Půjčka s exekucí –⁠ pro dlužníky, co potřebují půjčku

Pokud je člověk v exekuci, je získání nového úvěru poměrně složitou záležitostí. Přesto půjčku s exekucí získat lze. Které společnosti půjčky pro lidi v exekuci poskytují? Co na ně říkají recenze a internetové diskuze? A s jakými riziky musí člověk v exekuci počítat, rozhodne-li se pro novou půjčku? A co dělat v případě, že mám exekuci a potřebuji půjčku?

Půjčky pro lidi s exekucí nabízejí výhradně nebankovní společnosti, a to pouze některé. Banka, ani solidní nebankovní společnost klientovi v exekuci nepůjčí.

Hlavním důvodem je povinnost nahlížet do úvěrových registrů a prověřit situaci žadatele, kterou ukládá zákon o spotřebitelském úvěru.

Někteří poskytovatelé však tuto povinnost obcházejí a vyžadují pouze doložení pravidelného příjmu.

Proto se lze setkat s nabídkami typu půjčka bez registru, okamžitá půjčka pro zadlužené, či dokonce půjčka v exekuci ihned. Takové úvěry lze povětšinou najít pod slogany „půjčíme i lidem v exekuci“. Často se také jedná o půjčky na OP.

Je třeba podotknout, že úvěry smí legálně poskytovat pouze bankovní a nebankovní společnosti s licencí od České národní banky. Licencované společnosti, tedy subjekty pod dohledem ČNB, půjčku v exekuci neposkytnou, v případě půjček v exekuci se proto jedná o firmy pohybující se na hranici či za hranicí zákona.

Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč

Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.

Kolik ušetřím?

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy jsou bezpochyby nejrizikovějším finančním produktem na trhu. S vysokým rizikem se potýká sám poskytovatel půjčky, jelikož pravděpodobnost, že klient nebude schopen splácet, je extrémně vysoká. Kompenzací zde proto bývá velmi vysoká RPSN.

Rizika, která ohrožují klienta, jsou nasnadě –⁠ člověk v exekuci se již potýká s finančními problémy a nová půjčka je mnohem pravděpodobněji prohloubí, než, aby byla přínosem.

TIP: Dlužníkům v exekucích za neuhrazenou jízdu na černo hází záchranné lano takzvané milostivé léto. Jednorázová akce na oddlužení vleklých exekucí, kde se náklady na exekuční řízení vyšplhaly do desetitisíců korun.

Je třeba mít na paměti, že jakýkoliv poskytovatel úvěrů se snaží především vydělat, nikoliv pomoct člověku v nouzi. Poskytovatelům půjček pro zadlužené, půjček v exekuci ihned apod. navíc nebývají cizí ani vyloženě predátorské praktiky.

Oprávnění poskytovat úvěry mají pouze společnosti s licencí od ČNB. Patří mezi ně například Acema, Home Credit, Provident nebo Zaplo.

Co je půjčka v exekuci?

Půjčky v exekuci, nabízené také jako půjčky pro dlužníky s exekucí, půjčky při exekuci apod., jsou jednoduše řečeno půjčky, které jsou poskytované i lidem s exekucí. Jak bylo zmíněno výše, banka ani solidní nebankovní společnost takový úvěr neposkytne, protože se zadlužení lidé často obracejí na pochybné firmy a soukromé osoby.

Je nebezpečné se v případě exekuce dále zadlužovat. Existují mnohem vhodnější alternativy půjček v exekuci od lichvářů a podvodníků – například požádat o pomoc blízké, případně se obrátit na bezplatnou dluhovou poradnu či neziskovku, která se zabývá pomocí lidem v těžké finanční situaci. Další půjčka při exekuci je pravděpodobně to nejhorší, co může zadlužený člověk udělat.

Nebankovní půjčky s exekucí zpravidla napáchají mnoho škody, rozhodně finanční situaci nezlepší. Sice se lze setkat s nabídkami půjček s exekucí na účet, které působí spolehlivě, nicméně prověřená nebankovní společnost půjčku pro lidi v exekuci neposkytne.

