Úvěr na rekonstrukci domu či bytu –⁠ srovnání, kalkulačka

Ne každý má dostatek prostředků na to, aby mohl přestavbu bytu či domu financovat sám. Banky proto nabízejí nejrůznější druhy úvěrů, které lze na rekonstrukci bydlení využít. Jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku na rekonstrukci bytu nebo domu? Jaké jsou možnosti a jak vypadá aktuální nabídka tuzemských bank?

Rekonstrukci bydlení je možné financovat různými způsoby. To, která půjčka na rekonstrukci domu či bytu se vyplatí nejvíce, se vždy odvíjí od rozsahu přestavby a výše celkového rozpočtu.

Jak vybrat nejvýhodnější půjčku na rekonstrukci domu či bytu?

Existuje několik různých typů úvěrů, které lze na rekonstrukci využít. Přestavbu či nákup nového vybavení je možné financovat prostřednictvím:

S výběrem té nejvýhodnější půjčky na rekonstrukci bytu nebo domu pomůže promyšlený plán rekonstrukce.

Klíčové je zejména určit rozsah rekonstrukce –⁠ půjde o nový nábytek do ložnice či novou kuchyňskou linku? Nebo je nutná přestavba celého domu včetně nových rozvodů elektřiny? Na konečné výši rozpočtu bude záviset i druh půjčky na rekonstrukci.

Hypoteční úvěr

Má-li se jednat o rozsáhlejší rekonstrukci, je hypotéka tím správným řešením. Jak vysoký úvěr banka klientovi poskytne, bude záviset na hodnotě zastavované nemovitosti. Zástavu může představovat jak nemovitost určená k rekonstrukci, tak jiná nemovitost nacházející se na území ČR.

Výhodou hypotéky je, že úroky lze uplatnit v daňovém přiznání (pokud se jedná o nemovitost, která je určena k bydlení a nikoliv k pronájmu). Díky delší době splatnosti je navíc výše splátek relativně nízká, přitom lze úvěrem pokrýt například výměnu rozvodů, oken i staré střechy.

Úvěr se stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření je přímo určen na řešení bytových potřeb, tedy stavbu nebo rekonstrukci bydlení. Poskytne jej stavební spořitelna, u níž má klient sjednané stavební spoření. Jeho hlavní výhodou je relativně nízká úroková sazba.

Úvěr ze stavebního spoření je vhodný pro každého, kdo na rekonstrukci nepotřebuje příliš vysokou částku. Na rozdíl od hypotéky v tomto případě není nutné zastavovat nemovitost či disponovat ručitelem.

Jak vybrat nejvýhodnější půjčku na rekonstrukci? Důležité je se řídit rozsahem plánované rekonstrukce a výší rozpočtu.
Jak vybrat nejvýhodnější půjčku na rekonstrukci? Důležité je se řídit rozsahem plánované rekonstrukce a výší rozpočtu.

Maximální výše úvěru ze stavebního spoření je omezená. Musí jej navíc schválit jak stavební spořitelna, tak banka. V některých případech je rovněž potřeba spořit alespoň dva roky a mít ušetřeno od 40 do 50 % konečné částky.

Překlenovací úvěr

Pokud klient nesplní podmínky pro schválení úvěru ze stavebního spoření, může zažádat o překlenovací úvěr. V současnosti se jedná o jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak pokrýt náklady na investice do nemovitostí.

Minimální doba spoření pro poskytnutí řádného úvěru ze stavebního spoření činí 6 let. Díky překlenovacímu úvěru neboli meziúvěru lze s rekonstrukcí začít dříve a přitom splácet pouze samotný úrok. Stejně jako u hypotéky je možné úroky z překlenovacího úvěru odečíst od daňového základu.

Je však nutné počítat s tím, že ve fázi překlenovacího úvěru je stále třeba spořit na stavební spoření.

Spotřebitelský úvěr

Menší změny v domě či bytě je možné financovat také prostřednictvím klasického spotřebitelského úvěru. Vhod přijde zejména těm, kteří nedosáhnout na hypotéku či řádný úvěr ze stavebního spoření.

Spotřebitelské úvěry jsou neúčelové a lze je proto využít na cokoliv. Nevýhodou mohou být poměrně vysoké úroky, kvůli kterým se nakonec půjčka nemusí vyplatit.

Na trhu se nachází mnoho bank i nebankovních institucí, které spotřebitelské úvěry poskytují. V případě úvěru na rekonstrukci je rozhodně bezpečnější dát přednost bance než nebankovní společnosti, ačkoliv může být jeho sjednání o něco zdlouhavější.

