Půjčka bez registru a zástavy – nebankovní, konsolidace, OSVČ

Půjčky bez registru a zástavy jsou doménou nebankovních společností. Tyto úvěry se poskytují bez nahlížení do registru dlužníků. Co nebankovní půjčka bez registru a bez zástavy nabízí? A lze získat půjčku milion bez zástavy?

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy jsou půjčky, kdy poskytovatel půjčky neřeší předchozí historii splácení nebo současný dluh žadatele.

Získat půjčku bez registru a zástavy je tak poměrně snadné i pro žadatelé, kteří nemají příliš dobrou bonitu.

Hlavní výhodou nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy je, že žadatelé nemusí ručit majetkem a nehrozí tak, že v případě nemožnosti splácení půjčky přijdou o střechu nad hlavou.

Na druhou stranu netřeba hned jásat. Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy jsou totiž pro nebankovní instituce rizikové, proto se s nimi pojí vyšší poplatky a úroky.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Kdo chce získat lepší podmínky úvěru, nižší úrokovou sazbu a zástavy nemovitostí se nebojí, může zažádat o půjčku s ručením nemovitostí.

Nebankovní půjčka bez registru a zástavy – pro koho je určená

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti povinné ověřovat registry dlužníků u žadatelů o půjčku. Pro žadatele, kteří mají v registru pozitivní záznam, to znamená výrazné snížení šance získat úvěr u většiny bank.

Často však nebankovní společnosti tuto povinnost obchází nebo zápis v registru neřeší. Je nutné si uvědomit, že nebankovní instituce jsou si vědomi, že k nim chodí i méně bonitní žadatelé.

Jak lze získat nebankovní půjčku bez registru a zástavy? Žadatel o půjčku musí splňovat obecné podmínky, mezi které patří:

 • plnoletost,
 • bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky,
 • pravidelný a doložitelný příjem,
 • vlastní bankovní účet (některé společnosti poslední zmíněnou podmínku nevyžadují)

Každý poskytovatel může do jisté míry stanovovat také vlastní, specifičtější podmínky pro získání úvěru.

Srovnání nebankovních půjček bez registru a zástavy

Subjektů, kteří nenahlíží do registru, je hned několik a vyznat se v jejich nabídkách může být obtížné. Proto je níže připraveno srovnání několika nebankovních půjček bez registru a bez zástavy s aktuálními podmínkami jednotlivých úvěrů.

Na bližší detaily o úvěru se lze dostat kliknutím na jméno půjčky v tabulce.

PoskytovatelVýše úvěruSplatnostÚrokRPSN
EveryDay+5 000 – 50 000 Kč 61 dní – 80 měs. 20 %Od 519 %
Panda půjčka500 – 4 500 Kč 1 – 30 dníOd 0 %Od 0 %
Smart půjčka50 000 – 300 000 Kč 12 – 48 měsíců 18 %Od 19,64 %
SOS Credit1 000 – 15 000 Kč7 – 28 dníOd 448,52 %Od 4 621,2 %
Nova Credit (pro OSVČ)5 000 – 60 000 Kč3 – 12 měs.Od 25 %Od 2 505 %
Ninja půjčka1 000 – 10 000 Kč7 – 45 dníOd 34 %výše bude sdělena operátorem
Mobil půjčka 2 000 – 10 000 Kč 21 dní Od 25 % Od 454 %
Cool Credit1 000 – 15 000 Kč 5 – 30 dníod 10 %od 2969 %

Via SMS s rozmezím úvěru 1000 – 60 000 Kč a se splatností až 30 dní se dříve řadila mezi půjčky bez registru. Nyní již společnost registry dlužníků kontroluje.

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky bez registru a zástavy

V bankovním sektoru nemají lidé se záznamem v registru šanci získat půjčku skoro u žádné banky. Mezi nebankovními úvěry je pro ně však situace mnohem příznivější.

Jako ostatní nebankovní úvěry i nebankovní půjčka bez registru a zástavy přináší mnoho výhod a nevýhod.

Výhodami půjčky jsou:

 • úvěr mohou získat i lidé, kteří mají i několik dluhů
 • sjednání půjčky je rychlé a snadné
 • sjednat půjčku lze online
 • půjčka bez registru může být i zdarma, s nulovým úrokem a bez poplatků
 • menší půjčky jsou bez zástavy

Naopak mezi nevýhody půjček bez registru a zástavy patří:

 • poskytují ji pouze nebankovní společnosti
 • bez zástavy si lze půjčit pouze menší částky
 • u vyšších částek je nutnost zástavu mít
 • krátkodobost půjčky
 • vysoké poplatky a RPSN
 • nutnost mít vlastní bankovní účet

Půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy

Každý, kdo někdy zkoušel podnikat na vlastní triko, ví, jak je to obtížné. Jeden měsíc se může dařit, druhý je naopak podnikatel ve ztrátě. Poskytovatelé úvěrů tedy mohou klást na OSVČ zvýšené nároky.