Lákavé reklamy ve znění „půjčíme i lidem v exekuci“ jsou buď klamavé, nebo jsou dílem lichvářů a soukromých osob, které poskytují nelegální půjčky na směnku.

„Půjčíme i lidem v exekuci“ – pravda, nebo lež?

Je potřeba se smířit s tím, že banky ani prověřené nebankovní společnosti (tzn. ty, které jsou držiteli licence ČNB pro poskytování úvěrů) půjčku při exekuci neposkytnou.

Půjčky v exekuci nabízejí v podstatě jen pochybné firmy, případně lidé, kteří půjčku zajistí směnkou. Jak již bylo zmíněno, půjčky na směnku jsou nezákonné (pokud se nejedná o půjčku podnikatelskou), a tak je potřeba se takovým nabídkám vyhýbat.

Mám exekuci a potřebuji půjčku

Mám exekuci a potřebuji půjčku. Co v takové situaci dělat? Řešení se nabízí hned několik. Některá jsou vyloženě nevýhodná, jiná jsou vhodnější. Co mezi ně patří?

Jedním z nejoblíbenějších produktů pro lidi ve složité finanční situaci je půjčka na OP. Zde se jedná o půjčku na občanský průkaz v případě, že má žadatel exekuci. Rychlost půjčky je pak závislá na tom, kolik si chce žadatel půjčit. Půjčka je neúčelová, takže půjčené peníze lze využít na cokoliv.

V případě půjčky do 20 000 Kč není žádný problém, postačí pouze prokázat svou totožnost na základě občanského průkazu, dále se seznámit s podmínkami u smlouvy, kterou následně žadatel schválí a peníze má ihned obratem na svém účtu.

Ke schválení půjčky na OP s exekucí stačí pouze doložit kopii platného občanského průkazu. Typ půjčky pro žadatele v režimu – mám exekuci a potřebuji půjčku – je především hojně využíván v případech, kdy je nutné zaplatit důležité účty, ale žadatel nemá dostatečné finanční prostředky.

Pokud přesto se objeví situace, ve které si žadatel říká mám exekuci a vyžaduji půjčku, je vhodné zvážit i návštěvu specializované dluhové poradny, které se nachází v řadě větších měst a pomáhají lidem s dluhy.

Co dalšího může člověk udělat? Pokud má exekuci a potřebuje půjčku, může také požádat o pomoc své příbuzné či známé. Samozřejmě je nutné případnou půjčku mezi blízkými podložit smlouvou, jelikož pořádek zkrátka dělá přátele.

Půjčky pro lidi v exekuci nabízí jen minimum nebankovních poskytovatelů.
Půjčky pro lidi v exekuci nabízí jen minimum nebankovních poskytovatelů.

Nebankovní půjčky s exekucí

Pokud už k exekuci dojde, je nutné s věřiteli komunikovat a nedělat takzvaně mrtvého brouka. Proti usnesení o nařízení exekuce a následným krokům exekutora se lze také odvolat.

Rovněž je za určitých podmínek možné podat návrh o odklad exekuce či dokonce návrh o zastavení exekuce, pokud k ní došlo neoprávněně.

Jakmile není cesty zpět, je jediným správným řešením zatnout zuby a splácet nebankovní půjčky s exekucí. Pokud si člověk potřebuje určitou částku půjčit a přemýšlí využít půjčky s exekucí, pak by měl ideálně nejdříve požádat například rodinu či někoho, kdo nebude vyžadovat úroky ani poplatky za případné prodlení ve splátce.

Brát si v exekuci další půjčku u nebankovní společnosti určitě správné řešení není. Člověk by se měl v dalších krocích a při zvažování nebankovní půjčky s exekucí vyvarovat zejména společností, u kterých lze narazit na nabídky typu „půjčíme i lidem v exekuci“ nebo „půjčka s exekucí každému“.

