NovaCredit půjčka – recenze – jednorázová půjčka

Půjčka až 60 000 Kč

RPSN od 553 %

 • Splatnost až 12 měsíců
 • Vyřízení půjčky online
 • Princip P2P půjčky
Mám zájem o NovaCredit půjčku

Nebankovní půjčky jsou většinou určeny pro běžné spotřebitele. Ale i živnostník nebo firma se může dostat do situace, kdy se mu finanční výpomoc ve formě úvěru zkrátka hodí. V takovém případě se lze obrátit například na půjčku NovaCredit. Zájemce může získat až 60 000 korun se splatností 12 měsíců. Za jakých podmínek je půjčka poskytována? A jaké další možnosti nabízí?

Poskytovatelem půjčky NovaCredit (někdy též chybně označována jako Nova Credit nebo Nova Credit půjčka) je stejnojmenná společnost. Nova Credit s.r.o. byla založena v roce 2014 a zaměřuje se na drobné nebankovní půjčky.

V současnosti má v nabídce dva typy úvěrů. První z nich funguje na principu P2P půjček a je určena běžným spotřebitelům, zaměstnancům a nefiremním subjektům. Druhý typ představuje půjčku pro OSVČ a podnikatele.

Nebankovní úvěry pro spotřebitele, živnostníky a firmy nabízí také společnost Vitacredit. Jedná se o střednědobé a dlouhodobé půjčky ve výši několik tisíc až milionů korun, u nichž je vyžadováno zajištění nemovitostí.

Jednorázová půjčka od NovaCredit

První a jednodušší forma úvěru od NovaCredit je rychlá půjčka až 20 000 korun se splatností 25 dnů. Bývá označována také jako půjčka Unicredo. Podobně jako podstatně známější Zonky funguje jako P2P půjčka. Na požadovanou částku se tak musí nejprve najít investor/investoři.

Žádost probíhá zcela on-line skrze webové stránky www.novacredit.cz. Zde si zájemce vybere požadovanou výši (splatnost je fixní) a klikne na „Potvrdit částku“. Ještě před tím má možnost pod výběrem konkrétní výše půjčky zkontrolovat, zda mu ostatní parametry, tj. cena úvěru a RPSN, vyhovují.

Prezentace půjčky NovaCredit se od konkurenčních nabídek liší. Posuvníky, kde se zadává výše půjčky a splatnost, jsou zde nahrazeny pouze výpisem možných částek. Pod ním se ovšem při výběru rovnou zobrazuje, kolik celkově klient zaplatí.

Potvrzením požadované částky se otevře registrační formulář. Ten musí žadatel kompletně vyplnit, jinak bude jeho žádost zamítnuta. Zadávají se následující informace: osobní údaje včetně rodného čísla a čísla občanského průkazu, kontaktní údaje, číslo bankovního účtu, údaje o zaměstnání a příjmy a výdaje žadatele. Nepříliš standardním požadavkem je také uvedení toho, zda žadatel vlastní nemovitost či motorové vozidlo.

Nutno dodat, že v rámci první žádosti si lze požádat pouze o 2 000 Kč a nejedná se o první půjčku zdarma. Kdo hledá půjčku bez úroků, může vyzkoušet např. Zaplo půjčku, kterou lze zdarma sjednat až do výše 16 000 Kč.

Jakým způsobem se následně navyšuje limit Nova Credit půjčky až do maximálních 60 000 korun, poskytovatel na svých stránkách neuvádí.

U jednorázové půjčky NovaCredit se nelze vyhnout ověření účtu prostřednictvím verifikační platby. To znamená, že je zapotřebí poslat na účet poskytovatele platbu ve výši 1 Kč. Nevyžadují to sice všichni poskytovatelé nebankovních půjček, ale zároveň není potřeba se toho obávat. Dalším požadavkem je pak předložení občanského průkazu.

Ve chvíli, kde dojde k vyplnění celého registračního formuláře, potvrzuje se zájem o půjčku tlačítkem „Odeslat žádost“. Tím začíná zpracovávání půjčky pracovníky společnosti Nova Credit, kteří danou žádost připraví k posouzení investorům.

Nevýhoda tohoto postupu spočívá v tom, že není možné odhadnout časovou náročnost schvalování. Firma Nova Credit udává, že každou žádost posuzuje individuálně. Pokud ovšem vše dopadne ku prospěchu žadatele, posílají se peníze ihned z bankovního účtu České spořitelny. Pokud má žadatel účet u stejné banky, má peníze k dispozici prakticky ihned. Ostatní si z důvodu převodu peněz počkají maximálně do druhého pracovního dne.

Sjednat půjčku NovaCredit lze prostřednictvím tohoto odkazu.

Další specifika jednorázové půjčky NovaCredit

Jednorázovou půjčku NovaCredit může klient předčasně splatit. Bohužel tím však neušetří, protože cena úvěru a poplatky zůstávají stejné.

