Půjčka bez registru a zástavy – srovnání půjček

Půjčky bez registru a zástavy jsou doménou nebankovních společností. Tyto úvěry se poskytují bez nahlížení do registru dlužníků, neřeší se tedy předchozí historie splácení nebo současný dluh žadatele. Jelikož se jedná o rizikovější půjčku pro nebankovní instituce, často se pojí s vyššími poplatky a úroky. Kdo nabízí nejlevnější půjčku bez registru a za jakých podmínek?

Půjčka bez nahlížení do registru dlužníků je oblíbený typ nebankovních rychlých půjček. Poskytují se většinou do několika hodin po podání žádosti. Většinou je nutné vlastnit bankovní účet, na který peníze budou převedeny, avšak někteří poskytovatelé umožňují čerpání úvěru i v hotovosti.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti povinné ověřovat registry dlužníků u žadatelů o půjčku. Pro žadatele, kteří jsou v registru, to znamená výrazné snížení šance získat úvěr u většiny bank.

TIP: Srovnání půjček bez úroků a poplatků je přínosné pro mnoho žadatelů o půjčku. Na jednom místě najdou informace o všech poskytovatelích půjček, což usnadní rozhodování o půjčce.

Pokud někdo závazky nesplácí včas (půjčky, faktury za internet, pokuty za MHD atd.) může se díky tomu ocitnout v registru dlužníků. Těch existuje dokonce několik.

Často však nebankovní společnosti tuto povinnost obchází, nebo na zápis v registru nedávají. Je nutné si uvědomit, že nebankovní instituce jsou si vědomi, že k nim chodí lidé, kteří vyhledávají právě toto obcházení zákona. Proto si u půjček bez registru a zástavy mnohdy účtují vysoké poplatky.

Ačkoliv dle zákona musí poskytovatel půjčky zkontrolovat registr dlužníků, mnohdy se tomu tak neděje.

Komu jsou půjčky bez registru poskytovány?

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy jsou nejčastěji poskytovány rizikovým klientům. Žádné zastavení nemovitosti a nebrání registru dlužníků v potaz se odráží ve výši úroků a poplatků, které u půjček bez registru patří k těm vyšším.

Nebankovní půjčky bez registru ihned jsou poskytovány i lidem bez práce, s dluhy nebo s příliš nízkým příjmem. Některé společnosti nabízejí dokonce i půjčky v exekuci, což je nezákonné.

Ačkoliv nebankovní půjčku s exekucí získat lze, rozhodně takovéto řešení problematické finanční situace nelze doporučit. Pokud se ke stávající exekuci přidají další dluhy, bude ještě složitější se z takové situace dostat.

Srovnání půjček bez registru a zástavy

Subjektů, kteří nenahlíží do registru, je hned několik a vyznat se v jejich nabídkách může být obtížné. Proto je níže připraveno srovnání několika nebankovních půjček bez registru a bez zástavy s aktuálními podmínkami jednotlivých úvěrů.

Na bližší detaily o úvěru se lze dostat kliknutím na jméno půjčky v tabulce.

PoskytovatelVýše úvěruSplatnostÚrokRPSN
Via SMS1000 – 60 000 Kč1 – 30 dníOd 0 %Od 0 %
EveryDay+5 000 – 50 000 Kč 61 dní – 80 měs. 20 %Od 519 %
Panda půjčka500 – 4 500 Kč 1 – 30 dníOd 0 %Od 0 %
Smart půjčka50 000 – 300 000 Kč 12 – 48 měsíců 18 %Od 19,64 %
SOS Credit1 000 – 15 000 Kč7 – 28 dníOd 448,52 %Od 4 621,2 %
Nova Credit (pro OSVČ)5 000 – 60 000 Kč3 – 12 měs.Od 25 %Od 2 505 %
Ninja půjčka1 000 – 10 000 Kč7 – 45 dníOd 34 %výše bude sdělena operátorem
Mobil půjčka 2 000 – 10 000 Kč 21 dní Od 25 % Od 454 %
Cool Credit1 000 – 15 000 Kč 5 – 30 dníod 10 %od 2969 %

Půjčka milion bez zástavy – existuje vůbec?

Půjčka milion bez zástavy zní jako téměř nereálná utopie. Pokud zájemce hledá vyšší půjčku, zpravidla narazí na překážku. Poskytovatelé půjček o vyšších částkách totiž většinou požadují nemovitost jako zajištění.

Tím je zpravidla dům či být, který má mnohem vyšší hodnotu, než samotná půjčka. Milým překvapením je proto půjčka od České spořitelny, která nabízí až 2 500 000 Kč bez zajištění. Doba splatnosti této půjčky je od 12 do 120 měsíců s úrokovou sazba od 3,96 % p.a. a RPSN od 4,1 %.

