověď smlouvy (formulář je ke stažení v sekci Užitečné dokumenty na webu ing.cz). Požadovány jsou osobní údaje, kontaktní údaje a číslo účtu, na který má být vyplacen zůstatek ING Konta. Následně stačí výpověď naskenovat a nahrát do sekce Moje dokumenty ve Schránce v internetovém bankovnictví.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.