Česká spořitelna – půjčka – kalkulačka

Půjčka až 2 500 000 Kč

Úrok od 3,96 %, RPSN od 5 %

 • Vyřízení online a zdarma
 • Úroková sazba 3,96 % při řádném splácení
 • Peníze využitelné na cokoliv
Mám zájem o půjčku od České spořitelny

Česká spořitelna má na českém trhu nejdelší tradici. Prvenství drží mezi českými bankami také v počtu klientu. Jaké typy půjček nabízí Česká spořitelna? Jaké jsou podmínky pro získání? A jaké jsou parametry půjčky od České spořitelny?

Mezi oblíbené produkty z nabídky České spořitelny patří bankovní účty. Své finance pak mohou klienti spravovat přes internetové bankovnictví George Česká spořitelna.

V neposlední řadě nabízí Česká spořitelna půjčku. Jedná se o bezúčelový úvěr, ale v případě doložení účelu může klient získat výhodnější úrokovou sazbu. K půjčce je možné sjednat také pojištění pro případ, že by klient nemohl splácet. S pojištěním se lze setkat ještě třeba u Air Bank půjčky.

Parametry půjčky od České spořitelny

 • Výše úvěru: 2 000 Kč – 2 500 000 Kč
 • Doba splatnosti: 1 rok – 10 let
 • Potvrzení o příjmu: ano (mimo klientů ČS)
 • Kontrola registru dlužníků: ano
 • Typ úvěru: bankovní bezúčelový
 • Poplatek za vedení: ne
 • Poplatek za sjednání: pouze při sjednání na pobočce

V případě doložení účelu je možné získat zvýhodněnou úrokovou sazbu, a to až o 2 %. Doložení účelu však není povinné.

Vedení půjčky je zdarma. Za online sjednání se nic neplatí, za sjednání na pobočce je účtován jednorázový poplatek ve výši 1 % z celkově výše úvěru (maximálně však 5 000 Kč).

Podmínky pro schválení půjčky:

 • věk 18+
 • nemít zápis v registru dlužníků
 • doložení příjmů (pouze u klientů jiných bank než ČS)

Žadatelé o půjčku musí mít doložitelný příjem. Jednou z možností je potvrzení vydané zaměstnavatelem. Další možností je výpis z účtu, na který chodí klientovi výplata, a do za poslední 3 měsíce. Česká spořitelna tak poskytuje i půjčku maminkám na mateřské dovolené.

Klienti, kteří mají účet u České spořitelny, příjem dokládat nemusí, pokud si nechávají výplatu posílat právě na tento účet.

Sjednání půjčky

Půjčku lze sjednat buď online, nebo na pobočce. Je tedy na preferencích klienta, zda dá přednost internetu nebo si raději domluví schůzku s bankéřem. Sjednání online mohou provést jak stávající klienti, tak nově příchozí.

Česká spořitelna půjčka online sjednání

Kdo preferuje administrativní nenáročnost, ten ocení od České spořitelny půjčku bez papírů. Vše lze zařídit prostřednictvím internetu. Při vyplňování je třeba mít u sebe mobilní telefon, na který bude zaslán ověřovací kód.

Klienti České spořitelny si půjčku mohou zařídit online přes internetové bankovnictví George. Žadatelé, kteří nejsou klienty České spořitelny, žádají prostřednictvím online formuláře a nahrají příslušné dokumenty.

Sjednání na pobočce

Kdo se chce vyhnout frontám na pobočce, může se objednat k bankéři na konkrétní čas. Objednání lze učinit přes internet, kde si zájemce vybere pobočku. Některé pobočky nabízí i víkendový provoz.

Zájemce si může zvolit, kdy se mu návštěva hodí. V případě potřeby lze zaškrtnout požadavek na speciální služby pro hendikepované.

Objeví se kalendář, z něhož si člověk vybere vyhovující den a čas. Některé pobočky nabízejí speciální služby pro hendikepované, stačí si o ně požádat zaškrtnutím příslušného políčka.

Česká spořitelna půjčka – kalkulačka

Aby měl žadatel přehled, jaké podmínky mu budou nabídnuty, může použít kalkulačku půjčky od České spořitelny.

Do úvěrové kalkulačky je nutno zadat požadovanou výši úvěru a požadovanou výši splátky. V pravé části se pak zobrazí úroková sazba, délka splácení a celková suma, kterou člověk zaplatí.

V případě řádného splácení má klient nárok na odpuštění několika splátek. Konkrétní podmínky závisí na výši úvěru.

Není-li si klient jistý, jakou výši splátky by měl zvolit, může mu posloužit druhá kalkulačka. Ta má dle zadaných údajů vypočítat, kolik klient zvládne splácet.

Na základě vyplněných údajů je klientovi vypočítána doporučovaná výše splátky

Zohledňuje se počet dětí, měsíční výdaje a výše splátek za další půjčky či hypotéky. Důležitá je i výše čistého příjmu a zda člověk žije s partnerem či sám.

Pojištění schopnosti splácet půjčku

Některé situace jsou zkrátka nepředvídatelné a může se stát, že klient nebude schopen půjčku splácet. Pojištění schopnosti splácet úvěr lze u České spořitelny sjednat pro tyto případy:

 • ztráta zaměstnání
 • pracovní neschopnost
 • invalidita 3. stupně
 • úmrtí

Jsou nabízeny celkem 3 varianty pojištění.