Je namístě uvést, že půjčky pro dlužníky s exekucí jsou nebezpečné, neférové a hlavně nelegální. Již zmíněná alternativa v podobě půjčky od rodiny je tedy mnohem lepším řešením.

Poskytovatelé půjček pro lidi v exekuci

Vzhledem k výše zmíněnému je společností, které člověku s exekucí půjčí, skutečně jen hrstka. Ani pro lidi, kteří jsou „jen“ zadlužení a nebylo proti nim zahájeno exekuční řízení, není snadné získat nový úvěr.

Přesto lze najít společnosti, které na svých stránkách inzerují půjčky i pro lidi v exekuci. V současné době k nim patří například DSCredit nebo Ammado.

Dle informací uvedených na stránkách DSCredit, která nabízí půjčku až 100 000 Kč, se není třeba obávat žádných skrytých poplatků za vyřízení, i předčasné splacení půjčky je zdarma. Splácet lze až 84 měsíců, přičemž lze splátky odložit až na 4 měsíce. Sjednání probíhá online a výplata peněz je okamžitá, tudíž se jedná o nabídku půjčky v exekuci ihned.

Totožný produkt je nabízen také pod názvem Půjčka Liška. Klientské recenze této půjčky lze dohledat pouze na webu samotné společnosti, kde zmíněné zkušenosti jsou pozitivní. V internetových diskuzích není tato půjčka zmiňována.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Půjčka Ammado je inzerována jako půjčka na exekuci ihned. Je určena pro klienty, kteří nemají více jak 6 exekucí. Půjčit si lze od 5 000 Kč do 70 000 Kč na 7 až 17 měsíců. Jedná se o rychlou půjčku bez ručitele a zároveň o půjčku na ruku, jelikož bankovní účet bývá to první, co exekutor zablokuje.

Ani recenze půjčky na exekuci Ammado se nehledají snadno. Nicméně pár lidí se k poskytovateli Ammado půjček vyjádřilo. Dle některých recenzí tento poskytovatel na žádost o půjčku nijak nereagoval, dle jiných nebyl s Ammado žádný problém.

Půjčka v exekuci recenze –⁠ diskuze a zkušenosti

Je půjčka v exekuci skutečně správným řešením? Jaká všechna rizika se s ní mohou pojit a jaké jsou její alternativy? Odpovědi na tyto otázky mohou poskytnout internetové diskuze o půjčkách v exekuci, na nichž si uživatelé vyměňují své zkušenosti.

O půjčkách v exekuci diskutují například uživatelé portálů emimino.cz či modrykonik.cz. Zájemci si zde mohou diskuze na toto téma pročíst a případně se do nich i zapojit.

Názory v diskuzích o půjčkách v exekuci se shodují v tom, že se lidově řečeno jedná o cestu do pekla. Nová půjčka zkrátka člověku v exekuci nepomůže, naopak jeho situaci obvykle ještě zhorší.

Člověk v exekuci se nachází ve složité životní situaci. Nová půjčka však však nic neřeší, naopak vede k dalšímu zadlužování, které může vyústit až v osobní bankrot.
Člověk v exekuci se nachází ve složité životní situaci. Nová půjčka však však nic neřeší, naopak vede k dalšímu zadlužování, které může vyústit až v osobní bankrot.

Nová půjčka exekuci nevyřeší

Brát si novou půjčku při exekuci je špatný nápad. Půjčky pro lidi v exekuci i půjčky pro zadlužené, kteří v exekuci zatím nejsou, poskytují nesolidní společnosti, s čímž se pojí riziko stále většího zadlužování a nakonec osobního bankrotu.

Nejlepší je samozřejmě exekuci předcházet. To však lze jen v dostatečném časovém předstihu, a to například pomocí refinancování či konsolidace úvěrů.

Díky konsolidaci lze předejít problémům se splácením. Využít lze například konsolidace od Equa Bank, konsolidace od České spořitelny či konsolidace od MONETY.