Na rekonstrukci může posloužit i bankovní či nebankovní spotřebitelský úvěr. Nabízeny jsou půjčky pro zadlužené, bez doložení příjmu či bez kontroly registrů.

Nebankovní rychlé půjčky, okamžité půjčky pro zadlužené, půjčky bez doložení příjmu a podobné produkty mohou být lákavé, pro dlužníka však představují značné riziko. Vždy je proto lepší zažádat o půjčku u banky, a to i v případě, že bude z důvodu nesplnění podmínek nutné rekonstrukci na nějaký čas odložit.

Půjčka na rekonstrukci bytu či domu –⁠ nabídky bank

U několika velkých bank lze nalézt úvěrový produkt určený přímo na rekonstrukci bytu nebo domu. Jaké podmínky u půjčky na rekonstrukci nabízí Česká spořitelna, ČSOB, Raiffeisenbank a Modrá pyramida?

Úvěr na rekonstrukci od Buřinky

Výhodným řešením financování přestavby může být Úvěr od Buřinky, který poskytuje Česká spořitelna. Jedná se o půjčku na každou rekonstrukci –⁠ jak na nákup nového vybavení, tak například na opravu či výměnu střechy.

Úvěr na rekonstrukci od České spořitelny lze využít na nákup vybavení i kompletní přestavbu bytu či domu.

Ke schválení Úvěru od Buřinky není potřeba ručit nemovitostí, mít předem naspořeno či dopředu uzavírat stavební spoření. Velkou výhodou je také možnost sjednat úvěr online, a to bez poplatku za poskytnutí a vedení.

Peníze jsou klientovi vyplaceny předem na bankovní účet. Jejich využití na bytové potřeby stačí doložit do 1 roku prostřednictvím fotografií pořízených před a po rekonstrukci. Zaplacené úroky je možné odečíst z daní.

Výši měsíčních splátek si lze orientačně spočítat v kalkulačce na webu Burinka.cz.
Výši měsíčních splátek si lze orientačně spočítat v kalkulačce na webu Burinka.cz.

Výše Úvěru od Buřinky je 40 000 Kč až 1 000 000 Kč a doba splatnosti od 4 do 20 let. Orientační výši měsíčních splátek si lze vypočítat v kalkulačce půjčky na rekonstrukci, která je k nalezení na webových stránkách Burinka.cz.

PůjčkaDoba spláceníMěsíční splátka
600 000 Kč4 roky13 970 Kč
600 000 Kč7 let8 557 Kč
1 000 000 Kč7 let14 226 Kč
1 000 000 Kč20 let6 592 Kč

Půjčku na rekonstrukci od Buřinky lze sjednat v aplikaci George nebo na jedné z poboček České spořitelny.

Česká spořitelna nabízí spotřebitelský úvěr do výše 2 500 000 Kč na cokoliv s možností ušetřit 15 splátek.

Více o půjčce České spořitelny >

U České spořitelny lze sjednat také spotřebitelský úvěr bez zajištění ve výši od 2 000 Kč do 2 500 000 Kč na 12 až 120 měsíců. Půjčku od České spořitelny lze využít na cokoliv včetně rekonstrukce či nákupu nového vybavení do bytu.

Půjčka na lepší bydlení ČSOB

Podobné parametry má také tzv. Půjčka na bydlení od ČSOB, která rovněž představuje půjčku na každou rekonstrukci –⁠ je vhodná na nákup nového nábytku i celkovou přestavbu, účel využití záleží na rozhodnutí klienta. Až 20 % úvěru lze navíc využít skutečně na cokoliv, nejen na záležitosti spojené s bydlením.

Půjčka se sjednává zcela bez poplatků, s úrokovou sazbou od 4,9 % p. a. a s RPSN od 5 %. V případě splacení do 3 měsíců banka klientovi vrátí úroky.

Kalkulačka půjčky na rekonstrukci je k dispozici na webu Csob.cz.
Kalkulačka půjčky na rekonstrukci je k dispozici na webu Csob.cz.

Rozsah úvěru činí 70 000 Kč až 1 000 000 Kč a doba splatnosti 1 rok až 12 let. Orientační výši měsíčních splátek si lze spočítat v kalkulačce půjčky na rekonstrukci, která je k dispozici na webových stránkách Csob.cz.

PůjčkaDoba spláceníMěsíční splátka
600 000 Kč4 roky13 791 Kč
600 000 Kč7 let8 453 Kč
1 000 000 Kč7 let14 087 Kč
1 000 000 Kč12 let9 199 Kč

Úvěr na rekonstrukci od ČSOB lze vyřídit po telefonu, na pobočce i online z pohodlí domova.

