Zonky – půjčka – recenze, kalkulačka, investice, zkušenosti

Půjčka až 1 200 000 Kč

Úrok od 4,49 %, RPSN od 5,00 %

 • Dlouhodobě nejvýhodnější úrok na trhu
 • I pro cizince a lidi se záznamem v trestním rejstříku
 • Možnost investovat a zhodnotit své úspory
Mám zájem o Zonky půjčku

Projekt Zonky je česká peer-to-peer služba. Za projektem Zonky stojí skupina PPF a vznikla v České republice roku 2015. Hlavní investorem je nizozemský fond Home Credit Lab N.V. Za první rok fungování si lidé přes Zonky navzájem půjčili přibližně 600 000 000 Kč. Je registrována u České národní banky jako poskytovatel finančních služeb malého rozsahu. Jak Zonky funguje a co nabízí? To vše nabízí tento článek.

Zonky půjčka je nebankovní půjčkou. Výše půjčky se pohybuje od 5 000 Kč do 1 200 000 Kč. Nejčastěji si lidé na Zonky půjčují na bydlení. Zakladatelé Zonky nyní navíc přišli s novým projektem NaFirmy, kde lidé mohou půjčovat menším českým podnikům.

Zonky půjčka

Půjčka od Zonky je tzv. peer-to-peer služba. Tedy lidé půjčují lidem a zprostředkovatelem těchto služeb je právě Zonky. Na stejném principu funguje i půjčka Unicredo, která je však poskytována max. do výše 10 000 Kč.

Aby si mohl žadatel o půjčku u Zonky zažádat, se musí nejprve zaregistrovat, splnit věk 18 let a vyplnit krátký dotazník. Vše probíhá online a půjčku lze sjednat na tomto odkaze.

Vyplňované údaje:

 • základní údaje o sobě
 • o svém zaměstnání
 • o příjmech

U Zonky platí, že čím víc o sobě žadatel sdělí, tím lépe.

Je zde také prostor vyplnit svůj životní příběh, proč si chce půjčit a na co. Dobrý příběh pak motivuje ostatní k půjčení peněz a může žadateli pomoci i k lepšímu ratingu. Žadatel si vystaví příběh (např. i s fotkou) na tzv. tržiště, kde si ho investoři mohou přečíst a investovat po dobu 2 dnů. Služba je plně anonymní

Po vyplnění dotazníku je nutno také doložit:

 • doklady totožnosti
 • výpisy z účtů
 • další doklady o příjmu

Zonky nahlíží do registrů neplatných průkazů, registrů dlužníků a insolvenčního i exekučního rejstříku. Zonky půjčka bez registru tedy neexistuje. Zonky zajímá také administrativní registr ekonomických subjektů, živnostenský rejstřík, katastr nemovitostí nebo nebankovní a bankovní registr klientských informací. K zhodnocení klienta ale využívá i sociální sítě.

TIP: Tvůrci Zonky spouštějí novou službu – lidé budou půjčovat firmám.

Díky tomuto komplexnímu nahlédnutí Zonky ohodnotí důvěryhodnost klienta a přidá mu rating s daným úrokem. Zonky půjčka může posloužit i jako půjčka pro maminky na mateřské.

TIP: Peníze bez čekání a bez doložení příjmu nabízí společnost Zaplo. Se Zaplo půjčkou lze získat až 30 000 Kč do 15 minut na účet, první půjčka se navíc sjednává bez úroků a dalších poplatků.

Půjčit si lze od 5 000 Kč do 1 200 000 Kč. Počáteční úrok je 4,49 %. Doba splácení je od 12 -120 měsíců (10 let). Předčasné splacení je zdarma.

Získané peníze Zonky ihned po vybrání odesílá klientovi na účet. Půjčka se splácí přímo Zonky, která je rozdělí zpět mezi investory. Klient tak komunikuje pouze se Zonky a všechny jeho osobní údaje kromě příběhu zůstanou pro investory skryté. Výnos pro investory je přidělený úrok snížený o poplatek platformě. Více informací o možnosti půjčky zde.

Zonky půjčka je velmi jednoduchá na sjednání.

Prodělky na Zonky

Poskytovatel půjček na Zonky láká nové klienty na „půjčte si od nás levněji, než v bance“ a přitom má sám stomilionové půjčky od své mateřské skupiny Home Credit.

Od vstupu na trh je Zonky ztrátová. V roce 2018 společnost prodělala 275 milionů korun. Ke zlepšení nedošlo ani po meziročním zdvojnásobení objemů poskytovaných úvěrů.

Firma také v roce 2018 navýšila počet svých zaměstnanců na 160 a s tím rostly i mzdové náklady a po započtení zdravotního a sociálního pojištění vzrostly na 179 milionů korun, tedy více než dvojnásobně.

Velmi se prodražila i reklamní kampaň Zonky, které stály téměř 100 milionů korun. Na druhé straně tržby činily pouze 106 milionů korun a úrokové výnosy z poskytnutých úvěrů tak dosáhly pouze 366 tisíc korun.

Situaci by měla částečně vyřešit fúze Zonky a Air Bank, k níž by mělo dojít do konce roku 2020.

Zonky kalkulačka

U Zonky půjček kalkulačka napomáhá s výpočtem měsíčních splátek a výši úroku. Zonky kalkulačka je velmi jednoduchá a přehledná.

U Zonky kalkulačky si lze nastavit, kolik chce klient půjčit a kolik je schopný splácet. Na základě takto vyplněné kalkulačky si lze zažádat o půjčku.

Hypotéky u Zonky

Zonky momentálně nenabízí hypotéky. Maximální výše půjčky je u Zonky 1 200 000 Kč. Avšak žádat lze i na účely spojené s bydlením.