Variantu S mohou využít lidé starší 60 let, ale mladší 70 let. Vztahuje se pouze na neschopnost splácet v důsledku úmrtí.

Varianta Standard se vztahuje na neschopnost splácet v důsledku pracovní neschopnosti, invalidity 3. stupně nebo úmrtí. Varianta Plus nabízí plnění ještě v případě ztráty zaměstnání.

Výhody půjčky od České spořitelny

 • možnost pojištění proti neschopnosti splácet
 • žádné poplatky za vedení půjčky
 • online sjednání zdarma
 • přehledná kalkulačka

Nevýhody půjčky od České spořitelny

 • nízká schvalovatelnost
 • poplatek za sjednání na pobočce
 • nízké RPSN je podmíněné řádným splácením
 • nevhodná jako půjčka bez doložení příjmu

Konsolidace půjček od České spořitelny

Má-li klient více půjček, měl by zvážit konsolidaci půjček. To znamená, že mu jsou úvěry sloučeny v jeden, díky čemuž ušetří na splátkách. Česká spořitelna sloučení až 10 půjček. Za vyřízení je účtován poplatek ve výši 1 % z celkové částky.

Spolehlivým klientům může být za řádné splácení odpuštěno až 15 splátek. Splátku si klient může až 2 krát ročně odložit. Výše splátky je flexibilní, lze ji měnit až o 50 %. Žadatele o konsolidaci si však Česká spořitelna velmi důkladně prověřuje. Schvalovatelnost tedy není příliš vysoká.

Zažádat o konsolidaci si lze zde.

Alternativy

Půjčka od České spořitelny nemusí být schválena každému, někomu zase možná nevyhovují podmínky. Na trhu je však spousta možností, a to jak z řad bankovních, tak nebankovních poskytovatelů.

Zaplo půjčka

Rychlá půjčka od společnosti Zaplo Finance se řadí mezi nejznámější nebankovní úvěru na trhu. Umožňuje získat 1 000 Kč – 30 000 Kč do 15 minut od schválení žádosti, je proto často využívána na uhrazení neodkladných výdajů.

Velkou výhodou pro nové klienty je sjednání první Zaplo půjčky bez úroků a jakýchkoli jiných poplatků. Zdarma je možné získat až 16 000 Kč, doba splatnosti je stejná jako u druhé a další Zaplo půjčky, tedy 30 dní. Splatnost lze až o 30 dní prodloužit.

Schvalovatelnost je u Zaplo půjčky poměrně vysoká. Není totiž nutné dokládat výši ani zdroj příjmu, dochází však ke kontrole registrů. Žádost se podává online a peníze jsou zasílány na bankovní účet již do 15 minut od jejího schválení.

Zaplo půjčku lze sjednat zde.

Minutová půjčka od Equa Bank

Půjčka od Equa Bank je bezúčelová, lze ji tedy využít na cokoliv. Třeba i jako půjčku na auto. Vedení a sjednání je bezplatné. Předčasné splacení půjčky je taktéž bez poplatku. Sjednat půjčku je možné online.

Půjčit si lze 5 000 Kč – 700 000 Kč, a to na 3 – 120 měsíců. Úroková sazba začíná již na 4,8 %. Equa Bank nabízí k půjčce pojištění, stejně jako Česká spořitelna. Vybrat si lze ze 2 balíčků pojištění.

Minutová půjčka od Equa Bank je sjednatelná online, a to zcela zdarma

Minutová půjčka od Equa Bank má na internetu od zákazníků spíše pozitivní hodnocení. Pozitivně je hodnocen nízký úrok, rychlé sjednání. Zákazníky oceňují také skutečnost, že banka nepožaduje zbytečné poplatky.

Negativní zkušenosti většinou zmiňují nízkou schvalovatelnost nebo vysoké poplatky v případě opožděného splácení. Pokud však klient splácí řádně a včas, nemusí se ničeho obávat.

Minutovou půjčku od Equa Bank lze sjednat zde.

Zonky půjčka

Zonky půjčka funguje na principu peer to peer, kdy lidé půjčují lidem. Zonky je zprostředkovatelem celé služby a zajišťuje její bezproblémový chod.

Půjčit si na Zonky lze 5 000 Kč – 900 000 Kč, a to na 6 – 84 měsíců. Úroková sazba začíná již na 2,99 %. Za zprostředkování se platí 2 % z celkové půjčené částky.

Na Zonky si půjčují lidé od lidí, Zonky je pouze zprostředkovatelem služby

Bonita klienta je prověřována poměrně důkladně. Doložení příjmu je vyžadováno. Nahlíženo je také do několika registrů. Člověku v insolvenci Zonky rozhodně půjčku neschválí.

Půjčku na Zonky lze sjednat zde.

Česká spořitelna – kontakt

Nonstop linka: 800 207 207
Linka pro George: 956 777 438
Kód banky: 0800


Adresa centrály:
Česká spořitelna, a.s.
Olbrachtova 1929/62
140 00, Praha 4
Česká republika

kalkulačka

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.