Zonky – půjčka od lidí pro lidi

Projekt Zonky je česká peer-to-peer služba. Za projektem Zonky stojí skupina PPF a vznikla v České republice roku 2015. Hlavní investorem je nizozemský fond Home Credit Lab N.V.

Za první rok fungování si lidé přes Zonky navzájem půjčili přibližně 600 000 000 Kč. Je registrována u České národní banky jako poskytovatel finančních služeb malého rozsahu.

Půjčka u Zonky

Půjčka od Zonky je tzv. peer-to-peer služba. Tedy lidé půjčují lidem a zprostředkovatelem těchto služeb je právě Zonky.

Aby si mohl žadatel o půjčku u Zonky zažádat, se musí nejprve zaregistrovat a vyplnit krátký dotazník. Vše probíhá online a půjčku lze sjednat na tomto odkaze.

Vyplňované údaje:

  • základní údaje o sobě
  • o svém zaměstnání
  • o příjmech

U Zonky platí, že čím víc o sobě žadatel sdělí, tím lépe.

Je zde také prostor vyplnit svůj životní příběh, proč si chce půjčit a na co. Dobrý příběh pak motivuje ostatní k půjčení peněz a může žadateli pomoci i k lepšímu ratingu. Žadatel si vystaví příběh (např. i s fotkou) na tzv. tržiště, kde si ho investoři mohou přečíst a investovat po dobu 2 dnů. Služba je plně anonymní

Po vyplnění dotazníku je nutno také doložit:

  • doklady totožnosti
  • výpisy z účtů
  • další doklady o příjmu

Zonky nahlíží do registrů neplatných průkazů, registrů dlužníků a insolvenčního i exekučního rejstříku. Zonky zajímá také administrativní registr ekonomických subjektů, živnostenský rejstřík, katastr nemovitostí nebo nebankovní a bankovní registr klientských informací. K zhodnocení klienta ale využívá i sociální sítě.

Díky tomuto komplexnímu nahlédnutí Zonky ohodnotí důvěryhodnost klienta a přidá mu rating s daným úrokem

Půjčit si lze od 20 000 Kč do 750 000 Kč. Počáteční úrok je 2,99 %. Doba splácení je od 6 měsíců do 7 let. Předčasné splacení je zdarma.

Získané peníze Zonky ihned po vybrání odesílá klientovi na účet. Půjčka se splácí přímo Zonky, která je rozdělí zpět mezi investory. Klient tak komunikuje pouze se Zonky a všechny jeho osobní údaje kromě příběhu zůstanou pro investory skryté. Výnos pro investory je přidělený úrok snížený o poplatek platformě.

Hypotéky u Zonky

Zonky momentálně nenabízí hypotéky. Maximální výše půjčky je u Zonky 750 000 Kč. Avšak žádat lze i na účely spojené s bydlením.

Refinancování u Zonky

Zonky nabízí refinancování. Doložení dokladů před schválením refinancování je stejné, jako u půjčky u Zonky. Žadatel musí doložit doklad totožnosti a 3 výpisy z účtu. 

Úroková sazba je od 3,99 %. Půjčit si lze na refinancování úvěrů od 20 000 do 500 000 Kč

Proces refinancování nezařizuje Zonky, ale klient. Tedy, sám získané peníze od Zonky převede na účet banky, kde chce původní úvěr předčasně splatit.

Refinancovat lze nevýhodné úvěry od banky, také kontokorenty, leasingy nebo kreditní karty.

Konsolidace u Zonky

Stejně jako refinancování je i konsolidace Zonky jednou z možností, jak se zbavit vysokých poplatků u starých a nevýhodných úvěrů. Výše konsolidace může být od 20 000 Kč do 750 000 Kč, dobu splácení si lze zvolit v rozmezí 6 až 84 měsíců.

Zonky nabízí sloučení bankovních a nebankovních půjček, kontokorentů a dluhů na kreditních kartách za mnohem lepších podmínek než u bankovních společností. Úroková sazba začíná již na 2,99 % a s konsolidací se nepojí žádné poplatky za vedení nebo předčasné splacení. Je však třeba počítat s jednorázovým poplatkem za vyřízení ve výši 2 % z půjčky.

Výhodou je snadné sjednání, které probíhá na internetu prostřednictvím online žádosti. Celý proces trvá pouze několik minut a peníze jsou vyplaceny takřka okamžitě.

Kontokorent u Zonky

Služba Zonky neposkytuje kontokorentní úvěr. Lze si však půjčit opakovaně na různé účely i menší sumy u Zonky.

O společnosti Zonky

Projekt Zony zprostředkovává online půjčky mezi lidmi (tzv. P2P půjčky neboli peer-to-peer lending) a spadá pod skupinu PPF. Navazuje na trend sdílené ekonomiky. Koncem roku 2017 si lidé půjčili téměř 2 miliardy Kč. O půjčky se v roce 2017 postaralo 16 070 investorů.

Kontakt

www.zonky.cz

info@zonky.cz

800 449 999

Sídlo společnosti:
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Naše srovnání půjček vám ušetří spoustu času a nasměrují vás k té nejlepší půjčce.