Equa bank – spořicí účet HIT – recenze

Equa bank nabízí množství služeb, které v porovnání s ostatními bankami poskytuje za velice příznivých podmínek. To potvrzuje i řada ocenění, které Equa bank získala. Jednou ze služeb je Equa bank spořicí účet. Jak tento účet funguje a jak ho založit?

Equa bank pod tímto názvem působí na českém trhu od roku 2011. Za tu dobu si získala řadu stálých klientů, a noví stále přicházejí. Není se čemu divit. Equa bank nabízí svým klientům velice příznivé podmínky u poskytovaných služeb.

Jednou z těchto služeb je i Equa bank spořicí účet HIT, který lze vést pouze v českých korunách.

Equa bank podmínky pro zřízení spořicího účtu nemá. Není stanovena minimální výše vkladu, ani žádný minimální zůstatek na účtu.

Založení spořicího účtu

Spořicí účet lze, stejně tak jako běžný účet Equa bank, založit třemi způsoby. A to:

  • Založení online – přes kurýra

Vyplní se krátký formulář, a na základě jeho vyplnění se klientovi ozve zaměstnanec Equa bank, dořeší se detaily a kurýr přiveze klientovi smlouvu podpisu – kamkoliv po ČR.

  • Založení plně online

V případě, že klient již vlastní u Equa Bank běžný účet, lze o spořicí účet HIT zažádat plně online v internetovém bankovnictví v sekci „Přehled“ přes záložku „Žádosti/nabídky“. Žádost se po vyplnění potvrdí autorizačním SMS kódem.

  • Založení na pobočce

Druhou možností je založení spořicího účtu na pobočce Equa bank. Equa bank ale nemá zrovna velké množství poboček, proto většina lidí dává přednost založení online.

Založení spořicího účtu HIT trvá pár minut, a to buď na pobočce, anebo z pohodlí domova.

Spořicí účet k běžnému účtu

Jak již bylo zmíněno, Equa bank získala řadu ocenění. A velice oprávněně. Jejich běžný účet je mezi širokou veřejností velice oblíbený, zcela zdarma a bez zbytečných poplatků.

A právě k tomuto běžnému účtu Equa bank si lze zdarma sjednat spořicí účet HIT. Stačí jít do internetového či mobilního bankovnictví, a ve složce „Přehled“ zvolit „Žádosti/ nabídky“. Následně jen stačí vybrat „Spořicí účet HIT“ a svou volbu potvrdit autorizačním SMS kódem.

Druhý způsob je založení spořicího účtu online s podepsáním smlouvy přes kurýra, třetí způsob pak sjednání na pobočce.

Úroky na spořicím účtu HIT

Úrok na spořicím účtu HIT může dosahovat až 1 %.

Přesněji tedy, standardní úrok na tomto spořicím účtu je 0,2 %. K tomu lze získat bonus 0,8 % p. a.

Co udělat proto, aby klient bonus dostal?

  • Provést minimálně 3 platby kartou měsíčně
  • Mít na spořicím účtu k poslednímu dni měsíce investici alespoň 50 000 Kč (tzn. klientem vložená částka bez úroků)

Do 200 000 Kč je možné mít úrok až 1 %, nad 200 000 Kč je úrok pouze 0,2 %.

Na spořicím účtu HIT lze dosáhnout k úrokům až 1 %.

Equa bank na svých stránkách uvádí příklad, že pokud má klient na svém spořicím účtu 250 000 Kč, 200 000 Kč mu bude zúrokováno sazbou až 1 % a zbylých 50 000 Kč bude s úrokem 0,2 %.

Výhody a nevýhody spořicího účtu HIT

Zde je pár výhod, které klienti uvádí:

  • Není stanoven minimální zůstatek
  • Není stanovena minimální výše vkladu
  • Zřízení, vedení účtu, platby v rámci Equa bank i internetové bankovnictví zcela zdarma (vedení zdarma je například i u Hello Bank internetového bankovnictví)

Klienti uvádí i jedinou nevýhodu, kterou spořicí účet HIT má, a to:

  • Na spořicím účtu nelze nastavit trvalé platby (inkaso, trvalý příkaz)

Zkušenosti se spořicím účtem HIT – diskuze

S Equa bank spořicím účtem zkušenosti má podle diskuzí už mnoho lidí. Není divu. Jejich úrokové sazby jsou velice lákavé, velkou výhodou je i to, že si lze peníze z účtu kdykoliv vybrat. Další plus je i internetové bankovnictví, díky kterému lze během pár minut zjistit vše o spořicím účtu.

Klienti si tento spořicí účet HIT, stejně tak jako jejich běžný účet, podle diskuzí velice chválí a doporučují ho ostatním.

Další služby Equa bank

Equa bank poskytuje svým klientům mnoho služeb, nejen běžný účet a spořicí účty. Stejně jako jiné banky, i Equa bank poskytuje řadu úvěrů.

Velice oblíbená je i Minutová půjčka Equa bank. Jedná se o bezúčelovou půjčku, kterou si lze sjednat online a bez zbytečného papírování. Zřízení a vedení účtu je zcela zdarma, stejně tak jako předčasné splacení půjčky.

Dále nabízí Equa bank konsolidaci a refinancování půjček. Je to možnost, jak nevýhodné úvěry nahradit půjčkou s lepšími splátkovými podmínkami. Equa Bank nabízí sloučení nebo převedení půjček až do výše 700 000 Kč s možností splácet 1 rok až 10 let.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.