Na rozsáhlejší rekonstrukce bytu nebo domu lze využít hypotéky ČSOB, jíž lze sjednat až do výše 10 000 000 Kč.

Půjčka na rekonstrukci Raiffeisenbank

Raiffeisenbank nabízí půjčku na rekonstrukci domu nebo bytu s názvem REKOpůjčka. Pro její získání není třeba mít předem naspořeno ani ručit nemovitostí. Během trvání úvěru je bez problému možné zvýšit či snížit splátky.

REKOpůjčku lze využít například na rekonstrukci kuchyně, koupelny, ložnice, výměnu bytového jádra, podlah a radiátorů nebo na zavedení elektřiny, plynu a odpadu. Kompletní seznam úkonů, pro které je úvěr určen, banka specifikuje na svých webových stránkách.

Účel využití úvěru se dokládá zpětně online prostřednictvím fotografií před a po rekonstrukci.

K orientačnímu výpočtu splátek slouží kalkulačka půjčky na rekonstrukci na webu Rsts.cz.
K orientačnímu výpočtu splátek slouží kalkulačka půjčky na rekonstrukci na webu Rsts.cz.

Úvěr na rekonstrukci lze u Raiffeisenbank sjednat ve výši 50 000 Kč až 1 000 000 Kč. Doba splácení činí 4 roky a 9 měsíců až 17 let a 4 měsíce (splatnost do jisté míry závisí na výši úvěru). Úroková sazba začíná na 4,09 % p. a.

Výši měsíční splátky je možné orientačně spočítat v kalkulačce půjčky na rekonstrukci na webových stránkách Rsts.cz.

PůjčkaDoba spláceníMěsíční splátka
600 000 Kč5 let11 600 Kč
600 000 Kč7 let8 600 Kč
1 000 000 Kč7 let14 300 Kč
1 000 000 Kč17 let6 500 Kč

REKOpůjčku od Raiffeisenbank je možné sjednat na pobočkách banky.

Úvěr na rekonstrukci Modrá pyramida

Úvěr na rekonstrukci a modernizaci s názvem Rychloúvěr se vyřizuje s minimem dokladů, bez ručitele a bez zajištění. Žádosti navíc bývají schváleny do 20 minut.

Modrá pyramida nabízí konsolidaci či refinancování úvěrů poskytnutých za účelem bydlení. Při využití těchto produktů lze výrazně ušetřit na poplatcích.

Při splnění podmínek pro schválení úvěru není nutné prokazovat příjmy. Zpracování žádosti je bez poplatku.

Kalkulačka úvěru na rekonstrukci je k nalezení na webu Modrapyramida.cz.
Kalkulačka úvěru na rekonstrukci je k nalezení na webu Modrapyramida.cz.

Půjčku na rekonstrukci bytu nebo domu od Modré pyramidy je možné sjednat ve výši 100 000 Kč až 800 000 Kč s dobou splácení 5 až 20 let. Úroková sazba začíná na 4,99 % p. a.

K orientačnímu výpočtu měsíčních splátek slouží kalkulačka půjčky na rekonstrukci na webových stránkách Modrapyramida.cz.

PůjčkaDoba spláceníMěsíční splátka
600 000 Kč5 let7 354 Kč
600 000 Kč7 let5 497 Kč
800 000 Kč7 let11 324 Kč
800 000 Kč20 let5 279 Kč

Úvěr na rekonstrukci lze sjednat na poradenských místech stavební spořitelny Modrá pyramida.

Půjčka na rekonstrukci –⁠ srovnání

Která půjčka na rekonstrukci je nejvýhodnější? Tuto otázku do jisté míry zodpoví níže uvedené srovnání parametrů uvedených produktů.

Rozsah půjčkyDoba spláceníÚroková sazbaBez zajištění
Úvěr od Buřinky40 000 Kč – 1000 000 Kč4 – 20 letneuvedeno
Půjčka na lepší bydlení ČSOB70 000 Kč – 1 000 000 Kč1 – 12 letod 4,9 % p. a.
REKOpůjčka Raiffeisenbank50 000 Kč – 1 000 000 Kč4 roky a 9 měsíců – 17 let a 4 měsíceod 4,09 % p. a.
Rychloúvěr Modrá pyramida100 000 Kč – 800 000 Kč5 – 20 letod 4,99 % p. a.

Na trhu se v současnosti nachází nespočet vhodných úvěrů na bydlení včetně hypoték, úvěrů ze stavebního spoření či klasických spotřebitelských úvěrů. Nelze jednoznačně říci, který z nich je pro přestavbu bytu nebo domu nejvýhodnější – základem pro správný výběr půjčky je dobře sestavený rozpočet a plán rekonstrukce.

kalkulačkasrovnání

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.