Půjčka online bez registru

Via SMS půjčka se poskytuje přes SMS nebo přes webovou stránku online. Via SMS poskytuje první půjčku zdarma v rozsahu 1 000 až 8 000 Kč. Tato půjčka je bez jakýchkoliv poplatků či úroků. Standardní půjčka se pohybuje od 1 000 do 60 000 Kč.

Tato půjčka vyžaduje údaj o výši příjmu, není tedy vhodná pro nezaměstnané. K získání půjčky je nutné vlastnit bankovní účet a mobilní telefon schopný odeslat SMS. Noví zájemci o půjčku o ni musí požádat online, při další půjčce už je možné žádat přes SMS zprávu.

EveryDay+ je dalším úvěrem patřícím do kategorie online půjčka bez registru. Jedná se o revolvingový úvěr, který je bezúčelový finance je tedy možné využít na cokoliv. Klient může čerpat úvěr od 5 000 do 50 000 Kč.  Tato půjčka není vhodná jako půjčka pro nezaměstnané.

Půjčka na dluhy bez zástavy

Další půjčkou online je Panda půjčka. Panda půjčka je půjčkou bez zástavy a bez ručitele, ovšem do registru se nahlíží. Záznam v něm tedy snižuje šanci na získání půjčky. Půjčka na dluhy bez zástavy je nabízena také společností Pronto Credit s.r.o.

Pronto půjčka je nabízena online s výplatou peněz do 48 hodin. Doba splatnosti této půjčky je 12 až 48 měsíců a maximální výše RPSN dosahuje 352 %. Jedná se o vysoké procento, s tím je však u nebankovních půjček třeba počítat.

Rychlá půjčka bez registru

Mezi rychlé půjčky bez registru a bez ručení patří Smart půjčka. Ta kromě jednoduchosti sjednání a rychlosti vyřízení nabízí řešením pro ty, kteří se ocitli ve finanční nouzi a rychle potřebují finanční prostředky. Rozsah půjčky je mezi 50 000 – 300 000 Kč.

Doba splácení se pohybuje od 12 do 48 měsíců. Nevýhodou této půjčky jsou vyšší úroky a vysoké poplatky. Fixní úroková sazba je 18 % po celou dobu splácení a RPSN začíná na 19,64 %.

Kromě zaměstnanců tato půjčka cílí i na důchodce a matky na mateřské dovolené. Smart půjčka je sice půjčka bez registru, příjmy se ovšem dokládat musí. Smart půjčku lze využít i na refinancování stávající půjčky.

SOS Credit také patří mezi rychlé půjčky – peníze chodí na účet do 15 minut. Peníze z půjčky lze použít na cokoliv, jelikož se jedná o půjčku bezúčelovou. Dalším pozitivem je, že vše lze vyřídit online z pohodlí domova. Ihned na účet lze získat také rychlou půjčku Bingo.

U této půjčky je třeba dát si pozor, protože se sice jedná o půjčku bez zástavy, nikoliv však o půjčku bez registru. Věrní zákazníci mohou získat až slevu 20 % na další úvěry díky jejich věrnostnímu programu.

Půjčka bez registru pro zadlužené

I půjčky bez registru ihned často nabízí peníze zadluženým osobám. Okamžitá půjčka pro zadlužené je půjčka, jejíž poskytovatel je ochoten půjčit určitý finanční obnos zadlužené osobě a zaslat jí žádanou částku na účet ještě téhož dne

Je ovšem dobré zvážit předem, zda je vhodné půjčovat si další peníze v situaci, kdy ještě nejsou splacené staré dluhy. Pokud se dluhy nahromadí, klient může snadno skončit v exekuci.

Půjčka bez registru pro zadlužené může být velmi riskantní. Poskytovatelů, kteří tento typ půjčky nabízí, není mnoho. Ti, kteří tento úvěr nabízí se většinou jistí velkými poplatky či úroky.

Půjčka do výplaty bez registru

Nova Credit je SMS půjčkou před výplatou pro OSVČ, podnikatele a živnostníky. Čerpat ji mohou i ostatní, mají ovšem sníženou možnou dobu splatnosti. Nova Credit se dá popsat i jako online půjčka bez registru. Tuto půjčku je totiž možné získat online z pohodlí domova i přes internet.

Další půjčka do výplaty bez registru je SIM půjčka. I žádost o tuto půjčku se podává online na webových stránkách společnosti. SIM půjčka s.r.o. poskytuje krátkodobé a střednědobé spotřebitelské úvěry s názvy SIM Mini a SIM Plus, které se liší dobou splatnosti i výší úvěru.

Bez registru lze sjednat půjčka i u Turbocredit. Celý proces netrvá déle než 5 minut a peníze lze obdržet na účet i v hotovosti. U této společnosti nepředstavuje problém ani vyplácení půjčky o víkendu.