Umožňuje se také prodloužení splatnosti, a to až o 2 týdny. Prodloužení se však samostatně posuzuje a není tak automaticky umožněno všem žadatelům. Rozhodnutí, zda ke schválení posunu splatnosti došlo či nikoliv, se klientovi posílá e-mailem a prostřednictvím SMS.

Půjčka NovaCredit patří spíše k těm dražším. Neprezentuje se zde úroková sazba, ale pro každou možnou výši půjčky se uvádí výše poplatků. Díky tomu má klient hned jasno, zda mu tyto podmínky vyhovují, či nikoliv. Seznam poplatků je uveden v následující tabulce:

Pro všechny, kteří se ve světě půjček příliš neorientují, se tato jednoduchá tabulka velice hodí. Zájemce si snadno vyhodnotí, zda mu za uvedené navýšení půjčka stojí či nikoliv.

Uvedený den splacení půjčky je pochopitelně variabilní podle toho, kdy bylo o půjčku požádáno. V tomto případě to bylo 30. prosince 2019, splatnost za 25 dnů, tj. 24. ledna 2020.

Shrnutí parametrů Jednorázové půjčky

Aby byly informace o Jednorázové půjčce Nova Credit zcela kompletní, hodí se shrnutí všech významných parametrů půjčky:

 • minimální výše půjčky: 2 000 Kč
 • maximální výše půjčky: 60 000 Kč
 • splatnost: 30 dní
 • poplatek za půjčku: podle výše půjčky, od 250 Kč do 4 000 Kč
 • první půjčka zdarma: ne
 • způsob výplaty: bankovním převodem
 • možnost předčasného splacení: ano
 • prodloužení splatnosti: ano

Jednorázová půjčka Nova Credit tedy nabízí až 60 000 Kč na 30 dnů. Specifická je tím, že funguje na principech P2P půjčky. Úroková sazba a RPSN jsou nahrazeny přesnou částkou, tj. poplatkem za půjčku.

K převodu peněz dochází bankovním převodem, který je tím pádem jednou z hlavních podmínek pro poskytnutí úvěru. Za předem stanovených podmínek se umožňuje jak předčasné splacení, tak prodloužení splatnosti.

Kompletní sjednání půjčky probíhá on-line, není zapotřebí nikam chodit a zbytečně se tím zdržovat.

Půjčka NovaCredit pro podnikatele

Kromě jednorázové půjčky nabízí společnost Nova Credit také půjčku pro podnikatele. Nazývá ji Půjčkou na splátky a v základu nabízí až 60 000 korun na 12 měsíců. Jedná se o specifický typ úvěru určený jen a pouze pro živnostníky, podnikatele a OSVČ. Podobně zaměřená je také půjčka VistaCredit nebo bývalá LBBW Bank půjčka, dnes známá pod mázvem Expobank.

Půjčka na splátky nabízí finanční prostředky v rozsahu od 5 000 do 60 000 korun, přičemž se vždy musí jednat o násobek pěti tisíc. Splatnost také není zcela variabilní, volí se mezi 3, 6, 9 nebo 12 měsíci.

I v tomto případě si nejprve žadatel zvolí parametry půjčky. Pokud výpočet vyhovuje, přesune se na registrační formulář kliknutím na „Potvrdit částku“.

I pro Půjčku na splátky je on-line kalkulačka jednoduchá a přehledná. Kromě výše půjčky si zde žadatel volí i splatnost ze čtyř nabízených možností.

Před potvrzením částky ale nesmí zapomenout na výběr formy podnikání, podle toho se totiž registrační formulář liší.

Postup se pak shoduje s jednorázovou půjčkou, až na to, že kromě občanského průkazu žadatel předkládá také druhý doklad totožnosti s fotografií – ideálně tedy řidičský průkaz nebo cestovní pas.

Schvalování probíhá také individuálně, výsledkem je buď zamítnutí žádosti nebo rovnou poslání finančních prostředků. Nejedná se již o půjčku skrze investory.

Půjčku lze sjednat přes tento odkaz.

Půjčka na splátky – nevýhody

Nebankovní úvěry patří k těm dražším, to se ale obecně ví. Nad rámec této nevýhody lze u NovaCredit půjčky pro podnikatele zmínit ještě nemožnost prodloužení splatnosti. Je potřeba dodržet původní termín úhrady, jinak z prodlení hrozí nepříjemné sankce.

Nepříjemná může být také nejasnost ohledně doby vyřizování. Žadatel skutečně nemá ani ponětí o tom, zda schvalovací proces trvá hodiny nebo dny. A pro někoho, kdo finanční injekci potřebuje urgentně, může být tato skutečnost velice nepříjemná.

V podstatě podobný výčet nevýhod zmiňují i uživatelské recenze a zkušenosti NovaCredit půjčky. Někteří by navíc ocenili podrobnější on-line kalkulačku.

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.