Refinancování u Zonky

Zonky nabízí refinancování. Doložení dokladů před schválením refinancování je stejné, jako u půjčky u Zonky. Žadatel musí doložit doklad totožnosti a 3 výpisy z účtu. 

Úroková sazba je od 4,49 %. Půjčit si lze na refinancování úvěrů od 5 000 do 1 200 000 Kč

Proces refinancování nezařizuje Zonky, ale klient. Tedy, sám získané peníze od Zonky převede na účet banky, kde chce původní úvěr předčasně splatit.

Refinancovat lze nevýhodné úvěry od banky, také kontokorenty, leasingy nebo kreditní karty. Více informací ohledně refinancování zde.

Konsolidace u Zonky

Stejně jako refinancování je i konsolidace Zonky jednou z možností, jak se zbavit vysokých poplatků u starých a nevýhodných úvěrů. Výše konsolidace může být do 1 200 000 Kč.

Zonky nabízí sloučení bankovních a nebankovních půjček, kontokorentů a dluhů na kreditních kartách za mnohem lepších podmínek než u bankovních společností.

Úroková sazba začíná již na 4,49 % a s konsolidací se nepojí žádné poplatky za vedení nebo předčasné splacení. Je však třeba počítat s jednorázovým poplatkem za vyřízení ve výši 2 % z půjčky. Pokud člověk ví, jak se počítají procenta, může si snadno zjistit výši poplatku.

Výhodou je snadné sjednání, které probíhá na internetu prostřednictvím online žádosti. Celý proces trvá pouze několik minut a peníze jsou vyplaceny takřka okamžitě.

Kontokorent u Zonky

Služba Zonky neposkytuje kontokorentní úvěr. Lze si však půjčit opakovaně na různé účely i menší sumy u Zonky.

Zonky rentiér

Zonky rentiér nabízí jedinečnou možnost, jak vydělávat jako banka. V porovnání s ostatními investičními produkty přináší Zonky rentiér také velmi solidní zhodnocení peněz.

Po registraci je nutné vložit alespoň 50 000 Kč. U následujících vkladů si pak klient zvolí libovolnou částku. U každého vkladu se strhává poplatek ve výši 1,9 %.

Na internetových stránkách zonky cz je možné si vypočítat, dle kalkulačky, kolik bude činit měsíční renta. Více informací ohledně Zonky rentiéra zde.

Výpočet měsíční renty u Zonky rentiéra.

Zonky investice

K investování vlastního kapitálu není zapotřebí být podnikatelem. Jediné, co musí klient udělat je, aby se zaregistroval, což zabere maximálně 8 minut. K registraci je nutné doložit:

 • dosáhnout věkové hranice 18 let
 • 2 doklady totožnosti
 • bankovní účet v ČR
 • telefonní číslo s předvolbou +420

Po registraci je nutné podepsat smlouvu, zaslat peníze a vyčkat na schválení. Vklad peněz a následné ověření trvá zhruba 2-4 dny.

Investor si může vybírat přímo na Zonky cz z nabídky příležitostí pro investování. V případě investice je možné se těšit na:

 • měsíční příjem z pravidelných splátek
 • nízké riziko – až 97 % lidí splácí včas
 • vyšší výnos než v bance
Zonky investice a jak začít.

Zonky tržiště

Zonky tržiště je hlavním místem pro nové investory. Jedná se o prostor s jednotlivými žádostmi o půjčku. Kupuje se zde pouze podíl na půjčce.

Výše investice je minimálně 200 Kč a ta maximální se odvíjí od počtu aktivních investic, ovšem pro nového klienta činí 5 000 Kč.

V případě, že se chce klient zbavit nějaké své investice, je zde možnost prodat ji na sekundárním trhu, pokud:

 • nedošlo ani jednou ke zpoždění splátek
 • alespoň jedna splátka již na Zonky dorazila
 • není odložena splatnost žádné budoucí splátky.
Zonky tržiště nabízí spoustu žádostí.

Zonky podvod

Co se týče Zonky půjček se o podvod nejedná. Zonky má totiž platnou licenci, která je vydaná Českou národní bankou a tím splňuje všechny zákonem dané náležitosti.

Zonky zkušenosti a Zonky recenze

Zonky zkušenosti jsou velmi rozpačité. Někteří jsou velmi spokojení se Zonky půjčkou i s jejím rychlým vyřízením, ale jiní nejsou spokojení. Takovým lidem vadí například, že Zonky půjčku nedostali, ačkoliv splňují všechny podmínky.

Zonky zkušenosti a Zonky recenze lze nalézt téměř všude na internetových stránkách. Mnoho klientů si Zonky chválí za lepší úroky, než by dostali v bance. Téměř vše jde vyřešit pouze online přes e-maily nebo telefonicky. Peníze chodí na klientův účet velmi brzy.

O společnosti Zonky

Projekt Zony zprostředkovává online půjčky mezi lidmi (tzv. P2P půjčky neboli peer-to-peer lending) a spadá pod skupinu PPF. Navazuje na trend sdílené ekonomiky.

Celkový objem poskytnutých peněz přes Zonky k roku 2019 přesáhl 10 miliard korun a z této částky pouze za rok 2019 si lidé půjčili více než 4,5 miliardy korun.

Na trhu P2P půjček však figuruje i řada dalších společností. Jednou z nich je například platforma Žlutý meloun.

Kontakt

Internetové stránky: www.zonky.cz
E-mail: info@zonky.cz
Telefonní číslo: 800 449 999 (Po – Pá 8:00 – 20:00; So – Ne 9:00 – 18:00)

Sídlo společnosti:
Benxy s.r.o.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice

recenzezkušenosti

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.