Do této kategorie patří také Fajn půjčka. Tato půjčka nabízí poměrně vysoký obnos peněz v hotovosti s dlouhou dobou splatnosti. Poskytovatel Fajn půjčky nabízí dva typy úvěrů – Fajn půjčka a Fajn půjčka Max.

Fajn půjčka je hotovostní půjčka od 4 000 do 70 000 Kč se splatností 45, 60 nebo 80 týdnů. Fajn půjčka Max je bezhotovostní půjčka od 70 000 Kč do 150 000 Kč se splatností 12 až 36 měsíců. I o tyto úvěry je možné zažádat si z pohodlí domova online.

Mikro půjčka bez registru

Pokud někdo hledá malé úvěry ve stovkách či tisíci korunách na kratší období, najde takový produkt mezi mikropůjčkami. Tyto půjčky se poskytují většinou na několik týdnů – proto mají často RPSN v milionech procent. Rozhodně se je nevyplácí splácet dlouhodobě.

Mezi takové půjčky patří Ninja půjčka. Jako ostatní mikropůjčky, i Ninja půjčka má výši úvěru jen v řádu několika tisíc. Úvěr této půjčky se pohybuje mezi 1 000 a 10 000 Kč Doba splatnosti je 7 až 45 dní. Mezi výhody této půjčky patří sjednání online a rychlé vyřízení.

Ninja půjčka je určena pro všechny, tedy i pro seniory, rodiče na mateřské dovolené nebo pobírající rodičovský příspěvek. Tato půjčka dokonce poskytuje peníze i lidem, kteří mají záznam v trestním rejstříku.

Další půjčkou spadající do kategorie mikropůjčka bez registru je Mobil půjčka. Mobil půjčka je rychlá půjčka bez registru, kterou je možné sjednat online prostřednictvím internetu nebo pomocí SMS zprávy. Rozsah půjčky se pohybuje mezi 2 000 až 10 000 Kč.

V neposlední řadě mezi se mezi mikropůjčky bez registru řadí i Cool Credit. Výše úvěru je 1 000 až 15 000 Kč a doba splatnosti se pohybuje mezi 5 až 30 dny. Úrok této půjčky začíná na 10 %. Výhodou Cool Credit je, že poskytovatel této půjčky vyplácí peníze okamžitě po schválení žádosti.

Téměř všechny výše zmíněné půjčky bez registru se poskytují bez dokládání příjmu. Podobně jako jiné půjčky bez doložení příjmů se vyznačují méně výhodnými podmínkami.

SMS půjčky sice mohou být snadné na získání, většinou se je však nevyplácí vést dlouhodobě a snažit se je splatit co nejdříve.

Půjčka bez ručení – vyplatí se?

Půjčka bez ručení patří mezi rizikové úvěry, které lákají zejména problémové zájemce. Tyto půjčky bývají nabízené lichvářskými společnostmi, jejichž cíle se pohybují za hranicí etiky. Většinou se navíc pojí s enormními úroky a dalšími vysokými poplatky.

Vyplatí se vůbec půjčky bez ručení? O tom pojednávají následující odstavce, které se zaměřují na veškeré nevýhody a potenciální výhody těchto půjček. Na ony výhody je však třeba dávat pozor, protože jsou velmi často jen zdánlivé.

Výhody a nevýhody půjček bez registru

Pokud jde o půjčky, tak v bankovním sektoru nemají lidé se záznamem v registru šanci u skoro žádné banky. Mezi nebankovními úvěry je pro ně však situace mnohem příznivější.

I přesto je nutné vždy zvážit, zda se vyplatí pořizovat si půjčku. Jako ostatní nebankovní úvěry, i rychlá nebankovní půjčka bez nahlížení do registru a zástavy přináší mnoho výhod a nevýhod.

Výhody půjčky bez registru:

 • úvěr mohou získat i lidé, kteří mají i několik dluhů
 • sjednání půjčky je rychlé a snadné
 • sjednat půjčku lze online
 • půjčka bez registru může být i zdarma, s nulovým úrokem a bez poplatků
 • menší půjčky jsou bez zástavy
 • často se nedokládá příjem

Naopak mezi nevýhody půjček bez registru a zástavy patří:

 • poskytují ji pouze nebankovní společnosti
 • lze si bez zástavy půjčit pouze menší částky
 • u vyšších částek je i tak nutnost zástavu mít
 • krátkodobost půjčky
 • vysoké poplatky a RPSN
 • nutnost mít vlastní bankovní účet (hotovost lze získat např. přes půjčky o víkendu)

Bankovní instituce mají mnohem přísnější podmínky a svoje klienty si více prověřují. Oproti tomu nebankovní společnosti se na tzv. rizikové klienty zaměřují a půjčují tak i lidem s dluhy. Na oplátku však přichází s několika nevýhodami. Jako například s nutností mít vlastní bankovní účet, který ověří požadavkem poslat poplatek 1 Kč.

