Půjčka bez registru a zástavy

Půjčka bez registru a zástavy

Půjčka bez nahlížení do registru dlužníků je oblíbený typ nebankovních rychlých půjček.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti povinné ověřovat registry dlužníků u žadatelů o půjčku. Pro žadatele, kteří jsou v registru, to znamená výrazné snížení šance získat úvěr u většiny bank.

Půjčky bez registru nabízí v současnosti mnoho úvěrových nebankovních společností, které tak vycházejí vstříc i tzv. rizikovým klientům. Alternativou, při potřebě nízké sumy, jsou tzv. mikropůjčky či půjčky bez doložení příjmu. Nebankovní půjčky bez registru a zástavy ihned jsou poskytovány i lidem bez práce, s dluhy nebo s příliš nízkým příjmem. Díky tomu jsou úroky a poplatky vyšší než u bankovních úvěrů.

Pokud někdo závazky nesplácí včas (půjčky, faktury za internet, pokuty za MHD atd.) může se díky tomu ocitnout v registru dlužníků. Těch existuje dokonce několik.

Výhody a nevýhody půjček bez registru

Pokud jde o půjčky, tak v bankovním sektoru nemají lidé se záznamem v registru šanci u skoro žádné banky. Mezi nebankovními úvěry je pro ně ale situace mnohem příznivější. I přesto je nutné vždy zvážit, zda se vyplatí pořizovat půjčku. Jako ostatní nebankovní úvěry, i rychlá nebankovní půjčka bez nahlížení do registru a zástavy přináší mnoho výhod a nevýhod.

Hlavní výhody a nevýhody jsou uvedené níže:

Výhody půjčky bez registru

 • úvěr mohou získat i lidé, kteří mají i několik dluhů
 • sjednání půjčky je rychlé, snadné
 • sjednat půjčku lze online
 • půjčka bez registru může být i zdarma, s nulovým úrokem a bez poplatků (tzv. první půjčka zdarma)
 • menší půjčky jsou bez zástavy
 • často se nedokládá příjem

Nevýhody půjčky bez registru

 • poskytují ji pouze nebankovní společnosti
 • lze si bez zástavy půjčit pouze menší částky
 • u vyšších úvěrů nutnost mít zástavu
 • krátkodobost půjčky
 • vysoké poplatky a RPSN
 • nutnost mít vlastní bankovní účet (hotovostně u půjčky o víkendu)

Bankovní instituce mají mnohem přísnější podmínky a svoje klienty si více prověřují. Oproti tomu nebankovní společnosti se na tzv. rizikové klienty zaměřují a půjčují tak i lidem s dluhy. Na oplátku ale přichází s několika nevýhodami. Jako například s nutností mít vlastní bankovní účet, který ověří požadavkem poslat poplatek 1 Kč.

Pokud žadatel nechce peníze na účet a nemá bankovní účet, může zažádat o tzv. půjčku o víkendu, která přináší peníze v hotovosti. Pokud jedinec nechce sjednat půjčku online, může o ni požádat přes telefon (tzv. SMS půjčka).

Úrokové sazby a poplatky u půjčky bez registru

U rychlých půjček bez registru je často RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, velmi vysoká. Zároveň jsou vysoké i úroky.

Žadatel o půjčku bez registru ihned by se měl zaměřit na výši poplatků. Tedy, kolik celkově za půjčku zaplatí. Některé společnosti účtu poplatky za sjednání půjčky, za její vedení a někdy nalezneme i další skryté poplatky.

Předčasné splacení půjčky bývá zdarma, avšak je nutné o tomto záměru poskytovatele informovat s dostatečným předstihem.

Poplatky za opožděné splátky bývají taktéž vysoké.

Půjčky bez registru bez zástavy a se zástavou

Pro ty, kteří mají zápis v registru dlužníků, ale zároveň potřebují půjčit vysokou sumu peněz, může být řešením nebankovní půjčka bez registru, ale se zástavou nemovitosti. Aby ji klient získal, musí vlastnit nemovitost (např. byt, dům, rekreační objekt nebo pozemek) a na základě její hodnoty pak poskytovatel může být poskytnut úvěr. Tento úvěr tak bude zajištěný touto nemovitostí. Pokud by dlužník řádně nesplácel, může o nemovitost přijít.

Tímto krokem se poskytovatelé brání před rizikovými klienty, kteří mají předpoklad pro nesplacení celého vysokého dluhu.

Poskytovatelé půjček bez registru

Pro větší přehled je zde uvedeno přehledné srovnání nejčastějších půjček (které uvádí minimum či žádné skryté poplatky) podle výše úvěru, doby splatnosti a úrokové sazby.

Poskytovatel

Výše půjčky

Úroková sazba

Doba splatnosti

Nutnost doložit příjem

Nahlížení do registru

Ručitel

Everyday Plus

(OPR Finance)

100 Kč – 50 000 Kč

od 20 %

61 dní – 78 měsíců

Ne

Ne

Ne

Fair credit

4 000 Kč – 50 000 Kč

od 24 %

43 a 58 týdnů

Ne

Ne

Ne

Ferratum Bank

2 000 Kč – 25 000 Kč

od 8,5 %

Neomezeně

Ne

Ano

Ne

Kredito24

1 000 Kč – 20 000 Kč

od 2 334 %

1 – 30 dní

Ne

Ne

Ne

Ninja půjčka

 

500 Kč – 8 000 Kč

od 34 %

1 – 30 dní

 

Ne

Ne

Ne

Profi Credit

5 000 Kč – 166 000 Kč

od 31,16 %

 

12 – 60 měsíců

 

Ano

Ne

Ne

Pronto

10 000 Kč – 100 000 Kč

od 26,78 %

12 – 48 měsíců

Ano

Ne

Ne

Smart půjčka (Jet Money)

5 000 Kč – 70 000 Kč

od 50 %

13 -16 měsíců

Ano

Ne

Ne

Sumo 

500 Kč – 250 000 Kč

od 4 %

1 – 7 let

Ne

Ne

Ne

Via SMS 

100 Kč – 30 000 Kč

od 0 %

1 – 30 dní

Ne

Ne

Ne

V současnosti dle statistik stále přibývá zadlužených osob. Mnoho lidí neumí s penězi dobře hospodařit. Před každou sjednanou půjčkou je tak potřeba využít online kalkulaček půjček, projít si recenze a výhodnost nalezených půjček a případně popřemýšlet o jiném řešení. Pro některé může být řešení místo debetní karty pořídit k běžnému účtu kartu kreditní. Případně zřízení kontokorentního úvěru.

Pokud má člověk několik půjček, rozhodně se vyplatí přemýšlet o refinancování těchto půjček nebo konsolidaci všech půjček do jedné.