Půjčka v exekuci –⁠ recenze poskytovatelů, diskuze, zkušenosti

Pokud je člověk v exekuci, je získání nového úvěru poměrně složitou záležitostí. Přesto půjčku s exekucí získat lze. Které společnosti půjčky pro lidi v exekuci poskytují? Co na ně říkají recenze a internetové diskuze? A s jakými riziky musí člověk v exekuci počítat, rozhodne-li se pro novou půjčku?

Půjčky pro lidi s exekucí nabízejí výhradně nebankovní společnosti, a to pouze některé. Banka, ani solidní nebankovní společnost klientovi v exekuci nepůjčí.

Hlavním důvodem je povinnost nahlížet do úvěrových registrů a prověřit situaci žadatele, kterou ukládá zákon o spotřebitelském úvěru.

Někteří poskytovatelé však tuto povinnost obcházejí a vyžadují pouze doložení pravidelného příjmu.

Proto se lze setkat s nabídkami typu půjčka bez registru, okamžitá půjčka pro zadlužené, či dokonce půjčka v exekuci ihned. Takové úvěry lze povětšinou najít pod slogany „půjčíme i lidem v exekuci“. Často se také jedná o půjčky na OP.

Je třeba podotknout, že úvěry smí legálně poskytovat pouze bankovní a nebankovní společnosti s licencí od České národní banky. Licencované společnosti, tedy subjekty pod dohledem ČNB, půjčku v exekuci neposkytnou, v případě půjček v exekuci se proto jedná o firmy pohybující se na hranici či za hranicí zákona.

Oprávnění poskytovat úvěry mají pouze společnosti s licencí od ČNB. Patří mezi ně například Acema, Home Credit, Provident nebo Zaplo.

Půjčky v exekuci jsou bezpochyby nejrizikovějším finančním produktem na trhu. S vysokým rizikem se potýká sám poskytovatel půjčky, jelikož pravděpodobnost, že klient nebude schopen splácet, je extrémně vysoká. Kompenzací zde proto bývá velmi vysoká RPSN.

Rizika, která ohrožují klienta, jsou nasnadě –⁠ člověk v exekuci se již potýká s finančními problémy a nová půjčka je mnohem pravděpodobněji prohloubí, než, aby byla přínosem.

Je třeba mít na paměti, že jakýkoliv poskytovatel úvěrů se snaží především vydělat, nikoliv pomoct člověku v nouzi. Poskytovatelům půjček pro zadlužené, půjček v exekuci ihned apod. navíc nebývají cizí ani vyloženě predátorské praktiky.

Poskytovatelé půjček pro lidi v exekuci

Vzhledem k výše zmíněnému je společností, které člověku s exekucí půjčí, skutečně jen hrstka. Ani pro lidi, kteří jsou „jen“ zadlužení a nebylo proti nim zahájeno exekuční řízení, není snadné získat nový úvěr.

Půjčky pro lidi v exekuci nabízí jen minimum nebankovních poskytovatelů.
Půjčky pro lidi v exekuci nabízí jen minimum nebankovních poskytovatelů.

Přesto lze najít společnosti, které na svých stránkách inzerují půjčky i pro lidi v exekuci. V současné době k nim patří například DSCredit nebo Ammado.

Dle informací uvedených na stránkách DSCredit, která nabízí půjčku až 100 000 Kč, se není třeba obávat žádných skrytých poplatků za vyřízení, i předčasné splacení půjčky je zdarma. Splácet lze až 84 měsíců, přičemž lze splátky odložit až na 4 měsíce. Sjednání probíhá online a výplata peněz je okamžitá, tudíž se jedná o nabídku půjčky v exekuci ihned.

Totožný produkt je nabízen také pod názvem Půjčka Liška. Klientské recenze této půjčky lze dohledat pouze na webu samotné společnosti, kde zmíněné zkušenosti jsou pozitivní. V internetových diskuzích není tato půjčka zmiňována.

Půjčka Ammado je inzerována jako půjčka na exekuci ihned. Je určena pro klienty, kteří nemají více jak 6 exekucí. Půjčit si lze od 5 000 Kč do 70 000 Kč na 7 až 17 měsíců. Jedná se o rychlou půjčku bez ručitele a zároveň o půjčku na ruku, jelikož bankovní účet bývá to první, co exekutor zablokuje.

Ani recenze půjčky na exekuci Ammado se nehledají snadno. Nicméně pár lidí se k poskytovateli Ammado půjček vyjádřilo. Dle některých recenzí tento poskytovatel na žádost o půjčku nijak nereagoval, dle jiných nebyl s Ammado žádný problém.

Půjčka v exekuci recenze –⁠ diskuze a zkušenosti

Je půjčka v exekuci skutečně správným řešením? Jaká všechna rizika se s ní mohou pojit a jaké jsou její alternativy? Odpovědi na tyto otázky mohou poskytnout internetové diskuze o půjčkách v exekuci, na nichž si uživatelé vyměňují své zkušenosti.

Člověk v exekuci se nachází ve složité životní situaci. Nová půjčka však však nic neřeší, naopak vede k dalšímu zadlužování, které může vyústit až v osobní bankrot.
Člověk v exekuci se nachází ve složité životní situaci. Nová půjčka však však nic neřeší, naopak vede k dalšímu zadlužování, které může vyústit až v osobní bankrot.

O půjčkách v exekuci diskutují například uživatelé portálů emimino.cz či modrykonik.cz. Zájemci si zde mohou diskuze na toto téma pročíst a případně se do nich i zapojit.