Pokud žadatel nechce peníze na účet a nemá bankovní účet, může zažádat o tzv. půjčku o víkendu, která přináší peníze v hotovosti. Pokud jedinec nechce sjednat půjčku online, může o ni požádat přes telefon – tzv. SMS půjčka. Takto lze získat výše zmíněnou Via SMS půjčku nebo Nova Credit půjčku.

Úrokové sazby a poplatky u půjčky bez registru

U rychlých půjček bez registru je často RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, velmi vysoká. Zároveň jsou vysoké i úroky, které by u jiných úvěrů byly kryty buď zástavou nebo detailní kontrolou zájemce o půjčku.

Žadatel o půjčku bez registru ihned by se měl zaměřit na výši poplatků. Tedy, kolik celkově za půjčku zaplatí. Některé společnosti účtují poplatky za sjednání půjčky, za její vedení a někdy lze nalézt i další skryté poplatky. Obecně u nebankovních společností je nutné pečlivě přečíst smlouvu a nejlépe ji dát i někomu jinému na přečtení.

Nebankovní půjčky bez registru mívají velmi nepřehledné smlouvy, člověk by si je měl velice důkladně pročíst.

Předčasné splacení půjčky bývá zdarma, avšak je nutné o tomto záměru poskytovatele informovat s dostatečným předstihem. Položku o předčasném splacení by měl žadatel dohledat ve smlouvě ještě před podpisem.

Naopak poplatky za opožděné splátky nebo nedostatečně vysoké splátky bývají skutečně velmi vysoké. Pokud již dopředu člověk ví, že nebude mít dost peněz, měl by neprodleně poskytovatele informovat a dohodnout se na případném odložení splátky

Půjčky bez registru a se zástavou

Pro ty, kdo mají zápis v registru dlužníků, nicméně zároveň potřebují půjčit vysokou sumu peněz, mohou být řešením nebankovní půjčky bez registru, avšak se zástavou nemovitosti.

Aby ji klient získal, musí vlastnit nemovitost (např. byt, dům, rekreační objekt nebo pozemek) a na základě její hodnoty pak žadateli může být poskytnut úvěr. Tento úvěr tak bude zajištěný touto nemovitostí, čímž se sníží riziko ztráty peněz pro poskytovatele.

Díky tomu si bude moci dovolit nabídnout nižší úroky a výhodnější podmínky. Nejběžnějším příkladem takového úvěru jsou nebankovní hypotéky.

Pokud by dlužník řádně nesplácel, může však o nemovitost přijít. Jak již bylo zmíněno výše, jakékoliv problémy se splácením je nutno řešit okamžitě.

Alternativy k nebankovním půjčkám

V současnosti dle statistik stále přibývá zadlužených osob. Mnoho lidí neumí s penězi dobře hospodařit, nebo se ocitli v tíživé finanční situaci. Obecně platí, že by se člověk neměl zadlužovat kvůli zbytečnostem. Velmi problematické jsou například půjčky na dárky.

Pokud je nutno uhradit nějakou neočekávanou částku, vždy je lepší nejdříve zajít za příbuznými či přáteli a požádat je o menší půjčku. Pokud se na sebe dluhy naskládají, může člověk lehce skončit v exekuci.

Před každou sjednanou půjčkou je potřeba využít online kalkulačku půjček, projít si recenze a výhodnost nalezených půjček a případně popřemýšlet o jiném řešení. Není nejlepším nápadem vzít si první půjčku, na kterou člověk narazí.

Pro některé může být řešení místo debetní karty pořídit k běžnému účtu kartu kreditní, která se díky bezúrokového období vyplatí při hrazení středně velkých výdajů. Je také možné zřídit kontokorentní úvěr pro svůj bankovní účet a mít tak možnost jej přečerpávat.

Pokud je dluh člověka představen jednou velkou půjčkou, vyplatí se zapřemýšlet nad refinancováním. Pokud je půjček více, téměř vždy se vyplatí požádat o konsolidaci úvěrů. Půjčky se sjednotí, čímž se sníží úroky a poplatky.

Pokud člověku banka neschválí žádost o konsolidaci, nemusí zoufat. Stále je možnost zažádat si o nebankovní konsolidaci úvěrů. Některé nebankovní společnosti nabízí konsolidaci bez registru a zástavy nemovitostí. Zde je však třeba mít se na pozoru, stejně jako u každé půjčky bez registru a bez ručení. I tato služba se často pojí s vysokými poplatky.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.