Půjčka bez registru a zástavy – srovnání půjček

Půjčky bez registru a zástavy jsou doménou nebankovních společností. Tyto úvěry se poskytují bez nahlížení do registru dlužníků, neřeší se tedy předchozí historie splácení nebo současný dluh žadatele. Jelikož se jedná o rizikovější půjčku pro nebankovní instituce, často se pojí s vyššími poplatky a úroky. Kdo nabízí nejlevnější půjčku bez registru a za jakých podmínek?

Půjčka bez nahlížení do registru dlužníků je oblíbený typ nebankovních rychlých půjček. Poskytují se většinou do několika hodin po podání žádosti.

Většinou je nutné vlastnit bankovní účet, na který peníze budou převedeny, ale někteří poskytovatelé umožňují čerpání úvěru i v hotovosti.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti povinné ověřovat registry dlužníků u žadatelů o půjčku. Pro žadatele, kteří jsou v registru, to znamená výrazné snížení šance získat úvěr u většiny bank.

Pokud někdo závazky nesplácí včas (půjčky, faktury za internet, pokuty za MHD atd.) může se díky tomu ocitnout v registru dlužníků. Těch existuje dokonce několik.

Ačkoliv dle zákona musí poskytovatel půjčky zkontrolovat registr dlužníků, mnohdy se tomu tak neděje.

Často však nebankovní společnosti tuto povinnost obchází, nebo na zápis v registru nedávají. Je nutné si uvědomit, že jsou si nebankovní instituce vědomi, že k nim chodí lidé, kteří vyhledávají právě toto obcházení zákona. Proto si mnohdy účtují vysoké poplatky u půjček bez registru a zástavy.

Komu jsou půjčky bez registru poskytovány?

Půjčky bez registru a zástavy jsou nejčastěji poskytovány rizikovým klientům. Žádné zastavení nemovitosti a nebrání registru dlužníků v potaz se odráží ve výši úroků a poplatků, které u půjček bez registru patří k těm vyšším.

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy ihned jsou poskytovány i lidem bez práce, s dluhy nebo s příliš nízkým příjmem. Některé společnosti je nabízejí dokonce i osobám v exekučním řízení, což je nezákonné. Ačkoliv nebankovní půjčku s exekucí získat lze, rozhodně takovéto řešení problematické finanční situace nelze doporučit.

Srovnání půjček bez registru a zástavy

Subjektů, kteří nenahlíží do registru, je hned několik a vyznat se v jejich nabídkách může být obtížné. Proto je níže připraveno srovnání nebankovních půjček bez registru s aktuálními podmínkami jednotlivých úvěrů. Na bližší detaily o úvěru se lze dostat kliknutím na jméno půjčky v tabulce.

PoskytovatelVýše úvěruSplatnostÚrokRPSN
Via SMS100 – 20 000 Kč7 – 30 dníOd 0 %Od 0 %
SOS Credit1 000 – 15 000 Kč7 – 28 dníOd 448,52 %Od 4 621,2 %
Nova Credit (pro OSVČ)5 000 – 60 000 Kč3 – 12 měs.Od 25 %Od 2 505 %

Via SMS půjčka se poskytuje přes SMS nebo přes webovou stránku online. Via SMS poskytuje první půjčku zdarma v rozsahu 100 až 8 000 Kč. K získání půjčky je nutné vlastnit bankovní účet a mobilní telefon schopný odeslat SMS.

SOS Credit je rychlou půjčkou – peníze chodí na účet do 15 minut. Peníze z půjčky lze použít na cokoliv a vše lze vyřídit online. Věrní zákazníci mohou získat až slevu 20 % na další úvěry díky jejich věrnostnímu programu.

Nova Credit je SMS půjčkou před výplatou pro OSVČ, podnikatele a živnostníky. Čerpat ji mohou i ostatní, mají ovšem sníženou možnou dobu splatnosti. Nova Credit půjčku je možné získat online z pohodlí domova i přes internet.

Všechny tyto tři půjčky bez registru se poskytují bez dokládání příjmu. Podobně jako jiné půjčky bez doložení příjmů se značí méně výhodnými podmínkami.

SMS půjčky sice mohou být snadné na získání, většinou se je však nevyplácí vést dlouhodobě a snažit se je splatit co nejdříve.

Pokud někdo hledá malé úvěry ve stovkách či tisíci korunách na kratší období, najde takový produkt mezi mikropůjčkami. Tyto půjčky se poskytují většinou na několik týdnů – proto mají často RPSN v milionech procent. Rozhodně se je nevyplácí splácet dlouhodobě.

Výhody a nevýhody půjček bez registru

Pokud jde o půjčky, tak v bankovním sektoru nemají lidé se záznamem v registru šanci u skoro žádné banky. Mezi nebankovními úvěry je pro ně ale situace mnohem příznivější.

I přesto je nutné vždy zvážit, zda se vyplatí pořizovat si půjčku. Jako ostatní nebankovní úvěry, i rychlá nebankovní půjčka bez nahlížení do registru a zástavy přináší mnoho výhod a nevýhod.