Názory v diskuzích o půjčkách v exekuci se shodují v tom, že se lidově řečeno jedná o cestu do pekla. Nová půjčka zkrátka člověku v exekuci nepomůže, naopak jeho situaci obvykle ještě zhorší.

Nová půjčka exekuci nevyřeší

Brát si novou půjčku při exekuci je špatný nápad. Půjčky pro lidi v exekuci i půjčky pro zadlužené, kteří v exekuci zatím nejsou, poskytují nesolidní společnosti, s čímž se pojí riziko stále většího zadlužování a nakonec osobního bankrotu.

Nejlepší je samozřejmě exekuci předcházet. To však lze jen v dostatečném časovém předstihu, a to například pomocí refinancování či konsolidace úvěrů. Další tipy, jak se vyhnout problémům s půjčkou, lze najít v tomto článku.

Díky konsolidaci lze předejít problémům se splácením. Využít lze například konsolidace od Equa Bank, konsolidace od České spořitelny či konsolidace od MONETY.

Pokud člověk splácí jeden či více nevýhodných úvěrů, může refinancování či konsolidace výrazně pomoci. Vedle konsolidace poskytované bankami existuje také nebankovní konsolidace.

Vedle klasické půjčky nabízí možnost nebankovní konsolidace i poskytovatel Yes půjčky. Nejedná se však o příliš známou společnost, tudíž je třeba postupovat obezřetně.

Konsolidaci lze sjednat u bank i nebankovních společností. Příkladem nebankovního sloučení půjček je konsolidace od Home Credit ve výši až 600 000 Kč.

Půjčka v exekuci + půjčka s exekucí

Pokud už k exekuci dojde, je nutné s věřiteli komunikovat a nedělat takzvaně mrtvého brouka. Proti usnesení o nařízení exekuce a následným krokům exekutora se lze také odvolat.

Rovněž je za určitých podmínek možné podat návrh o odklad exekuce či dokonce návrh o zastavení exekuce, pokud k ní došlo neoprávněně.

Jakmile není cesty zpět, je jediným správným řešením zatnout zuby a splácet. Pokud si člověk potřebuje určitou částku půjčit, pak by měl požádat například rodinu či někoho, kdo nebude vyžadovat úroky ani poplatky za případné prodlení se splátkou.

Brát si v exekuci další půjčku u nebankovní společnosti určitě správné řešení není. Člověk by se tedy měl v dalších krocích vyvarovat zejména společnostem, u kterých lze narazit na nabídky typu ,,půjčíme i lidem v exekuci“.

Půjčka na OP s exekucí

Mám exekuci a potřebuji půjčku? Půjčka na OP s exekucí je jedním z nejoblíbenějších produktů. Zde se jedná o půjčku na občanský průkaz v případě, že má žadatel exekuci. Rychlost půjčky je pak závislá na tom, kolik si chce žadatel půjčit. Půjčka je neúčelová, takže půjčené peníze lze využít na cokoliv.

V případě půjčky do 20 000 Kč není žádný problém, postačí pouze prokázat svou totožnost na základě občanského průkazu, dále se seznámit s podmínkami u smlouvy, kterou následně žadatel schválí a peníze má ihned obratem na svém účtu.

Ke schválení půjčky na OP s exekucí stačí pouze doložit kopii platného občanského průkazu. Typ půjčky pro žadatele v režimu – Mám exekuci a potřebuji půjčku – je především hojně využíván v případech, kdy je nutné zaplatit důležité účty, ale žadatel nemá dostatečné finanční prostředky.

Veškeré půjčky mohou vést do dluhových pastí, a proto je dobré si půjčku předem velmi dobře rozmyslet.

Půjčka pro nezaměstnané s exekucí

Může se stát, že přijdete o své zaměstnání, ovšem poplatky za bydlení a další životní poplatky musí být zaplacené v určitý čas, a tím se může kdokoliv dostat do dluhové pasti. V tomto případě už málokterá bankovní společnost poskytne půjčku pro nezaměstnané s exekucí.

V těchto případech je nejvýhodnější žádat o půjčku pro nezaměstnané s exekucí pouze u nebankovních společností, které tyto služby nabízejí. V dnešní době není vůbec těžké získat půjčku pro nezaměstnané s exekucí.

Veškeré vyřízení se dá zvládnout během 5 minut online z pohodlí domova, a peníze mít na bankovním účtu ještě ten den.

Okamžitá půjčka pro dlužníky na směnku

Půjčky na směnku jsou velkým lákadlem, ale je na místě být velmi obezřetný. Takové nabídky půjček pro dlužníky mohou být velmi zajímavé a lákavé, ovšem půjčovat si peníze od jakýchkoliv soukromých osob či neznámých firem je vždy velkým rizikem.

Narůstá počet podvodných půjček i lidí, kteří se nechají velmi snadno napálit lákavými nabídkami. Primárně je důležité vědět, že se nikdy nemají platit žádné poplatky předem, ani volat na cizí neznámá čísla kvůli půjčkám, protože veškeré půjčky, i ty půjčky pro lidi v exekuci, se dají vyřídit velmi snadno online.

Půjčka pro dlužníky bez registru

Takovéto půjčky bývají označovány také jako okamžité půjčky pro dlužníky, kdy lze získat peníze ihned na účet či v hotovosti a lze využít peníze na cokoliv. Ovšem je nutné také zvážit možnost refinancování půjček.

Mnoho soukromých poskytovatelů nebankovních půjček s exekucí nabízí půjčky pro dlužníky bez registru. Rychlost vyřízení takové půjčky je vždy samozřejmostí a podmínky půjčky pro dlužníky bez registru bývají flexibilní, a to především díky nastavení splátek do výše schopnosti splácet.

recenzesrovnánízkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.