Je tedy možné, aby OSVČ získala půjčku i bez registru a zástavy? Odpověď každou OSVČ potěší. Možné to je.

Neúčelovou půjčku pro OSVČ bez registru a zástavy vyhledávají podnikatelé např. na rozjezd svého podnikání, pokud se klient zpozdí se splácením faktur nebo naopak podnikatel sám potřebuje nějaký svůj závazek zaplatit.

Pro mnoho poskytovatelů úvěrů nejsou půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy ničím neznámým. Stejně tak jako u každé jiné půjčky je ovšem třeba vědět, že pokud žadatel hledá rychlou finanční injekci v nižších částkách, šance na schválení půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy jsou vysoké.

Pokud ovšem potřebuje větší sumu, zpravidla se bez zástavy nemovitosti neobejde, ať už se jedná o OSVČ či jakéhokoliv jiného žadatele. 

Půjčka milion bez zástavy – existuje vůbec?

Půjčka milion bez zástavy zní jako téměř nereálná utopie. Pokud zájemce hledá vyšší půjčku, zpravidla narazí na překážku. Poskytovatelé půjček o vyšších částkách totiž většinou požadují nemovitost jako zajištění.

Když už žadatel půjčku na milion bez zástavy najde, zpravidla se jedná o vysoce rizikovou půjčku od lichváře či o půjčku na směnku.

Půjčka na dluhy bez zástavy

Pokud chce někdo splácet půjčku půjčkou nebo brát si půjčku na dluhy bez zástavy, měl by si dobře uvědomit všechna hrozící rizika. Takové řešení nikdy není dobré.

Půjčky na dluhy bez zástavy často dostávají dlužníky do exekučního řízení. Přesto se dlužníci snaží zoufalou finanční situaci vyřešit sjednáním další půjčky a ocitnou se tak v začarovaném kruhu.

Jak již bylo uvedeno, je každý poskytovatel úvěrů sice povinný kontrolovat registry dlužníků, avšak existují nebankovní společnosti, které to neřeší a jsou ochotné poskytnout i půjčku na dluhy bez zástavy

Po půjčce na dluhy bez zástavy sahají zejména rizikoví klienti. Jedná se o lidi bez práce, s příliš nízkým příjmem, s dluhy či o klienty, kteří potřebují půjčku v exekuci.

Aby si poskytovatelé půjčky na dluhy bez zástavy pojistili, že jim klienti peníze vrátí, účtují si vysoké úroky a další poplatky. Ty často mají za následek to, že se klient z dluhů nejen nedostane, navíc si celou situaci ještě zhorší.

Brát si půjčku na dluhy bez zástavy je vyložené riziko, ze kterého dlužník nikdy nevyjde jako vítěz. Nebankovní poskytovatelé těchto typů úvěrů nemají za cíl nic jiného než na klientech vydělat peníze.

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy mívají velmi nepřehledné smlouvy. Člověk by si je měl velice důkladně pročíst.

Konsolidace půjček bez registru a zástavy

Pokud má člověk několik úvěrů, které splácí, vyplatí se přemýšlet nad refinancováním úvěru nebo konsolidací.

Refinancování úvěru znamená převedení stávající půjčky k jiné finanční instituci. Oproti tomu konsolidace je sloučení více půjček do jednoho úvěru tak, že všechny stávající úvěry se sloučí do jedné nové půjčky, kterou se zaplatí úvěry původní.

Pokud žadateli banka neschválí žádost o konsolidaci půjček, nemusí hned zoufat. S konsolidací pro problémové klienty bez zástavy u banky sice žadatel nepochodí, stále je ovšem možnost zažádat si o nebankovní konsolidaci úvěrů.

I dlužníci, kteří nemají příliš dobrou úvěrovou historii, tak mohou úspěšně žádat o konsolidaci půjček bez registru a zástavy. V takovém případě nejsou požadována žádná zajišťující ani zástavní práva ani povinnosti.

Dlužník by měl ovšem očekávat větší míru zkoumání jeho schopnosti splácet, než tomu bylo při vyřizování jeho současných půjček bez registru a zástavy.

Díky konsolidaci pro problémové klienty bez zástavy se sice může dlužník zbavit mnoha finančních problémů a předejít nepříjemnostem, ovšem i zde je třeba mít se na pozoru.

Stejně jako každá půjčka bez registru a zástavy i konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti se často pojí s vysokými poplatky.

srovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.