Buřinka – Stavební spořitelna České spořitelny – úvěr, kalkulačka

Úvěr od Buřinky až 800 000 Kč

Úrok od 4,85 % %, RPSN od 5,13 %

 • Peníze lze použít na financování bydlení
 • bez nutnosti zajištění nemovitostí
 • Dobré hodnocení
Mám zájem o Úvěr od Buřinky

Stavební spořitelna České spořitelny (neboli Buřinka) funguje od roku 1994 a financuje bydlení pro děti i dospělé. Mezi hlavní produkty patří Úvěr od Buřinky, který představuje jednu z nejoblíbenějších půjček na rekonstrukci, a stavební spoření. Buřinka nabízí své služby online.

V současnosti patří Stavební spořitelna do jednoho z kapitálově nejsilnějších seskupení na tuzemském trhu, do finanční skupiny České spořitelny.

Hledáte půjčku, kterou není nutné zajišťovat? Vyzkoušejte půjčku Zaplo, která opakovaně nabízí až 30 000 Kč.
Více o půjčce Zaplo >

Buřinka stavební spoření

Poplatek za sjednání činí 1 % z cílové částky. Poplatek za vedení činí 325 Kč. Roční zhodnocení stavební spoření je až 3,4 %. Úrok úvěru ze spoření 3,99 %.

Buřinka nabízí užití peněz ze stavebního spoření na cokoliv. I zde je státní podpora až 2 000 Kč ročně.  Státní podpora pro stavební spoření se však vztahuje na maximální vklad do 20 000 Kč.

Stavební spoření je určeno pro děti, mladistvé, dospělé i seniory.

Buřinka vyžaduje hradit pravidelné měsíční vklady.

Sjednat toto stavební spoření lze celé online, případně začít online a dokončit ho na pobočce při osobním kontaktu.

Úvěr ze stavebního spoření

Stavební spořitelna České spořitelny nabízí k úvěru ze stavebního úvěru pevnou úrokovou sazbu od 2,99 % ročně. Buřinka deklaruje, že klient svou úrokovou sazbu bude znát už při uzavření smlouvy o stavebním spoření a tato sazba se po celou dobu splácení nemění. Lze si půjčit od 100 000 Kč do 800 000 Kč.

Mimořádné splátky úvěru má klient zdarma. Doba splatnosti je dle výše úvěru až 13 let.

Úvěr ze stavebního spoření může klient použít na:

 • Modernizace či rekonstrukce bytu či domu
 • Refinancování jiného úvěru na bydlení
 • Koupě bytu či domu
 • Stavba obydlí

Úvěr ze stavebního spoření je k dispozici klientům po 2 letech od uzavření smlouvy na stavební spoření.

Ti, kteří zatím nemají nárok na řádný úvěr, mohou zažádat o překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Zda se to vyplatí, ukáže kalkulačka překlenovacího úvěru. Peníze je případně možné použít na stejné účely jako finance z řádného úvěru.

Úvěr od Buřinky

Úvěr od Buřinky je účelový úvěr na bydlení. Úvěr tak nelze využívat pro financování jiných potřeb. Úvěr od Buřinky si lze sjednat od 40 000 Kč do 800 000 Kč bez nutnosti zajištění nemovitostí. Při uzavření úvěru nad 300 000 Kč je však vyžadován souhlas manžela či manželky. Lhůta pro čerpání úvěru je 1 rok.

Délka splácení je možná od 4 let do 18 let. Dobu fixace si klient může zvolit buď 3 roky, 6 let či po celou dobu trvání úvěru.

Pro sjednání úvěru je potřeba:

 • občanský průkaz (pokud je zájemce klientem České spořitelny, stačí pouze OP)
 • potvrzení příjmů od zaměstnavatele nebo o daňové přiznání
 • poslední výpis z běžného účtu
 • věk minimálně 18 let
 • dostatečná bonita

Úrok u tohoto úvěru se pohybuje od 4,85 % a RPSN od 5,13 % do 6,41 %. Poplatek za poskytnutí je 1 % jistiny. Vedení úvěru je zdarma, stejně tak předčasné splacení.

Peníze z úvěru lze užít na rekonstrukci, modernizaci domu či domácnosti či jejich vybavení. Žadatel nemusí mít stavební spoření.

Buřinka ke svému úvěru nabízí jako bonus slevu až 50 % na kuchyňský nábytek Oresi. Buřinka také proplácí investice zpětně, a to do období až jednoho roku nazpět.

Úvěrem od Buřinky si klient může pořídit také družstevní bydlení od právnické nebo fyzické osoby, novostavbu či starší byt.

Hypoúvěr od Buřinky

U Hypoúvěru od Buřinky je poskytnutí úvěru zdarma.

Hypoůvěr od Buřinky se splácí anuitně a stavební spořitelna garantuje výši úrokové sazby, kterou nelze po celou dobu splatnosti úvěru překročit. Sazba nemůže přesáhnout hranici 5 % ročně.

Pro získání Hypoúvěru od Buřinky není nutné mít uzavřenou smlouvu o stavebním spoření.

Aktuálně mají klienti také možnost získat ocenění nemovitosti zdarma v rámci akce, která trvá do 30. června 2019.

Buřinka nabízí klientům systém podpory při získávání státních dotací (Kotlíkové dotace, Nová zelená úsporám). Částečné splacení úvěru ve výši poskytnuté dotace je zdarma.

Klienti mají možnost doložit účelové použití Hypoúvěru od Buřinky zjednodušeným způsobem, tj. aktualizací odhadu nemovitosti.

Úvěr pro právnické osoby od Buřinky

Stavební spořitelna České spořitelny nabízí také úvěr pro právnické osoby. Ten nabízí bez nutnosti vlastních zdrojů. Žadatel tak může financovat až 100 % svého záměru na opravu, koupi či rekonstrukci nemovitosti.

Úvěr pro právnické osoby lze použít také k refinancování stávajících úvěrů.

Buřinka nabízí mimořádné splátky úvěru zdarma a kdykoliv bude mít dlužník peníze navíc z vlastních zdrojů či z dotací, lze zdarma splatit část úvěru.

Úvěr pro právnické osoby se nabízí bez zástavy nemovitostí. Do výše 350 000 Kč lze na bytovou

jednotku získat bez nutnosti ručení nemovitostí.

Doba splácení je až 25 let a dobu fixace úrokové sazby lze zvolit na 5, 10 či 15 let. Také je nabízena možnost pevné úrokové sazby na celou dobu splácení.

Kontakt

800 120 120
burinka@burinka.cz

Sídlo společnosti:
Vinohradská 180/1632
Praha 3
130 11

Pro vnitrostátní platební transakce je kód banky 8060.
Pro mezinárodní platební transakce Buřinka SWIFT/BIC kód nemá.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.