Pokud člověk splácí jeden či více nevýhodných úvěrů, může refinancování či konsolidace výrazně pomoci. Vedle konsolidace poskytované bankami existuje také nebankovní konsolidace.

Vedle klasické půjčky nabízí možnost nebankovní konsolidace i poskytovatel Yes půjčky. Nejedná se však o příliš známou společnost, tudíž je třeba postupovat obezřetně.

Konsolidaci lze sjednat u bank i nebankovních společností. Příkladem nebankovního sloučení půjček je konsolidace od Home Credit ve výši až 600 000 Kč.

Půjčka pro nezaměstnané s exekucí

Může se stát, že během čerpání půjčky přijde klient o své zaměstnání, ovšem poplatky za bydlení a další životní poplatky musí být zaplacené v určitý čas, a tím se může kdokoliv dostat do dluhové pasti. V tomto případě už málokterá bankovní společnost poskytne půjčku pro nezaměstnané s exekucí.

V těchto případech je nejvýhodnější žádat o půjčku pro nezaměstnané s exekucí pouze u nebankovních společností, které tyto služby nabízejí. V dnešní době není vůbec těžké získat půjčku pro nezaměstnané také pro zájemce v režimu mám exekuci a potřebuji půjčku a peníze.

Veškeré vyřízení se dá zvládnout během 5 minut online z pohodlí domova, a peníze mít na bankovním účtu ještě ten den.

Okamžitá půjčka pro dlužníky na směnku

Půjčky na směnku jsou velkým lákadlem, ale je na místě být velmi obezřetný. Takové nabídky půjček pro dlužníky mohou být velmi zajímavé a lákavé, ovšem jakékoliv půjčky od soukromníků i neznámých firem jsou vždy velkým rizikem.

Narůstá počet podvodných půjček i lidí, kteří se nechají velmi snadno napálit lákavými nabídkami. Primárně je důležité vědět, že se nikdy nemají platit žádné poplatky předem, ani volat na cizí neznámá čísla kvůli půjčkám, protože veškeré půjčky, i ty půjčky pro lidi v exekuci, se dají vyřídit velmi snadno online.

Půjčka pro lidi v registru

Někdy bývají označovány půjčky pro lidi v registru jako okamžité půjčky pro dlužníky, protože podle nabídek takových půjček lze získat peníze ihned na účet či v hotovosti a lze využít peníze na cokoliv. Ovšem je nutné také zvážit náklady takové půjčky, protože půjčka pro lidi v registru je riziková půjčka a firmy poskytující takovou rizikovou půjčku pokrývají své riziko ve větších nákladech a ceně takové půjčky. Dlužník zaplatí násobně více, než u méně rizikových klasických půjčkových a úvěrových produktů.

Mnoho soukromých poskytovatelů nebankovních půjček s exekucí nabízí půjčky pro dlužníky bez registru. Rychlost vyřízení takové půjčky je vždy samozřejmostí a podmínky půjčky pro dlužníky bez registru bývají flexibilní, a to především díky nastavení splátek do výše schopnosti splácet.

FAQ – Často kladené otázky

Je půjčka s exekucí bezpečná?

Ne. Půjčka s exekucí je jedním z nejrizikovějších finančních produktů na trhu. Pojí se s ní vysoké úroky a astronomická RPSN.

Nahlíží se do registru?

Půjčka s exekucí je poskytována výhradně nebankovními soukromými subjekty, z nichž některé registru dlužníků nepřikládají přílišnou váhu.

Na co je třeba si u půjčky s exekucí dát pozor?

Zejména na podvodníky a lichváře. Lákavé nabídky mohou být klamavé a úroky z půjčky několikanásobně převyšující jistinu půjčky.

Jak se vyhnout půjčce s exekucí?

Nepodepisovat žádné další půjčky. Uskromnit se ve výdajích. Najít si přídavné zaměstnání. Konsolidovat stávající úvěry. Refinancovat.

Kolik si můžu půjčit v exekuci?

Mnozí nebankovní poskytovatelé nabízejí až 100 000 Kč bez skrytých poplatků.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.