Výhody půjčky bez registru:

 • úvěr mohou získat i lidé, kteří mají i několik dluhů
 • sjednání půjčky je rychlé a snadné
 • sjednat půjčku lze online
 • půjčka bez registru může být i zdarma, s nulovým úrokem a bez poplatků
 • menší půjčky jsou bez zástavy
 • nedokládá se příjem

Naopak mezi nevýhody půjček bez registru a zástavy patří:

 • poskytují ji pouze nebankovní společnosti
 • lze si bez zástavy půjčit pouze menší částky
 • u vyšších částek je i tak nutnost zástavu mít
 • krátkodobost půjčky
 • vysoké poplatky a RPSN
 • nutnost mít vlastní bankovní účet (hotovost lze získat např. přes půjčky o víkendu)

Bankovní instituce mají mnohem přísnější podmínky a svoje klienty si více prověřují. Oproti tomu nebankovní společnosti se na tzv. rizikové klienty zaměřují a půjčují tak i lidem s dluhy. Na oplátku ale přichází s několika nevýhodami. Jako například s nutností mít vlastní bankovní účet, který ověří požadavkem poslat poplatek 1 Kč.

Pokud žadatel nechce peníze na účet a nemá bankovní účet, může zažádat o tzv. půjčku o víkendu, která přináší peníze v hotovosti. Pokud jedinec nechce sjednat půjčku online, může o ni požádat přes telefon – tzv. SMS půjčka. Takto lze získat výše zmíněnou Via SMS půjčku nebo Nova Credit půjčku.

Úrokové sazby a poplatky u půjčky bez registru

U rychlých půjček bez registru je často RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, velmi vysoká. Zároveň jsou vysoké i úroky, které by u jiných úvěrů byly kryty buď zástavou nebo detailní kontrolou zájemce o půjčku.

Žadatel o půjčku bez registru ihned by se měl zaměřit na výši poplatků. Tedy, kolik celkově za půjčku zaplatí. Některé společnosti účtují poplatky za sjednání půjčky, za její vedení a někdy nalezneme i další skryté poplatky. Obecně u nebankovních společností je nutné pečlivě přečíst smlouvu a nejlépe ji dát i někomu jinému na přečtení.

Nebankovní půjčky bez registru mívají velmi nepřehledné smlouvy, člověk by si je měl velice důkladně pročíst.

Předčasné splacení půjčky bývá zdarma, avšak je nutné o tomto záměru poskytovatele informovat s dostatečným předstihem. Položku o předčasném splacení by měl žadatel dohledat ve smlouvě ještě před podpisem.

Naopak poplatky za opožděné splátky nebo nedostatečně vysoké splátky bývají skutečně velmi vysoké. Pokud již dopředu člověk ví, že nebude mít dost peněz, měl by neprodleně poskytovatele informovat a dohodnout se na případném odložení splátky

Půjčky bez registru bez registru a se zástavou

Pro ty, kdo mají zápis v registru dlužníků, ale zároveň potřebují půjčit vysokou sumu peněz, může být řešením nebankovní půjčka bez registru, ale se zástavou nemovitosti.

Aby ji klient získal, musí vlastnit nemovitost (např. byt, dům, rekreační objekt nebo pozemek) a na základě její hodnoty pak žadateli být poskytnut úvěr. Tento úvěr tak bude zajištěný touto nemovitostí, čímž se sníží riziko ztráty peněz pro poskytovatele. Díky tomu si bude moci dovolit nabídnout nižší úroky a výhodnější podmínky.

Nejběžnějším příkladem takového úvěru jsou nebankovní hypotéky.

Pokud by dlužník řádně nesplácel, může však o nemovitost přijít. Jak již bylo zmíněno výše, jakékoliv problémy se splácením je nutno řešit okamžitě.

Alternativy k nebankovním půjčkám

V současnosti dle statistik stále přibývá zadlužených osob. Mnoho lidí neumí s penězi dobře hospodařit, nebo se ocitli v tíživé finanční situaci. Obecně platí, že by se člověk neměl zadlužovat kvůli zbytečnostem. Pokud je nutno uhradit nějakou neočekávanou částku, vždy je lepší nejdříve zajít za příbuznými či přáteli a požádat je o menší půjčku.

Před každou sjednanou půjčkou je potřeba využít online kalkulačku půjček, projít si recenze a výhodnost nalezených půjček a případně popřemýšlet o jiném řešení.

Pro některé může být řešení místo debetní karty pořídit k běžnému účtu kartu kreditní, která se díky bezúrokového období vyplatí při hrazení středně velkých výdajů. Případně zřídit kontokorentní úvěr pro svůj bankovní účet a mít tak možnost jej přečerpávat.

Pokud je dluh člověka představen jednou velkou půjčkou, vyplatí se zapřemýšlet nad refinancováním. Pokud je půjček více, téměř vždy se vyplatí požádat o konsolidaci úvěrů. Půjčky se sjednotí, čímž se sníží úroky a poplatky.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.